Tulokset Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.58 | 1:04.80 | 1:40.69 | 2:14.56 | |||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.40 | 1:08.80 | 1:45.38 | 2:20.49 | |||
3 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 32.72 | 1:08.23 | 1:45.60 | 2:21.92 | |||
4 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.62 | 1:08.98 | 1:45.77 | 2:22.47 | |||
5 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.52 | 1:09.70 | 1:47.97 | 2:26.04 | |||
6 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.41 | 1:11.78 | 1:50.66 | 2:26.18 | |||
7 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.68 | 1:12.54 | 1:50.91 | 2:27.66 | |||
8 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.08 | 1:11.80 | 1:50.40 | 2:27.76 | |||
9 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.40 | 1:10.65 | 1:49.58 | 2:28.27 | |||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.01 | 1:12.59 | 1:53.29 | 2:32.87 | |||
11 | Sofie Ubbesen | 1999 | Delta Svøm | 34.68 | 1:13.85 | 1:54.32 | 2:33.96 | |||
12 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.85 | 1:16.98 | 1:58.01 | 2:35.83 | |||
13 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.67 | 1:14.40 | 1:55.76 | 2:36.94 | |||
14 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 35.08 | 1:15.14 | 1:57.77 | 2:37.07 | |||
15 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.11 | 1:16.65 | 1:58.03 | 2:37.13 | |||
16 | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | 36.38 | 1:17.69 | 2:00.49 | 2:41.23 | |||
17 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.30 | 1:17.80 | 2:01.53 | 2:44.79 | |||
18 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.07 | 1:20.23 | 2:04.36 | 2:45.66 | |||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.29 | 1:09.17 | 1:47.28 | 2:24.68 | |||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.11 | 1:12.49 | 1:52.16 | 2:31.57 | |||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.75 | 1:13.50 | 1:53.65 | 2:33.02 | |||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.33 | 1:14.89 | 1:53.91 | 2:33.17 | |||
5 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 35.23 | 1:14.46 | 1:55.20 | 2:34.25 | |||
6 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 35.32 | 1:14.57 | 1:54.84 | 2:35.38 | |||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.45 | 1:16.80 | 1:57.71 | 2:36.35 | |||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.24 | 1:14.90 | 1:56.35 | 2:37.64 | |||
9 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.91 | 1:15.57 | 1:57.68 | 2:39.32 | |||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.71 | 1:18.20 | 2:00.22 | 2:39.77 | |||
11 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.79 | 1:16.52 | 1:58.55 | 2:39.93 | |||
12 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | 1:18.60 | 2:01.28 | 2:42.05 | |||
13 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 37.75 | 1:20.68 | 2:03.71 | 2:43.10 | |||
14 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 36.86 | 1:18.51 | 2:01.00 | 2:43.16 | |||
15 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 36.09 | 1:17.02 | 2:00.88 | 2:43.58 | |||
16 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 38.26 | 1:20.95 | 2:02.69 | 2:43.65 | |||
17 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.55 | 1:19.76 | 2:03.19 | 2:43.71 | |||
18 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.30 | 1:18.73 | 2:02.11 | 2:43.88 | |||
19 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.64 | 1:17.61 | 2:01.96 | 2:43.90 | |||
20 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 37.01 | 1:20.11 | 2:03.46 | 2:44.44 | |||
21 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.42 | 1:20.16 | 2:05.03 | 2:47.20 | |||
22 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.00 | 1:20.91 | 2:05.43 | 2:48.60 | |||
23 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 39.12 | 1:21.28 | 2:06.38 | 2:49.82 | |||
24 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 39.05 | 1:22.33 | 2:07.78 | 2:49.94 | |||
25 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 38.78 | 1:22.02 | 2:06.98 | 2:50.37 | |||
26 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.33 | 1:22.29 | 2:06.78 | 2:50.85 | |||
27 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 38.63 | 1:22.75 | 2:09.13 | 2:53.58 | |||
28 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.31 | 1:24.50 | 2:10.89 | 2:53.79 | |||
29 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.67 | 1:26.61 | 2:13.14 | 2:55.44 | |||
30 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.18 | 1:25.46 | 2:12.93 | 2:59.11 | |||
31 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.82 | 1:27.32 | 2:14.79 | 3:00.76 | |||
32 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.26 | 1:28.22 | 2:18.37 | 3:05.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |