Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.01 | 1:11.98 | |||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.90 | 1:12.32 | |||||
3 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 35.24 | 1:16.12 | |||||
4 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.99 | 1:16.75 | |||||
5 | Helena Kopp | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 35.50 | 1:17.39 | |||||
6 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.88 | 1:18.20 | |||||
7 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.35 | 1:20.27 | |||||
8 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.50 | 1:20.63 | |||||
9 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.74 | 1:20.93 | |||||
10 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.43 | 1:20.95 | |||||
11 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.00 | 1:21.30 | |||||
12 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.59 | 1:21.38 | |||||
13 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 38.23 | 1:22.70 | |||||
14 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.01 | 1:24.21 | |||||
15 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.77 | 1:24.36 | |||||
16 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 39.37 | 1:24.45 | |||||
17 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.05 | 1:24.54 | |||||
18 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.50 | 1:25.61 | |||||
19 | Sofie Ubbesen | 1999 | Delta Svøm | 39.65 | 1:25.80 | |||||
20 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 39.74 | 1:27.09 | |||||
21 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.80 | 1:27.74 | |||||
22 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.13 | 1:31.48 | |||||
23 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 41.42 | 1:32.80 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.40 | 1:15.24 | |||||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.26 | 1:18.42 | |||||
3 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.69 | 1:19.18 | |||||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 36.47 | 1:19.38 | |||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.04 | 1:21.86 | |||||
6 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 39.45 | 1:23.60 | |||||
7 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.65 | 1:24.69 | |||||
8 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 39.33 | 1:24.73 | |||||
9 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 38.61 | 1:25.01 | |||||
10 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 40.03 | 1:25.37 | |||||
11 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.16 | 1:27.98 | |||||
12 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 41.73 | 1:29.21 | |||||
13 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 42.22 | 1:30.87 | |||||
14 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 42.95 | 1:31.93 | |||||
15 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.47 | 1:32.02 | |||||
16 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.07 | 1:32.05 | |||||
17 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.73 | 1:32.14 | |||||
18 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 44.09 | 1:34.28 | |||||
19 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 42.17 | 1:34.29 | |||||
20 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.33 | 1:34.30 | |||||
21 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 43.53 | 1:34.54 | |||||
22 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.45 | 1:34.74 | |||||
23 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 45.88 | 1:35.05 | |||||
24 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 44.02 | 1:35.26 | |||||
25 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.59 | 1:36.10 | |||||
26 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.05 | 1:36.61 | |||||
27 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.07 | 1:36.67 | |||||
28 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 45.35 | 1:36.68 | |||||
29 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 44.23 | 1:37.53 | |||||
30 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 46.20 | 1:37.78 | |||||
31 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.25 | 1:37.85 | |||||
32 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 44.75 | 1:38.22 | |||||
33 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.96 | 1:39.32 | |||||
34 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 45.99 | 1:39.35 | |||||
35 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 44.87 | 1:41.28 | |||||
36 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 48.13 | 1:41.46 | |||||
37 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.74 | 1:43.07 | |||||
- | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | freffø.u.va.i.afslut | |||||
- | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |