Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.41 | 2:49.92 | 4:30.21 | 5:44.16 | |||
2 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:26.03 | 2:52.76 | 4:30.15 | 5:45.86 | |||
3 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.66 | 2:47.10 | 4:26.14 | 5:47.31 | |||
4 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.45 | 2:47.29 | 4:31.13 | 5:47.91 | |||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.48 | 2:50.31 | 4:30.97 | 5:50.19 | |||
6 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.43 | 3:00.34 | 4:32.22 | 5:53.25 | |||
7 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 1:23.66 | 2:57.46 | 4:36.21 | 5:57.80 | |||
8 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:23.95 | 2:59.08 | 4:42.77 | 6:07.05 | |||
9 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:32.36 | 3:04.78 | 4:49.67 | 6:12.16 | |||
10 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:33.33 | 3:08.95 | 4:50.13 | 6:16.23 | |||
11 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:27.77 | 3:01.75 | 4:53.67 | 6:20.11 | |||
12 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 1:34.40 | 3:05.52 | 4:58.61 | 6:21.01 | |||
13 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:25.58 | 3:08.58 | 4:58.96 | 6:25.21 | |||
14 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:31.94 | 3:10.96 | 4:59.03 | 6:25.34 | |||
15 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.02 | 3:05.29 | 5:00.07 | 6:26.21 | |||
16 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 1:35.01 | 3:08.87 | 5:03.91 | 6:27.31 | |||
17 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.06 | 3:11.32 | 5:04.17 | 6:27.35 | |||
18 | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | 1:36.98 | 3:14.90 | 5:05.20 | 6:27.81 | |||
19 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.67 | 3:08.97 | 5:04.28 | 6:28.95 | |||
20 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:36.83 | 3:13.28 | 5:08.77 | 6:30.39 | |||
21 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:37.75 | 3:20.67 | 5:04.52 | 6:33.05 | |||
22 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 1:32.46 | 3:16.72 | 5:05.62 | 6:33.31 | |||
23 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.73 | 3:18.18 | 5:10.69 | 6:33.48 | |||
24 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 6:36.25 | ||||||
25 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:22.89 | 3:10.12 | 5:09.99 | 6:36.32 | |||
26 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:42.56 | 3:23.80 | 5:07.32 | 6:36.34 | |||
27 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:43.35 | 3:27.70 | 5:14.26 | 6:40.34 | |||
28 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:34.71 | 3:14.70 | 5:09.85 | 6:43.11 | |||
29 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:42.17 | 3:20.39 | 5:20.44 | 6:48.14 | |||
- | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | DSQ | ej.for.be.v.150m | |||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | asyn.arm.ret. bril | |||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.52 | 2:55.74 | 4:37.92 | 5:59.93 | |||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.72 | 3:01.77 | 4:41.60 | 6:00.03 | |||
3 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:26.09 | 3:00.87 | 4:44.73 | 6:04.36 | |||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:25.26 | 3:04.51 | 4:56.88 | 6:18.19 | |||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:23.73 | 3:02.49 | 4:54.20 | 6:18.67 | |||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:36.32 | 3:18.63 | 5:02.74 | 6:25.61 | |||
7 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:36.64 | 3:14.54 | 5:05.60 | 6:26.99 | |||
8 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:31.49 | 3:10.09 | 4:59.74 | 6:27.02 | |||
9 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:35.91 | 3:11.36 | 5:03.18 | 6:27.44 | |||
10 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:26.62 | 3:02.53 | 5:06.38 | 6:28.90 | |||
11 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:45.06 | 3:27.67 | 5:09.97 | 6:36.25 | |||
12 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:39.99 | 3:15.57 | 5:10.67 | 6:38.98 | |||
13 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:34.87 | 3:16.44 | 5:10.62 | 6:42.31 | |||
14 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:55.19 | 3:36.56 | 5:24.43 | 6:46.11 | |||
15 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:46.76 | 3:22.61 | 5:18.45 | 6:48.87 | |||
16 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:38.30 | 3:19.19 | 5:18.68 | 6:49.33 | |||
17 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:42.54 | 3:28.45 | 5:23.52 | 6:52.44 | |||
18 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.61 | 3:26.54 | 5:21.21 | 6:54.53 | |||
19 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:33.94 | 3:23.09 | 5:23.20 | 6:55.64 | |||
20 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.43 | 3:29.53 | 5:24.10 | 6:56.63 | |||
21 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:50.03 | 3:26.86 | 5:27.55 | 6:57.29 | |||
22 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:41.55 | 3:27.52 | 5:24.28 | 6:57.43 | |||
23 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:36.33 | 3:24.32 | 5:28.88 | 6:59.05 | |||
24 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:43.97 | 3:30.28 | 5:31.33 | 6:59.38 | |||
25 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.50 | 3:30.62 | 5:30.08 | 7:02.09 | |||
26 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:47.41 | 3:31.44 | 5:30.76 | 7:02.42 | |||
27 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:50.61 | 3:31.12 | 5:37.57 | 7:07.90 | |||
28 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.01 | 3:38.54 | 5:34.31 | 7:10.03 | |||
29 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:49.18 | 3:34.26 | 5:34.36 | 7:11.24 | |||
30 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:52.69 | 3:42.59 | 5:43.19 | 7:12.19 | |||
31 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:42.30 | 3:29.87 | 5:38.38 | 7:13.31 | |||
32 | Pernille Falgren Christen | 2000 | O.S.L.F. | 1:49.66 | 3:42.50 | 5:33.65 | 7:13.88 | |||
33 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:54.83 | 3:35.05 | 5:46.38 | 7:19.84 | |||
34 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:51.17 | 3:41.77 | 5:48.43 | 7:21.67 | |||
35 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 2:12.13 | 4:00.34 | 5:50.92 | 7:22.81 | |||
36 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:48.88 | 3:43.36 | 5:49.26 | 7:22.93 | |||
37 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.78 | 3:42.74 | 5:45.31 | 7:24.60 | |||
38 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.74 | 3:32.78 | 5:53.34 | 7:25.55 | |||
39 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.51 | 4:45.41 | 6:38.80 | 7:28.71 | |||
- | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | ej.fort.be.v.150m | |||||
- | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | DSQ | brystb.i.fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |