Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.42 | 1:24.82 | 2:10.20 | 2:55.08 | |||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.23 | 1:25.63 | 2:12.18 | 2:57.52 | |||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 40.84 | 1:26.81 | 2:13.40 | 2:59.32 | |||
4 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 41.88 | 1:28.54 | 2:15.78 | 3:01.33 | |||
5 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 40.13 | 1:28.23 | 2:15.56 | 3:02.19 | |||
6 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 42.26 | 1:27.89 | 2:15.33 | 3:02.80 | |||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.76 | 1:27.00 | 2:15.46 | 3:04.80 | |||
8 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 44.61 | 1:31.71 | 2:19.74 | 3:08.08 | |||
9 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 43.82 | 1:32.72 | 2:21.78 | 3:09.35 | |||
10 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.32 | 1:31.94 | 2:21.23 | 3:10.38 | |||
11 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 44.17 | 1:33.11 | 2:21.99 | 3:10.42 | |||
12 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.15 | 1:33.39 | 2:21.83 | 3:10.85 | |||
13 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 44.33 | 1:33.15 | 2:22.90 | 3:11.86 | |||
14 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 44.60 | 1:33.63 | 2:23.20 | 3:11.96 | |||
15 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 43.77 | 1:33.82 | 2:23.91 | 3:12.27 | |||
16 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.85 | 1:33.76 | 2:23.15 | 3:12.47 | |||
17 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.75 | 1:32.85 | 2:22.74 | 3:12.64 | |||
18 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 46.56 | 1:37.17 | 2:27.98 | 3:18.30 | |||
19 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 44.20 | 1:34.17 | 2:26.52 | 3:19.00 | |||
20 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.12 | 1:35.46 | 2:28.03 | 3:21.11 | |||
21 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 45.33 | 1:37.30 | 2:31.44 | 3:23.21 | |||
22 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 45.81 | 1:38.27 | 2:33.38 | 3:26.47 | |||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.83 | 1:29.15 | 2:16.49 | 3:02.99 | |||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.47 | 1:31.32 | 2:19.32 | 3:08.79 | |||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.42 | 1:28.91 | 2:19.28 | 3:09.56 | |||
4 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 43.92 | 1:32.75 | 2:21.54 | 3:09.65 | |||
5 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 42.78 | 1:30.54 | 2:20.19 | 3:10.40 | |||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 44.47 | 1:34.64 | 2:25.70 | 3:17.46 | |||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 44.44 | 1:37.10 | 2:28.50 | 3:17.81 | |||
8 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 44.29 | 1:33.47 | 2:26.30 | 3:19.50 | |||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.07 | 1:36.90 | 2:29.88 | 3:20.83 | |||
10 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.97 | 1:38.16 | 2:30.53 | 3:21.20 | |||
11 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 46.17 | 1:38.31 | 2:30.35 | 3:21.23 | |||
12 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 46.18 | 1:36.88 | 2:30.58 | 3:21.55 | |||
13 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 46.37 | 1:38.99 | 2:31.17 | 3:21.94 | |||
14 | Stella Krogh Lund | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.40 | 1:39.95 | 2:33.15 | 3:23.11 | |||
15 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 47.99 | 1:40.20 | 2:33.51 | 3:23.76 | |||
16 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 47.03 | 1:38.55 | 2:32.59 | 3:26.25 | |||
17 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 47.23 | 1:39.41 | 2:34.89 | 3:27.73 | |||
18 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 50.17 | 1:43.74 | 2:37.27 | 3:29.44 | |||
19 | Pernille Falgren Christen | 2000 | O.S.L.F. | 48.83 | 1:42.98 | 2:38.35 | 3:31.03 | |||
20 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 46.59 | 1:41.32 | 2:37.00 | 3:32.50 | |||
21 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 50.23 | 1:43.95 | 2:38.49 | 3:32.84 | |||
22 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.09 | 1:43.72 | 2:39.45 | 3:33.54 | |||
23 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 48.07 | 1:42.78 | 2:40.80 | 3:36.31 | |||
24 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.79 | 1:42.70 | 2:39.74 | 3:36.61 | |||
25 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.06 | 1:46.18 | 2:43.41 | 3:38.34 | |||
26 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 50.51 | 1:46.27 | 2:43.75 | 3:39.22 | |||
27 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 53.00 | 1:53.81 | 2:53.28 | 3:50.67 | |||
- | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | asyn.benspark | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |