Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.39 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 33.99 | 1:10.93 | 1:10.93 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 31.64 | 1:06.78 | 2:17.71 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 32.72 | 1:09.71 | 3:27.42 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 30.62 | 1:03.97 | 4:31.39 | ||||||
2 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:37.73 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 33.40 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 32.63 | 1:07.06 | 2:15.14 | ||||||
Mathilde Kjeldsen | 1999 | 33.96 | 1:10.71 | 3:25.85 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 34.14 | 1:11.88 | 4:37.73 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:37.88 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 33.35 | 1:09.47 | 1:09.47 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 32.54 | 1:08.21 | 2:17.68 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 34.33 | 1:11.86 | 3:29.54 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 33.09 | 1:08.34 | 4:37.88 | ||||||
4 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:46.24 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 33.18 | 1:09.89 | 1:09.89 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.17 | 1:11.63 | 2:21.52 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 33.50 | 1:10.99 | 3:32.51 | ||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 34.99 | 1:13.73 | 4:46.24 | ||||||
5 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 4:48.16 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 33.78 | 1:09.54 | 1:09.54 | ||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 34.37 | 1:13.17 | 2:22.71 | ||||||
Ditte Friis | 1999 | 33.23 | 1:11.11 | 3:33.82 | ||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | 35.11 | 1:14.34 | 4:48.16 | ||||||
6 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 4:49.67 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 32.37 | 1:08.75 | 1:08.75 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 34.66 | 1:12.48 | 2:21.23 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 34.63 | 1:12.47 | 3:33.70 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 35.85 | 1:15.97 | 4:49.67 | ||||||
7 | Triton Piger | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.44 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 33.55 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 32.28 | 1:09.01 | 2:19.24 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 36.23 | 1:15.74 | 3:34.98 | ||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 36.19 | 1:15.46 | 4:50.44 | ||||||
8 | Lyngby Piger 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:52.68 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 35.12 | 1:13.49 | 1:13.49 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 35.51 | 1:15.55 | 2:29.04 | ||||||
Clara Lerche | 1999 | 34.38 | 1:13.07 | 3:42.11 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 32.83 | 1:10.57 | 4:52.68 | ||||||
9 | Hørsholm Piger 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 4:56.16 | ||||||
Sarah Tang-Holbek | 2000 | 33.38 | 1:11.22 | 1:11.22 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 35.82 | 1:16.73 | 2:27.95 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 33.91 | 1:12.73 | 3:40.68 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 35.61 | 1:15.48 | 4:56.16 | ||||||
10 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:03.24 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 35.30 | 1:16.31 | 1:16.31 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 34.81 | 1:12.68 | 2:28.99 | ||||||
Helena Terp | 1999 | 36.39 | 1:17.55 | 3:46.54 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 36.60 | 1:16.70 | 5:03.24 | ||||||
11 | A6 Piger | 1999 | A6 | 5:03.71 | ||||||
Malene Bang | 1999 | 35.62 | 1:14.17 | 1:14.17 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 35.95 | 1:14.49 | 2:28.66 | ||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 36.96 | 1:20.04 | 3:48.70 | ||||||
My Weitling | 2000 | 35.09 | 1:15.01 | 5:03.71 | ||||||
12 | Aalborg Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:09.60 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 38.70 | 1:19.39 | 1:19.39 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 37.84 | 1:19.05 | 2:38.44 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 36.67 | 1:18.43 | 3:56.87 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 34.68 | 1:12.73 | 5:09.60 | ||||||
13 | Helsingør Piger | 0 | Helsingør Svømmeklub | 5:10.83 | ||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 35.59 | 1:14.78 | 1:14.78 | ||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 34.71 | 1:12.75 | 2:27.53 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 38.33 | 1:20.68 | 3:48.21 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 38.94 | 1:22.62 | 5:10.83 | ||||||
14 | Gentofte Piger 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 5:12.52 | ||||||
Frederikke Gunni | 1999 | 49.68 | 1:12.96 | 1:12.96 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 1:15.70 | 1:18.08 | 2:31.04 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 37.66 | 1:20.10 | 3:51.14 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 39.00 | 1:21.38 | 5:12.52 | ||||||
15 | Lyngby Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:16.40 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 36.06 | 1:20.75 | 1:20.75 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 37.69 | 1:21.11 | 2:41.86 | ||||||
Rachel Townsend | 2000 | 34.38 | 1:12.62 | 3:54.48 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 38.53 | 1:21.92 | 5:16.40 | ||||||
16 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:18.17 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 36.21 | 1:16.23 | 1:16.23 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 38.39 | 1:20.46 | 2:36.69 | ||||||
Asta Kielgast | 1999 | 36.46 | 1:15.56 | 3:52.25 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 40.14 | 1:25.92 | 5:18.17 | ||||||
17 | Sigma Piger 2 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 5:19.50 | ||||||
Cecilie Reesbøll | 1999 | 36.32 | 1:14.55 | 1:14.55 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 37.46 | 1:19.34 | 2:33.89 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 39.77 | 1:24.12 | 3:58.01 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 38.87 | 1:21.49 | 5:19.50 | ||||||
18 | Hørsholm Piger 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:20.87 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 38.19 | 1:19.69 | 1:19.69 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 36.77 | 1:22.46 | 2:42.15 | ||||||
Nana Thorngreen | 1999 | 36.39 | 1:16.37 | 3:58.52 | ||||||
Christine Matilde Heineke | 2000 | 38.29 | 1:22.35 | 5:20.87 | ||||||
19 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:27.41 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 37.38 | 1:17.97 | 1:17.97 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 43.53 | 1:31.69 | 2:49.66 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 37.70 | 1:18.63 | 4:08.29 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 37.48 | 1:19.12 | 5:27.41 | ||||||
20 | Sto Super Pigerne 2 | 0 | Swim Team Odense | 5:32.93 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 37.92 | 1:21.60 | 1:21.60 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 38.79 | 1:23.18 | 2:44.78 | ||||||
Sidse Thorup | 1999 | 39.45 | 1:23.41 | 4:08.19 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 39.30 | 1:24.74 | 5:32.93 | ||||||
- | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | tyvstart | |||||
Emilie Heick | 1999 | 33.01 | 1:08.38 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |