Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.27 | 1:02.03 | |||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 29.55 | 1:03.70 | |||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.14 | 1:05.05 | |||||
4 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.34 | 1:06.43 | |||||
5 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 31.25 | 1:06.75 | |||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | SK Syd | 31.55 | 1:06.97 | |||||
7 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.56 | 1:07.52 | |||||
8 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 31.18 | 1:07.97 | |||||
9 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.82 | 1:08.22 | |||||
10 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.70 | 1:08.32 | |||||
11 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 32.00 | 1:08.84 | |||||
12 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.45 | 1:09.05 | |||||
13 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | 1:09.27 | |||||
14 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.65 | 1:10.66 | |||||
15 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 32.33 | 1:10.69 | |||||
16 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.60 | 1:11.54 | |||||
17 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 32.54 | 1:12.10 | |||||
18 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 33.13 | 1:13.70 | |||||
19 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.45 | 1:14.45 | |||||
19 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 33.04 | 1:14.45 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:05.32 | 1:05.32 | |||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.32 | 1:07.32 | |||||
3 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:07.73 | 1:07.73 | |||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.08 | 1:10.08 | |||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 32.90 | 1:10.33 | |||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.50 | 1:11.74 | |||||
7 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.94 | 1:11.86 | |||||
8 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 33.47 | 1:12.30 | |||||
9 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 32.85 | 1:13.21 | |||||
10 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 34.11 | 1:13.65 | |||||
11 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 34.60 | 1:13.75 | |||||
12 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 32.76 | 1:13.98 | |||||
13 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 34.91 | 1:14.38 | |||||
14 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.60 | 1:14.54 | |||||
15 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.69 | 1:15.38 | |||||
16 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.13 | 1:15.92 | |||||
17 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.42 | 1:17.15 | |||||
18 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 37.79 | 1:18.62 | |||||
19 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.19 | 1:19.15 | |||||
20 | David Hjort | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.68 | 1:20.29 | |||||
21 | Kristian Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 37.00 | 1:21.02 | |||||
22 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.45 | 1:22.35 | |||||
23 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 38.58 | 1:28.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |