Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 4:26.64 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 33.15 | 1:09.18 | 1:09.18 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 34.62 | 1:14.04 | 2:23.22 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 29.93 | 1:04.86 | 3:28.08 | ||||||
August Willems | 1997 | 28.13 | 58.56 | 4:26.64 | ||||||
2 | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:37.99 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 33.32 | 1:09.05 | 1:09.05 | ||||||
Magnus Troest | 1997 | 38.37 | 1:21.74 | 2:30.79 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 29.28 | ||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 4:06.00 | 4:37.99 | 4:37.99 | ||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:43.15 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 34.65 | 1:12.85 | 1:12.85 | ||||||
Lasse Sieben | 1997 | 36.03 | 1:19.74 | 2:32.59 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 29.75 | 1:06.63 | 3:39.22 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 29.62 | 1:03.93 | 4:43.15 | ||||||
4 | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:43.94 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 35.13 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 36.68 | 1:18.01 | 2:29.63 | ||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 32.15 | 1:08.97 | 3:38.60 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 31.48 | 1:05.34 | 4:43.94 | ||||||
5 | Bos Bitches | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 4:44.47 | ||||||
Gustav Friberg | 1997 | 30.85 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Kasper Jensen | 1997 | 37.79 | 1:23.37 | 2:28.84 | ||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 33.26 | 1:12.77 | 3:41.61 | ||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 29.78 | 1:02.86 | 4:44.47 | ||||||
6 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 4:47.05 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 34.62 | 1:11.45 | 1:11.45 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 38.07 | 1:21.86 | 2:33.31 | ||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 30.92 | 1:09.75 | 3:43.06 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 29.94 | 1:03.99 | 4:47.05 | ||||||
7 | Aalborg Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:49.32 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 36.31 | 1:15.17 | 1:15.17 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 38.31 | 1:20.21 | 2:35.38 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 33.47 | 1:10.46 | 3:45.84 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 29.88 | 1:03.48 | 4:49.32 | ||||||
8 | Køge Drenge | 0 | Køge Svømmeklub | 4:49.39 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 36.85 | 1:16.02 | 1:16.02 | ||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 34.63 | 1:15.66 | 2:31.68 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 32.29 | 1:10.82 | 3:42.50 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 31.56 | 1:06.89 | 4:49.39 | ||||||
9 | Elite Svøm Esbjerg | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 4:50.86 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 34.22 | 1:10.63 | 1:10.63 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 37.73 | 1:23.10 | 2:33.73 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 33.95 | 1:13.82 | 3:47.55 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 29.50 | 1:03.31 | 4:50.86 | ||||||
10 | Sto Super Drengene1 | 0 | Swim Team Odense | 4:57.61 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 34.70 | 1:12.04 | 1:12.04 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 40.99 | 1:27.52 | 2:39.56 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 31.05 | 1:09.23 | 3:48.79 | ||||||
Kristian Ejby | 1998 | 32.88 | 1:08.82 | 4:57.61 | ||||||
11 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:00.84 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 40.13 | 1:21.45 | 1:21.45 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 38.78 | 1:23.24 | 2:44.69 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 32.53 | 1:12.58 | 3:57.27 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 30.00 | 1:03.57 | 5:00.84 | ||||||
12 | Mammut Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 5:04.15 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 38.93 | 1:20.57 | 1:20.57 | ||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 40.27 | 1:27.96 | 2:48.53 | ||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 31.63 | 1:10.35 | 3:58.88 | ||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 30.30 | 1:05.27 | 5:04.15 | ||||||
13 | Vest Tågehorn | 1997 | Vest-Brøndby | 5:15.22 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 39.99 | 1:19.95 | 1:19.95 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 40.66 | 1:27.17 | 2:47.12 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 37.48 | 1:25.02 | 4:12.14 | ||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 30.32 | 1:03.08 | 5:15.22 | ||||||
14 | Hørsholm Drenge 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:15.24 | ||||||
Mikkel Grønne | 1999 | 40.38 | 1:22.91 | 1:22.91 | ||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 42.96 | 1:32.63 | 2:55.54 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 32.65 | 1:12.31 | 4:07.85 | ||||||
Frederik Kühn | 1997 | 31.12 | 1:07.39 | 5:15.24 | ||||||
15 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:16.31 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 2:01.76 | 3:23.75 | 3:23.75 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 42.86 | 1:15.28 | 4:39.03 | ||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 37.28 | ||||||||
Marius Møldrup | 1999 | 5:16.31 | 5:16.31 | |||||||
16 | Bakken Drenge 1 | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 5:32.26 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 39.43 | 1:21.46 | 1:21.46 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 42.74 | 1:30.16 | 2:51.62 | ||||||
David Hjort | 2000 | 38.40 | 1:25.52 | 4:17.14 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 34.95 | 1:15.12 | 5:32.26 | ||||||
- | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | tyvstart | |||||
Johan Bragason | 1999 | 36.69 | 1:16.54 | 1:16.54 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 34.59 | 2:32.72 | |||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 3:46.85 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |