Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 1:10.84 | 2:33.94 | 4:02.26 | 5:08.97 | |||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:12.96 | 2:32.90 | 4:02.47 | 5:09.96 | |||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 1:15.62 | 2:35.08 | 4:04.21 | 5:11.26 | |||
4 | Jonathan Müller | 1997 | SK Syd | 1:09.35 | 2:32.86 | 4:06.61 | 5:14.81 | |||
5 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 1:12.02 | 2:33.54 | 4:05.34 | 5:15.15 | |||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.39 | 2:38.07 | 4:07.73 | 5:17.57 | |||
7 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 1:10.93 | 2:39.08 | 4:07.34 | 5:21.07 | |||
8 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.73 | 2:38.20 | 4:12.49 | 5:21.30 | |||
9 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:13.23 | 2:34.77 | 4:09.01 | 5:22.83 | |||
10 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.41 | 2:44.30 | 4:12.40 | 5:24.40 | |||
11 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.06 | 2:39.10 | 4:17.46 | 5:30.45 | |||
12 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:13.30 | 2:37.25 | 4:15.99 | 5:31.43 | |||
13 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.65 | 2:42.41 | 4:18.44 | 5:34.39 | |||
14 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:17.01 | 2:44.28 | 4:20.65 | 5:35.61 | |||
15 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:13.74 | 2:43.36 | 4:21.00 | 5:35.74 | |||
16 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:14.87 | 2:44.98 | 4:25.96 | 5:41.45 | |||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:12.45 | 2:32.21 | 4:00.06 | 5:11.70 | |||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:08.19 | 2:29.93 | 4:11.82 | 5:27.30 | |||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.21 | 2:35.05 | 4:15.83 | 5:27.84 | |||
4 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:18.35 | 2:44.04 | 4:20.58 | 5:32.00 | |||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:17.27 | 2:42.27 | 4:20.44 | 5:32.75 | |||
6 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 1:14.41 | 2:45.26 | 4:20.83 | 5:35.12 | |||
7 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:17.95 | 2:48.08 | 4:23.52 | 5:36.59 | |||
8 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.56 | 2:42.03 | 4:22.76 | 5:36.62 | |||
9 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.81 | 2:42.68 | 4:24.37 | 5:37.76 | |||
10 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.68 | 2:47.01 | 4:27.77 | 5:42.79 | |||
11 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 1:19.87 | 2:49.84 | 4:26.02 | 5:45.22 | |||
12 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:19.68 | 2:49.10 | 4:28.63 | 5:47.06 | |||
13 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:21.57 | 2:50.30 | 4:31.16 | 5:49.99 | |||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.18 | 2:54.94 | 4:32.18 | 5:52.74 | |||
15 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:19.79 | 2:51.23 | 4:34.79 | 5:52.84 | |||
16 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.26 | 2:51.37 | 4:33.67 | 5:54.61 | |||
17 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:26.03 | 2:57.03 | 4:40.24 | 5:55.16 | |||
18 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:24.14 | 2:57.12 | 4:34.93 | 5:56.14 | |||
19 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 1:27.63 | 3:02.62 | 4:36.80 | 5:57.98 | |||
20 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:31.30 | 3:01.41 | 4:36.79 | 6:00.89 | |||
21 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 1:31.18 | 3:03.77 | 4:42.72 | 6:01.47 | |||
22 | Jacob Jensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:31.01 | 2:59.85 | 4:43.24 | 6:02.10 | |||
23 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 1:30.27 | 3:02.52 | 4:43.54 | 6:04.52 | |||
24 | Kristian Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:23.26 | 2:57.02 | 4:47.27 | 6:06.06 | |||
25 | Nicolai Grene | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:24.57 | 3:02.93 | 4:43.55 | 6:06.09 | |||
26 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:29.55 | 3:06.93 | 4:46.20 | 6:07.28 | |||
27 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:30.91 | 3:00.09 | 4:50.93 | 6:07.29 | |||
28 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.62 | 3:01.19 | 4:48.81 | 6:07.31 | |||
29 | Emil Ebbesen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.56 | 3:00.25 | 4:51.99 | 6:07.43 | |||
30 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:28.50 | 3:00.86 | 4:50.04 | 6:08.19 | |||
31 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:29.94 | 3:02.00 | 4:45.45 | 6:09.46 | |||
32 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 1:29.57 | 3:09.22 | 4:49.25 | 6:12.72 | |||
33 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:24.97 | 2:58.83 | 4:52.01 | 6:12.83 | |||
34 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.54 | 3:10.45 | 4:56.44 | 6:16.07 | |||
35 | David Hjort | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.21 | 2:59.05 | 4:53.73 | 6:23.40 | |||
36 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:38.68 | 3:14.97 | 5:15.14 | 6:38.96 | |||
- | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | ov.90gr.v 250m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |