Results for Dansk Årgangsmesterskab gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | DM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stvne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangr | STO10 & Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 17 juni 2011 |
Lb 15, 50m Frisvmning Damer, Finaler 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.09 | ||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.53 | ||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svmmeafdeling | 30.28 | ||||||
4 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 30.39 | ||||||
5 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idrts Forening | 30.58 | ||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerd Svmmeklub | 30.80 | ||||||
7 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 30.86 | ||||||
8 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 31.25 | ||||||
9 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svmmeklubben MK 31 | 31.71 | ||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svmmeklub | 31.74 | ||||||
11 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 31.75 | ||||||
12 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 31.79 | ||||||
13 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svmmeafdeling | 31.83 | ||||||
14 | Astrid Delin | 1999 | Kge Svmmeklub | 31.85 | ||||||
15 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svmmeklub | 32.08 | ||||||
15 | Ditte Friis | 1999 | Birkerd Svmmeklub | 32.08 | ||||||
15 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 32.08 | ||||||
18 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svmmeklub | 32.27 | ||||||
19 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svmme Klub | 32.73 | ||||||
20 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 32.75 | ||||||
21 | Kathrine Clausen | 1999 | Kge Svmmeklub | 32.81 | ||||||
22 | Sophie Amalie Schn | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 33.06 | ||||||
23 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 33.09 | ||||||
24 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 33.16 | ||||||
25 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 33.70 | ||||||
26 | Nana Thorngreen | 1999 | Hrsholm Svmmeforening | 34.08 | ||||||
27 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 37.21 | ||||||
- | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svmme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Lb 15, 50m Frisvmning Damer, Finaler 11 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svmning | 29.78 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 30.17 | ||||||
3 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 31.48 | ||||||
4 | Caroline Hrlykke | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 31.93 | ||||||
5 | Yazmin B. Grtler | 2000 | Kge Svmmeklub | 32.21 | ||||||
6 | Trine Kjngerskov | 2000 | Herning Svmmeklub | 32.64 | ||||||
7 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svmmeklub | 32.66 | ||||||
8 | Amalie Mrtensson | 2000 | JGI Svmning | 32.74 | ||||||
9 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 32.89 | ||||||
10 | Julia Jnsson | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 33.12 | ||||||
11 | Sofie Thun Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.17 | ||||||
12 | Amalie Brentsen | 2000 | Aalborg Svmmeklub | 33.25 | ||||||
13 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svmmeklub | 33.26 | ||||||
14 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 33.40 | ||||||
15 | Victoria Bierre | 2000 | Vrlse Svmmeklub | 33.59 | ||||||
16 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Nstved IF | 33.71 | ||||||
17 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svmmeklub | 33.74 | ||||||
18 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svmmeafdeling | 33.80 | ||||||
19 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 34.13 | ||||||
20 | Kristine Lnne | 2000 | Svmmeklubben Tempo | 34.25 | ||||||
21 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svmmeklub | 34.33 | ||||||
22 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 34.39 | ||||||
23 | My Weitling | 2000 | JGI Svmning | 34.51 | ||||||
24 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svmmeklubben MK 31 | 34.53 | ||||||
25 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerd Svmmeklub | 34.54 | ||||||
26 | Sofie Kornbek | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | ||||||
27 | Anne Katrine Jrgensen | 2000 | Kolding SK | 34.66 | ||||||
28 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svmmeklub | 34.79 | ||||||
29 | Josefine Sgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 34.83 | ||||||
30 | Caroline Schwenger | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 34.86 | ||||||
31 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 34.91 | ||||||
32 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svmning | 34.98 | ||||||
33 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svmmeklub | 35.16 | ||||||
34 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.18 | ||||||
35 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 35.22 | ||||||
36 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 36.15 | ||||||
37 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 36.73 | ||||||
38 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svmmeklub | 36.78 | ||||||
39 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 36.92 | ||||||
40 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 37.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |