Tulokset Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.96 | 1:07.28 | 1:43.93 | 2:20.54 | |||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 33.66 | 1:09.78 | 1:46.34 | 2:22.62 | |||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 33.85 | 1:10.59 | 1:48.33 | 2:25.20 | |||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.60 | 1:11.30 | 1:48.58 | 2:25.24 | |||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.84 | 1:11.44 | 1:49.47 | 2:25.80 | |||
6 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.88 | 1:12.03 | 1:50.03 | 2:26.82 | |||
7 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 35.11 | 1:13.03 | 1:51.77 | 2:28.88 | |||
8 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.39 | 1:12.69 | 1:51.82 | 2:30.97 | |||
9 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.14 | 1:14.82 | 1:53.32 | 2:31.39 | |||
10 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.48 | 1:14.58 | 1:54.53 | 2:34.40 | |||
11 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 37.90 | 1:17.89 | 1:56.98 | 2:35.14 | |||
12 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.40 | 1:15.69 | 1:56.25 | 2:35.91 | |||
13 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 36.23 | 1:15.67 | 1:56.48 | 2:36.91 | |||
14 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.45 | 1:18.26 | 2:01.29 | 2:40.97 | |||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 33.57 | 1:11.19 | 1:48.76 | 2:26.32 | |||
2 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 36.39 | 1:14.26 | 1:53.01 | 2:30.60 | |||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 34.47 | 1:12.47 | 1:51.82 | 2:30.76 | |||
4 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.95 | 1:13.22 | 1:52.96 | 2:30.84 | |||
5 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.40 | 1:14.25 | 1:54.02 | 2:33.01 | |||
6 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.85 | 1:14.70 | 1:54.57 | 2:33.29 | |||
7 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 36.11 | 1:15.23 | 1:55.01 | 2:33.96 | |||
8 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.01 | 1:15.82 | 1:55.76 | 2:34.18 | |||
9 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 36.04 | 1:14.82 | 1:55.27 | 2:34.96 | |||
10 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 36.43 | 1:16.08 | 1:56.11 | 2:35.06 | |||
11 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.38 | 1:16.76 | 1:57.89 | 2:38.22 | |||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | West Swim Esbjerg | 37.93 | 1:18.37 | 1:59.20 | 2:39.22 | |||
13 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.30 | 1:17.17 | 1:58.97 | 2:40.32 | |||
14 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 36.37 | 1:19.16 | 2:01.11 | 2:41.08 | |||
15 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.56 | 1:18.80 | 2:00.63 | 2:41.23 | |||
16 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.62 | 1:17.46 | 2:00.02 | 2:41.99 | |||
17 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.32 | 1:20.98 | 2:02.32 | 2:43.34 | |||
18 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 38.73 | 1:20.79 | 2:03.84 | 2:44.75 | |||
19 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 38.63 | 1:21.69 | 2:04.06 | 2:44.97 | |||
20 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 39.11 | 1:20.79 | 2:03.79 | 2:45.34 | |||
21 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 38.33 | 1:20.95 | 2:03.68 | 2:45.80 | |||
22 | Emil Ebbesen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 40.62 | 1:23.40 | 2:06.46 | 2:46.49 | |||
23 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 38.48 | 1:20.43 | 2:04.34 | 2:47.04 | |||
24 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 41.05 | 1:22.96 | 2:05.71 | 2:47.24 | |||
25 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 40.36 | 1:23.76 | 2:07.81 | 2:49.88 | |||
26 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 40.68 | 1:24.65 | 2:08.06 | 2:49.93 | |||
27 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.39 | 1:28.45 | 2:12.69 | 2:52.93 | |||
28 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 39.22 | 1:22.90 | 2:08.47 | 2:53.53 | |||
29 | David Hjort | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.39 | 1:28.06 | 2:14.56 | 3:00.47 | |||
30 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.61 | 1:30.36 | 2:17.78 | 3:03.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |