2018-08-17   17:32:50
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Nordic Open Masters 2011

Below are all results from the competition shown by session.

Session I

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordic Open Masters 2011    Udskriftsdato  30 september 2011   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  19:49   
  Arrangør  USG & Danish Swimming Federation         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lauri Malk  1937  Cetus    37.56  1:20.46  2:04.53    2:47.89   
Hasse Lindstrom  1937  Simklubben Neptun    39.71  1:23.61  2:10.46    2:57.58   
Otto Christensen  1938  Vordingborg Svømme Klub    50.83  1:47.08  2:44.21    3:35.24   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bosse Ljungberg  1945  Hellas Simklubb    37.39  1:19.81  2:01.93    2:40.34   
Karl-Erik Malmberg  1945  Helsingin Uimarit    45.10  1:38.21  2:36.44    3:33.45   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ulf Gabrielsson  1948  Solna Sundbyberg SS 04    32.35  1:08.35  1:47.38    2:26.36   
Bo Hyllested  1949  GI-40 Hermes    33.01  1:09.87  1:48.89    2:27.38   
Toivo Heikki Honkonen  1950  S.C.Pingviinit    34.44  1:13.85  1:54.21    2:31.23   
Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit    39.24  1:25.43  2:13.59    3:01.21   
Kent Hamberg  1951  Föreningen Sim Team Engelholm            DNS   
Oleg Petkau  1947  Neva Stars            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frank Carstensen  1955  Masters Sørlandet    33.88  1:11.39  1:52.89    2:36.73   
Markku Nousiainen  1954  Keravan Uimarit    54.54  1:55.22  2:58.26    3:58.23   
Seppo Juhani Hytönen  1956  Swimming Jyväskylä            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Haglund  1961  Turebergs Simklubb    29.71  1:02.20  1:34.34    2:06.29   
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub    31.78  1:07.06  1:42.94    2:18.19   
Jörgen Tisell  1961  Solna Sundbyberg SS 04    32.17  1:07.48  1:45.11    2:22.50   
Ahti Uusivuori  1960  Cetus    32.02  1:08.74  1:46.71    2:23.56   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap    32.43  1:08.29  1:46.42    2:24.41   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Hallgren  1964  Umeå Simsällskap    30.33  1:02.48  1:34.37    2:06.48   
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub    28.73  1:00.70  1:34.16    2:06.83   
Jan Johansson  1966  Cetus    31.31  1:05.42  1:39.37    2:12.60   
Leif Götesson  1966  Elmhult Sport Club    32.36  1:08.18  1:45.53    2:22.99   
Mauri Samuel Kanto  1963  Kauhajoen Karhu    33.22  1:09.80  1:48.08    2:24.61   
Tomas Hägg  1964  Skuru Idrottsklubb    31.98  1:09.31  1:48.46    2:29.46   
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub    33.92  1:13.42  1:53.73    2:32.18   
Marko Lysmä  1965  Cetus    33.62  1:12.33  1:53.01    2:33.58   
Ulrik Schäfer  1962  Birkerød Svømmeklub    33.26  1:11.37  1:52.22    2:34.95   
10  Luca Mancosu  1966  Cilo Srl Ssd    37.59  1:19.32  2:02.66    2:41.60   
11  Lars Aagaard  1962  Svømmeklubben Opnør    36.87  1:18.02  2:01.39    2:44.79   
12  Lars Hällgren  1964  Skuru Idrottsklubb    38.91  1:22.26  2:08.36    2:53.52   
Mats J Larsson  1965  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Roger Andrée  1971  Trollhättans Simsällskap    30.12  1:02.32  1:35.32    2:07.49   
Christian Petersen  1971  Næstved IF    31.15  1:05.29  1:39.86    2:15.62   
Torben Børsting  1968  Vejen Svømmeklub    30.62  1:03.64  1:39.65    2:17.75   
Jarkko Tapani Myllymäki  1970  Tuusulan Uimaseura    31.17  1:06.14  1:42.94    2:18.23   
Mika Meller  1967  Tuusulan Uimaseura    30.04  1:04.22  1:41.75    2:21.66   
Andrea Sironi  1968  Cilo Srl Ssd    37.28  1:17.71  2:00.29    2:41.55   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Winkler Pettersson  1974  Solna Sundbyberg SS 04    29.72  1:03.61  1:39.09    2:14.63   
Thomas Hansen  1975  Odense Svømme Klub    31.36  1:05.92  1:42.78    2:21.11   
Ossi Ilveskoski  1976  Cetus    31.50  1:07.13  1:44.57    2:21.19   
Robert Sam Berg  1972  Nyköpings Simsällskap    32.22  1:07.82  1:45.07    2:22.66   
Søren Buhl  1973  Glostrup Svømme Klub    32.61  1:08.59  1:45.98    2:24.03   
Bo Stenhuus  1972  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran    29.07  1:00.70  1:32.21    2:03.21   
Rune Solvang  1980  U.S.G    29.50  1:02.41  1:36.42    2:10.24   
Mattias Hemmendal  1978  Ystads Simsällskap    31.74  1:06.68  1:44.78    2:23.60   
Erik Molander  1979  Hellas Simklubb    34.35  1:12.80  1:51.90    2:29.69   
John Erik Lindström  1978  Usa            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Birkerød Svømmeklub    26.35  55.25  1:24.11    1:52.91   
                     
 
Løb 9, 200m Free, Men, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christer Koch Kvam  1990  Øvre Eiker Svømmeklubb    29.86  1:03.69  1:38.47    2:07.62   
Thomas Marker Jensen  1989  U.S.G    29.38  1:02.87  1:38.16    2:13.27   
Dan Magnus Skibrek  1987  Øvre Eiker Svømmeklubb    30.27  1:04.08  1:39.53    2:15.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  30 september 2011 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner