2018-05-21   18:44:33
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Nordic Open Masters 2011

Below are all results from the competition shown by session.

Session I

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordic Open Masters 2011    Udskriftsdato  30 september 2011   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:46   
  Arrangør  USG & Danish Swimming Federation         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Heli Paalosalo  1938  Porin Uimaseura            49.78   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Harriet Bure  1946  Simklubben Nautilus            40.95   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub            47.24   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Rhodin  1955  Luleå Simsällskap            34.70   
Gina Berliner  1956  Växjö Simsällskap            37.34   
Kaarina Markkula  1952  Cetus            41.66   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lotta Örne  1959  Kungsbacka Simsällskap            41.86   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Janne Urdal Thorstensen  1966  Masters Sørlandet            30.48   
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg-Falkenberg Sim            30.71   
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            30.84   
Ulrika Balslev  1966  Varberg-Falkenberg Sim            32.51   
Sanne Juel  1965  Næstved IF            32.75   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            33.17   
Annika Svanberg  1962  S77 Stenungsund            34.13   
Sonja Haglund  1966  Kungsbacka Simsällskap            39.41   
Margareth Timossi  1966  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Birkerød Svømmeklub            30.92   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap            33.34   
Annah Helgadottir  1968  Fjolnir            47.37   
Johanna Feldtman  1970  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Ulrika Feldtman  1967  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.79   
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb            29.27   
Mia Jonsson  1973  Kristianstads SLS            30.97   
Maria Lövberg  1973  Simklubben Triton            34.66   
Pia Alexandersen  1973  Birkerød Svømmeklub            36.70   
Mia Finnemann Schultz  1972  Allerød Svømmeklub            39.57   
Jaana Lattunen  1973  Cetus            40.95   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Friis  1981  Agfs Svømmeafdeling            32.37   
Madoka Christensen  1977  Vordingborg Svømme Klub            32.50   
Kristina Vasiliauskaite  1979  Gentofte Svømme Klub            32.52   
Sofia Borglin  1981  Malmö Kappsimningsklubb            34.73   
Isa Hennariika Pietilä  1978  Octopus Lohja            37.95   
Lise Føns  1978  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svømmeklub            28.75   
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.62   
Henriette S. Frederiksen  1985  U.S.G            30.21   
Astrid Eliasen  1986  U.S.G            30.57   
Frida Persson  1986  Simklubben Ran            31.54   
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF            31.93   
Louise Delani  1984  GI-40 Hermes            32.51   
Anne Hinsch  1982  Gentofte Svømme Klub            32.99   
Jenni Svensson  1982  Malmö Kappsimningsklubb            33.63   
10  Hannah Gustafsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb            34.45   
11  Pimmie Oesten  1983  U.S.G            38.80   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Marie Christiansen  1990  GI-40 Hermes            30.01   
Laura Vetter  1989  Hsg Uni Rostock            34.75   
Amalie Esberg  1987  Aarhus Studenternes Svømmeafde            34.80   
Tenna Olin  1991  U.S.G            35.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  30 september 2011 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare