Results for Vattenfall Swim Cup 2011 Morning UC
Below are all results from the competition shown by session.
Friday Morning
Results Event 12 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2011 (UC) | Print Date | 05 June 2011 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 13:34 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 03 June 2011 |
Event 12, 4X50m Freestyle Men, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Esbjerg Elitesvøm 1 | 1997 | 1:55.72 | |||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 28.58 | 28.58 | |||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 29.11 | 57.69 | |||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 28.40 | 1:26.09 | |||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 29.63 | 1:55.72 | |||||||
2 | Psv Schwerin 1 | 1997 | 1:55.93 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Lars Andre Großmann | 1997 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Max Sziburies | 1998 | 29.68 | 57.38 | |||||||
Marvin Kollrich | 1998 | 30.46 | 1:27.84 | |||||||
Benjamin Bürger | 1998 | 28.09 | 1:55.93 | |||||||
3 | Team Westküste Boys | 1997 | 1:56.41 | |||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
Fin Seydlitz | 1997 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Sebastian Engel | 1997 | 29.98 | 1:00.22 | |||||||
Janne Lahrssen | 1997 | 27.83 | 1:28.05 | |||||||
Joshua Petersen | 1997 | 28.36 | 1:56.41 | |||||||
4 | 3. Mannschaft | 1997 | 1:57.50 | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Bjarne Holfeld | 1997 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Georg Schulze | 1997 | 30.10 | 59.26 | |||||||
Felix Habl | 1998 | 30.71 | 1:29.97 | |||||||
Maxim Davydytchev | 1997 | 27.53 | 1:57.50 | |||||||
5 | Grindsted Drenge Uc | 1997 | 2:00.89 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 28.53 | 57.58 | |||||||
Jonas Junge | 1998 | 31.95 | 1:29.53 | |||||||
Frederik Linck | 1997 | 31.36 | 2:00.89 | |||||||
6 | Esbjerg Elitesvøm 2 | 1998 | 2:05.40 | |||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Christian Kaul | 1998 | 31.94 | 1:02.79 | |||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 31.14 | 1:33.93 | |||||||
Nicolai Grene | 1998 | 31.47 | 2:05.40 | |||||||
7 | 4. Mannschaft | 1997 | 2:07.70 | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Konrad Schubert | 1998 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Pit Zimmermann | 1997 | 30.46 | 1:02.16 | |||||||
Max Fiedler | 1998 | 33.47 | 1:35.63 | |||||||
Richard Maywald | 1998 | 32.07 | 2:07.70 | |||||||
8 | Mannschaft 1 | 1997 | 2:14.94 | |||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 E.v. | ||||||||||
Julian Thomas | 1997 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Niclas Franke | 1998 | 35.47 | 1:08.42 | |||||||
Alexander Kalisch | 1997 | 34.42 | 1:42.84 | |||||||
Julian Wolf | 1997 | 32.10 | 2:14.94 | |||||||
9 | Odder Drenge | 1997 | 2:27.11 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Alexander Jensen | 1999 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 34.96 | 1:10.84 | |||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 38.51 | 1:49.35 | |||||||
Christian W. Hansen | 1997 | 37.76 | 2:27.11 | |||||||
- | Søllerød Boys | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Event 12, 4X50m Freestyle Men, Finals 12 years and younger |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Søllerød Boys | 1999 | 2:06.62 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
Christian Andersen | 1999 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Marcus Piil Pedersen | 1999 | 30.78 | 1:01.40 | |||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 32.17 | 1:33.57 | |||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 33.05 | 2:06.62 | |||||||
2 | Mannschaft 1 | 1999 | 2:19.18 | |||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 E.v. | ||||||||||
Niclas Budek | 1999 | 33.13 | 33.13 | |||||||
Ben Fredrich | 2000 | 36.63 | 1:09.76 | |||||||
Dominique Renné | 2000 | 36.34 | 1:46.10 | |||||||
Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 33.08 | 2:19.18 | |||||||
3 | Berliner Tsc | 1999 | 2:24.39 | |||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
Sören Förster | 2000 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Dominik Berisha | 2000 | 38.03 | 1:12.40 | |||||||
Tobias Sagelsdorff | 2000 | 36.86 | 1:49.26 | |||||||
Lukas Hoellge | 1999 | 35.13 | 2:24.39 | |||||||
4 | Svendborg Drenge | 1999 | 2:25.41 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 35.58 | 1:09.16 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 40.50 | 1:49.66 | |||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 35.75 | 2:25.41 | |||||||
5 | Mannschaft 2 | 1999 | 2:32.64 | |||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 E.v. | ||||||||||
Alexander Müller | 2000 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Tilmann Schmidt | 1999 | 39.41 | 1:16.00 | |||||||
Jan Niklas Kalisch | 2000 | 37.99 | 1:53.99 | |||||||
Tim Julian Steinhorst | 2000 | 38.65 | 2:32.64 | |||||||
6 | 5. Mannschaft | 1999 | 2:32.89 | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Eric Schneider | 1999 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Fabian Fröhlich | 2000 | 33.73 | 1:06.79 | |||||||
Tom Meixelsberger | 2001 | 49.49 | 1:56.28 | |||||||
Rouven Raths | 1999 | 36.61 | 2:32.89 | |||||||
7 | Sv Neptun Kiel 1 | 2000 | 2:43.18 | |||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
Paul Sievers | 2001 | 39.70 | 39.70 | |||||||
Per Alva Bielenberg | 2001 | 43.10 | 1:22.80 | |||||||
Marc Boyens | 2000 | 41.26 | 2:04.06 | |||||||
Bennet Weiß | 2000 | 39.12 | 2:43.18 | |||||||
- | 6. Mannschaft | 1999 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Psv Schwerin 1 | 1999 | DNS | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | SK Triton Lag 1 | 2000 | DNS | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.26 | Print Date | 05 June 2011 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 13:34 |