Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 627 | 27.16 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | 619 | 27.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 597 | 27.61 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 574 | 27.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Iben Grundtvig | 1997 | 552 | 28.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 532 | 28.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 510 | 29.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Helene Vistisen | 1997 | 502 | 29.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Mikkelsen | 1997 | 501 | 29.27 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Sif Vange | 1997 | 500 | 29.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hannah Nissen | 1997 | 494 | 29.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 490 | 29.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 489 | 29.51 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Sørensen | 1997 | 486 | 29.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 484 | 29.62 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
16 | Anna Fixdahl | 1997 | 474 | 29.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Lisa Steen Duus | 1997 | 471 | 29.89 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Christensen | 1997 | 465 | 30.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 458 | 30.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Louise Møller Jessen | 1997 | 452 | 30.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Simone Riis | 1997 | 448 | 30.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 428 | 30.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 425 | 30.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Cecilie Christensen | 1997 | 422 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | 422 | 31.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Katarina Vogel | 1997 | 417 | 31.11 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sara Saur | 1997 | 414 | 31.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alexandra Buhl | 1997 | 392 | 31.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 385 | 31.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Caroline Oxholm | 1997 | 366 | 32.49 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 606 | 27.47 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 556 | 28.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | 555 | 28.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Amanda Højberg | 1998 | 545 | 28.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 523 | 28.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 483 | 29.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Mortensen | 1998 | 479 | 29.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Mathilde Zaggai | 1998 | 476 | 29.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Frederikke Dons | 1998 | 458 | 30.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 458 | 30.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 450 | 30.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andrea Reich | 1998 | 449 | 30.36 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tenna Jensen | 1998 | 448 | 30.39 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 436 | 30.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 436 | 30.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tanja Lylloff | 1998 | 436 | 30.66 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Nielsen | 1998 | 435 | 30.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kristine Barrett | 1998 | 435 | 30.69 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 434 | 30.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 434 | 30.71 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Bjerre | 1998 | 429 | 30.83 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nikoline Svensson | 1998 | 428 | 30.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nanna Drewsen | 1998 | 424 | 30.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Julie Rath | 1998 | 411 | 31.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 409 | 31.31 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
26 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 408 | 31.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Ida Petersen | 1998 | 407 | 31.37 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederikke Houen | 1998 | 393 | 31.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rikke Munkholm | 1998 | 387 | 31.90 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 maj 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |