Resultater for Spar Nord Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag indledende
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 74 | 57.98 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Frederikke Hansen | 2002 | 63 | 1:01.24 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Emma Kehlet | 2002 | 38 | 1:12.67 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 38 | 1:12.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toftegaard | 2001 | 185 | 42.79 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 95 | 53.50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 94 | 53.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Madison Guldborg | 2001 | 83 | 55.86 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Isabella S Ryser | 2001 | 62 | 1:01.69 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fie Holzmann | 2000 | 138 | 47.14 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 137 | 47.35 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Christensen | 2000 | 99 | 52.71 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Mette Brix | 2000 | 77 | 57.43 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 76 | 57.67 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Laura Mikkelsen | 2000 | 37 | 1:13.08 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Maya Palen Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Line Larsen | 2000 | DSQ | Brystben | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Vicky Rohde | 1999 | 209 | 41.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Katrine Elmann | 1999 | 185 | 42.78 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Line Nielsen | 1999 | 134 | 47.61 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Karlskov | 1999 | 125 | 48.78 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Camilla Buch | 1999 | 125 | 48.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 124 | 48.91 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Marie Abildgaard | 1999 | 120 | 49.39 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Kille Bonde Hansen | 1999 | 115 | 50.19 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Maja Holm Jensen | 1999 | 112 | 50.59 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Kathrine Bentin Riis | 1999 | 99 | 52.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Line Christensen | 1999 | 97 | 53.00 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Emma Larsson | 1999 | 90 | 54.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Stærmose | 1999 | 85 | 55.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line M. C. Wind | 1999 | 38 | 1:12.68 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Kirstine M. Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend. 25 m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Ida Kusk | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend. 25 m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:05 |