Resultat för Vårsimiaden försök Södertälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass1
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-Distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 maj 2011 |
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.49 | 1:17.20 | |||||
2 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.67 | 1:17.59 | |||||
3 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.20 | 1:27.38 | |||||
4 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.70 | 1:27.61 | |||||
5 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.28 | 1:29.19 | |||||
6 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 45.12 | 1:30.53 | |||||
7 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.25 | 1:31.24 | |||||
8 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 45.31 | 1:31.55 | |||||
9 | Sophia Rosenqvist | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.09 | 1:31.82 | |||||
10 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.52 | 1:32.53 | |||||
11 | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | 47.47 | 1:34.86 | |||||
12 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.59 | 1:35.06 | |||||
13 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.76 | 1:35.11 | |||||
14 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.86 | 1:35.57 | |||||
15 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 46.88 | 1:36.34 | |||||
16 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.28 | 1:36.99 | |||||
17 | Hedvig Lignell | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.03 | 1:37.19 | |||||
18 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 46.35 | 1:38.16 | |||||
19 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 47.89 | 1:38.85 | |||||
20 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.70 | 1:38.91 | |||||
21 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 48.56 | 1:39.52 | |||||
22 | Tara Ebrahimi | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.90 | 1:40.58 | |||||
23 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 49.91 | 1:42.02 | |||||
24 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 49.92 | 1:44.84 | |||||
25 | Johanna Sandahl | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.83 | 1:44.88 | |||||
26 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 52.10 | 1:44.93 | |||||
27 | Annika Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 49.76 | 1:45.59 | |||||
28 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 51.82 | 1:46.18 | |||||
29 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 51.80 | 1:46.32 | |||||
30 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 53.25 | 1:47.57 | |||||
31 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 52.01 | 1:48.13 | |||||
32 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 52.72 | 1:48.24 | |||||
33 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 52.64 | 1:48.93 | |||||
34 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 53.72 | 1:49.00 | |||||
35 | Alice Thomasson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 53.79 | 1:49.61 | |||||
36 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 52.70 | 1:50.84 | |||||
37 | Alice Casserfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 54.11 | 1:51.94 | |||||
38 | Moa Vegholm | 2000 | Järfälla Simsällskap | 53.04 | 1:52.47 | |||||
- | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.29 | Utskriftsdatum | 07 maj 2011 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |