Tulokset LH-Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games | Utskriftsdatum | 10 juli 2011 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | HS & LS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2011 |
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Zeidler | 1994 | Simklubben Lödde | 31.93 | 1:05.90 | |||||
2 | Mattias Carlbrand | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 31.75 | 1:06.15 | |||||
3 | Christoffer Nilsson | 1988 | Simklubben Poseidon | 32.01 | 1:06.55 | |||||
4 | Markus Möricke | 1994 | Växjö Simsällskap | 32.76 | 1:07.55 | |||||
5 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.07 | 1:10.29 | |||||
6 | Martin Dahlberg | 1992 | Växjö Simsällskap | 34.17 | 1:10.45 | |||||
7 | Martin Åsenius | 1994 | Kalmar Simsällskap | 34.52 | 1:11.61 | |||||
8 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 35.78 | 1:12.89 | |||||
9 | Philip Broberg | 1994 | Simsällskapet Delfin | 39.95 | 1:24.52 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Classon | 1995 | Kalmar Simsällskap | 31.59 | 1:05.05 | |||||
2 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 31.65 | 1:05.13 | |||||
3 | Martin Langeland-Knudsen | 1996 | Sola Svømmeklubb | 32.55 | 1:08.15 | |||||
4 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 34.61 | 1:10.85 | |||||
5 | Denniz Sabo | 1995 | Karlshamns Simklubb | 35.03 | 1:12.06 | |||||
6 | Albin Ingvarsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 34.56 | 1:13.49 | |||||
7 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 35.95 | 1:14.04 | |||||
8 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 36.57 | 1:14.63 | |||||
9 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 35.49 | 1:15.33 | |||||
10 | Theo Petersson | 1995 | Karlshamns Simklubb | 37.91 | 1:18.79 | |||||
11 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 41.32 | 1:24.56 | |||||
12 | Anton Berglund | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.45 | 1:24.85 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 34.05 | 1:10.38 | |||||
2 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 34.31 | 1:10.72 | |||||
3 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.39 | 1:12.57 | |||||
4 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | Simklubben Poseidon | 36.65 | 1:15.82 | |||||
5 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.95 | 1:16.25 | |||||
6 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 37.03 | 1:17.15 | |||||
7 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 37.44 | 1:17.30 | |||||
8 | Edvin Paul | 1998 | Simklubben Poseidon | 38.44 | 1:21.08 | |||||
9 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 40.27 | 1:24.59 | |||||
10 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 41.83 | 1:24.91 | |||||
11 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 44.43 | 1:30.42 | |||||
12 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 46.34 | 1:34.75 | |||||
13 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 46.42 | 1:37.54 | |||||
14 | Emil Johannesson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 46.84 | 1:38.21 | |||||
- | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | DNS | ||||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.74 | 1:21.75 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 40.68 | 1:24.01 | |||||
3 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 41.02 | 1:24.82 | |||||
4 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 41.45 | 1:26.87 | |||||
5 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 43.18 | 1:29.86 | |||||
6 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.52 | 1:30.84 | |||||
7 | Elias Kromnow | 1999 | Ronneby Simsällskap | 44.29 | 1:31.06 | |||||
8 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.74 | 1:32.33 | |||||
9 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 44.66 | 1:32.79 | |||||
10 | Linus Peltomaa | 2000 | Falu Simsällskap | 45.68 | 1:33.10 | |||||
11 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 46.51 | 1:36.32 | |||||
12 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 47.32 | 1:36.57 | |||||
13 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 48.75 | 1:36.78 | |||||
14 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.68 | 1:38.86 | |||||
15 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.22 | 1:39.48 | |||||
16 | Max Sandgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.98 | 1:39.71 | |||||
17 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 47.26 | 1:41.12 | |||||
18 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 51.76 | 1:42.40 | |||||
19 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 50.39 | 1:44.43 | |||||
20 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 51.82 | 1:44.85 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 43.94 | 1:31.47 | |||||
2 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 47.67 | 1:37.15 | |||||
3 | Isak Walther | 2001 | Simklubben Lödde | 51.33 | 1:45.01 | |||||
4 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 50.63 | 1:48.54 | |||||
5 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 52.73 | 1:51.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 10 juli 2011 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:12 |