Results for LH-Games
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
LH-Games |
|
Utskriftsdatum |
09 juli 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:13 |
|
|
Arrangör |
HS & LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 juli 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Åkesson |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
28.57 |
1:06.71 |
1:46.36 |
|
2:19.49 |
|
2 |
Emil Möller |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.01 |
1:03.14 |
1:49.10 |
|
2:21.02 |
|
3 |
Styrbjörn Torell |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.74 |
1:10.09 |
1:48.93 |
|
2:22.30 |
|
4 |
Fredrik Olofsson |
1994 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.09 |
1:10.29 |
1:55.20 |
|
2:29.49 |
|
5 |
Björn Hansson |
1989 |
Landskrona Simsällskap |
|
32.79 |
1:12.08 |
1:56.28 |
|
2:29.83 |
|
6 |
Gustav Andersson |
1994 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
32.12 |
1:12.20 |
1:55.32 |
|
2:31.69 |
|
7 |
Alfred Larsson |
1994 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
33.44 |
1:11.82 |
1:58.21 |
|
2:31.75 |
|
8 |
Markus Möricke |
1994 |
Växjö Simsällskap |
|
31.59 |
1:10.00 |
1:57.24 |
|
2:31.87 |
|
9 |
Janne Ledin |
1994 |
Simklubben Laxen |
|
31.45 |
1:15.14 |
2:01.20 |
|
2:35.18 |
|
10 |
Alexander Svanevik Nilsen |
1993 |
Stavanger Svømme Club |
|
34.68 |
1:17.53 |
2:00.43 |
|
2:35.50 |
|
11 |
Kim Andreasson Quistberg |
1994 |
Kalmar Simsällskap |
|
32.51 |
1:12.01 |
2:01.80 |
|
2:36.17 |
|
12 |
Eddie Lu |
1994 |
Kristianstads SLS |
|
31.78 |
1:15.99 |
2:00.99 |
|
2:36.24 |
|
13 |
Linus Lindén |
1993 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.85 |
1:15.28 |
2:02.99 |
|
2:43.13 |
|
- |
Martin Dahlberg |
1992 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
Simklubben Triton |
|
29.65 |
1:05.58 |
1:46.08 |
|
2:18.81 |
|
2 |
Linus Wannebro |
1995 |
Kristianstads SLS |
|
29.05 |
1:06.61 |
1:49.49 |
|
2:21.84 |
|
3 |
John Olsson |
1995 |
Simklubben Laxen |
|
29.94 |
1:06.42 |
1:51.26 |
|
2:24.39 |
|
4 |
Martin Blivik |
1995 |
Karlskrona Simsällskap |
|
29.66 |
1:07.14 |
1:49.65 |
|
2:24.80 |
|
5 |
Alex Diep |
1995 |
Kristianstads SLS |
|
30.82 |
1:10.79 |
1:52.59 |
|
2:25.54 |
|
6 |
Martin Langeland-Knudsen |
1996 |
Sola Svømmeklubb |
|
30.58 |
1:08.21 |
1:55.89 |
|
2:30.44 |
|
7 |
Mikael Blum |
1995 |
Simklubben Laxen |
|
30.56 |
1:11.56 |
1:56.70 |
|
2:30.45 |
|
8 |
John Classon |
1995 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.74 |
1:07.79 |
1:55.97 |
|
2:31.28 |
|
9 |
Casper Buan Helgesen |
1995 |
SK Poseidon Porsgrunn |
|
33.89 |
1:15.35 |
1:58.76 |
|
2:31.80 |
|
10 |
Denniz Sabo |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
31.34 |
1:11.78 |
1:59.45 |
|
2:33.51 |
|
11 |
David Larsson |
1996 |
Kalmar Simsällskap |
|
31.63 |
1:09.96 |
1:57.05 |
|
2:34.20 |
|
12 |
Ole Christiansen |
1995 |
SK Poseidon Porsgrunn |
|
30.88 |
1:10.09 |
1:58.06 |
|
2:34.71 |
|
13 |
Max Ackerman |
1995 |
Simklubben Laxen |
|
31.50 |
1:14.89 |
2:03.72 |
|
2:40.75 |
|
14 |
Marcus Skog |
1996 |
Klippans Simsällskap |
|
36.11 |
1:19.30 |
2:05.96 |
|
2:43.86 |
|
15 |
Erik Amundsen |
1995 |
SK Poseidon Porsgrunn |
|
36.83 |
1:18.23 |
2:08.28 |
|
2:44.46 |
|
16 |
Gabriel Rydén |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.19 |
1:15.32 |
2:07.19 |
|
2:45.28 |
|
17 |
Jonas Hansson |
1996 |
Karlshamns Simklubb |
|
36.25 |
1:21.84 |
2:12.60 |
|
2:50.32 |
|
18 |
Jens Gustavsson |
1995 |
Kristianstads SLS |
|
34.67 |
1:22.81 |
2:14.04 |
|
2:51.48 |
|
19 |
Theo Petersson |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
34.67 |
1:22.74 |
2:19.03 |
|
2:55.75 |
|
20 |
Isak Rasmusson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.76 |
1:23.80 |
2:16.87 |
|
2:56.98 |
|
21 |
Anton Berglund |
1995 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
38.18 |
1:25.55 |
2:16.48 |
|
2:59.02 |
|
- |
Carl Kristiansson |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Max Andersson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Malm |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
31.87 |
1:09.99 |
1:57.14 |
|
2:27.39 |
|
2 |
Henry Kerman |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
33.63 |
1:14.02 |
1:58.21 |
|
2:31.92 |
|
3 |
Viktor Rosenqvist |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
31.41 |
1:13.46 |
2:00.66 |
|
2:35.02 |
|
4 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
35.31 |
1:16.32 |
2:04.19 |
|
2:38.91 |
|
5 |
Victor Peltomaa |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
32.65 |
1:15.48 |
2:03.27 |
|
2:39.65 |
|
6 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
33.12 |
1:13.20 |
2:03.18 |
|
2:41.39 |
|
7 |
Kristoffer Loo |
1997 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.08 |
1:20.64 |
2:08.44 |
|
2:42.21 |
|
8 |
André Idoffsson |
1997 |
Simklubben Laxen |
|
32.58 |
1:14.25 |
2:04.55 |
|
2:43.31 |
|
9 |
Teodor Widerberg |
1998 |
Simklubben Laxen |
|
33.75 |
1:19.27 |
2:08.98 |
|
2:43.98 |
|
10 |
Edvin Paul |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
34.49 |
1:17.41 |
2:06.47 |
|
2:44.65 |
|
11 |
Jesper Björkman |
1997 |
Simklubben Götene |
|
34.83 |
1:22.46 |
2:07.97 |
|
2:46.00 |
|
12 |
Alfred Christensson |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.25 |
1:17.03 |
2:08.44 |
|
2:46.56 |
|
13 |
Marcus Henriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
35.37 |
1:22.39 |
2:12.00 |
|
2:52.06 |
|
14 |
Josef Isaksson |
1997 |
S71 |
|
36.40 |
1:22.91 |
2:14.96 |
|
2:52.27 |
|
15 |
Victor Lanzinger |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
37.03 |
1:23.78 |
2:13.65 |
|
2:55.47 |
|
16 |
Richard Berg |
1998 |
Simklubben Ran |
|
37.55 |
1:23.64 |
2:17.50 |
|
2:56.25 |
|
17 |
Victor Engqvist |
1997 |
Simklubben Götene |
|
35.00 |
1:23.02 |
2:17.27 |
|
2:56.59 |
|
18 |
Filip Antlöv |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
37.98 |
1:27.30 |
2:16.29 |
|
2:56.77 |
|
19 |
Filip Lundin |
1997 |
Klippans Simsällskap |
|
37.92 |
1:24.25 |
2:20.16 |
|
2:57.65 |
|
20 |
Salim Celikovic |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
38.97 |
1:29.08 |
2:18.30 |
|
2:58.12 |
|
21 |
Alexander Ström |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
39.91 |
1:29.27 |
2:21.49 |
|
3:01.98 |
|
22 |
Gustav Sander |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
40.21 |
1:28.77 |
2:21.08 |
|
3:02.32 |
|
23 |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
38.27 |
1:29.24 |
2:24.44 |
|
3:08.08 |
|
24 |
Victor Schagerlöf |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
41.16 |
1:31.03 |
2:30.63 |
|
3:13.59 |
|
25 |
Anton Andersson |
1997 |
Simklubben Götene |
|
48.84 |
1:40.14 |
2:32.18 |
|
3:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
37.68 |
1:27.05 |
2:13.64 |
|
2:52.59 |
|
2 |
Mats Andersen |
2000 |
SK Poseidon Porsgrunn |
|
36.64 |
1:22.58 |
2:15.67 |
|
2:55.33 |
|
3 |
Filip Tretonius |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
38.61 |
1:25.97 |
2:17.50 |
|
2:58.74 |
|
4 |
Emil Hassling |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.30 |
1:25.96 |
2:20.22 |
|
3:00.60 |
|
4 |
Viktor Carlsson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
41.37 |
1:29.06 |
2:20.49 |
|
3:00.60 |
|
6 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
40.30 |
1:33.85 |
2:25.49 |
|
3:06.49 |
|
7 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
41.15 |
1:28.50 |
2:26.22 |
|
3:07.27 |
|
8 |
Anton Dahlgren |
1999 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
42.72 |
1:33.24 |
2:27.17 |
|
3:08.26 |
|
9 |
David Hambraeus |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
43.71 |
1:34.63 |
2:28.39 |
|
3:09.94 |
|
10 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
43.26 |
1:33.28 |
2:28.88 |
|
3:11.04 |
|
11 |
Elias Kromnow |
1999 |
Ronneby Simsällskap |
|
41.98 |
1:33.25 |
2:29.69 |
|
3:14.37 |
|
12 |
Oskar Hanstål |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
42.21 |
1:32.58 |
2:32.59 |
|
3:15.26 |
|
13 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
Stavanger Svømme Club |
|
40.70 |
1:35.39 |
2:37.54 |
|
3:17.95 |
|
14 |
Jonathan Skog |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
47.37 |
1:40.66 |
2:40.29 |
|
3:21.39 |
|
15 |
Linus Peltomaa |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
48.64 |
1:40.21 |
2:37.90 |
|
3:21.50 |
|
16 |
Elis Ingvarsson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
46.06 |
1:38.07 |
2:38.66 |
|
3:21.86 |
|
17 |
Tobias Eringstam |
1999 |
Karlskrona Simsällskap |
|
46.70 |
1:44.06 |
2:38.41 |
|
3:22.03 |
|
18 |
Samuel Kvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
48.18 |
1:41.09 |
2:42.13 |
|
3:27.90 |
|
19 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
|
46.37 |
1:41.96 |
2:44.56 |
|
3:29.37 |
|
20 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
47.16 |
1:42.41 |
2:43.71 |
|
3:30.53 |
|
21 |
Elliot Larsson |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
46.67 |
1:40.14 |
2:44.74 |
|
3:32.00 |
|
22 |
Isak Rydén |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
47.66 |
1:39.87 |
2:47.31 |
|
3:32.30 |
|
23 |
Philip Mineur |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
50.10 |
1:48.10 |
2:49.79 |
|
3:41.44 |
|
24 |
Johannes Andersson |
1999 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
53.30 |
1:51.70 |
3:04.11 |
|
3:50.03 |
|
25 |
Gustav Östlund |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
53.85 |
1:56.13 |
3:10.93 |
|
4:06.43 |
|
- |
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Viktor Cado |
1999 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
Simklubben Triton |
|
41.37 |
1:31.17 |
2:28.23 |
|
3:09.22 |
|
2 |
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
55.18 |
1:50.69 |
2:55.55 |
|
3:45.94 |
|
3 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
52.40 |
1:54.57 |
2:55.88 |
|
3:48.20 |
|
- |
Lars Hallberg |
2001 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Philip Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
09 juli 2011 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:13 |
|