Tulokset H.C.Andersen Swim Cup 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C.Andersen Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Sportsmaster |
HCA-Cup rekord 0.33.00 (2009) |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 397 | 40.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Camilla Rask | 1999 | 313 | 43.89 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 290 | 45.04 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 259 | 46.77 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Sidse Thorup | 1999 | 257 | 46.88 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Camilla Buch | 1999 | 237 | 48.15 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Christina F. Eriksen | 1999 | 230 | 48.61 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 215 | 49.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
9 | Christina Christensen | 2000 | 211 | 50.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Pernille Falgren Christen | 2000 | 209 | 50.23 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 206 | 50.49 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Nana Bundgaard | 2000 | 202 | 50.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 201 | 50.90 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Freya Ellehus | 2000 | 197 | 51.20 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Signe Stærmose | 1999 | 189 | 51.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Signe Holm | 1999 | 185 | 52.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 182 | 52.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Line J. V. Hededal | 2001 | 175 | 53.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Anna Jona F Kjeld | 1999 | 173 | 53.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
20 | Anne Rytter | 2000 | 170 | 53.82 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Clara Enné Bæk | 1999 | 168 | 53.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Felia Busk | 2000 | 167 | 54.07 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Juliane Eggers | 2000 | 165 | 54.28 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 164 | 54.47 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mathilde K. Jakobsen | 1999 | 162 | 54.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Line M. C. Wind | 1999 | 154 | 55.58 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Caroline Worrell | 2001 | 150 | 56.07 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Frederikke Olsen | 2000 | 149 | 56.21 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Ida Kusk | 1999 | DSQ | ej.synk.benspark | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Sportsmaster |
HCA-Cup rekord 0.33.00 (2009) |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | 470 | 38.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Roll Madsen | 1998 | 412 | 40.04 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sophie Lund Møller | 1998 | 399 | 40.47 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 395 | 40.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Ida Schwertfeger | 1997 | 389 | 40.81 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Freja Andersen | 1998 | 373 | 41.41 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silke Meyer | 1998 | 372 | 41.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 365 | 41.68 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 364 | 41.73 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Sandra Guldborg | 1998 | 359 | 41.94 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Mathilde Hallgren | 1997 | 356 | 42.05 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 321 | 43.53 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
13 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 304 | 44.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 288 | 45.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe Bjerre | 1998 | 268 | 46.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
16 | Klara Eggers | 1997 | 261 | 46.63 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederikke B Christensen | 1998 | 253 | 47.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Louise Madsen | 1997 | 240 | 47.95 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Nielsen | 1998 | 236 | 48.23 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 233 | 48.44 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Amalie Fisker Sørensen | 1997 | 225 | 49.01 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anni Pedersen | 1998 | 218 | 49.49 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | 200 | 50.94 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Martha Jørgensen | 1998 | 198 | 51.14 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Laura Schmidt | 1998 | 186 | 52.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 179 | 52.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Amanda Schjødt | 1998 | 128 | 59.08 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Caroline Thorsgaard | 1997 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emilie Andresen Ravn | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Sponsor: Sportsmaster |
HCA-Cup rekord 0.33.00 (2009) |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 656 | 34.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 571 | 35.91 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Line H. Vestergaard | 1996 | 568 | 35.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | 553 | 36.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathilde Stærk | 1990 | 546 | 36.47 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Louise Frederiksen | 1995 | 536 | 36.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | 531 | 36.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
8 | Signe Tolstrup | 1995 | 516 | 37.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Natasja Simonsen | 1995 | 502 | 37.50 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Cecilie Villadsen | 1995 | 489 | 37.82 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Olivia Larsen | 1995 | 479 | 38.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Nina Vestergaard | 1992 | 477 | 38.13 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Signe B. Thomasen | 1996 | 467 | 38.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Michelle Strand | 1994 | 449 | 38.92 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Lise B. Aagaard | 1996 | 432 | 39.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Malene Sandvang | 1995 | 428 | 39.53 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Astrid Koch | 1994 | 405 | 40.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anne-Mette Müller | 1995 | 402 | 40.37 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
19 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | 380 | 41.16 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Louise Holm | 1994 | 372 | 41.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 359 | 41.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Amalie Ringgaard | 1996 | 358 | 41.95 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
23 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 345 | 42.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Lone Vølund | 1965 | 313 | 43.91 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofie Frank Jørgensen | 1996 | 296 | 44.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Felicia Hjernø | 1996 | 269 | 46.15 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Cecilia Beverud | 1996 | 259 | 46.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 189 | 51.89 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anja Pedersen | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |