Resultater for H.C.Andersen Swim Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C.Andersen Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Hansen Frugt- og Grønt |
HCA-Cup rekord 0.59.10 (2008) |
Tobias Urban Hansen 87 - Kvik Kastrup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 431 | 32.55 | 1:08.75 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 414 | 34.08 | 1:09.67 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 373 | 34.88 | 1:12.18 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Bækgaard | 1997 | 342 | 35.98 | 1:14.26 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | 340 | 35.61 | 1:14.44 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Anton Holten Lambert | 1997 | 326 | 37.07 | 1:15.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 314 | 37.68 | 1:16.40 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Frederik Elmann | 1997 | 282 | 38.80 | 1:19.20 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Christian Gravgaard | 1997 | 279 | 38.28 | 1:19.48 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 257 | 39.34 | 1:21.69 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sander Schmidt | 1999 | 252 | 40.05 | 1:22.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Due Kristensen | 1998 | 246 | 40.42 | 1:22.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 235 | 40.83 | 1:24.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 228 | 41.12 | 1:25.02 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Anton Arfelt Skaarup | 1998 | 225 | 41.94 | 1:25.38 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mike Jacobsen | 1998 | 222 | 42.59 | 1:25.82 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
17 | Kristian Ejby | 1998 | 214 | 41.82 | 1:26.88 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Gustav Yde | 2000 | 200 | 43.20 | 1:28.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Sævar Kjeld | 1998 | 191 | 1:30.22 | 1:30.22 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
20 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 179 | 44.59 | 1:32.09 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Rune Holm Skovby | 1998 | 179 | 45.80 | 1:32.24 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | Andreas Jørgensen | 2000 | 175 | 43.44 | 1:32.84 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Jakob Knoblauch | 1999 | 166 | 1:34.47 | 1:34.47 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Kasper Jørgensen | 2000 | 165 | 45.61 | 1:34.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Alexander Jensen | 1999 | 165 | 45.26 | 1:34.78 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | 164 | 45.53 | 1:34.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 162 | 46.44 | 1:35.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Magnus Damkier | 1999 | 150 | 47.79 | 1:37.69 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
29 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 150 | 47.93 | 1:37.78 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mathias Sønderby | 2000 | 146 | 48.18 | 1:38.54 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Henrik Schou | 1998 | 145 | 49.78 | 1:38.83 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
32 | Mads Sørensen | 2000 | 145 | 48.08 | 1:38.96 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
33 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 140 | 50.16 | 1:40.11 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 136 | 1:02.46 | 1:40.93 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 136 | 50.36 | 1:41.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Karl-Emil Späth | 2000 | 134 | 49.18 | 1:41.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Eik Panduro | 1998 | 125 | 49.70 | 1:43.94 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
38 | Viktor Højgaard Hinzel | 1998 | 95 | 53.54 | 1:53.91 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
39 | Kasper Bundgaard | 1998 | 81 | 58.44 | 2:00.07 | ej.fort.be.v.vend | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Ohrt | 1997 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Mikkel la Cour | 2000 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Jakob Juul Laursen | 2000 | DSQ | ej.for.be.v.ven50m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Jonas Priess Sørensen | 1998 | DSQ | ej.fort.bevæ.v.vend | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Magnus Stender Berg | 1999 | DSQ | ef.fort.be.v.vend | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Hansen Frugt- og Grønt |
HCA-Cup rekord 0.59.10 (2008) |
Tobias Urban Hansen 87 - Kvik Kastrup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | 485 | 31.63 | 1:06.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Asger Skafte | 1996 | 446 | 33.14 | 1:07.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob Jensen | 1995 | 436 | 33.08 | 1:08.50 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Bendix | 1995 | 428 | 32.57 | 1:08.91 | |||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | 420 | 34.11 | 1:09.33 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Ralf Dalby | 1995 | 401 | 33.93 | 1:10.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | 393 | 34.90 | 1:10.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 381 | 35.05 | 1:11.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | David Tørring | 1995 | 379 | 35.36 | 1:11.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 375 | 35.44 | 1:12.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Anders L. Mogensen | 1996 | 375 | 35.38 | 1:12.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | André Larsen | 1996 | 372 | 36.22 | 1:12.24 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johannes Larsen | 1996 | 370 | 35.63 | 1:12.35 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 369 | 34.92 | 1:12.40 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Kristian Broløs | 1995 | 363 | 35.70 | 1:12.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 354 | 36.81 | 1:13.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Bech | 1996 | 346 | 37.28 | 1:13.98 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Christian Dall | 1995 | 345 | 35.38 | 1:14.06 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Oliver Degn | 1996 | 343 | 35.78 | 1:14.22 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Daniel Kristensen | 1995 | 337 | 35.90 | 1:14.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Jesper Andersen | 1995 | 333 | 36.31 | 1:14.93 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sebastian Kallestrup | 1996 | 324 | 37.40 | 1:15.64 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
23 | Oliver Danielsen | 1996 | 320 | 36.60 | 1:15.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 317 | 37.43 | 1:16.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 316 | 37.38 | 1:16.28 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
26 | Axel Damm | 1996 | 292 | 38.37 | 1:18.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Mathias Poulsen | 1996 | 286 | 38.03 | 1:18.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Martin Hjelm | 1995 | 248 | 39.84 | 1:22.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Christoffer Vedkiær | 1996 | 213 | 1:27.01 | 1:27.01 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frederik Hildebrand | 1996 | 201 | 43.15 | 1:28.62 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
31 | Nicolai Bøving | 1996 | 196 | 44.60 | 1:29.43 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | David Høyer Jacobsen | 1995 | 190 | 45.37 | 1:30.28 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Aksel Hansen | 1996 | 131 | 51.00 | 1:42.32 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Duus Jensen | 1995 | DSQ | ej.fort.be v.vend | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Anton Bromer | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Sponsor: Hansen Frugt- og Grønt |
HCA-Cup rekord 0.59.10 (2008) |
Tobias Urban Hansen 87 - Kvik Kastrup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 570 | 30.66 | 1:02.63 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christian Tang Christians | 1994 | 528 | 30.00 | 1:04.26 | |||||
Kristiansund SLK | ||||||||||
3 | Morten Andersen | 1994 | 522 | 31.51 | 1:04.49 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | 500 | 33.20 | 1:05.42 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Patrick Højbøge | 1992 | 490 | 31.52 | 1:05.87 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tore Hansen | 1992 | 446 | 32.60 | 1:07.97 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolai Pedersen | 1994 | 445 | 32.73 | 1:08.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Felix Zähringer | 1994 | 443 | 33.33 | 1:08.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 366 | 35.86 | 1:12.59 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 339 | 35.61 | 1:14.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thomas Jensen | 1994 | 315 | 37.82 | 1:16.34 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Anders Pedersen | 1994 | 312 | 37.12 | 1:16.58 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonas Nibe Klit | 1994 | 197 | 43.85 | 1:29.20 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Vølund | 1994 | DSQ | ej.fort.bevæ.v.vend | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |