Resultater for H.C.Andersen Swim Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C.Andersen Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Sportsmaster |
HCA-Cup rekord 2.19.31 (2010) |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | 386 | 39.82 | 1:24.03 | 2:09.31 | 2:54.84 | Deltager ikke i finalen | ||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 358 | 39.94 | 1:25.64 | 2:12.80 | 2:59.30 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Morten Frederiksen | 1998 | 270 | 43.43 | 1:35.26 | 2:27.18 | 3:17.04 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Larsen | 1998 | 262 | 44.37 | 1:35.88 | 2:27.93 | 3:19.08 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
5 | Mads D. Kristensen | 1998 | 254 | 45.89 | 1:36.56 | 2:29.18 | 3:20.92 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Mikkel Pedersen | 1997 | 250 | 45.95 | 1:38.51 | 2:32.11 | 3:22.11 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Juul | 1997 | 243 | 45.34 | 1:39.08 | 2:32.44 | 3:23.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mark Simonsen | 1997 | 240 | 46.05 | 1:38.56 | 2:33.07 | 3:24.73 | |||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Malthe Burgaard | 2000 | 220 | 48.91 | 1:44.37 | 2:38.30 | 3:30.89 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Andreas Aunsholt | 1999 | 203 | 49.25 | 1:44.47 | 2:41.37 | 3:36.68 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 189 | 50.80 | 1:47.87 | 2:45.90 | 3:41.97 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gustav Yde | 2000 | 184 | 51.09 | 1:49.03 | 2:47.25 | 3:43.74 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Alexander Jensen | 1999 | 176 | 50.34 | 1:48.33 | 2:48.67 | 3:47.14 | |||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Eik Panduro | 1998 | 173 | 53.33 | 1:50.58 | 2:50.75 | 3:48.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 142 | 55.85 | 1:58.09 | 3:02.12 | 4:03.79 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Malthe Bøg | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Sportsmaster |
HCA-Cup rekord 2.19.31 (2010) |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 510 | 36.52 | 1:17.68 | 1:58.49 | 2:39.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 452 | 37.23 | 1:20.23 | 2:03.43 | 2:45.89 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 377 | 41.70 | 1:27.73 | 2:11.59 | 2:56.19 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Winther | 1995 | 372 | 38.73 | 1:24.38 | 2:10.57 | 2:57.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 370 | 39.65 | 1:25.43 | 2:11.23 | 2:57.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Yde | 1996 | 369 | 38.97 | 1:24.49 | 2:11.34 | 2:57.57 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 360 | 40.08 | 1:25.60 | 2:12.73 | 2:58.93 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 337 | 39.01 | 1:26.92 | 2:13.84 | 3:02.97 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 334 | 40.86 | 1:28.33 | 2:15.97 | 3:03.57 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
10 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | 296 | 43.30 | 1:31.99 | 2:21.91 | 3:11.12 | |||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 290 | 42.73 | 1:31.13 | 2:21.91 | 3:12.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 276 | 43.43 | 1:33.19 | 2:24.71 | 3:15.51 | |||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Nicolai Bøving | 1996 | 244 | 45.23 | 1:38.82 | 2:33.43 | 3:23.86 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christoffer Vedkiær | 1996 | 243 | 44.79 | 1:37.76 | 2:31.95 | 3:24.01 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Aksel Hansen | 1996 | 184 | 50.59 | 1:48.38 | 2:47.79 | 3:43.91 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Sandbirk | 1995 | DSQ | o.90g.ef.ve150m | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sylvester Andersen | 1995 | DSQ | dob.flybe.v150m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Sponsor: Sportsmaster |
HCA-Cup rekord 2.19.31 (2010) |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 757 | 31.99 | 1:07.71 | 1:44.23 | 2:19.69 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christian Blom Jensen | 1994 | 555 | 35.42 | 1:17.27 | 1:56.06 | 2:34.96 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mads Møller | 1991 | 542 | 34.48 | 1:14.21 | 1:54.71 | 2:36.13 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 443 | 38.01 | 1:20.78 | 2:04.53 | 2:47.00 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 391 | 39.48 | 1:24.31 | 2:09.19 | 2:54.14 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lasse Christensen | 1994 | 343 | 41.86 | 1:29.91 | 2:16.27 | 3:01.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | 325 | 41.12 | 1:28.13 | 2:16.88 | 3:05.20 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |