Resultater for H.C.Andersen Swim Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
H.C.Andersen Swim Cup 2011 |
|
Udskriftsdato |
07 maj 2011 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 maj 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Totalbanken |
HCA-Cup rekord 4.07.94 (2010) |
Olaf Wildeboer 83 - C. N. Sabadell |
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Totalbanken |
HCA-Cup rekord 4.07.94 (2010) |
Olaf Wildeboer 83 - C. N. Sabadell |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Sandbirk |
1995 |
|
575 |
1:01.25 |
2:09.31 |
3:18.65 |
|
4:24.68 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Bromer |
1995 |
|
565 |
1:05.37 |
2:14.35 |
3:22.26 |
|
4:26.20 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Sørensen |
1996 |
|
528 |
1:04.92 |
2:14.99 |
3:24.43 |
|
4:32.25 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathias Beck |
1996 |
|
516 |
1:04.30 |
2:14.81 |
3:25.33 |
|
4:34.43 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Yde |
1996 |
|
472 |
1:05.18 |
2:17.02 |
3:30.33 |
|
4:42.63 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Shulman |
1995 |
|
459 |
1:06.70 |
2:19.63 |
3:33.70 |
|
4:45.25 |
|
|
Svømmeklubben Sønderbor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Kristensen |
1995 |
|
448 |
1:07.72 |
2:22.06 |
3:36.78 |
|
4:47.52 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Ranghøj |
1995 |
|
447 |
1:07.49 |
2:21.51 |
3:36.60 |
|
4:47.85 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jesper Jensen |
1996 |
|
433 |
1:07.95 |
2:24.66 |
3:39.86 |
|
4:50.99 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel Grønbo |
1996 |
|
424 |
1:09.80 |
2:25.05 |
3:40.30 |
|
4:52.95 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Bendix |
1995 |
|
421 |
1:08.77 |
2:23.58 |
3:39.77 |
|
4:53.73 |
|
|
Kronjylland Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
|
418 |
1:09.36 |
2:24.62 |
3:40.63 |
|
4:54.40 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicolai Uhrenholdt |
1995 |
|
404 |
1:10.11 |
2:25.52 |
3:42.36 |
|
4:57.62 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
David Tørring |
1995 |
|
404 |
1:09.40 |
2:26.59 |
3:43.19 |
|
4:57.64 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Dall |
1995 |
|
391 |
1:09.24 |
2:26.49 |
3:44.43 |
|
5:00.96 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Christensen |
1996 |
|
387 |
1:13.00 |
2:31.61 |
3:48.73 |
|
5:02.02 |
|
|
Frederikssund Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kristian Broløs |
1995 |
|
383 |
1:11.34 |
2:28.21 |
3:46.03 |
|
5:03.02 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christian Lund |
1996 |
|
370 |
1:12.18 |
2:30.13 |
3:48.75 |
|
5:06.60 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sebastian Kallestrup |
1996 |
|
324 |
1:15.59 |
2:37.58 |
3:59.80 |
|
5:20.56 |
|
|
Frederikssund Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Martin Hjelm |
1995 |
|
301 |
1:12.62 |
2:37.06 |
4:03.67 |
|
5:28.27 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jonas Sørensen |
1995 |
|
287 |
1:21.70 |
2:50.48 |
4:18.25 |
|
5:33.66 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Totalbanken |
HCA-Cup rekord 4.07.94 (2010) |
Olaf Wildeboer 83 - C. N. Sabadell |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicklas Luplau |
1989 |
|
651 |
1:00.76 |
2:04.69 |
3:09.67 |
|
4:13.88 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Højen Månsson |
1994 |
|
580 |
1:01.51 |
2:08.69 |
3:17.84 |
|
4:23.83 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michael Danø |
1994 |
|
549 |
1:02.30 |
2:11.30 |
3:20.55 |
|
4:28.73 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolai Pedersen |
1994 |
|
511 |
1:05.39 |
2:16.40 |
3:26.61 |
|
4:35.33 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders T. Rasmussen |
1993 |
|
501 |
1:04.56 |
2:15.23 |
3:25.71 |
|
4:37.14 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel F. Haraldson |
1994 |
|
473 |
1:06.10 |
2:17.79 |
3:30.85 |
|
4:42.45 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Patrick S Terp |
1994 |
|
385 |
1:12.57 |
2:31.18 |
3:49.63 |
|
5:02.41 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 |
Udskriftsdato |
07 maj 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|