Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.45 | ||||||
2 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 1:05.85 | ||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:07.35 | ||||||
4 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 1:08.81 | ||||||
5 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.33 | ||||||
6 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:09.83 | ||||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 1:09.95 | ||||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.48 | ||||||
9 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:10.69 | ||||||
10 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:10.73 | ||||||
11 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.07 | ||||||
12 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:11.51 | ||||||
13 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 1:12.06 | ||||||
14 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:12.48 | ||||||
15 | Frederik K|hn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.93 | ||||||
16 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:13.67 | ||||||
17 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 1:13.80 | ||||||
18 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:14.77 | ||||||
19 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.88 | ||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:07.30 | ||||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:09.18 | ||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.82 | ||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 1:11.69 | ||||||
5 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.57 | ||||||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.35 | ||||||
7 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.49 | ||||||
8 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |