Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.03 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 58.36 | ||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 59.12 | ||||||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 59.29 | ||||||
5 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.06 | ||||||
6 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:00.17 | ||||||
7 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.19 | ||||||
8 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:00.25 | ||||||
9 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:00.80 | ||||||
10 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:00.95 | ||||||
11 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.07 | ||||||
12 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:01.47 | ||||||
13 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.73 | ||||||
14 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:02.26 | ||||||
15 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.30 | ||||||
16 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.34 | ||||||
16 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.34 | ||||||
18 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 1:02.48 | ||||||
19 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:02.49 | ||||||
20 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.57 | ||||||
21 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 1:02.58 | ||||||
22 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:02.86 | ||||||
23 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.91 | ||||||
24 | Frederik K|hn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.95 | ||||||
24 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.95 | ||||||
26 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.18 | ||||||
27 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.82 | ||||||
28 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 1:04.03 | ||||||
29 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:04.38 | ||||||
30 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:04.46 | ||||||
31 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 1:04.76 | ||||||
32 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:04.94 | ||||||
33 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.51 | ||||||
34 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.58 | ||||||
35 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.52 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:00.16 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.84 | ||||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:02.74 | ||||||
4 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.03 | ||||||
5 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:03.15 | ||||||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.82 | ||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 1:04.16 | ||||||
8 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.32 | ||||||
9 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.43 | ||||||
10 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.82 | ||||||
11 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:05.10 | ||||||
12 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 1:05.17 | ||||||
13 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:05.36 | ||||||
14 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.56 | ||||||
15 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 1:05.82 | ||||||
16 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.86 | ||||||
17 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 1:05.88 | ||||||
18 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.94 | ||||||
19 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:05.96 | ||||||
20 | Mikkel Grxnne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.02 | ||||||
21 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:06.61 | ||||||
22 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:06.73 | ||||||
23 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:06.86 | ||||||
24 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 1:07.59 | ||||||
25 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:08.45 | ||||||
26 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.02 | ||||||
27 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:10.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |