Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 2:56.79 | ||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.86 | ||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.30 | ||||||
4 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:58.87 | ||||||
5 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 3:02.44 | ||||||
6 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:02.60 | ||||||
7 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 3:03.90 | ||||||
8 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 3:05.45 | ||||||
9 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:08.78 | ||||||
10 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 3:08.83 | ||||||
11 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.00 | ||||||
12 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 3:13.01 | ||||||
13 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:22.02 | ||||||
14 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 3:23.18 | ||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:01.71 | ||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:09.17 | ||||||
3 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:11.21 | ||||||
4 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:14.87 | ||||||
5 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.04 | ||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:15.81 | ||||||
7 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:17.11 | ||||||
8 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:17.35 | ||||||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:19.80 | ||||||
10 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 3:20.71 | ||||||
11 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:21.18 | ||||||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.04 | ||||||
13 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:23.47 | ||||||
14 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 3:24.62 | ||||||
15 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:26.84 | ||||||
16 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:27.14 | ||||||
17 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:28.38 | ||||||
18 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:29.50 | ||||||
19 | Marina Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:31.29 | ||||||
20 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:33.87 | ||||||
21 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:35.59 | ||||||
22 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:37.36 | ||||||
23 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:38.88 | ||||||
24 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:40.05 | ||||||
25 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:40.64 | ||||||
26 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:41.33 | ||||||
27 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:42.45 | ||||||
28 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 3:44.08 | ||||||
29 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:44.31 | ||||||
30 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:45.54 | ||||||
- | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Træk i banetov v/150 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |