Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 2:03.28 | ||||||
Cecilie Reesbøll | 1999 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Anne Huse | 1999 | 29.70 | 1:01.99 | |||||||
Gitte Gosvig | 1999 | 30.19 | 1:32.18 | |||||||
Ditte Friis | 1999 | 31.10 | 2:03.28 | |||||||
2 | Kvik Piger | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.56 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Chamie Kann | 1999 | 29.64 | 1:02.37 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 33.24 | 1:35.61 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 27.95 | 2:03.56 | |||||||
3 | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.73 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 30.93 | 1:02.27 | |||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 30.90 | 1:33.17 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 31.56 | 2:04.73 | |||||||
4 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 2:06.54 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | 29.89 | 1:02.14 | |||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 32.01 | 1:34.15 | |||||||
Emma Maagøe | 1999 | 32.39 | 2:06.54 | |||||||
5 | Lyngbys Bonzai Chicks | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.60 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Clara Lerche | 1999 | 31.38 | 1:03.45 | |||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 31.93 | 1:35.38 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 31.22 | 2:06.60 | |||||||
6 | Køge Piger 1 | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:07.61 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 30.76 | 1:02.49 | |||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 32.33 | 1:34.82 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 32.79 | 2:07.61 | |||||||
7 | Vat Piger | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:11.23 | ||||||
Emilie Heick | 1999 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 29.38 | 1:00.98 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 35.09 | 1:36.07 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 35.16 | 2:11.23 | |||||||
8 | Lyngbys Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.12 | ||||||
Elise Fraser | 1999 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 34.65 | 1:07.09 | |||||||
Rachel Townsend | 2000 | 32.68 | 1:39.77 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 32.35 | 2:12.12 | |||||||
9 | Hxrsholm Piger 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:12.44 | ||||||
Julia Jxnsson | 2000 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 33.74 | 1:06.50 | |||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 34.42 | 1:40.92 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.52 | 2:12.44 | |||||||
10 | Triton Piger 1 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.11 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 32.64 | 1:04.20 | |||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 33.70 | 1:37.90 | |||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 35.21 | 2:13.11 | |||||||
11 | Gcs Piger | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:13.31 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Stine Lærke Strøm | 1999 | 32.78 | 1:03.64 | |||||||
Amalie Henum | 1999 | 34.34 | 1:37.98 | |||||||
Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 35.33 | 2:13.31 | |||||||
12 | Psyko Piger | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:17.21 | ||||||
Caroline Johansen | 1999 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Mathilde Top Jacobsen | 1999 | 32.81 | 1:07.12 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 35.82 | 1:42.94 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 34.27 | 2:17.21 | |||||||
13 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1999 | GI-40 Hermes | 2:18.11 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Christine Greisen | 2000 | 34.24 | 1:08.53 | |||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 33.50 | 1:42.03 | |||||||
Ida-Maria Esbensen | 1999 | 36.08 | 2:18.11 | |||||||
14 | Farum Piger | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:19.50 | ||||||
Sarah Aagaard | 2000 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 33.02 | 1:10.93 | |||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 32.52 | 1:43.45 | |||||||
Clara Kall | 1999 | 36.05 | 2:19.50 | |||||||
15 | Hxrsholm Piger 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:21.27 | ||||||
Nana Thorngreen | 1999 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 35.65 | 1:10.22 | |||||||
Natasja Kepp | 2000 | 36.37 | 1:46.59 | |||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 34.68 | 2:21.27 | |||||||
16 | Lyngbys Piger 3 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:22.42 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 36.40 | 1:12.89 | |||||||
Irene Halck | 1999 | 34.53 | 1:47.42 | |||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 35.00 | 2:22.42 | |||||||
17 | Sigma Piger 2 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 2:24.87 | ||||||
Andrea Bolvig | 2000 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Camilla Taylor | 2000 | 35.43 | 1:11.86 | |||||||
Thit Bondo | 2000 | 37.04 | 1:48.90 | |||||||
Luna Lentoft | 2000 | 35.97 | 2:24.87 | |||||||
18 | Hvidovre Piger | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:28.27 | ||||||
Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 34.07 | 34.07 | |||||||
Simone Bukholt | 1999 | 35.86 | 1:09.93 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 39.09 | 1:49.02 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 39.25 | 2:28.27 | |||||||
- | Sigma Piger 3 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | DSQ | 2 svøm samme bane | |||||
Lea Joensen | 2001 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Caroline Fritzbøger | 2001 | 36.79 | 1:12.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 1:47.67 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 26.70 | 26.70 | |||||||
August Willems | 1997 | 25.98 | 52.68 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 27.85 | 1:20.53 | |||||||
Victor Bødker | 1997 | 27.14 | 1:47.67 | |||||||
2 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:50.44 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Martin Jungersen | 1997 | 27.21 | 55.96 | |||||||
Lars Emil Villa | 1999 | 28.66 | 1:24.62 | |||||||
Johannes Mariegaard | 1900 | 25.82 | 1:50.44 | |||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 1:51.56 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Jacob Weberg | 1997 | 28.78 | 56.58 | |||||||
Asger Schäfer | 1997 | 27.90 | 1:24.48 | |||||||
Frederik D Paulsen | 1998 | 27.08 | 1:51.56 | |||||||
4 | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.56 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 28.45 | 55.98 | |||||||
Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 30.18 | 1:26.16 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 26.40 | 1:52.56 | |||||||
5 | Lyngbys Bonzai Boys | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.71 | ||||||
Lasse Sieben | 1997 | 28.77 | 28.77 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 28.76 | 57.53 | |||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 26.82 | 1:24.35 | |||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 29.36 | 1:53.71 | |||||||
6 | Bo! | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:54.35 | ||||||
Gustav Friberg | 1997 | 26.13 | 26.13 | |||||||
Kasper Jensen | 1997 | 27.16 | 53.29 | |||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 28.91 | 1:22.20 | |||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 32.15 | 1:54.35 | |||||||
7 | Køge Drenge | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:54.75 | ||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 26.71 | 55.84 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 28.66 | 1:24.50 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 30.25 | 1:54.75 | |||||||
8 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1997 | GI-40 Hermes | 1:55.00 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 27.88 | 56.69 | |||||||
Daniel Højme | 1997 | 29.20 | 1:25.89 | |||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 29.11 | 1:55.00 | |||||||
9 | Søllerød Herrer | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:55.24 | ||||||
Thor Simonsen | 1997 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 27.27 | 55.44 | |||||||
Gustav H. Jørgensen | 1997 | 29.83 | 1:25.27 | |||||||
Christian Andersen | 1999 | 29.97 | 1:55.24 | |||||||
10 | Farum Miniguns | 1997 | Farum Svømmeklub | 1:55.43 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Emil Brohus | 1997 | 29.97 | 58.53 | |||||||
Mads Jørner | 1998 | 29.38 | 1:27.91 | |||||||
Daniel Christian | 1998 | 27.52 | 1:55.43 | |||||||
11 | Hxrsholm Drenge 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 1:57.34 | ||||||
Frederik K|hn | 1997 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Mikkel Grxnne | 1999 | 29.97 | 58.13 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 29.41 | 1:27.54 | |||||||
Christoffer Krogh | 1997 | 29.80 | 1:57.34 | |||||||
12 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:59.65 | ||||||
Marcus D Hansen | 1999 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Kasper H Hansen | 1998 | 30.02 | 59.49 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 30.65 | 1:30.14 | |||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 29.51 | 1:59.65 | |||||||
13 | Gcs Drenge | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.20 | ||||||
Oscar Thris Hansen | 1997 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 29.90 | 1:00.47 | |||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 30.82 | 1:31.29 | |||||||
William Matras | 1998 | 29.91 | 2:01.20 | |||||||
14 | Vest - Brøndby 1 | 1997 | Vest-Brøndby | 2:02.30 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 30.39 | 1:02.47 | |||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 31.76 | 1:34.23 | |||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 28.07 | 2:02.30 | |||||||
15 | Lyngbys Drenge 2 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.61 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 30.90 | 1:02.09 | |||||||
Christoffer Børling | 1998 | 32.40 | 1:34.49 | |||||||
Tobias Fournais | 1998 | 30.12 | 2:04.61 | |||||||
16 | Psyko Drenge | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:05.12 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Carl Juel Madsen | 1998 | 31.26 | 1:01.21 | |||||||
Thor Dardecker | 1999 | 33.06 | 1:34.27 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 30.85 | 2:05.12 | |||||||
17 | Farum Drenge | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:09.88 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 31.81 | 1:02.70 | |||||||
Christian Sejr | 1998 | 32.37 | 1:35.07 | |||||||
Macthle Letting | 2001 | 34.81 | 2:09.88 | |||||||
- | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 4:56.49 | ||||||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 4:57.07 | ||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 4:58.91 | ||||||
4 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:06.11 | ||||||
5 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 5:15.85 | ||||||
6 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 5:19.47 | ||||||
7 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 5:26.22 | ||||||
8 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 5:31.87 | ||||||
- | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:15.47 | ||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 5:19.48 | ||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 5:19.54 | ||||||
4 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:28.00 | ||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 5:28.58 | ||||||
6 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 5:48.10 | ||||||
7 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 5:48.87 | ||||||
8 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 5:50.52 | ||||||
9 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 5:51.77 | ||||||
10 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 5:53.01 | ||||||
11 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 5:54.00 | ||||||
12 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:58.88 | ||||||
13 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 6:00.47 | ||||||
14 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 6:05.21 | ||||||
15 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:06.90 | ||||||
16 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 6:07.99 | ||||||
17 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 6:11.72 | ||||||
18 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 6:14.50 | ||||||
19 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 6:17.16 | ||||||
20 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 6:21.73 | ||||||
21 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 6:23.48 | ||||||
22 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 6:25.62 | ||||||
23 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 6:25.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 4:15.47 | ||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 4:28.60 | ||||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:30.27 | ||||||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:34.46 | ||||||
5 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 4:37.49 | ||||||
6 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 4:37.66 | ||||||
7 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 4:39.51 | ||||||
8 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 4:44.93 | ||||||
9 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:46.98 | ||||||
10 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 5:00.97 | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 4:37.82 | ||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 4:38.92 | ||||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 4:44.89 | ||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:51.06 | ||||||
5 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 4:52.90 | ||||||
6 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 5:01.21 | ||||||
7 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:03.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.43 | ||||||
2 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.89 | ||||||
3 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:16.13 | ||||||
4 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.24 | ||||||
5 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 1:18.00 | ||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:18.65 | ||||||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.03 | ||||||
8 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:19.32 | ||||||
9 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.62 | ||||||
10 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.61 | ||||||
11 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:21.18 | ||||||
12 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.30 | ||||||
13 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.48 | ||||||
14 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.59 | ||||||
15 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:22.88 | ||||||
16 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:23.02 | ||||||
17 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:23.49 | ||||||
18 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.84 | ||||||
19 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.07 | ||||||
20 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.08 | ||||||
21 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 1:24.39 | ||||||
22 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:24.73 | ||||||
23 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 1:25.04 | ||||||
24 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:25.35 | ||||||
25 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:25.44 | ||||||
26 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:26.03 | ||||||
27 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.65 | ||||||
- | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.05 | ||||||
2 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.60 | ||||||
3 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:20.50 | ||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:20.54 | ||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.91 | ||||||
6 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.49 | ||||||
7 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:23.69 | ||||||
8 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:24.09 | ||||||
9 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:25.09 | ||||||
10 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:25.58 | ||||||
11 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 1:25.66 | ||||||
12 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:26.31 | ||||||
13 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.47 | ||||||
14 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.48 | ||||||
15 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 1:27.15 | ||||||
16 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:27.67 | ||||||
17 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:30.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.45 | ||||||
2 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 1:05.85 | ||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:07.35 | ||||||
4 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 1:08.81 | ||||||
5 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.33 | ||||||
6 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:09.83 | ||||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 1:09.95 | ||||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.48 | ||||||
9 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:10.69 | ||||||
10 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:10.73 | ||||||
11 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.07 | ||||||
12 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:11.51 | ||||||
13 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 1:12.06 | ||||||
14 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:12.48 | ||||||
15 | Frederik K|hn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.93 | ||||||
16 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:13.67 | ||||||
17 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 1:13.80 | ||||||
18 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:14.77 | ||||||
19 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.88 | ||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:07.30 | ||||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:09.18 | ||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.82 | ||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 1:11.69 | ||||||
5 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.57 | ||||||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.35 | ||||||
7 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.49 | ||||||
8 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.71 | ||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.08 | ||||||
3 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.21 | ||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.37 | ||||||
5 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 2:43.59 | ||||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.48 | ||||||
7 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.32 | ||||||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 2:49.52 | ||||||
9 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.65 | ||||||
10 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 2:50.91 | ||||||
11 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:52.38 | ||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 2:53.54 | ||||||
13 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:54.17 | ||||||
14 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:54.21 | ||||||
15 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.28 | ||||||
16 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 2:56.39 | ||||||
17 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:57.53 | ||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.26 | ||||||
2 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:43.16 | ||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 2:52.28 | ||||||
4 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.47 | ||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 2:54.65 | ||||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 2:57.09 | ||||||
7 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 2:58.65 | ||||||
8 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.91 | ||||||
9 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:00.23 | ||||||
10 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:01.09 | ||||||
11 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 3:02.15 | ||||||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:02.86 | ||||||
13 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:04.30 | ||||||
14 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:04.32 | ||||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:06.65 | ||||||
16 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:07.02 | ||||||
17 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:07.92 | ||||||
18 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:10.31 | ||||||
19 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:10.32 | ||||||
20 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:11.72 | ||||||
21 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 3:12.28 | ||||||
22 | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:12.48 | ||||||
23 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:13.15 | ||||||
24 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 3:13.39 | ||||||
25 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:13.67 | ||||||
26 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:17.74 | ||||||
27 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:18.53 | ||||||
28 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:20.08 | ||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | svøm p mave v/125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.19 | 1:03.60 | 1:38.32 | 2:13.11 | |||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 32.90 | 1:07.32 | 1:43.00 | 2:18.73 | |||
3 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.61 | 1:08.37 | 1:44.53 | 2:20.30 | |||
4 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 33.30 | 1:09.61 | 1:46.94 | 2:24.34 | |||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.93 | 1:10.73 | 1:48.22 | 2:24.81 | |||
6 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.91 | 1:10.42 | 1:47.78 | 2:25.12 | |||
7 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.23 | 1:12.11 | 1:49.21 | 2:26.29 | |||
8 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.12 | 1:12.35 | 1:49.93 | 2:26.85 | |||
9 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.25 | 1:11.57 | 1:49.66 | 2:27.16 | |||
10 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 34.31 | 1:11.86 | 1:49.88 | 2:28.25 | |||
11 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.66 | 1:12.17 | 1:50.93 | 2:28.64 | |||
12 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 35.71 | 1:14.17 | 1:52.08 | 2:28.97 | |||
13 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.96 | 1:12.67 | 1:51.46 | 2:29.11 | |||
14 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.33 | 1:12.77 | 1:51.41 | 2:29.78 | |||
15 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | 1:13.76 | 1:52.14 | 2:30.35 | |||
16 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.08 | 1:15.25 | 1:53.42 | 2:30.69 | |||
17 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 35.05 | 1:12.86 | 1:52.19 | 2:31.04 | |||
18 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:14.55 | 1:54.23 | 2:32.43 | |||
19 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.28 | 1:15.53 | 1:54.38 | 2:33.07 | |||
20 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 37.41 | 1:16.03 | 1:55.08 | 2:33.29 | |||
21 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.16 | 1:16.15 | 1:56.08 | 2:33.97 | |||
22 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.77 | 1:14.41 | 1:54.82 | 2:34.31 | |||
23 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.83 | 1:14.81 | 1:54.72 | 2:34.54 | |||
24 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 37.32 | 1:17.25 | 1:56.90 | 2:36.23 | |||
25 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 36.59 | 1:16.68 | 1:57.45 | 2:37.14 | |||
26 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 36.73 | 1:17.28 | 1:57.54 | 2:37.47 | |||
27 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.04 | 1:14.03 | 1:56.14 | 2:38.15 | |||
28 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.00 | 1:17.67 | 1:59.28 | 2:38.86 | |||
29 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 37.22 | 1:17.66 | 1:58.89 | 2:39.30 | |||
30 | Christian Legart | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 38.58 | 1:19.89 | 2:01.01 | 2:40.17 | |||
31 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 36.88 | 1:18.16 | 2:00.07 | 2:40.57 | |||
32 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 38.96 | 1:20.30 | 2:01.91 | 2:41.34 | |||
33 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.71 | 1:20.44 | 2:01.85 | 2:42.00 | |||
34 | Markus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 39.14 | 1:19.75 | 2:01.19 | 2:42.43 | |||
35 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 38.08 | 1:19.88 | 2:02.28 | 2:43.26 | |||
36 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 37.48 | 1:18.18 | 2:00.74 | 2:43.30 | |||
37 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 37.73 | 1:19.59 | 2:02.56 | 2:43.80 | |||
38 | Emil Ebbesen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.78 | 1:22.05 | 2:04.22 | 2:44.19 | |||
39 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 38.81 | 1:20.69 | 2:02.84 | 2:44.25 | |||
40 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 39.77 | 1:21.14 | 2:03.23 | 2:44.31 | |||
41 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 2:44.25 | 2:45.04 | 2:45.04 | ||||
42 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.44 | 1:20.59 | 2:03.97 | 2:47.83 | |||
- | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | svøm på mave v/175m | |||||
- | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | svøm på mave/150m | |||||
- | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | svæm på mave v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.95 | ||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.60 | ||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.66 | ||||||
4 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:17.24 | ||||||
5 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:17.66 | ||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:18.04 | ||||||
7 | Helena Kopp | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.57 | ||||||
8 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.24 | ||||||
9 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.25 | ||||||
10 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.04 | ||||||
11 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.25 | ||||||
12 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:24.53 | ||||||
13 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:25.07 | ||||||
14 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 1:25.80 | ||||||
15 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.09 | ||||||
16 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:26.96 | ||||||
17 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.02 | ||||||
18 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 1:28.23 | ||||||
19 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:28.24 | ||||||
20 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:28.61 | ||||||
21 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.06 | ||||||
22 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.11 | ||||||
23 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.35 | ||||||
24 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.61 | ||||||
25 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.00 | ||||||
26 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:33.68 | ||||||
27 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.05 | ||||||
28 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.93 | ||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.19 | ||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:18.50 | ||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:19.89 | ||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:20.22 | ||||||
5 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:23.16 | ||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:26.28 | ||||||
7 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:26.57 | ||||||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:27.93 | ||||||
9 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.52 | ||||||
10 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 1:30.89 | ||||||
11 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:31.20 | ||||||
12 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:31.57 | ||||||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:31.75 | ||||||
14 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.00 | ||||||
15 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:33.52 | ||||||
16 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:33.56 | ||||||
17 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.37 | ||||||
18 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:34.59 | ||||||
19 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:35.33 | ||||||
20 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.54 | ||||||
21 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:35.80 | ||||||
22 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 1:35.94 | ||||||
23 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.03 | ||||||
24 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.14 | ||||||
25 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:36.34 | ||||||
26 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.55 | ||||||
27 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:37.17 | ||||||
28 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:37.19 | ||||||
29 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:37.70 | ||||||
30 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:38.37 | ||||||
31 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 1:38.39 | ||||||
32 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:39.54 | ||||||
33 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:42.84 | ||||||
- | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.90 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.48 | ||||||
3 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.04 | ||||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 1:06.88 | ||||||
5 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.47 | ||||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:07.49 | ||||||
7 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.29 | ||||||
8 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.63 | ||||||
9 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:10.96 | ||||||
10 | Frederik K|hn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.20 | ||||||
11 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:12.23 | ||||||
12 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:12.36 | ||||||
13 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:12.83 | ||||||
14 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.87 | ||||||
15 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.16 | ||||||
16 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.36 | ||||||
17 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:14.43 | ||||||
18 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.65 | ||||||
19 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:14.93 | ||||||
20 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.20 | ||||||
21 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:16.67 | ||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:05.38 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.73 | ||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.68 | ||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.60 | ||||||
5 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:11.66 | ||||||
6 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:12.09 | ||||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.02 | ||||||
8 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.43 | ||||||
9 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 1:14.04 | ||||||
10 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.23 | ||||||
11 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.17 | ||||||
12 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.22 | ||||||
13 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 1:18.62 | ||||||
14 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.79 | ||||||
15 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 2:56.79 | ||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.86 | ||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.30 | ||||||
4 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:58.87 | ||||||
5 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 3:02.44 | ||||||
6 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:02.60 | ||||||
7 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 3:03.90 | ||||||
8 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 3:05.45 | ||||||
9 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:08.78 | ||||||
10 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 3:08.83 | ||||||
11 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.00 | ||||||
12 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 3:13.01 | ||||||
13 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:22.02 | ||||||
14 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 3:23.18 | ||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:01.71 | ||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:09.17 | ||||||
3 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:11.21 | ||||||
4 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:14.87 | ||||||
5 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.04 | ||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:15.81 | ||||||
7 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:17.11 | ||||||
8 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:17.35 | ||||||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:19.80 | ||||||
10 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 3:20.71 | ||||||
11 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:21.18 | ||||||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.04 | ||||||
13 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:23.47 | ||||||
14 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 3:24.62 | ||||||
15 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:26.84 | ||||||
16 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:27.14 | ||||||
17 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:28.38 | ||||||
18 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:29.50 | ||||||
19 | Marina Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:31.29 | ||||||
20 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:33.87 | ||||||
21 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:35.59 | ||||||
22 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:37.36 | ||||||
23 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:38.88 | ||||||
24 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:40.05 | ||||||
25 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:40.64 | ||||||
26 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:41.33 | ||||||
27 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:42.45 | ||||||
28 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 3:44.08 | ||||||
29 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:44.31 | ||||||
30 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:45.54 | ||||||
- | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Træk i banetov v/150 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 2:34.41 | ||||||
2 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:34.62 | ||||||
3 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 2:37.74 | ||||||
4 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 2:41.93 | ||||||
5 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:43.59 | ||||||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.69 | ||||||
7 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.43 | ||||||
8 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 2:48.04 | ||||||
9 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:48.89 | ||||||
10 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 2:49.16 | ||||||
11 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 2:49.73 | ||||||
12 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 2:50.69 | ||||||
13 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 2:50.75 | ||||||
14 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 2:51.52 | ||||||
15 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 2:52.17 | ||||||
16 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:52.23 | ||||||
17 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 2:52.73 | ||||||
18 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:54.61 | ||||||
19 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:59.07 | ||||||
20 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 2:59.11 | ||||||
21 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 3:00.49 | ||||||
22 | Christian Legart | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.97 | ||||||
23 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 3:05.91 | ||||||
24 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 3:09.03 | ||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:43.43 | ||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 2:49.49 | ||||||
3 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:49.92 | ||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:53.49 | ||||||
5 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 2:54.64 | ||||||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.21 | ||||||
7 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 2:56.62 | ||||||
8 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 2:59.38 | ||||||
9 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 3:00.16 | ||||||
10 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 3:00.62 | ||||||
11 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 3:04.87 | ||||||
12 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 3:05.60 | ||||||
13 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 3:06.37 | ||||||
14 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 3:06.96 | ||||||
15 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 3:09.78 | ||||||
16 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:10.51 | ||||||
17 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 3:15.27 | ||||||
- | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.67 | ||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.11 | ||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.22 | ||||||
4 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 1:06.07 | ||||||
5 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.04 | ||||||
6 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.13 | ||||||
7 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.36 | ||||||
8 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:08.89 | ||||||
9 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:09.05 | ||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.64 | ||||||
11 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:09.73 | ||||||
12 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:09.98 | ||||||
13 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:10.37 | ||||||
14 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.66 | ||||||
15 | Helena Kopp | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.75 | ||||||
16 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.84 | ||||||
17 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.21 | ||||||
18 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.29 | ||||||
19 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:11.36 | ||||||
20 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:11.49 | ||||||
21 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.52 | ||||||
22 | Elise Fraser | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.73 | ||||||
23 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.76 | ||||||
24 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:13.78 | ||||||
25 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.61 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.76 | ||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.67 | ||||||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.89 | ||||||
4 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:09.62 | ||||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:09.70 | ||||||
6 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.31 | ||||||
7 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:12.30 | ||||||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:12.37 | ||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:12.99 | ||||||
10 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.31 | ||||||
11 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.74 | ||||||
12 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:13.84 | ||||||
13 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 1:14.50 | ||||||
14 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:14.57 | ||||||
15 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:15.08 | ||||||
16 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 1:15.16 | ||||||
17 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.99 | ||||||
18 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.63 | ||||||
19 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 1:17.23 | ||||||
20 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:18.57 | ||||||
21 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:18.73 | ||||||
22 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:19.22 | ||||||
23 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:20.06 | ||||||
24 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:20.17 | ||||||
25 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.43 | ||||||
26 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.45 | ||||||
27 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:20.48 | ||||||
28 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.11 | ||||||
- | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.03 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 58.36 | ||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 59.12 | ||||||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 59.29 | ||||||
5 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.06 | ||||||
6 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:00.17 | ||||||
7 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.19 | ||||||
8 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:00.25 | ||||||
9 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:00.80 | ||||||
10 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:00.95 | ||||||
11 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.07 | ||||||
12 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:01.47 | ||||||
13 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.73 | ||||||
14 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:02.26 | ||||||
15 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.30 | ||||||
16 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.34 | ||||||
16 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.34 | ||||||
18 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 1:02.48 | ||||||
19 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:02.49 | ||||||
20 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.57 | ||||||
21 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 1:02.58 | ||||||
22 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:02.86 | ||||||
23 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.91 | ||||||
24 | Frederik K|hn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.95 | ||||||
24 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.95 | ||||||
26 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.18 | ||||||
27 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.82 | ||||||
28 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 1:04.03 | ||||||
29 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:04.38 | ||||||
30 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:04.46 | ||||||
31 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 1:04.76 | ||||||
32 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:04.94 | ||||||
33 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.51 | ||||||
34 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.58 | ||||||
35 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.52 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:00.16 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.84 | ||||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:02.74 | ||||||
4 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.03 | ||||||
5 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:03.15 | ||||||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.82 | ||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 1:04.16 | ||||||
8 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.32 | ||||||
9 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.43 | ||||||
10 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.82 | ||||||
11 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:05.10 | ||||||
12 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 1:05.17 | ||||||
13 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:05.36 | ||||||
14 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.56 | ||||||
15 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 1:05.82 | ||||||
16 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.86 | ||||||
17 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 1:05.88 | ||||||
18 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.94 | ||||||
19 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:05.96 | ||||||
20 | Mikkel Grxnne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.02 | ||||||
21 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:06.61 | ||||||
22 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:06.73 | ||||||
23 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:06.86 | ||||||
24 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 1:07.59 | ||||||
25 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:08.45 | ||||||
26 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.02 | ||||||
27 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:10.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Triton Piger 1 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:15.70 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 38.12 | 1:18.51 | 1:18.51 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 40.97 | 1:27.65 | 2:46.16 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 35.34 | 1:15.64 | 4:01.80 | ||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 34.96 | 1:13.90 | 5:15.70 | ||||||
2 | Lyngbys Bonzai Chicks | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:18.69 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 38.94 | 1:21.09 | 1:21.09 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 39.30 | 1:24.34 | 2:45.43 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 37.62 | 1:23.09 | 4:08.52 | ||||||
Clara Lerche | 1999 | 33.29 | 1:10.17 | 5:18.69 | ||||||
3 | Køge Piger 1 | 1999 | Køge Svømmeklub | 5:20.45 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 40.69 | 1:21.74 | 1:21.74 | ||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 42.45 | 1:32.21 | 2:53.95 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 35.06 | 1:19.85 | 4:13.80 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 32.05 | 1:06.65 | 5:20.45 | ||||||
4 | Vat Piger | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:21.91 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 40.49 | 1:24.87 | 1:24.87 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 44.37 | 1:33.13 | 2:58.00 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 34.95 | 1:17.34 | 4:15.34 | ||||||
Emilie Heick | 1999 | 31.79 | 1:06.57 | 5:21.91 | ||||||
5 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 5:21.95 | ||||||
Gitte Gosvig | 1999 | 36.94 | 1:16.84 | 1:16.84 | ||||||
Cecilie Reesbøll | 1999 | 45.23 | 1:34.90 | 2:51.74 | ||||||
Anne Huse | 1999 | 35.31 | 1:18.83 | 4:10.57 | ||||||
Ditte Friis | 1999 | 33.22 | 1:11.38 | 5:21.95 | ||||||
6 | Hxrsholm Piger 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:23.56 | ||||||
Nana Thorngreen | 1999 | 40.29 | 1:21.26 | 1:21.26 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 39.54 | 1:24.78 | 2:46.04 | ||||||
Julia Jxnsson | 2000 | 39.93 | 1:23.78 | 4:09.82 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 35.23 | 1:13.74 | 5:23.56 | ||||||
7 | Kvik Piger | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:24.55 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 44.22 | 1:30.40 | 1:30.40 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 44.03 | 1:33.96 | 3:04.36 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 35.58 | 1:19.91 | 4:24.27 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 29.19 | 1:00.28 | 5:24.55 | ||||||
8 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 5:29.02 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 41.25 | 1:24.48 | 1:24.48 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 39.48 | 1:24.66 | 2:49.14 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 38.03 | 1:24.69 | 4:13.83 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 35.08 | 1:15.19 | 5:29.02 | ||||||
9 | Lyngbys Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:34.53 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 39.61 | 1:20.72 | 1:20.72 | ||||||
Rachel Townsend | 2000 | 42.65 | 1:31.70 | 2:52.42 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 40.86 | 1:30.41 | 4:22.83 | ||||||
Elise Fraser | 1999 | 33.74 | 1:11.70 | 5:34.53 | ||||||
10 | Gcs Piger | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:37.37 | ||||||
Amalie Henum | 1999 | 41.57 | 1:25.14 | 1:25.14 | ||||||
Stine Lærke Strøm | 1999 | 41.96 | 1:31.09 | 2:56.23 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 37.25 | 1:21.07 | 4:17.30 | ||||||
Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 37.06 | 1:20.07 | 5:37.37 | ||||||
11 | Køge Piger 2 | 1999 | Køge Svømmeklub | 5:51.81 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 43.25 | 1:28.67 | 1:28.67 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 41.36 | 1:27.99 | 2:56.66 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 44.07 | 1:39.98 | 4:36.64 | ||||||
Asta Kielgast | 1999 | 36.04 | 1:15.17 | 5:51.81 | ||||||
12 | Hxrsholm Piger 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:54.65 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 41.86 | 1:26.11 | 1:26.11 | ||||||
Christine Matilde Heineke | 2000 | 45.92 | 1:36.71 | 3:02.82 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 41.23 | 1:30.77 | 4:33.59 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 38.30 | 1:21.06 | 5:54.65 | ||||||
13 | Farum Piger | 1999 | Farum Svømmeklub | 6:02.80 | ||||||
Sarah Aagaard | 2000 | 45.59 | 1:33.96 | 1:33.96 | ||||||
Clara Kall | 1999 | 48.49 | 1:43.23 | 3:17.19 | ||||||
Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 41.32 | 1:31.94 | 4:49.13 | ||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 33.84 | 1:13.67 | 6:02.80 | ||||||
14 | Lyngbys Piger 3 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 6:11.16 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 43.89 | 1:31.26 | 1:31.26 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 46.98 | 1:39.54 | 3:10.80 | ||||||
Irene Halck | 1999 | 43.40 | 1:37.50 | 4:48.30 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 38.48 | 1:22.86 | 6:11.16 | ||||||
15 | Sigma Piger 2 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 6:11.61 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 44.48 | 1:29.62 | 1:29.62 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 47.95 | 1:41.93 | 3:11.55 | ||||||
Andrea Bolvig | 2000 | 46.23 | 2:18.78 | 5:30.33 | ||||||
Luna Lentoft | 2000 | 41.28 | 41.28 | 6:11.61 | ||||||
16 | Sigma Piger 3 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 6:31.70 | ||||||
Olivia Iris Ryding | 2001 | 46.42 | 1:36.00 | 1:36.00 | ||||||
Lærke K Sonnenborg | 2000 | 49.06 | 1:42.97 | 3:18.97 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 47.89 | 2:27.00 | 5:45.97 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 45.73 | 45.73 | 6:31.70 | ||||||
- | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | svøm på mave v/25m | |||||
- | Hvidovre Piger | 0 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | arme ej over vand | |||||
Frederikke Mertins | 2000 | 41.98 | 1:27.62 | 1:27.62 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 3:08.94 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 4:23.26 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 32.97 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 33.76 | 1:12.22 | 2:20.47 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 30.57 | 1:05.90 | 3:26.37 | ||||||
August Willems | 1997 | 27.51 | 56.89 | 4:23.26 | ||||||
2 | Lyngbys Bonzai Boys | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:39.43 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 34.04 | 1:11.13 | 1:11.13 | ||||||
Lasse Sieben | 1997 | 34.28 | 1:15.51 | 2:26.64 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 32.29 | 1:12.47 | 3:39.11 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 28.54 | 1:00.32 | 4:39.43 | ||||||
3 | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:40.33 | ||||||
Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 35.90 | 1:13.20 | 1:13.20 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 36.64 | 1:18.51 | 2:31.71 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 30.34 | 1:37.28 | 4:08.99 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 16.06 | 31.34 | 4:40.33 | ||||||
4 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:42.20 | ||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 35.97 | 1:14.02 | 1:14.02 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 33.87 | 1:15.37 | 2:29.39 | ||||||
Lars Emil Villa | 1999 | 33.90 | 1:13.87 | 3:43.26 | ||||||
Johannes Mariegaard | 1900 | 28.19 | 58.94 | 4:42.20 | ||||||
5 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 4:42.37 | ||||||
Frederik D Paulsen | 1998 | 33.83 | 1:09.29 | 1:09.29 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 37.03 | 1:19.62 | 2:28.91 | ||||||
Asger Schäfer | 1997 | 32.05 | 1:10.91 | 3:39.82 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 29.41 | 1:02.55 | 4:42.37 | ||||||
6 | Farum Miniguns | 1997 | Farum Svømmeklub | 4:47.61 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 34.77 | 1:11.55 | 1:11.55 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 36.52 | 1:17.99 | 2:29.54 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 34.04 | 1:12.08 | 3:41.62 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 31.80 | 1:05.99 | 4:47.61 | ||||||
7 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1997 | GI-40 Hermes | 4:48.08 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 35.64 | 1:13.36 | 1:13.36 | ||||||
Daniel Højme | 1997 | 37.22 | 1:19.72 | 2:33.08 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 31.98 | 1:09.77 | 3:42.85 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 30.58 | 1:05.23 | 4:48.08 | ||||||
8 | Søllerød Herrer | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:48.67 | ||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 33.90 | 1:09.25 | 1:09.25 | ||||||
Thor Simonsen | 1997 | 38.14 | 1:22.28 | 2:31.53 | ||||||
Gustav H. Jørgensen | 1997 | 33.22 | 1:11.42 | 3:42.95 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 31.91 | 1:05.72 | 4:48.67 | ||||||
9 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:03.60 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 36.00 | 1:15.34 | 1:15.34 | ||||||
Kasper H Hansen | 1998 | 39.93 | 1:26.92 | 2:42.26 | ||||||
Marcus D Hansen | 1999 | 33.46 | 1:14.79 | 3:57.05 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 31.27 | 1:06.55 | 5:03.60 | ||||||
10 | Gcs Drenge | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:06.71 | ||||||
William Matras | 1998 | 35.38 | 1:12.70 | 1:12.70 | ||||||
Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 39.59 | 1:24.73 | 2:37.43 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 36.82 | 1:22.48 | 3:59.91 | ||||||
Oscar Thris Hansen | 1997 | 31.48 | 1:06.80 | 5:06.71 | ||||||
11 | Hxrsholm Drenge 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:12.31 | ||||||
Christoffer Krogh | 1997 | 40.12 | 1:23.60 | 1:23.60 | ||||||
Frederik K|hn | 1997 | 39.89 | 1:27.17 | 2:50.77 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 33.20 | 1:12.95 | 4:03.72 | ||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 32.86 | 1:08.59 | 5:12.31 | ||||||
12 | Farum Drenge | 1998 | Farum Svømmeklub | 5:26.96 | ||||||
Macthle Letting | 2001 | 40.18 | 1:23.10 | 1:23.10 | ||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 45.42 | 1:36.00 | 2:59.10 | ||||||
Christian Sejr | 1998 | 37.73 | 1:21.93 | 4:21.03 | ||||||
Emil Brohus | 1997 | 31.14 | 1:05.93 | 5:26.96 | ||||||
- | Vest - Brøndby 1 | 1997 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Bo! | 1997 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | flyben i bryst v/175 | |||||
Gustav Friberg | 1997 | 29.70 | 1:01.71 | |||||||
- | Køge Drenge | 1997 | Køge Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v/75m | |||||
- | Lyngbys Drenge 2 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Lukas Sieben | 1999 | 37.84 | 1:19.41 | 1:19.41 | ||||||
Christoffer Børling | 1998 | 40.06 | 2:47.26 | |||||||
Tobias Fournais | 1998 | 4:06.35 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.44 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Frederikke Gunni | 1999 | 38.37 | 1:13.20 | |||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 32.72 | 1:45.92 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 30.52 | 2:16.44 | |||||||
2 | Lyngbys Bonzai Chicks | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:20.57 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 37.85 | 1:14.66 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 35.22 | 1:49.88 | |||||||
Clara Lerche | 1999 | 30.69 | 2:20.57 | |||||||
3 | Kvik Piger | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.18 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 41.27 | 41.27 | |||||||
Celina Lohmann | 1999 | 40.68 | 1:21.95 | |||||||
Chamie Kann | 1999 | 33.07 | 1:55.02 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 28.16 | 2:23.18 | |||||||
4 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 2:24.39 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | 38.33 | 1:15.48 | |||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 36.00 | 1:51.48 | |||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 32.91 | 2:24.39 | |||||||
5 | Hxrsholm Piger 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:24.50 | ||||||
Nana Thorngreen | 1999 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 38.47 | 1:16.68 | |||||||
Julia Jxnsson | 2000 | 34.90 | 1:51.58 | |||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 32.92 | 2:24.50 | |||||||
6 | Triton Piger 1 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.14 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 39.86 | 1:16.62 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 34.03 | 1:50.65 | |||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 34.49 | 2:25.14 | |||||||
7 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 2:25.32 | ||||||
Gitte Gosvig | 1999 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Cecilie Reesbøll | 1999 | 43.48 | 1:19.79 | |||||||
Ditte Friis | 1999 | 35.05 | 1:54.84 | |||||||
Anne Huse | 1999 | 30.48 | 2:25.32 | |||||||
8 | Gcs Piger | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:30.75 | ||||||
Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Stine Lærke Strøm | 1999 | 41.56 | 1:21.79 | |||||||
Amalie Henum | 1999 | 38.69 | 2:00.48 | |||||||
Freja Gram | 1999 | 30.27 | 2:30.75 | |||||||
9 | Lyngbys Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.10 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Rachel Townsend | 2000 | 41.36 | 1:19.15 | |||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 43.08 | 2:02.23 | |||||||
Elise Fraser | 1999 | 31.87 | 2:34.10 | |||||||
10 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1999 | GI-40 Hermes | 2:35.16 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 44.15 | 1:22.77 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 38.24 | 2:01.01 | |||||||
Emma Maagøe | 1999 | 34.15 | 2:35.16 | |||||||
11 | Hxrsholm Piger 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:40.17 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Christine Matilde Heineke | 2000 | 44.29 | 1:24.52 | |||||||
Katrine Stampe | 2000 | 40.49 | 2:05.01 | |||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 35.16 | 2:40.17 | |||||||
12 | Farum Piger | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:42.37 | ||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Clara Kall | 1999 | 54.80 | 1:33.80 | |||||||
Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 30.70 | 2:04.50 | |||||||
Sarah Aagaard | 2000 | 37.87 | 2:42.37 | |||||||
13 | Hvidovre Piger | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:42.70 | ||||||
Signe Skousen | 1999 | 41.30 | 41.30 | |||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 42.21 | 1:23.51 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 43.87 | 2:07.38 | |||||||
Simone Bukholt | 1999 | 35.32 | 2:42.70 | |||||||
14 | Sigma Piger 2 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 2:49.25 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Thit Bondo | 2000 | 47.50 | 1:27.36 | |||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | |||||||||
Andrea Bolvig | 2000 | 2:49.25 | 2:49.25 | |||||||
- | Køge Piger 1 | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Emma Hansen | 1999 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngbys Bonzai Boys | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.69 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Lasse Sieben | 1997 | 34.15 | 1:06.90 | |||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 29.20 | 1:36.10 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 27.59 | 2:03.69 | |||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 2:04.18 | ||||||
Frederik D Paulsen | 1998 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 34.67 | 1:05.95 | |||||||
Asger Schäfer | 1997 | 29.84 | 1:35.79 | |||||||
Jacob Weberg | 1997 | 28.39 | 2:04.18 | |||||||
3 | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.92 | ||||||
Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 35.47 | 1:09.81 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 28.43 | 1:38.24 | |||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 26.68 | 2:04.92 | |||||||
4 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:07.39 | ||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Martin Jungersen | 1997 | 33.80 | 1:09.63 | |||||||
Lars Emil Villa | 1999 | 32.23 | 1:41.86 | |||||||
Johannes Mariegaard | 1900 | 25.53 | 2:07.39 | |||||||
5 | Farum Miniguns | 1997 | Farum Svømmeklub | 2:10.19 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Philip Greve | 1998 | 36.77 | 1:10.21 | |||||||
Daniel Christian | 1998 | 30.11 | 1:40.32 | |||||||
Emil Brohus | 1997 | 29.87 | 2:10.19 | |||||||
6 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:11.51 | ||||||
Frederik Ahm | 1997 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 36.91 | 1:11.16 | |||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 30.29 | 1:41.45 | |||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 30.06 | 2:11.51 | |||||||
7 | Søllerød Herrer | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:12.69 | ||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Thor Simonsen | 1997 | 37.36 | 1:10.04 | |||||||
Gustav H. Jørgensen | 1997 | 32.09 | 1:42.13 | |||||||
Christian Andersen | 1999 | 30.56 | 2:12.69 | |||||||
8 | Hxrsholm Drenge 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:15.89 | ||||||
Christoffer Krogh | 1997 | 38.37 | 38.37 | |||||||
Frederik K|hn | 1997 | 36.44 | 1:14.81 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 31.69 | 1:46.50 | |||||||
Mikkel Grxnne | 1999 | 29.39 | 2:15.89 | |||||||
9 | Vest - Brøndby 1 | 1997 | Vest-Brøndby | 2:17.63 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 39.58 | 1:14.85 | |||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 34.49 | 1:49.34 | |||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 28.29 | 2:17.63 | |||||||
10 | Gcs Drenge | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.63 | ||||||
Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 40.26 | 1:14.50 | |||||||
William Matras | 1998 | 33.88 | 1:48.38 | |||||||
Oscar Thris Hansen | 1997 | 30.25 | 2:18.63 | |||||||
11 | Psyko Drenge | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:24.38 | ||||||
Thor Dardecker | 1999 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 44.63 | 1:22.53 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 32.18 | 1:54.71 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 29.67 | 2:24.38 | |||||||
12 | Sigma Drenge 2 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 2:27.93 | ||||||
Magnus K Sonnenborg | 1997 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Alexander Eggers | 1999 | 45.99 | 1:23.23 | |||||||
Asbjørn L Sparre | 1998 | 33.54 | 1:56.77 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 31.16 | 2:27.93 | |||||||
- | Bo! | 1997 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Gustav Friberg | 1997 | 28.61 | 28.61 | |||||||
- | Farum Drenge | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Macthle Letting | 2001 | 40.11 | 40.11 | |||||||
- | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Køge Drenge | 1997 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 33.94 | 1:08.28 | |||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 30.86 | 1:39.14 | |||||||
- | Lyngbys Drenge 2 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 2 armtag v. bryst | |||||
- | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | armfrem u. vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.76 | ||||||
2 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 2:19.47 | ||||||
3 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:20.83 | ||||||
4 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.28 | ||||||
5 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:30.13 | ||||||
6 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:30.17 | ||||||
7 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 2:30.80 | ||||||
8 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.61 | ||||||
9 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.90 | ||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.84 | ||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 2:32.54 | ||||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:34.13 | ||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 2:34.51 | ||||||
5 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 2:34.75 | ||||||
6 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.85 | ||||||
7 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:41.83 | ||||||
8 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:42.20 | ||||||
9 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 2:43.01 | ||||||
10 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:43.14 | ||||||
11 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:43.64 | ||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:44.81 | ||||||
13 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 2:44.94 | ||||||
14 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:45.88 | ||||||
15 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 2:46.41 | ||||||
16 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 2:47.65 | ||||||
17 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 2:49.14 | ||||||
18 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:49.94 | ||||||
19 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:50.20 | ||||||
20 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:53.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 2:00.58 | ||||||
2 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 2:00.70 | ||||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.52 | ||||||
4 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 2:08.26 | ||||||
5 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:08.81 | ||||||
6 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 2:09.20 | ||||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 2:09.26 | ||||||
8 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 2:09.40 | ||||||
9 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 2:12.05 | ||||||
10 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:12.30 | ||||||
11 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 2:12.83 | ||||||
12 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:13.05 | ||||||
13 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.25 | ||||||
14 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:14.76 | ||||||
15 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:16.79 | ||||||
16 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:18.29 | ||||||
17 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 2:19.76 | ||||||
18 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 2:21.85 | ||||||
19 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 2:22.50 | ||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 2:08.98 | ||||||
2 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:12.35 | ||||||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.59 | ||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:15.95 | ||||||
5 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 2:18.17 | ||||||
6 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:18.99 | ||||||
7 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:19.14 | ||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 2:19.55 | ||||||
9 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:19.67 | ||||||
10 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 2:19.75 | ||||||
11 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 2:20.01 | ||||||
12 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.73 | ||||||
13 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 2:21.13 | ||||||
14 | Markus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:21.44 | ||||||
15 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:21.49 | ||||||
16 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:23.05 | ||||||
17 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:23.20 | ||||||
18 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 2:23.23 | ||||||
19 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 2:23.40 | ||||||
20 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 2:24.46 | ||||||
21 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:24.89 | ||||||
22 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 2:25.55 | ||||||
23 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 2:25.63 | ||||||
24 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 2:25.86 | ||||||
25 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:26.59 | ||||||
26 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 2:26.63 | ||||||
27 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 2:27.27 | ||||||
28 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 2:27.67 | ||||||
29 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 2:27.90 | ||||||
30 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:28.18 | ||||||
31 | Magnus Grundesen | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:28.35 | ||||||
32 | Emil Grovn | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:28.76 | ||||||
33 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.91 | ||||||
34 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:29.52 | ||||||
35 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:31.94 | ||||||
36 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:32.18 | ||||||
- | Oliver Neumann | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.68 | ||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.95 | ||||||
3 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:14.15 | ||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.86 | ||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.53 | ||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:18.41 | ||||||
7 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.51 | ||||||
8 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:18.74 | ||||||
9 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.42 | ||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 1:19.43 | ||||||
11 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.86 | ||||||
12 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.03 | ||||||
13 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.92 | ||||||
14 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:22.29 | ||||||
15 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.31 | ||||||
16 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.37 | ||||||
17 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.97 | ||||||
18 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:23.98 | ||||||
19 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:24.34 | ||||||
20 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 1:24.41 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.41 | ||||||
2 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.25 | ||||||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.97 | ||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:20.85 | ||||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:22.06 | ||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.70 | ||||||
7 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.06 | ||||||
8 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.11 | ||||||
9 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 1:23.14 | ||||||
10 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.21 | ||||||
11 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:24.52 | ||||||
12 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:24.80 | ||||||
13 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 1:25.60 | ||||||
14 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:26.05 | ||||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:26.19 | ||||||
16 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:26.45 | ||||||
17 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:26.75 | ||||||
18 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 1:27.34 | ||||||
19 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:27.51 | ||||||
20 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.11 | ||||||
21 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.31 | ||||||
22 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.34 | ||||||
23 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:28.74 | ||||||
24 | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:29.09 | ||||||
25 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:29.14 | ||||||
26 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.15 | ||||||
27 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:29.19 | ||||||
28 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.21 | ||||||
29 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.31 | ||||||
30 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.26 | ||||||
31 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.41 | ||||||
32 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:31.17 | ||||||
33 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.05 | ||||||
34 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:32.17 | ||||||
35 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:32.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.96 | ||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:06.02 | ||||||
3 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:06.30 | ||||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:07.65 | ||||||
5 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:07.93 | ||||||
6 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.00 | ||||||
7 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 1:09.57 | ||||||
8 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.89 | ||||||
9 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.37 | ||||||
10 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.83 | ||||||
11 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.10 | ||||||
12 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:12.15 | ||||||
13 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 1:12.17 | ||||||
14 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.62 | ||||||
15 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:13.04 | ||||||
16 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 1:13.09 | ||||||
17 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:13.33 | ||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:07.40 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.49 | ||||||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.85 | ||||||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.03 | ||||||
5 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:11.47 | ||||||
6 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 1:14.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.85 | ||||||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.38 | ||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 2:44.38 | ||||||
4 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.90 | ||||||
5 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.20 | ||||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 2:48.34 | ||||||
7 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.10 | ||||||
8 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.08 | ||||||
9 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 2:54.92 | ||||||
10 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:55.58 | ||||||
11 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.90 | ||||||
12 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:56.50 | ||||||
13 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:56.87 | ||||||
14 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:58.60 | ||||||
15 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 3:01.96 | ||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:43.73 | ||||||
2 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 2:49.77 | ||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.71 | ||||||
4 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:53.34 | ||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:55.03 | ||||||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:55.60 | ||||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 2:57.51 | ||||||
8 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 2:57.78 | ||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 2:59.70 | ||||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:00.98 | ||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 3:04.49 | ||||||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:05.57 | ||||||
13 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 3:05.71 | ||||||
14 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:05.83 | ||||||
15 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:05.95 | ||||||
16 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.19 | ||||||
17 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:06.61 | ||||||
18 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 3:07.49 | ||||||
19 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 3:08.89 | ||||||
20 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:10.22 | ||||||
21 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:11.02 | ||||||
22 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:11.87 | ||||||
23 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:11.90 | ||||||
24 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:12.02 | ||||||
25 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:12.23 | ||||||
26 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:13.12 | ||||||
27 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:13.81 | ||||||
28 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 3:13.84 | ||||||
29 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:15.10 | ||||||
30 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:15.53 | ||||||
31 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:15.75 | ||||||
32 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:16.19 | ||||||
33 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:16.86 | ||||||
34 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 3:16.99 | ||||||
35 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:17.04 | ||||||
36 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 3:17.47 | ||||||
37 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:18.14 | ||||||
38 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:18.59 | ||||||
39 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:21.64 | ||||||
40 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:22.88 | ||||||
41 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:22.94 | ||||||
42 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:24.34 | ||||||
43 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 3:26.82 | ||||||
- | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | DSQ | cr.tag i bryst | |||||
- | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | asym. ben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 2:21.56 | ||||||
2 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 2:24.36 | ||||||
3 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 2:25.11 | ||||||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:25.19 | ||||||
5 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 2:25.61 | ||||||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.50 | ||||||
7 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.17 | ||||||
8 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 2:29.41 | ||||||
9 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:29.89 | ||||||
10 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 2:30.20 | ||||||
11 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:31.00 | ||||||
12 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 2:31.35 | ||||||
13 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 2:31.48 | ||||||
14 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:31.74 | ||||||
15 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:32.67 | ||||||
16 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:33.24 | ||||||
17 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.91 | ||||||
18 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.54 | ||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:25.17 | ||||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 2:32.68 | ||||||
3 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:33.73 | ||||||
4 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:35.74 | ||||||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.35 | ||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 2:37.15 | ||||||
7 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 2:38.95 | ||||||
8 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:39.73 | ||||||
9 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:40.14 | ||||||
10 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.36 | ||||||
11 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 2:41.10 | ||||||
12 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:41.53 | ||||||
13 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 2:41.64 | ||||||
14 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.95 | ||||||
15 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:42.27 | ||||||
16 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 2:43.08 | ||||||
17 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:43.93 | ||||||
18 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 2:44.23 | ||||||
19 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:44.65 | ||||||
20 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 2:45.52 | ||||||
21 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 2:45.76 | ||||||
22 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 2:45.86 | ||||||
23 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.57 | ||||||
24 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:48.64 | ||||||
25 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 2:52.74 | ||||||
- | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave i ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.10 | ||||||
2 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 30.16 | ||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.25 | ||||||
4 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.53 | ||||||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.56 | ||||||
6 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 31.25 | ||||||
7 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.36 | ||||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.51 | ||||||
9 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.54 | ||||||
10 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 31.76 | ||||||
11 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.78 | ||||||
12 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 31.83 | ||||||
13 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.97 | ||||||
14 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.12 | ||||||
15 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.73 | ||||||
16 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.74 | ||||||
17 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 32.84 | ||||||
18 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.85 | ||||||
19 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 33.74 | ||||||
20 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.68 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.55 | ||||||
2 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.94 | ||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | ||||||
4 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.75 | ||||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 31.79 | ||||||
6 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.97 | ||||||
7 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.09 | ||||||
8 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 33.53 | ||||||
9 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 33.77 | ||||||
10 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 34.07 | ||||||
11 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 34.33 | ||||||
12 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.35 | ||||||
13 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.47 | ||||||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.47 | ||||||
15 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.48 | ||||||
16 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 34.54 | ||||||
16 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.54 | ||||||
18 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.62 | ||||||
19 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.63 | ||||||
20 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.82 | ||||||
21 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 34.88 | ||||||
22 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.90 | ||||||
22 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 34.90 | ||||||
24 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.91 | ||||||
25 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.31 | ||||||
26 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | ||||||
27 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.63 | ||||||
28 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.74 | ||||||
29 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.82 | ||||||
30 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.52 | ||||||
31 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 36.84 | ||||||
32 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 37.60 | ||||||
- | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 26.44 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 26.71 | ||||||
3 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 26.72 | ||||||
4 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.80 | ||||||
5 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 27.16 | ||||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 27.31 | ||||||
7 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 27.58 | ||||||
8 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.62 | ||||||
9 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.67 | ||||||
10 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.73 | ||||||
11 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.25 | ||||||
12 | Frederik K|hn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 28.32 | ||||||
13 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.47 | ||||||
14 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 28.50 | ||||||
15 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 28.52 | ||||||
16 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 28.68 | ||||||
17 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 28.73 | ||||||
18 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 28.90 | ||||||
19 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.38 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 27.52 | ||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.70 | ||||||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.04 | ||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.38 | ||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.40 | ||||||
6 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 28.53 | ||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 28.68 | ||||||
8 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 28.86 | ||||||
9 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.08 | ||||||
10 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 29.18 | ||||||
11 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.57 | ||||||
12 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 29.61 | ||||||
13 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 29.71 | ||||||
14 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.90 | ||||||
15 | Mikkel Grxnne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.91 | ||||||
16 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 30.03 | ||||||
17 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.11 | ||||||
18 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.12 | ||||||
19 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 30.18 | ||||||
20 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 30.28 | ||||||
21 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 30.34 | ||||||
22 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 30.35 | ||||||
23 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 30.51 | ||||||
24 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 30.52 | ||||||
24 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.52 | ||||||
24 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 30.52 | ||||||
27 | Emil Grovn | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.55 | ||||||
28 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 30.72 | ||||||
29 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 30.75 | ||||||
30 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.92 | ||||||
- | Oliver Neumann | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.27 | ||||||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.89 | ||||||
3 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.26 | ||||||
4 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 1:23.48 | ||||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.59 | ||||||
6 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:25.55 | ||||||
7 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:26.89 | ||||||
8 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:28.68 | ||||||
9 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.52 | ||||||
10 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.64 | ||||||
11 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.66 | ||||||
12 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.87 | ||||||
13 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.77 | ||||||
14 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 1:31.88 | ||||||
15 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:33.75 | ||||||
16 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:33.78 | ||||||
17 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:34.80 | ||||||
18 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 1:37.83 | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.90 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.52 | ||||||
3 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.25 | ||||||
4 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.49 | ||||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:33.08 | ||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.21 | ||||||
7 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.22 | ||||||
8 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.37 | ||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:33.60 | ||||||
10 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.95 | ||||||
11 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 1:36.58 | ||||||
12 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.05 | ||||||
13 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.09 | ||||||
14 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.18 | ||||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:38.58 | ||||||
16 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:39.20 | ||||||
17 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.50 | ||||||
18 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:39.60 | ||||||
19 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:39.82 | ||||||
20 | Marina Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:40.21 | ||||||
21 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:41.04 | ||||||
22 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:41.64 | ||||||
23 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:41.74 | ||||||
24 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:42.18 | ||||||
25 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.19 | ||||||
26 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:42.81 | ||||||
27 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.99 | ||||||
28 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:43.44 | ||||||
29 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.90 | ||||||
30 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:43.98 | ||||||
31 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:44.18 | ||||||
32 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:44.27 | ||||||
33 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:44.74 | ||||||
- | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | DSQ | svøm på ryg v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:10.96 | ||||||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 1:12.64 | ||||||
3 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 1:12.83 | ||||||
4 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:13.75 | ||||||
5 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.46 | ||||||
6 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:16.51 | ||||||
7 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.57 | ||||||
8 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.84 | ||||||
9 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:17.38 | ||||||
10 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.81 | ||||||
11 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:18.28 | ||||||
12 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:19.46 | ||||||
13 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 1:19.93 | ||||||
14 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 1:20.57 | ||||||
15 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:20.65 | ||||||
16 | Frederik K|hn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.00 | ||||||
17 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.57 | ||||||
17 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 1:23.57 | ||||||
19 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:23.90 | ||||||
20 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 1:25.23 | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:16.37 | ||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 1:20.31 | ||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.52 | ||||||
4 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:21.27 | ||||||
5 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:21.94 | ||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 1:22.93 | ||||||
7 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 1:24.03 | ||||||
8 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.07 | ||||||
9 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.52 | ||||||
10 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:26.20 | ||||||
11 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:26.87 | ||||||
11 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:26.87 | ||||||
13 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:27.24 | ||||||
14 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:28.10 | ||||||
15 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:29.29 | ||||||
16 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:30.44 | ||||||
17 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 1:30.83 | ||||||
18 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.94 | ||||||
19 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:33.55 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 28.94 | 1:00.34 | 1:00.34 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 36.83 | 1:16.75 | 2:17.09 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 33.10 | 1:10.77 | 3:27.86 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 31.40 | 1:05.69 | 4:33.55 | ||||||
2 | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:34.12 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 32.85 | 1:08.38 | 1:08.38 | ||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 32.77 | 1:09.79 | 2:18.17 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 31.78 | 1:07.62 | 3:25.79 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 32.69 | 1:08.33 | 4:34.12 | ||||||
3 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 4:37.00 | ||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | 33.17 | 1:09.91 | 1:09.91 | ||||||
Anne Huse | 1999 | 32.37 | 1:08.75 | 2:18.66 | ||||||
Gitte Gosvig | 1999 | 32.29 | 1:08.70 | 3:27.36 | ||||||
Ditte Friis | 1999 | 32.68 | 1:09.64 | 4:37.00 | ||||||
4 | Lyngbys Bonzai Chicks | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:39.32 | ||||||
Elise Fraser | 1999 | 33.66 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 33.18 | 1:09.08 | 2:19.92 | ||||||
Clara Lerche | 1999 | 32.79 | 1:09.45 | 3:29.37 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 32.85 | 1:09.95 | 4:39.32 | ||||||
5 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 4:40.23 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 33.67 | 1:10.77 | 1:10.77 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 33.22 | 1:09.94 | 2:20.71 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 31.45 | 1:06.60 | 3:27.31 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 33.42 | 1:12.92 | 4:40.23 | ||||||
6 | Køge Piger 1 | 1999 | Køge Svømmeklub | 4:49.03 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 33.10 | 1:09.43 | 1:09.43 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.02 | 1:11.56 | 2:20.99 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 34.29 | 1:12.73 | 3:33.72 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 36.18 | 1:15.31 | 4:49.03 | ||||||
7 | Triton Piger 1 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:49.75 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 33.13 | 1:09.30 | 1:09.30 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 34.36 | 1:11.57 | 2:20.87 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 34.78 | 1:12.35 | 3:33.22 | ||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 37.06 | 1:16.53 | 4:49.75 | ||||||
8 | Vat Piger | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:53.62 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 36.57 | 1:17.53 | 1:17.53 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 31.96 | 1:06.95 | 2:24.48 | ||||||
Emilie Heick | 1999 | 32.78 | 1:08.59 | 3:33.07 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 36.56 | 1:20.55 | 4:53.62 | ||||||
9 | Hxrsholm Piger 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 4:57.31 | ||||||
Julia Jxnsson | 2000 | 34.10 | 1:12.86 | 1:12.86 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 32.07 | 1:08.16 | 2:21.02 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 36.06 | 1:16.63 | 3:37.65 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 38.36 | 1:19.66 | 4:57.31 | ||||||
10 | Gcs Piger | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:57.88 | ||||||
Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 36.97 | 1:19.45 | 1:19.45 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 32.17 | 1:07.99 | 2:27.44 | ||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 37.80 | 1:19.18 | 3:46.62 | ||||||
Stine Lærke Strøm | 1999 | 33.86 | 1:11.26 | 4:57.88 | ||||||
11 | Lyngbys Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:03.18 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 34.09 | 1:11.52 | 1:11.52 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 36.16 | 1:17.62 | 2:29.14 | ||||||
Rachel Townsend | 2000 | 34.83 | 1:13.30 | 3:42.44 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 36.61 | 1:20.74 | 5:03.18 | ||||||
12 | Farum Piger | 1999 | Farum Svømmeklub | 5:09.13 | ||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 35.00 | 1:12.82 | 1:12.82 | ||||||
Clara Kall | 1999 | 38.08 | 1:20.31 | 2:33.13 | ||||||
Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 34.90 | 1:13.13 | 3:46.26 | ||||||
Sarah Aagaard | 2000 | 39.54 | 1:22.87 | 5:09.13 | ||||||
13 | Hxrsholm Piger 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:11.12 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 35.69 | 1:16.04 | 1:16.04 | ||||||
Nana Thorngreen | 1999 | 35.67 | 1:14.54 | 2:30.58 | ||||||
Christine Matilde Heineke | 2000 | 38.41 | 1:22.36 | 3:52.94 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 36.03 | 1:18.18 | 5:11.12 | ||||||
14 | Hvidovre Damer | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 5:14.07 | ||||||
Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 35.17 | 1:14.13 | 1:14.13 | ||||||
Signe Skousen | 1999 | 37.30 | 1:20.29 | 2:34.42 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 37.32 | 1:19.91 | 3:54.33 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 37.77 | 1:19.74 | 5:14.07 | ||||||
15 | Sigma Piger 3 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 5:25.01 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 39.67 | 1:22.64 | 1:22.64 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 40.18 | 1:24.03 | 2:46.67 | ||||||
Cecilie Reesbøll | 1999 | 34.53 | 1:11.66 | 3:58.33 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 40.46 | 1:26.68 | 5:25.01 | ||||||
16 | Sigma Piger 2 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 5:25.12 | ||||||
Luna Lentoft | 2000 | 36.93 | 1:17.38 | 1:17.38 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 38.57 | 1:22.03 | 2:39.41 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 40.19 | 1:25.53 | 4:04.94 | ||||||
Andrea Bolvig | 2000 | 39.01 | 1:20.18 | 5:25.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 3:56.26 | ||||||
August Willems | 1997 | 27.66 | 57.04 | 57.04 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 27.44 | 57.76 | 1:54.80 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 29.25 | 1:01.89 | 2:56.69 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 28.34 | 59.57 | 3:56.26 | ||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 4:02.82 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 28.92 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 29.48 | 1:02.42 | 2:02.67 | ||||||
Asger Schäfer | 1997 | 28.58 | 1:00.84 | 3:03.51 | ||||||
Frederik D Paulsen | 1998 | 28.10 | 59.31 | 4:02.82 | ||||||
3 | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:03.26 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 27.62 | 57.79 | 57.79 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 28.46 | 59.65 | 1:57.44 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 29.90 | 1:01.30 | 2:58.74 | ||||||
Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 30.89 | 1:04.52 | 4:03.26 | ||||||
4 | Bo! | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 4:07.34 | ||||||
Gustav Friberg | 1997 | 27.19 | 56.32 | 56.32 | ||||||
Kasper Jensen | 1997 | 28.47 | 59.94 | 1:56.26 | ||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 30.35 | 1:03.95 | 3:00.21 | ||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 31.71 | 1:07.13 | 4:07.34 | ||||||
5 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:07.46 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 30.21 | 1:03.99 | 1:03.99 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 29.50 | 1:02.55 | 2:06.54 | ||||||
Lars Emil Villa | 1999 | 30.62 | 1:03.60 | 3:10.14 | ||||||
Johannes Mariegaard | 1900 | 27.13 | 57.32 | 4:07.46 | ||||||
6 | Farum Miniguns | 1997 | Farum Svømmeklub | 4:13.36 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 29.67 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 29.41 | 1:01.91 | 2:03.80 | ||||||
Macthle Letting | 2001 | 30.05 | 1:03.33 | 3:07.13 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 31.68 | 1:06.23 | 4:13.36 | ||||||
7 | Søllerød Herrer | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:13.51 | ||||||
Thor Simonsen | 1997 | 30.07 | 1:01.88 | 1:01.88 | ||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 29.16 | 1:00.54 | 2:02.42 | ||||||
Gustav H. Jørgensen | 1997 | 31.87 | 1:06.24 | 3:08.66 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 30.93 | 1:04.85 | 4:13.51 | ||||||
8 | Lyngbys Bonzai Boys | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:15.89 | ||||||
Lasse Sieben | 1997 | 30.57 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 28.57 | 1:00.93 | 2:06.93 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 30.06 | 1:04.30 | 3:11.23 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 30.15 | 1:04.66 | 4:15.89 | ||||||
9 | Køge Drenge | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:19.72 | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 31.51 | 1:05.51 | 1:05.51 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 31.16 | 1:04.91 | 2:10.42 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 29.36 | 1:01.09 | 3:11.51 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 31.89 | 1:08.21 | 4:19.72 | ||||||
10 | Hxrsholm Drenge 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 4:20.40 | ||||||
Christoffer Krogh | 1997 | 31.77 | 1:05.70 | 1:05.70 | ||||||
Frederik K|hn | 1997 | 29.93 | 1:04.24 | 2:09.94 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 30.79 | 1:04.64 | 3:14.58 | ||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 31.42 | 1:05.82 | 4:20.40 | ||||||
11 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1997 | GI-40 Hermes | 4:21.54 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 30.38 | 1:03.93 | 1:03.93 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 30.77 | 1:04.93 | 2:08.86 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 31.11 | 1:05.62 | 3:14.48 | ||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 31.69 | 1:07.06 | 4:21.54 | ||||||
12 | Gcs Drenge | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:25.37 | ||||||
Oscar Thris Hansen | 1997 | 32.01 | 1:05.90 | 1:05.90 | ||||||
Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 30.88 | 1:05.85 | 2:11.75 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 32.19 | 1:09.15 | 3:20.90 | ||||||
William Matras | 1998 | 31.02 | 1:04.47 | 4:25.37 | ||||||
13 | Vest - Brøndby 1 | 1997 | Vest-Brøndby | 4:25.93 | ||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | 32.68 | 1:06.81 | 1:06.81 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 32.47 | 1:08.18 | 2:14.99 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 33.36 | 1:09.95 | 3:24.94 | ||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 29.38 | 1:00.99 | 4:25.93 | ||||||
14 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:26.39 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 32.00 | 1:06.89 | 1:06.89 | ||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 31.26 | 1:05.82 | 2:12.71 | ||||||
Kasper H Hansen | 1998 | 32.07 | 1:08.77 | 3:21.48 | ||||||
Marcus D Hansen | 1999 | 30.21 | 1:04.91 | 4:26.39 | ||||||
15 | Sigma Drenge 2 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 4:33.16 | ||||||
Asbjørn L Sparre | 1998 | 31.60 | 1:06.16 | 1:06.16 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 31.67 | 1:07.43 | 2:13.59 | ||||||
Magnus K Sonnenborg | 1997 | 33.72 | 1:11.36 | 3:24.95 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 32.47 | 1:08.21 | 4:33.16 | ||||||
16 | Psyko Drenge | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:35.89 | ||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 33.23 | 1:09.89 | 1:09.89 | ||||||
Carl Juel Madsen | 1998 | 32.17 | 1:08.81 | 2:18.70 | ||||||
Thor Dardecker | 1999 | 34.08 | 1:11.09 | 3:29.79 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 31.07 | 1:06.10 | 4:35.89 | ||||||
17 | Lyngbys Drenge 2 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:38.87 | ||||||
Christoffer Børling | 1998 | 34.40 | 1:13.60 | 1:13.60 | ||||||
Tobias Fournais | 1998 | 32.49 | 1:08.87 | 2:22.47 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 32.06 | 1:08.46 | 3:30.93 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 31.30 | 1:07.94 | 4:38.87 | ||||||
18 | Farum Drenge | 1998 | Farum Svømmeklub | 4:43.12 | ||||||
Emil Brohus | 1997 | 32.06 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 33.44 | 1:09.31 | 2:15.89 | ||||||
Christian Sejr | 1998 | 33.27 | 1:11.33 | 3:27.22 | ||||||
Macthle Letting | 2001 | 35.98 | 1:15.90 | 4:43.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:53 |