Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.71 | ||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.08 | ||||||
3 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.21 | ||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.37 | ||||||
5 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 2:43.59 | ||||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.48 | ||||||
7 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.32 | ||||||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 2:49.52 | ||||||
9 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.65 | ||||||
10 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 2:50.91 | ||||||
11 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:52.38 | ||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 2:53.54 | ||||||
13 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:54.17 | ||||||
14 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:54.21 | ||||||
15 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.28 | ||||||
16 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 2:56.39 | ||||||
17 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:57.53 | ||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.26 | ||||||
2 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:43.16 | ||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 2:52.28 | ||||||
4 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.47 | ||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 2:54.65 | ||||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 2:57.09 | ||||||
7 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 2:58.65 | ||||||
8 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.91 | ||||||
9 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:00.23 | ||||||
10 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:01.09 | ||||||
11 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 3:02.15 | ||||||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:02.86 | ||||||
13 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:04.30 | ||||||
14 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:04.32 | ||||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:06.65 | ||||||
16 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:07.02 | ||||||
17 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:07.92 | ||||||
18 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:10.31 | ||||||
19 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:10.32 | ||||||
20 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:11.72 | ||||||
21 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 3:12.28 | ||||||
22 | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:12.48 | ||||||
23 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:13.15 | ||||||
24 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 3:13.39 | ||||||
25 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:13.67 | ||||||
26 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:17.74 | ||||||
27 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:18.53 | ||||||
28 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 3:20.08 | ||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | svøm p mave v/125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |