Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.90 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.48 | ||||||
3 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.04 | ||||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 1:06.88 | ||||||
5 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.47 | ||||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:07.49 | ||||||
7 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.29 | ||||||
8 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.63 | ||||||
9 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:10.96 | ||||||
10 | Frederik K|hn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.20 | ||||||
11 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:12.23 | ||||||
12 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:12.36 | ||||||
13 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:12.83 | ||||||
14 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.87 | ||||||
15 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.16 | ||||||
16 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.36 | ||||||
17 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:14.43 | ||||||
18 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.65 | ||||||
19 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:14.93 | ||||||
20 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.20 | ||||||
21 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:16.67 | ||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:05.38 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.73 | ||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.68 | ||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.60 | ||||||
5 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:11.66 | ||||||
6 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:12.09 | ||||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.02 | ||||||
8 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.43 | ||||||
9 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 1:14.04 | ||||||
10 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.23 | ||||||
11 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.17 | ||||||
12 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.22 | ||||||
13 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 1:18.62 | ||||||
14 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.79 | ||||||
15 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |