Results for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | As 1 Drenge | 0 | 348 | 4:43.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 36.19 | 1:14.06 | 1:14.06 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 35.56 | 1:17.36 | 2:31.42 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 32.19 | 1:10.47 | 3:41.89 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 29.58 | 1:01.39 | 4:43.28 | ||||||
2 | Sto Super Drengene1 | 0 | 328 | 4:48.67 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 34.13 | 1:11.02 | 1:11.02 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 39.33 | 1:24.69 | 2:35.71 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 29.71 | 1:04.77 | 3:40.48 | ||||||
Kristian Ejby | 1998 | 32.51 | 1:08.19 | 4:48.67 | ||||||
3 | Odder Drenge | 1997 | 315 | 4:52.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 33.78 | 1:10.22 | 1:10.22 | ||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 35.40 | 1:16.65 | 2:26.87 | ||||||
Oscar Albertsen | 1997 | 33.82 | 1:16.44 | 3:43.31 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 32.58 | 1:09.41 | 4:52.72 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | 298 | 4:58.20 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 35.90 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Emil Træholt | 1997 | 39.56 | 1:25.49 | 2:38.78 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 34.15 | 1:14.78 | 3:53.56 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 30.39 | 1:04.64 | 4:58.20 | ||||||
5 | Struer Herrer 2 | 0 | 287 | 5:01.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Morten Thomsen | 1997 | 36.14 | 1:14.65 | 1:14.65 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 36.46 | 1:19.36 | 2:34.01 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 35.64 | 1:20.20 | 3:54.21 | ||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 30.80 | 1:07.72 | 5:01.93 | ||||||
6 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1998 | 268 | 5:08.96 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 36.66 | 1:14.91 | 1:14.91 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 40.13 | 1:26.07 | 2:40.98 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 33.94 | 1:14.65 | 3:55.63 | ||||||
Rares Oprescu | 1999 | 1:13.33 | 1:13.33 | 5:08.96 | ||||||
7 | Dreng 1 Kolding | 0 | 261 | 5:11.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 37.12 | 1:15.74 | 1:15.74 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 37.35 | 1:20.62 | 2:36.36 | ||||||
Frederik Elmann | 1997 | 38.20 | 1:23.49 | 3:59.85 | ||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 34.58 | 1:11.77 | 5:11.62 | ||||||
8 | Bakken Drenge 1 | 0 | 260 | 5:11.89 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 37.07 | 1:17.73 | 1:17.73 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 40.47 | 1:26.38 | 2:44.11 | ||||||
David Hjort | 2000 | 36.66 | 1:19.74 | 4:03.85 | ||||||
Victor Prange | 1997 | 31.57 | 1:08.04 | 5:11.89 | ||||||
9 | Agf Drenge 16,1 | 0 | 256 | 5:13.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 36.17 | 1:14.05 | 1:14.05 | ||||||
Toke Cramer | 1998 | 41.92 | 1:27.71 | 2:41.76 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 40.74 | 1:28.78 | 4:10.54 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 30.10 | 1:03.06 | 5:13.60 | ||||||
10 | As 2 Drenge | 0 | 247 | 5:17.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Larsen | 1998 | 40.46 | 1:22.84 | 1:22.84 | ||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 43.41 | 1:31.38 | 2:54.22 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 36.27 | 1:18.67 | 4:12.89 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 30.29 | 1:04.44 | 5:17.33 | ||||||
11 | Smut Drenge | 1997 | 237 | 5:22.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 35.70 | 1:14.29 | 1:14.29 | ||||||
Emil Hougesen | 1997 | 38.29 | 1:22.23 | 2:36.52 | ||||||
Emil Bonderup | 1998 | 40.03 | 1:28.54 | 4:05.06 | ||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 36.19 | 1:16.94 | 5:22.00 | ||||||
12 | Silkeborg Drenge | 1997 | 231 | 5:24.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Grønning | 1997 | 37.51 | 1:16.43 | 1:16.43 | ||||||
Anders Laursen | 1998 | 42.19 | 1:29.57 | 2:46.00 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 40.61 | 1:30.75 | 4:16.75 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 31.68 | 1:07.61 | 5:24.36 | ||||||
13 | Nyborg Drenge | 0 | 230 | 5:25.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 37.79 | 1:18.19 | 1:18.19 | ||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 47.81 | 1:39.41 | 2:57.60 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 34.78 | 1:17.69 | 4:15.29 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 32.25 | 1:09.72 | 5:25.01 | ||||||
14 | Stm 2 | 0 | 224 | 5:27.71 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 37.10 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 47.07 | 1:40.40 | 2:57.28 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 36.25 | 1:54.10 | 4:51.38 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 36.33 | 36.33 | 5:27.71 | ||||||
15 | As 3 Drenge | 0 | 201 | 5:40.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 38.89 | 1:20.06 | 1:20.06 | ||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 44.95 | 1:36.51 | 2:56.57 | ||||||
Asger Bertel | 1998 | 40.53 | 1:28.54 | 4:25.11 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 35.11 | 1:15.06 | 5:40.17 | ||||||
16 | Sto Super Drengene2 | 0 | 197 | 5:42.19 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Jens W. S. Andersen | 2000 | 41.16 | 2:12.25 | 2:12.25 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 52.47 | 1:30.39 | 3:42.64 | ||||||
Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 43.80 | 1:19.41 | 5:02.05 | ||||||
Anton Arfelt Skaarup | 1998 | 40.14 | 40.14 | 5:42.19 | ||||||
17 | Odder Drenge 2 | 1997 | 196 | 5:42.91 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 37.07 | 1:17.39 | 1:17.39 | ||||||
Alexander Jensen | 1999 | 45.55 | 1:39.38 | 2:56.77 | ||||||
Mark Simonsen | 1997 | 40.46 | 1:30.30 | 4:27.07 | ||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 36.47 | 1:15.84 | 5:42.91 | ||||||
18 | Horsens Drenge 1 | 0 | 180 | 5:53.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 47.96 | 1:37.27 | 1:37.27 | ||||||
Nicklas Hansen | 1999 | 44.27 | 1:34.11 | 3:11.38 | ||||||
Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 41.94 | 1:30.66 | 4:42.04 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 34.64 | 1:10.97 | 5:53.01 | ||||||
19 | Horsens Drenge 2 | 0 | 143 | 6:20.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Helbo | 1999 | 44.81 | 1:31.79 | 1:31.79 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 50.42 | 1:48.09 | 3:19.88 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 44.81 | 1:36.25 | 4:56.13 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 41.37 | 1:24.45 | 6:20.58 | ||||||
- | Bakken Drenge 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 44.29 | 1:31.80 | 1:31.80 | ||||||
- | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 33.26 | 1:08.59 | 1:08.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |