Tulokset Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 447 | 35.50 | 1:15.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 431 | 37.64 | 1:16.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 431 | 35.60 | 1:16.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 426 | 36.90 | 1:16.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 425 | 38.24 | 1:16.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Merete Toft Jensen | 1999 | 387 | 36.95 | 1:19.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Julie Pavon Friis | 1999 | 382 | 1:19.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 374 | 36.92 | 1:20.17 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Camilla Rask | 1999 | 354 | 39.28 | 1:21.61 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 352 | 39.50 | 1:21.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Stinne Sørensen | 1999 | 344 | 37.38 | 1:22.39 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 342 | 40.37 | 1:22.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 341 | 38.75 | 1:22.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anette Poulsen | 1999 | 338 | 38.53 | 1:22.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Stine Madsen | 1999 | 333 | 38.94 | 1:23.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lisa Terp | 1999 | 323 | 37.74 | 1:24.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 319 | 39.82 | 1:24.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 317 | 40.74 | 1:24.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sofie Rasmussen | 1999 | 312 | 40.67 | 1:25.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Frida Frydendal | 1999 | 306 | 37.52 | 1:25.66 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 306 | 41.23 | 1:25.69 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Emma Jensen | 1999 | 305 | 40.81 | 1:25.78 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Anna Hertzog | 1999 | 300 | 40.16 | 1:26.27 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 299 | 40.63 | 1:26.31 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Trine Guldberg | 1999 | 298 | 39.51 | 1:26.42 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Annemette Schmidt | 1999 | 296 | 37.44 | 1:26.67 | |||||
Bov IF | ||||||||||
27 | Sofie Hald | 1999 | 290 | 40.54 | 1:27.20 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 288 | 41.09 | 1:27.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Stine Knudsen | 1999 | 285 | 40.93 | 1:27.71 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Lisa Schøn | 1999 | 284 | 41.92 | 1:27.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Isabella Drest | 1999 | 278 | 43.20 | 1:28.52 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 276 | 42.03 | 1:28.71 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Amanda Leweson | 1999 | 274 | 42.68 | 1:28.92 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Camilla Rasmussen | 1999 | 273 | 45.50 | 1:29.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emma Sand Majlund | 1999 | 271 | 42.80 | 1:29.26 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mette Flaskager | 1999 | 261 | 40.48 | 1:30.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Karoline Lehmann | 1999 | 257 | 44.79 | 1:30.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Signe Tramm | 1999 | 255 | 45.04 | 1:31.07 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
39 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 247 | 44.22 | 1:32.02 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
40 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 245 | 42.46 | 1:32.29 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
41 | Julie B. Larsen | 1999 | 242 | 42.33 | 1:32.68 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
42 | Sofie W. Bunten | 1999 | 241 | 43.70 | 1:32.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 240 | 41.86 | 1:32.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
44 | Linea Frederiksen | 1999 | 235 | 43.58 | 1:33.57 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Celia Erikstad | 1999 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 342 | 38.61 | 1:22.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 337 | 38.51 | 1:22.94 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 301 | 39.82 | 1:26.14 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 291 | 42.05 | 1:27.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristine Lønne | 2000 | 272 | 42.66 | 1:29.09 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 266 | 40.43 | 1:29.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hannah Jensen | 2000 | 265 | 42.42 | 1:29.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | 261 | 42.92 | 1:30.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 258 | 44.62 | 1:30.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mette Høgild Svane | 2000 | 255 | 43.59 | 1:31.04 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma A Andersen | 2000 | 253 | 43.31 | 1:31.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Franow | 2001 | 246 | 43.57 | 1:32.20 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
13 | Beth Mcneese | 2001 | 244 | 42.03 | 1:32.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Louise Sørensen | 2000 | 240 | 43.93 | 1:32.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 239 | 42.09 | 1:33.08 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 237 | 42.92 | 1:33.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Julie Warncke | 2000 | 237 | 44.05 | 1:33.34 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Freya Ellehus | 2000 | 235 | 43.38 | 1:33.55 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Maria M. Porsmose | 2000 | 233 | 44.12 | 1:33.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Rosendal | 2000 | 223 | 44.43 | 1:35.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 220 | 46.18 | 1:35.68 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Hannah Holmgaard | 2000 | 219 | 48.03 | 1:35.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 219 | 47.09 | 1:35.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 217 | 45.20 | 1:36.03 | |||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Ane Wildenschild | 2000 | 208 | 45.35 | 1:37.49 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 206 | 48.23 | 1:37.79 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Nikita Pedersen | 2000 | 205 | 46.18 | 1:37.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Janni Martinussen | 2001 | 182 | 46.59 | 1:41.95 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Julie Lundorff Larsen | 2000 | DSQ | crawlben v bryst | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Thomsen | 2000 | DSQ | 1 hånd i br vend. | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend. v 75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mathilde Snitgaard | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |