Tulokset Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1998 | 383 | 2:06.40 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 35.98 | 1:07.08 | |||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 31.79 | 1:38.87 | |||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 27.53 | 2:06.40 | |||||||
2 | Odder Drenge | 1997 | 366 | 2:08.31 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 35.20 | 1:09.02 | |||||||
Oscar Albertsen | 1997 | 32.60 | 1:41.62 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 26.69 | 2:08.31 | |||||||
3 | As 1 Drenge | 0 | 365 | 2:08.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 35.26 | 1:09.18 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 31.58 | 1:40.76 | |||||||
Jannik Skov | 1997 | 27.68 | 2:08.44 | |||||||
4 | Stm 1 | 0 | 354 | 2:09.81 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 38.42 | 1:11.94 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 30.86 | 1:42.80 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.01 | 2:09.81 | |||||||
5 | Sto Super Drengene1 | 0 | 348 | 2:10.56 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 37.96 | 1:10.78 | |||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 28.74 | 1:39.52 | |||||||
Kristian Ejby | 1998 | 31.04 | 2:10.56 | |||||||
6 | Struer Herrer 3 | 0 | 323 | 2:13.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Morten Thomsen | 1997 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Alex Terp | 1997 | 35.65 | 1:09.73 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 34.43 | 1:44.16 | |||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 29.61 | 2:13.77 | |||||||
7 | As 2 Drenge | 0 | 288 | 2:19.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 39.11 | 1:16.12 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 33.85 | 1:49.97 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 29.08 | 2:19.05 | |||||||
8 | Dreng 1 Kolding | 0 | 285 | 2:19.52 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 36.63 | 1:12.11 | |||||||
Frederik Elmann | 1997 | 35.75 | 1:47.86 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 31.66 | 2:19.52 | |||||||
9 | Smut Drenge | 1997 | 283 | 2:19.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 41.23 | 1:14.45 | |||||||
Emil Bonderup | 1998 | 35.23 | 1:49.68 | |||||||
Emil Hougesen | 1997 | 30.14 | 2:19.82 | |||||||
10 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1998 | 282 | 2:20.01 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Nicolai Grene | 1998 | 38.58 | 1:13.63 | |||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 33.42 | 1:47.05 | |||||||
Rares Oprescu | 1999 | 32.96 | 2:20.01 | |||||||
11 | Hei Drenge | 1996 | 276 | 2:20.96 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Kasper Mertz Borum | 1999 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Casper Vestergaard | 1997 | 37.38 | 1:19.30 | |||||||
Andreas Hermansen | 1997 | 32.57 | 1:51.87 | |||||||
Kasper Kross | 1997 | 29.09 | 2:20.96 | |||||||
12 | Holbæk Pack | 1997 | 273 | 2:21.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Johan Johnsen | 1997 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 40.91 | 1:16.55 | |||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 35.20 | 1:51.75 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 29.73 | 2:21.48 | |||||||
13 | Mammut 2 Kalundborg | 0 | 270 | 2:22.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 38.61 | 1:15.41 | |||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 37.02 | 1:52.43 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 29.60 | 2:22.03 | |||||||
14 | Agf Drenge 18,1 | 0 | 269 | 2:22.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 40.65 | 1:14.99 | |||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 38.28 | 1:53.27 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 28.96 | 2:22.23 | |||||||
15 | Bakken Drenge 1 | 0 | 267 | 2:22.63 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 41.23 | 1:18.73 | |||||||
David Hjort | 2000 | 33.94 | 1:52.67 | |||||||
Victor Prange | 1997 | 29.96 | 2:22.63 | |||||||
16 | Stm 2 | 0 | 246 | 2:26.51 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mark Andersen | 1997 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 43.73 | 1:20.54 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 35.99 | 1:56.53 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 29.98 | 2:26.51 | |||||||
17 | Nyborg Drenge | 0 | 241 | 2:27.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 47.55 | 1:23.78 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 32.38 | 1:56.16 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 31.33 | 2:27.49 | |||||||
18 | Sto Super Drengene2 | 0 | 221 | 2:31.90 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 45.38 | 1:20.99 | |||||||
Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 37.18 | 1:58.17 | |||||||
Jens W. S. Andersen | 2000 | 33.73 | 2:31.90 | |||||||
19 | Odder Drenge 2 | 1997 | 218 | 2:32.51 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Alexander Jensen | 1999 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 42.45 | 1:22.69 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 36.21 | 1:58.90 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 33.61 | 2:32.51 | |||||||
20 | As 3 Drenge | 0 | 211 | 2:34.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Larsen | 1998 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 43.31 | 1:22.33 | |||||||
Asger Bertel | 1998 | 38.56 | 2:00.89 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 33.24 | 2:34.13 | |||||||
21 | Bakken Drenge 2 | 0 | 206 | 2:35.38 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 42.04 | 42.04 | |||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 40.32 | 1:22.36 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 39.46 | 2:01.82 | |||||||
Johan Reimer | 2000 | 33.56 | 2:35.38 | |||||||
- | Horsens Drenge 2 | 0 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Horsens Drenge 1 | 0 | DSQ | 0m på ryg v. 75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 44.58 | 44.58 | |||||||
- | Mammut 1 Kalundborg | 0 | DSQ | brysttag i fly | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 32.19 | 32.19 | |||||||
- | Silkeborg Drenge | 1997 | DSQ | 2 tag under vand | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Grønning | 1997 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |