Resultat för Jöns Svanbergsimmet 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet 2011 |
|
Utskriftsdatum |
07 maj 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
17:50 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 maj 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
36.70 |
1:19.70 |
2:04.94 |
|
2:41.95 |
|
2 |
Frida Byström |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
35.86 |
1:20.76 |
2:11.05 |
|
2:47.90 |
|
3 |
Elin Elm |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.77 |
1:20.43 |
2:11.20 |
|
2:48.99 |
|
4 |
Ellinor Grele |
1998 |
Upsala Simsällskap |
|
37.21 |
1:23.55 |
2:14.41 |
|
2:57.84 |
|
5 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
39.77 |
1:30.20 |
2:19.11 |
|
3:00.29 |
|
6 |
Elise Gidlöf |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
38.52 |
1:27.46 |
2:19.36 |
|
3:00.40 |
|
7 |
Fanny Alstermark |
1998 |
Norrtälje Simklubb |
|
39.24 |
1:26.96 |
2:23.24 |
|
3:05.04 |
|
8 |
Ella Nordanskog |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
38.72 |
1:27.74 |
2:24.75 |
|
3:07.01 |
|
9 |
Ellen Holmberg |
1998 |
Upsala Simsällskap |
|
40.91 |
1:30.06 |
2:27.54 |
|
3:10.81 |
|
10 |
Maja Plars |
1998 |
Bålsta Simklubb |
|
44.19 |
1:35.24 |
2:32.55 |
|
3:14.18 |
|
11 |
Kristiina Haapala |
2000 |
Satakunta Swim Team |
|
47.52 |
1:38.63 |
2:35.66 |
|
3:15.91 |
|
12 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
44.85 |
1:36.13 |
2:32.63 |
|
3:16.02 |
|
13 |
Rebecka Bankefors |
1998 |
Upsala Simsällskap |
|
41.99 |
1:33.33 |
2:38.88 |
|
3:20.17 |
|
14 |
Jennifer Gustafsson |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
45.66 |
1:38.84 |
2:27.54 |
|
3:20.68 |
|
15 |
Vilma Andersson-Johansson |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
41.54 |
1:36.48 |
2:38.80 |
|
3:25.84 |
|
16 |
Ida Lindquist |
1998 |
Österby Simsällskap |
|
50.53 |
1:51.05 |
2:51.31 |
|
3:40.58 |
|
17 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
55.37 |
1:58.93 |
3:05.17 |
|
3:49.62 |
|
- |
Miranda Söderberg |
1999 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Rosvall |
1997 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.73 |
1:08.84 |
1:52.37 |
|
2:27.28 |
|
2 |
Elin Podéus |
1997 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
30.15 |
1:08.68 |
1:54.43 |
|
2:27.86 |
|
3 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
31.94 |
1:09.63 |
1:57.03 |
|
2:30.99 |
|
4 |
Cassandra Tran |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.09 |
1:11.93 |
1:57.73 |
|
2:32.51 |
|
5 |
Johanna Johnsson |
1997 |
Älmhults Simsällskap |
|
34.17 |
1:15.15 |
2:02.14 |
|
2:37.14 |
|
6 |
Julia Thurin |
1996 |
IF Åland |
|
33.99 |
1:14.84 |
2:02.85 |
|
2:39.44 |
|
7 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
34.57 |
1:15.17 |
2:03.82 |
|
2:39.78 |
|
8 |
Hannah Skog |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.64 |
1:16.06 |
2:02.90 |
|
2:39.95 |
|
9 |
Amanda Löfgren |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
37.35 |
1:17.46 |
2:03.39 |
|
2:40.64 |
|
10 |
Ida Johansson |
1996 |
Örebro Simallians |
|
34.13 |
1:19.62 |
2:05.63 |
|
2:42.50 |
|
11 |
Linnea Magnusson |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.22 |
1:20.46 |
2:06.12 |
|
2:43.38 |
|
12 |
Alice Suits |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.20 |
1:20.51 |
2:07.22 |
|
2:44.65 |
|
13 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.93 |
1:18.15 |
2:07.17 |
|
2:45.67 |
|
14 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.30 |
1:22.67 |
2:07.79 |
|
2:45.93 |
|
15 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
34.60 |
1:17.10 |
2:08.43 |
|
2:46.38 |
|
16 |
Amanda Kimander |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.70 |
1:18.85 |
2:10.61 |
|
2:48.10 |
|
17 |
Enya Mcpheat |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.04 |
1:23.82 |
2:10.12 |
|
2:48.48 |
|
18 |
Malin Burman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
36.56 |
1:21.29 |
2:09.27 |
|
2:49.07 |
|
19 |
Nelly Neuman |
1996 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
35.32 |
1:20.01 |
2:11.03 |
|
2:49.87 |
|
20 |
Erika Settland |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.56 |
1:21.52 |
2:11.60 |
|
2:51.61 |
|
21 |
Isabella Lian |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.71 |
1:25.82 |
2:13.21 |
|
2:51.88 |
|
22 |
Alice Ståhle |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
37.05 |
1:21.23 |
2:11.56 |
|
2:52.03 |
|
23 |
Emelie Gidlöf |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
|
37.66 |
1:27.35 |
2:13.67 |
|
2:52.66 |
|
24 |
Madeleine Olofsson |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
39.21 |
1:23.65 |
2:13.88 |
|
2:54.44 |
|
25 |
Minja Mielonen |
1997 |
Satakunta Swim Team |
|
39.11 |
1:25.61 |
2:16.15 |
|
2:56.72 |
|
26 |
Fanny Vikholm |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
38.20 |
1:25.45 |
2:19.96 |
|
2:58.87 |
|
27 |
Josefine Hedmo |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
37.72 |
1:27.25 |
2:18.38 |
|
3:01.98 |
|
28 |
Moa Sundholm |
1997 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
36.94 |
39.21 |
1:25.94 |
|
3:03.49 |
|
29 |
Josefine Borbos |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
37.87 |
1:25.56 |
2:23.98 |
|
3:04.16 |
|
30 |
Diana Saleh |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
|
42.83 |
1:32.95 |
2:25.82 |
|
3:09.07 |
|
31 |
Michelle Jacobi |
1997 |
Norrtälje Simklubb |
|
40.69 |
1:31.28 |
2:30.08 |
|
3:09.90 |
|
32 |
Lotta Persson |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
46.91 |
1:36.10 |
2:35.61 |
|
3:18.39 |
|
33 |
Heidi Huhdanmäki |
1996 |
Satakunta Swim Team |
|
42.37 |
1:36.70 |
2:36.00 |
|
3:21.62 |
|
34 |
Perna Jalili |
1997 |
Upsala Simsällskap |
|
46.08 |
1:37.09 |
2:38.33 |
|
3:24.85 |
|
35 |
Miranda Jansson |
1997 |
Norrtälje Simklubb |
|
42.07 |
1:36.84 |
2:38.54 |
|
3:25.91 |
|
36 |
Nicole Eker |
1996 |
IF Åland |
|
53.41 |
1:48.25 |
2:48.15 |
|
3:30.66 |
|
37 |
Mikaela Söderberg |
1996 |
IF Åland |
|
51.56 |
1:46.54 |
2:49.54 |
|
3:31.84 |
|
38 |
Annileena Torkkeli |
1996 |
Satakunta Swim Team |
|
46.01 |
1:41.72 |
2:42.88 |
|
3:33.83 |
|
- |
Senna Mäki |
1997 |
Satakunta Swim Team |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Forsgren |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.19 |
1:12.21 |
1:55.45 |
|
2:29.38 |
|
2 |
Ellen Lindefelt |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.34 |
1:14.75 |
2:00.70 |
|
2:36.19 |
|
3 |
Erica Ackerstierna |
1992 |
Simklubben Ena |
|
31.69 |
1:14.58 |
1:59.05 |
|
2:36.29 |
|
4 |
Ulrika Bygdeman |
1993 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.91 |
1:16.12 |
2:00.54 |
|
2:37.71 |
|
5 |
Vera Johansson |
1995 |
Örebro Simallians |
|
31.24 |
1:13.71 |
2:05.73 |
|
2:40.49 |
|
6 |
Elin Ottosson-Bixo |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
34.77 |
1:18.66 |
2:04.59 |
|
2:41.68 |
|
7 |
Lina Anttila |
1987 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.51 |
1:17.81 |
2:04.54 |
|
2:42.40 |
|
8 |
Julia Norén |
1994 |
Simklubben Ena |
|
35.36 |
1:19.42 |
2:07.68 |
|
2:46.12 |
|
9 |
Katarina Burman |
1993 |
Upsala Simsällskap |
|
33.62 |
1:16.95 |
2:08.53 |
|
2:47.14 |
|
10 |
Julia Dannfors |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
38.54 |
1:20.73 |
2:12.27 |
|
2:49.62 |
|
11 |
Viktoria Vuori |
1995 |
Simklubben Ena |
|
36.18 |
1:22.04 |
2:11.76 |
|
2:51.14 |
|
12 |
Ylva Henriksson |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
34.93 |
1:20.58 |
2:13.36 |
|
2:52.11 |
|
13 |
Kajsa-Stina Häggqvist |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
36.76 |
1:23.11 |
2:15.34 |
|
2:53.53 |
|
14 |
Ena Glavas |
1995 |
Linköpings Allmänna SS |
|
38.11 |
1:23.15 |
2:16.00 |
|
2:54.21 |
|
15 |
Line Alfredsson |
1995 |
Norrtälje Simklubb |
|
39.15 |
1:23.25 |
2:16.01 |
|
2:56.09 |
|
16 |
Linnea Lindén |
1995 |
Ludvika Simsällskap |
|
36.38 |
1:26.67 |
2:17.95 |
|
2:57.24 |
|
17 |
Matilda Lundberg |
1995 |
Ludvika Simsällskap |
|
39.39 |
1:25.83 |
2:19.94 |
|
2:57.61 |
|
18 |
Matea Bradaric |
1993 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
33.49 |
1:20.81 |
2:13.92 |
|
2:57.75 |
|
19 |
Maria Schultzén |
1995 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.94 |
1:23.64 |
2:20.42 |
|
3:01.88 |
|
20 |
Sandra Andersson |
1994 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
41.68 |
1:27.90 |
2:22.13 |
|
3:03.30 |
|
21 |
Ida-Karin Fjällmyr |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
36.22 |
1:26.94 |
2:22.06 |
|
3:07.25 |
|
22 |
Mari Edlert |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
37.30 |
1:28.04 |
2:26.03 |
|
3:07.76 |
|
23 |
Satu Siekkinen |
1994 |
Satakunta Swim Team |
|
40.25 |
1:33.20 |
2:30.08 |
|
3:12.37 |
|
24 |
Heidi Forma |
1993 |
Satakunta Swim Team |
|
41.70 |
1:34.53 |
2:28.28 |
|
3:13.02 |
|
25 |
Ida Jansson |
1995 |
IF Åland |
|
44.11 |
1:41.80 |
2:36.58 |
|
3:21.25 |
|
26 |
Linnea Grele |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
46.98 |
1:42.69 |
2:38.36 |
|
3:26.47 |
|
27 |
Jenny Fjärstedt |
1992 |
Upsala Simsällskap |
|
44.41 |
1:36.83 |
2:37.86 |
|
3:29.15 |
|
- |
Therese Trostemo |
1993 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
07 maj 2011 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
17:50 |
|