2017-11-24   14:02:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2011

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  20:45   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jere Ojakippola  1999  Vieskan Uimarit    40.33  1:23.94  2:14.30    2:51.58   
Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti    41.37  1:25.57  2:18.37    2:56.92   
Aleksi Kylmänen  1999  Aurajoen Uinti    42.67  1:32.90  2:24.47    3:03.04   
Rami Rissanen  1999  Kankaanpään Uimarit    41.80  1:29.96  2:25.29    3:06.61   
Tuomas Saari  1999  Vieskan Uimarit    46.01  1:34.73  2:27.49    3:07.07   
Eero Nikula  1999  Haapajärven Kiilat    40.77  1:27.73  2:29.35    3:09.56   
Keigo Tuomi  1999  Porin Uimaseura    42.94  1:36.56  2:30.84    3:13.04   
Miika Nurmi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.33  1:33.90  2:31.59    3:14.99   
Mika Palovuori  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.64  1:39.13  2:42.10    3:21.84   
10  Aaron Joki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.13  1:38.31  2:38.94    3:25.19   
11  Leevi Lehti  2000  Porin Uimaseura    44.19  1:37.70  2:40.35    3:26.83   
12  Topias Nygård  2000  Oulun Uimaseura    47.27  1:42.19  2:42.14    3:30.86   
13  Jere Kekola  2000  Seinäjoen Uimarit    50.51  1:47.92  2:52.05    3:34.82   
14  Mathias Karjalainen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.41  1:44.61  2:45.06    3:34.87   
15  Roope Aro  2000  Nokian Pyry    49.20  1:42.87  2:53.13    3:35.95   
16  Tuomas Ylipelkonen  2000  Seinäjoen Uimarit    54.06  1:50.32  2:56.61    3:38.63   
17  Mikko Luopajärvi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.95  1:46.20  2:51.28    3:39.38   
18  Teemu Puro  1999  Kemin Uimaseura    53.98  1:49.94  2:52.45    3:40.34   
19  Henri Röning  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    50.73  1:45.27  2:51.08    3:40.48   
20  Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.21  1:48.61  2:53.65    3:43.49   
21  Jan Juupaluoma  1999  Seinäjoen Uimarit    50.17  1:47.90  2:56.55    3:44.10   
22  Eetu Järvi  2000  Seinäjoen Uimarit    54.18  1:50.78  2:58.79    3:47.55   
23  Sampo Lahti  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    58.19  1:56.08  2:56.44    3:47.92   
24  Aleksi Pykäläinen  1999  Nokian Pyry    55.59  1:56.33  2:59.19    3:48.84   
25  Seppo Porspakka  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    56.60  1:52.40  3:03.19    3:49.96   
26  Tatu Paasikallio  1999  Nokian Pyry    56.33  1:54.10  3:03.60    3:51.54   
27  Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.96  1:58.52  3:08.46    3:59.91   
28  Lassi Harju  1999  Kemin Uimaseura    52.10  1:55.72  3:20.08    4:13.44   
Jasper Aksila  2000  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mikko Pesso  1997  Simmis Grani    33.67  1:13.69  1:59.51    2:34.35   
Mikael Karvonen  1997  Oulun Uimarit -73    34.36  1:17.27  2:04.72    2:39.83   
Petrus Holm  1997  Simmis Grani    33.48  1:17.40  2:06.15    2:40.06   
Miikka Kylmänen  1998  Aurajoen Uinti    34.02  1:17.60  2:05.26    2:40.34   
Niki Räikkönen  1997  Aurajoen Uinti    38.81  1:18.33  2:06.35    2:41.83   
Ville Haapala  1997  Kankaanpään Uimarit    35.62  1:20.74  2:09.59    2:45.54   
Jere Kotomäki  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    35.74  1:19.53  2:11.61    2:49.17   
Jaakko Koivunen  1997  Lapuan Virkiä    38.02  1:22.40  2:13.62    2:49.74   
Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    36.42  1:23.40  2:16.64    2:53.40   
10  Santeri Siiranen  1998  Nokian Pyry    37.25  1:24.41  2:14.16    2:53.71   
11  Samu Koski  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    38.81  1:21.16  2:16.38    2:54.38   
12  Tiitus Wargelin  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.99  1:26.25  2:19.64    2:56.88   
13  Peetu Väänänen  1997  Vieskan Uimarit    39.97  1:24.75  2:18.55    2:57.46   
14  Vilho Mäenpää  1998  Aurajoen Uinti    42.74  1:31.38  2:21.72    3:02.60   
15  Jonas Solvin  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    39.16  1:26.62  2:23.47    3:04.22   
16  Juho Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi    40.38  1:27.60  2:24.67    3:05.88   
17  Roni Potapoff  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.37  1:44.37  2:39.45    3:18.50   
18  Antti Ruusila  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    41.61  1:37.69  2:39.69    3:22.77   
19  Veli-Pekka Puistosalo  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    47.26  1:39.58  2:42.61    3:23.63   
20  Topi Puurunen  1998  Oulun Uimarit -73    48.62  1:42.72  2:41.24    3:24.58   
21  Santeri Leppälä  1998  Kemin Uimaseura    49.53  1:42.25  2:42.37    3:28.25   
22  Nikolas Riippi  1997  Seinäjoen Uimarit    48.37  1:40.33  2:50.83    3:37.70   
Niko Kojonen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Samu Peltomäki  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kristian Talvitie  1995  Helsingfors Simsällskap    30.69  1:07.63  1:48.28    2:20.07   
Jalmari Kunnari  1995  Helsingfors Simsällskap    33.35  1:12.32  1:51.85    2:25.33   
Rico Rokka  1995  Aurajoen Uinti    32.78  1:11.11  1:55.44    2:29.20   
Adam Vik  1996  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    31.11  1:09.30  1:54.42    2:31.36   
Matias Helekorpi  1995  Simmis Grani    30.82  1:11.45  1:56.15    2:31.89   
Benjamin Asplund  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    33.38  1:12.35  1:59.62    2:34.36   
Marko Kaakkolammi  1996  Nokian Pyry    33.92  1:18.09  1:59.87    2:35.66   
Matti Myllyaho  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.42  1:12.97  2:00.68    2:36.34   
Vlad Mukkulainen  1996  Aurajoen Uinti    34.53  1:17.84  2:03.17    2:39.22   
10  Toni Riento  1996  Porin Uimaseura      1:11.82  2:05.42    2:40.66   
11  Artturi Rantala  1996  Swimming Club Rovaniemi    35.88  1:20.30  2:07.34    2:45.21   
12  Jaakko Oksala  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.71  1:21.87  2:08.90    2:45.45   
13  Niklas Jalonen  1995  Cetus    37.33  1:22.60  2:09.39    2:46.38   
14  Antti Salo  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.52  1:19.20  2:10.19    2:46.93   
15  Heikki Korhonen  1995  Swimming Club Rovaniemi    35.25  1:21.86  2:07.90    2:47.07   
16  Ossi Airaksinen  1996  Aurajoen Uinti    35.94  1:22.21  2:11.88    2:48.02   
17  Matti Ala-Hynnilä  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.53  1:23.31  2:14.38    2:51.40   
18  Nestori Koskinen  1996  Porin Pyrintö    36.93  1:19.08  2:11.01    2:51.76   
19  Tomas Saariketo  1996  Porin Pyrintö    37.21  1:23.55  2:17.19    2:56.75   
20  Alex Nygård  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.90  1:26.55  2:18.90    2:57.00   
21  Väinö Haapamäki  1996  Kankaanpään Uimarit    39.35  1:28.74  2:21.51    2:59.23   
                     
 
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henri Härkönen  1993  Simmis Grani    29.28  1:02.70  1:47.57    2:16.80   
Oskari Lammi  1991  Cetus    29.79  1:07.02  1:46.87    2:20.92   
Miko Kinnunen  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    28.71  1:06.53  1:49.25    2:22.36   
Viktor Mänty  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.57  1:08.65  1:52.01    2:23.40   
Aki Tuomaala  1991  Swimming Jyväskylä    32.45  1:10.97  1:51.45    2:24.27   
Niklas Aaltonen  1994  Aurajoen Uinti    32.16  1:10.58  1:52.46    2:28.61   
Aaro Varheenmaa  1994  Simmis Grani    29.25  1:07.48  1:57.36    2:31.00   
Antti Ylönen  1993  Porin Uimaseura    30.25  1:10.08  1:56.14    2:31.83   
Julius Hakanpää  1994  Cetus    33.50  1:14.57  2:06.78    2:41.87   
10  Petja Hettula  1994  Oulun Uimaseura    36.83  1:21.23  2:06.49    2:44.85   
11  Samuli Porspakka  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.10  1:25.31  2:21.23    3:00.50   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  20:45 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare