2017-11-23   19:29:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2011

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  20:12   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Iida Reini  2000  Aurajoen Uinti    43.46  1:35.97  2:30.61    3:13.65   
Kristiina Haapala  2000  Kankaanpään Uimarit    44.96  1:33.84  2:30.77    3:13.77   
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti    48.02  1:42.57  2:40.87    3:27.21   
Emmi Rantamäki  2000  Porin Pyrintö    50.05  1:46.04  2:43.53    3:31.00   
Mila Manner  2001  Nokian Pyry    48.42  1:42.69  2:47.60    3:31.96   
Camilla Tyven  2001  Nokian Pyry    47.44  1:44.75  2:47.88    3:32.91   
Petra Äkkinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.34  1:41.43  2:44.02    3:36.67   
Kaisa Hakkarainen  2001  Nokian Pyry    55.19  1:52.67  2:55.22    3:40.20   
Seela Peuralahti  2001  Oulun Uimaseura    54.67  1:49.34  2:54.65    3:42.50   
10  Wendela Vuorinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.51  1:49.38  2:56.92    3:44.10   
11  Siiri Pesälä  2000  Kemin Uimaseura    54.80  1:52.62  2:56.28    3:44.40   
12  Olivia Viitala  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    59.19  1:56.27  3:01.82    3:53.62   
13  Ina Pollari  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.64  1:56.52  2:58.54    3:57.86   
14  Enna Hanka  2000  Seinäjoen Uimarit    1:01.33  2:08.62  3:11.96    4:05.97   
Anni Aro  2001  Nokian Pyry            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Anniina Vähäsalo  2001  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uimaseura            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Unna Kulju  2000  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Salla Jokio  1998  Vieskan Uimarit    38.30  1:20.64  2:14.30    2:52.07   
Ida Kankare  1998  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    37.19  1:22.66  2:17.09    2:55.00   
Henna Syrjälä  1999  Pihlava Työväen Urheilijat    39.06  1:25.27  2:21.02    3:00.27   
Olivia Jokinen  1998  Kempeleen Pyrintö    39.62  1:26.39  2:23.23    3:00.54   
Ella Rantamäki  1998  Porin Pyrintö    40.54  1:28.70  2:21.89    3:03.22   
Iina Aro  1998  Nokian Pyry    42.58  1:29.20  2:23.45    3:04.29   
Elviira Tanninen  1999  Porin Pyrintö    39.86  1:34.66  2:23.58    3:04.56   
Lene Ruohomäki  1998  Aurajoen Uinti    41.03  1:29.07  2:23.02    3:04.57   
Sinja Kanto  1998  Kauhajoen Karhu    42.84  1:33.65  2:27.93    3:06.07   
10  Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat    42.56  1:30.77  2:25.09    3:06.62   
11  Venla Niemelä  1999  Swimming Club Rovaniemi    39.20  1:29.52  2:26.11    3:07.67   
12  Satu-Lotta Pitko  1998  Kemin Uimaseura    42.80  1:32.55  2:23.75    3:09.41   
13  Evita Riuttanen  1998  Oulun Uimarit -73    43.12  1:32.59  2:29.93    3:10.45   
14  Ira Olkkonen  1998  Haapajärven Kiilat    39.74  1:26.37  2:24.76    3:11.15   
15  Laura Aaltonen  1998  Porin Uimaseura    45.90  1:38.55  2:32.91    3:13.72   
16  Hertta Pieniniemi  1998  Aurajoen Uinti    46.43  1:34.02  2:34.80    3:15.08   
17  Susanna Suominen  1999  Porin Uimaseura    43.00  1:34.46  2:31.67    3:15.53   
18  Sofia Matikainen  1998  Vieskan Uimarit    45.00  1:36.43  2:33.88    3:18.13   
19  Andrea Villbacka  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    42.69  1:37.75  2:37.84    3:21.52   
20  Meri Salo  1999  Oulun Uimaseura    47.92  1:39.30  2:36.84    3:23.20   
21  Adolfina Lehtonen  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    47.48  1:42.25  2:38.94    3:24.99   
22  Titta Pesälä  1998  Kemin Uimaseura    48.48  1:40.23  2:40.66    3:25.50   
23  Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat    49.14  1:43.38  2:39.76    3:29.42   
24  Sandra Qvist  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.44  1:42.74  2:47.50    3:31.45   
25  Maria Nyrhilä  1998  Aurajoen Uinti    52.00  1:46.92  2:46.55    3:33.33   
26  Milja Lahtinen  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    55.38  1:45.59  2:46.10    3:33.76   
27  Denize Korkiakoski  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    56.23  1:47.88  2:51.52    3:34.47   
28  Iiris Saranpää  1999  Seinäjoen Uimarit    47.32  1:52.64  2:51.27    3:37.57   
29  Kia Pollari  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.23  1:51.96  2:51.88    3:37.71   
30  Selina Pylväs  1999  Oulun Uimaseura    57.23  1:54.75  2:51.44    3:39.83   
31  Marie Fjellström  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.55  1:54.49  2:56.92    3:42.14   
32  Noora Vallinen  1998  Nokian Pyry    55.18  1:49.27  2:55.79    3:43.23   
33  Emma Lahti  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    57.76  1:51.85  2:56.07    3:43.42   
34  Maarit Järvi  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    58.57  1:55.62  2:55.35    3:43.89   
35  Laura Känsäkangas  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    54.84  1:51.15  2:53.90    3:43.98   
36  Suvi Kannosto  1999  Seinäjoen Uimarit    55.48  1:49.94  2:57.11    3:44.92   
37  Oona Forsblom  1999  Aurajoen Uinti    54.96  1:53.37  3:00.05    3:45.11   
38  Roosa Raiskila  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    54.23  1:55.27  2:54.44    3:50.15   
Lyydia Tuominen  1998  Pihlava Työväen Urheilijat            DNF   
Anniina Kaappola  1998  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Emma Wihanto  1998  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Inka Suominen  1999  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nelli Vihervuori  1996  Aurajoen Uinti    37.09  1:21.69  2:06.60    2:42.09   
Fanni Saari  1996  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    36.53  1:18.67  2:07.40    2:45.83   
Helmi Lehti  1997  Porin Uimaseura    34.97  1:17.37  2:12.33    2:48.04   
Janina Viitanen  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.37  1:22.01  2:13.13    2:49.68   
Lottamari Virtanen  1996  Kempeleen Pyrintö    37.85  1:23.72  2:14.94    2:51.94   
Oona Tankka  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.01  1:24.03  2:14.98    2:52.26   
Kiia Kagan  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    38.97  1:23.84  2:15.46    2:54.03   
Tiia Kynsilehto  1996  Oulun Uimarit -73    41.30  1:24.20  2:21.58    2:58.06   
Rosalinda Vainio  1997  Porin Pyrintö    41.11  1:28.78  2:24.10    3:00.02   
10  Miia Rautio  1997  Swimming Club Rovaniemi    40.69  1:32.19  2:20.29    3:00.93   
11  Jenni Eteläinen  1997  Oulun Uimarit -73    40.36  1:28.07  2:21.09    3:02.33   
12  Katariina Konu  1997  Swimming Club Rovaniemi    38.60  1:26.65  2:19.84    3:02.86   
13  Veera Ahola  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.41  1:26.60  2:22.48    3:03.22   
14  Lisa Nurmi  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    41.23  1:26.87  2:24.64    3:04.72   
15  Enni Hukka  1997  Swimming Club Rovaniemi    40.72  1:30.96  2:27.74    3:06.98   
16  Jenna Hahtola  1997  Seinäjoen Uimarit    41.82  1:31.73  2:26.27    3:07.30   
17  Isabelle Yuliwas  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.29  1:35.10  2:28.44    3:10.16   
18  Elsa Warinowski  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    42.25  1:36.18  2:33.11    3:16.24   
19  Sofia Hintsala  1997  Vieskan Uimarit    43.83  1:34.46  2:32.15    3:16.29   
20  Julianna Törmänen  1996  Swimming Club Rovaniemi    47.10  1:37.16  2:37.82    3:22.55   
21  Annileena Torkkeli  1996  Porin Pyrintö    45.56  1:41.94  2:42.95    3:33.37   
Mari Kausiala  1997  Nokian Pyry            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Milla Alavuotunki  1996  Oulun Uimarit -73            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Emilia Uusitalo  1990  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.69  1:10.19  1:53.25    2:26.91   
Riina Kaakkolammi  1994  Nokian Pyry    32.02  1:12.00  1:58.11    2:32.75   
Jenni Luttinen  1992  Porin Uimaseura    34.41  1:13.74  2:00.97    2:37.08   
Oona Laukkanen  1995  Oulun Uimarit -73    32.95  1:15.13  2:03.07    2:38.48   
Milla Ahonen  1994  Swimming Jyväskylä    35.30  1:19.69  2:03.42    2:39.48   
Marja Nurkkala  1993  Swimming Club Rovaniemi    35.04  1:18.89  2:09.24    2:44.81   
Sarah Karjalainen  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.20  1:21.97  2:08.89    2:47.37   
Jenny Parkkinen  1995  Porin Uimaseura    36.19  1:17.17  2:11.76    2:47.65   
Heili Vatsk  1987  Porin Uimaseura    34.57  1:17.98  2:10.26    2:47.82   
10  Emma Yli-Yrjänäinen  1991  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.58  1:22.37  2:10.52    2:49.57   
11  Oona Jakobsson  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.21  1:21.71  2:13.13    2:52.18   
12  Janna Juntura  1995  Swimming Club Rovaniemi    38.46  1:24.35  2:13.18    2:52.59   
13  Laura Pöntinen  1995  Cetus    36.20  1:20.10  2:18.28    2:56.67   
14  Adriana Ylijurva  1995  Swimming Club Rovaniemi    41.02  1:26.82  2:16.96    2:57.72   
15  Minttu Saarikoski  1993  Cetus    40.73  1:31.00  2:22.79    3:04.33   
16  Satu Siekkinen  1994  Porin Pyrintö    39.82  1:28.86  2:23.12    3:04.68   
17  Tiia Toivola  1991  Cetus    38.56  1:28.00  2:25.52    3:05.68   
18  Heidi Forma  1993  Porin Pyrintö    42.03  1:36.36  2:29.14    3:13.52   
19  Anette Seilonen  1995  Kankaanpään Uimarit    49.71  1:43.82  2:42.76    3:26.73   
Elina Luomaranta  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Iida Rantala  1994  Kankaanpään Uimarit            DSQ   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Saana Törmänen  1995  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  20:12 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare