2018-08-21   21:43:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2011

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:03   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jere Ojakippola  1999  Vieskan Uimarit    45.14        1:33.08   
Aleksi Kylmänen  1999  Aurajoen Uinti    44.68        1:34.24   
Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti    45.72        1:35.49   
Tuomas Saari  1999  Vieskan Uimarit    47.76        1:36.26   
Rami Rissanen  1999  Kankaanpään Uimarit    47.52        1:40.08   
Joona Oksakari  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.66        1:43.66   
Mathias Karjalainen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.51        1:44.42   
Aaron Joki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.66        1:44.88   
Zacharias Moliis  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.83        1:45.09   
10  Julius Kuitunen  2002  Oulun Uimaseura    52.68        1:51.10   
11  Jere Kekola  2000  Seinäjoen Uimarit    54.07        1:51.16   
12  Eero Nikula  1999  Haapajärven Kiilat    53.22        1:51.81   
13  Teemu Puro  1999  Kemin Uimaseura    56.27        1:52.46   
14  Mikko Luopajärvi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.13        1:52.74   
15  Aleksi Pykäläinen  1999  Nokian Pyry    56.11        1:56.75   
16  Lassi Harju  1999  Kemin Uimaseura    1:57.34        1:57.34   
17  Jan Juupaluoma  1999  Seinäjoen Uimarit    58.74        1:57.91   
18  Kalle Tankka  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.32        1:58.71   
19  Tuomas Ylipelkonen  2000  Seinäjoen Uimarit    1:00.70        2:01.20   
20  Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uimaseura    59.28        2:02.72   
21  Seppo Porspakka  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.62        2:03.07   
22  Robin Nabb  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.03        2:03.80   
23  Altti Ekorre  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.18        2:04.80   
24  Anton Ylihannu  2001  Oulun Uimaseura    1:02.85        2:06.23   
25  Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat    1:02.97        2:08.83   
26  Adam Villbacka  1999  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    1:02.46        2:10.32   
27  Paavo Anttila  2000  Oulun Uimaseura    1:02.23        2:11.25   
28  Riku Kariniemi  2000  Haapajärven Kiilat    1:04.56        2:12.87   
29  Felix Ollus  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:03.62        2:17.07   
30  Niko Hemminki  2001  Seinäjoen Uimarit    1:06.76        2:17.24   
31  Eero Kokkonen  2000  Seinäjoen Uimarit    1:09.92        2:25.15   
32  Henri Korpela  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:10.01        2:27.93   
Henri Röning  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            DNF   
Keigo Tuomi  1999  Porin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Santtu Kariniemi  2000  Haapajärven Kiilat            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henri Nurminen  1997  Eura Swimming Team    38.92        1:19.84   
Santeri Siiranen  1998  Nokian Pyry    38.42        1:21.47   
Santeri Horst  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    39.40        1:21.60   
Mikko Pesso  1997  Simmis Grani    38.60        1:22.22   
Niki Räikkönen  1997  Aurajoen Uinti    41.33        1:24.41   
Miikka Kylmänen  1998  Aurajoen Uinti    39.54        1:25.09   
Jaakko Koivunen  1997  Lapuan Virkiä    44.29        1:29.61   
Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    43.70        1:30.70   
Jere Kotomäki  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    43.23        1:30.88   
10  Joni Hemminki  1998  Seinäjoen Uimarit    43.58        1:32.51   
11  Tiitus Wargelin  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.71        1:32.68   
12  Miska Kanto  1997  Kauhajoen Karhu    43.72        1:32.75   
13  Vilho Mäenpää  1998  Aurajoen Uinti    43.88        1:32.90   
14  Markus Perä  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    44.22        1:36.91   
15  Peetu Väänänen  1997  Vieskan Uimarit    46.49        1:37.09   
16  Janne Känsäkangas  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    47.08        1:37.18   
17  Roni Potapoff  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.76        1:38.80   
18  Veli-Pekka Puistosalo  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    48.24        1:42.67   
19  Jonas Solvin  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    49.11        1:46.08   
20  Antti Ruusila  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    49.64        1:46.37   
21  Joonatan Jokiniemi  1998  Kankaanpään Uimarit    51.87        1:47.87   
22  Santeri Leppälä  1998  Kemin Uimaseura    52.33        1:48.21   
23  Jimi Panula  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    51.63        1:51.47   
24  Alex Piispanen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.35        1:56.02   
25  Anton Nygård  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.42        1:57.94   
26  Niko Kojonen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.91        2:02.44   
Nikolas Riippi  1997  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jalmari Kunnari  1995  Helsingfors Simsällskap    33.48        1:11.39   
Marko Kaakkolammi  1996  Nokian Pyry    35.51        1:16.74   
Adam Vik  1996  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    35.04        1:16.93   
Kasperi Kuulasmaa  1996  Swimming Club Rovaniemi    36.39        1:17.73   
Jakob Nordman  1996  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    35.58        1:19.19   
Vlad Mukkulainen  1996  Aurajoen Uinti    38.55        1:19.67   
Niklas Jalonen  1995  Cetus    38.02        1:19.80   
Jaakko Oksala  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.55        1:22.11   
Benjamin Asplund  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    38.06        1:22.59   
10  Heikki Korhonen  1995  Swimming Club Rovaniemi    40.36        1:24.11   
11  Artturi Rantala  1996  Swimming Club Rovaniemi    41.16        1:26.34   
12  Aleksi Ekström  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.99        1:27.53   
13  Väinö Haapamäki  1996  Kankaanpään Uimarit    41.54        1:27.67   
14  Robin Thodin  1995  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    41.46        1:28.75   
15  Vincent Hellman  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.66        1:32.33   
16  Nikholas Peart  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.05        1:40.64   
17  Samuli Malin  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.26        1:40.86   
                     
 
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Calle Mohn  1993  Simmis Grani    32.74        1:09.93   
Aki Tuomaala  1991  Swimming Jyväskylä    34.40        1:12.44   
James Lamb  1992  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    34.08        1:12.89   
Lassi Kotiniemi  1992  Friitalan Yritys    34.19        1:14.33   
Petja Hettula  1994  Oulun Uimaseura    37.51        1:18.23   
Juuso Leino  1994  Cetus    41.15        1:26.15   
Tuomas Palosaari  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    41.35        1:28.87   
Pauli Saarikettu  1987  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    42.98        1:31.77   
Teemu Viitanen  1992  Nokian Pyry            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner