2017-11-19   11:18:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2011

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  14:34   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 1, 200m SU T13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Salla Jokio  1998  Vieskan Uimarit    37.79  1:18.84  2:01.33    2:42.77   
Saga Kortetjärvi  1998  Aurajoen Uinti    40.14  1:24.41  2:09.08    2:52.68   
Ida Suomela  1999  Aurajoen Uinti    41.96  1:28.62  2:13.87    2:56.95   
Saana Luokkanen  1999  Kempeleen Pyrintö    41.14  1:27.05  2:14.32    2:57.56   
Vilma Hämäläinen  1998  Seinäjoen Uimarit    40.89  1:26.62  2:12.05    2:57.59   
Milla Koivuluoma  1999  Seinäjoen Uimarit    40.97  1:26.50  2:13.52    2:58.15   
Emma Suomio  1998  Aurajoen Uinti    40.93  1:26.46  2:13.19    3:00.31   
Olivia Jokinen  1998  Kempeleen Pyrintö    42.00  1:28.09  2:15.86    3:02.34   
Iina Aro  1998  Nokian Pyry    42.90  1:29.90  2:18.09    3:04.89   
10  Evita Riuttanen  1998  Oulun Uimarit -73    44.84  1:31.88  2:20.98    3:06.17   
11  Emilia Granholm  1998  Kemin Uimaseura    44.77  1:33.05  2:22.51    3:07.51   
12  Lyydia Tuominen  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    46.19  1:35.36  2:24.88    3:09.21   
13  Titta Pesälä  1998  Kemin Uimaseura    47.68  1:38.31  2:30.82    3:19.82   
14  Julia Laakso  1999  Kemin Uimaseura    47.58  1:39.40  2:31.16    3:20.96   
15  Suvi Kannosto  1999  Seinäjoen Uimarit    52.58  1:47.75  2:44.31    3:36.14   
16  Anniina Kaappola  1998  Seinäjoen Uimarit    53.54  1:50.97  2:48.87    3:42.89   
Hertta Pieniniemi  1998  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Roosa Ojanen  1998  Kauhajoen Karhu            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 1, 200m SU T13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jenna Väänänen  1996  Porin Uimaseura    37.04  1:17.08  1:57.94    2:37.74   
Helmi Lehti  1997  Porin Uimaseura    35.56  1:16.89  1:59.39    2:39.93   
Mira Palovuori  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.62  1:17.55  1:59.32    2:41.13   
Nelli Vihervuori  1996  Aurajoen Uinti    40.14  1:23.73  2:07.09    2:47.67   
Veera Kallio  1997  Aurajoen Uinti    40.48  1:23.53  2:06.38    2:48.02   
Tiia Kynsilehto  1996  Oulun Uimarit -73    39.45  1:23.29  2:07.99    2:50.79   
Lisa Nurmi  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    39.87  1:24.34  2:09.44    2:51.76   
Linda Luoma-Kyyny  1996  Swimming Club Rovaniemi    40.36  1:25.30  2:10.62    2:52.06   
Kiia Kagan  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    40.54  1:24.57  2:10.64    2:54.60   
10  Emmi Hannila  1996  Lapuan Virkiä    41.23  1:26.21  2:11.60    2:55.63   
11  Emilia Satta  1996  Swimming Club Rovaniemi    42.43  1:28.75  2:14.27    2:57.17   
12  Noora Kojonen  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.69  1:28.26  2:15.32    3:01.16   
13  Patricia Yuliwas  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.43  1:32.45  2:20.54    3:05.66   
14  Riikka Heikkilä  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    46.12  1:36.48  2:26.65    3:14.82   
15  Julianna Törmänen  1996  Swimming Club Rovaniemi    44.71  1:34.77  2:27.02    3:16.80   
16  Julia Vaahtera  1996  Porin Pyrintö    43.58  1:33.49  2:26.02    3:17.29   
17  Matilda Lönnvik  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.55  1:41.17  2:35.41    3:26.60   
18  Minna Korkeasalo  1997  Nokian Pyry    46.56  1:38.32  2:34.44    3:29.96   
                     
 
Laji 1, 200m SU T13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Erica Nieminen  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.31  1:11.90  1:49.67    2:26.97   
Karoliina Kangas  1993  Lapuan Virkiä    35.24  1:15.75  1:56.54    2:34.44   
Emilia Hangasvaara  1993  Swimming Club Rovaniemi    37.45  1:17.50  1:58.34    2:38.51   
Camilla Ojala  1994  Nokian Pyry    37.29  1:18.45  2:00.36    2:41.38   
Jenni Luttinen  1992  Porin Uimaseura    37.12  1:17.15  1:59.18    2:41.57   
Heili Vatsk  1987  Porin Uimaseura    38.11  1:20.22  2:02.53    2:44.27   
Sofia Risteelä  1993  Oulun Uimarit -73    37.87  1:20.09  2:03.13    2:44.80   
Saana Törmänen  1995  Swimming Club Rovaniemi    41.90  1:25.65  2:10.23    2:51.57   
Katariina-S Paloniemi  1994  Swimming Club Rovaniemi    41.13  1:24.99  2:09.19    2:53.23   
10  Merja Miesmaa  1994  Oulun Uimarit -73      1:24.24      2:53.67   
11  Heta Korpela  1995  Cetus    41.72  1:26.09  2:10.53    2:55.05   
12  Laura Pöntinen  1995  Cetus    40.21  1:24.36  2:12.36    2:56.94   
13  Ida Tienhaara  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.27  1:31.36  2:17.86    3:01.72   
14  Emma Thodin  1994  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    44.68  1:33.16  2:22.54    3:10.09   
15  Emilia Yli-Yrjänäinen  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    45.67  1:36.07  2:27.32    3:15.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  14:34 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  14:42   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 2, 200m SU P14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niki Räikkönen  1997  Aurajoen Uinti    35.85  1:15.29  1:55.87    2:34.87   
Nikita Saunonen  1997  Aurajoen Uinti    39.40  1:20.61  2:03.08    2:43.40   
Jere Kotomäki  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    37.64  1:20.36  2:03.00    2:44.13   
Samuli Korpi  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.76  1:25.85  2:09.72    2:50.28   
Ville Haapala  1997  Kankaanpään Uimarit    39.50  1:23.81  2:08.21    2:50.74   
Jaakko Koivunen  1997  Lapuan Virkiä    40.99  1:25.61  2:10.60    2:53.26   
Samu Peltomäki  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.54  1:24.92  2:10.44    2:53.37   
Joni Hemminki  1998  Seinäjoen Uimarit    40.49  1:25.13  2:11.94    2:56.94   
Jonas Solvin  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    41.84  1:28.49  2:15.44    2:59.72   
10  Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    41.44  1:27.13  2:15.43    3:02.37   
11  Benjamin Paloniemi  1997  Swimming Club Rovaniemi    42.47  1:28.58  2:16.24    3:03.35   
12  Jussi Kause  1997  Pihlava Työväen Urheilijat    43.93  1:33.48  2:23.00    3:06.97   
13  Jussi Impiö  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    44.58  1:34.94  2:27.20    3:17.32   
14  Keigo Tuomi  1999  Porin Uimaseura    45.90  1:38.12  2:30.56    3:23.51   
                     
 
Laji 2, 200m SU P14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Martin Kartau  1995  Simmis Grani    32.92  1:09.92  1:48.32    2:25.16   
Aleksanteri Järvinen  1996  Swimming Club Rovaniemi    34.07  1:11.30  1:50.04    2:27.33   
Atte Isomaa  1995  Aurajoen Uinti    34.59  1:12.90  1:51.46    2:29.92   
Rico Rokka  1995  Aurajoen Uinti    35.81  1:14.47  1:53.97    2:33.45   
Benjamin Asplund  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    34.51  1:13.76  1:54.48    2:34.02   
Kasperi Kuulasmaa  1996  Swimming Club Rovaniemi    36.49  1:15.53  1:56.14    2:34.36   
Saku Salo  1995  Eura Swimming Team    35.46  1:15.05  1:56.37    2:37.59   
Matti Myllyaho  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.46  1:16.33  1:57.73    2:38.25   
Samuli Lahti  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.05  1:19.53  2:03.63    2:44.56   
10  Oskar Nygård  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.41  1:20.24  2:03.42    2:45.08   
11  Nestori Koskinen  1996  Porin Pyrintö    35.69  1:17.84  2:02.12    2:46.22   
12  Antti Salo  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.48  1:25.75  2:11.07    2:53.34   
13  Alex Nygård  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.14  1:27.87  2:16.64    3:03.06   
14  Vincent Hellman  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.98  1:31.39  2:22.10    3:09.51   
                     
 
Laji 2, 200m SU P14, 16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sami Juopperi  1992  Helsingfors Simsällskap    31.44  1:05.35  1:38.64    2:11.61   
Henri Härkönen  1993  Simmis Grani    31.40  1:05.51  1:40.65    2:14.97   
Calle Mohn  1993  Simmis Grani    33.52  1:09.34  1:46.99    2:24.23   
Viktor Mänty  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.69  1:12.38  1:50.71    2:27.62   
Axel Kola  1994  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    35.52  1:15.55  1:57.07    2:36.19   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  14:42 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  15:21   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 3, 50m PU T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iida Reini  2000  Aurajoen Uinti            37.38   
Wilma Peltomäki  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            42.70   
Julia Latva-Pirilä  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            43.60   
Mila Manner  2001  Nokian Pyry            44.61   
Camilla Tyven  2001  Nokian Pyry            46.10   
Petra Äkkinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.38   
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti            47.21   
Wendela Vuorinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.70   
Anni Aro  2001  Nokian Pyry            50.73   
10  Senni Salonen  2001  Seinäjoen Uimarit            51.28   
11  Pauliina Haarala  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.03   
12  Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit            53.20   
13  Kaisa Hakkarainen  2001  Nokian Pyry            53.35   
14  Olivia Viitala  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            55.10   
15  Anniina Vähäsalo  2001  Seinäjoen Uimarit            56.02   
16  Enna Hanka  2000  Seinäjoen Uimarit            56.79   
Emmi Rantamäki  2000  Porin Pyrintö            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Kristiina Haapala  2000  Kankaanpään Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Netta Korhonen  2001  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  15:21 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  15:21   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 4, 50m PU P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Ojakippola  1999  Vieskan Uimarit            35.82   
Aaron Joki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            36.71   
Aleksi Kylmänen  1999  Aurajoen Uinti            37.02   
Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti            39.16   
Eero Nikula  1999  Haapajärven Kiilat            39.22   
Miika Nurmi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            40.01   
Leevi Lehti  2000  Porin Uimaseura            40.54   
Rami Rissanen  1999  Kankaanpään Uimarit            40.59   
Tuomas Saari  1999  Vieskan Uimarit            41.17   
10  Jere Kekola  2000  Seinäjoen Uimarit            42.62   
11  Jan Juupaluoma  1999  Seinäjoen Uimarit            44.03   
12  Roope Aro  2000  Nokian Pyry            44.17   
13  Mathias Karjalainen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            44.72   
14  Joonas Kuitunen  2000  Oulun Uimaseura            45.13   
15  Topias Nygård  2000  Oulun Uimaseura            45.67   
16  Mikko Luopajärvi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.83   
17  Tuomas Ylipelkonen  2000  Seinäjoen Uimarit            46.84   
18  Mika Palovuori  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.95   
19  Jasper Aksila  2000  Kemin Uimaseura            47.21   
20  Teemu Puro  1999  Kemin Uimaseura            49.05   
21  Henri Röning  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            49.85   
22  Tatu Paasikallio  1999  Nokian Pyry            50.27   
23  Eetu Järvi  2000  Seinäjoen Uimarit            50.31   
24  Robin Nabb  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            50.38   
25  Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            50.72   
26  Zacharias Moliis  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.82   
27  Sampo Lahti  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            53.89   
28  Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            54.02   
29  Felix Ollus  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            59.67   
Lassi Harju  1999  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Niko Hemminki  2001  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Sampo Kärkkäinen  2000  Nokian Pyry            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  15:21 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  15:21   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 5, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Laukkanen  1993  Oulun Uimarit -73            28.33   
Ida Villa  1993  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            28.80   
Tessa Nurminen  1994  Eura Swimming Team            29.58   
Emilia Uusitalo  1990  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.75   
Elina Luomaranta  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            30.60   
Henrietta Nieminen  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            30.87   
Moona Myllyaho  1990  Swimming Jyväskylä            31.12   
Ida Lindström  1992  Porin Uimaseura            31.44   
Petra Thodin  1968  Jakobstads Simmare-Pietarsaare            31.89   
10  Jonna Tattari  1994  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            31.95   
11  Ida Palenius  1996  Porin Pyrintö            32.87   
12  Erika Lappalainen  1996  Swimming Jyväskylä            32.98   
13  Elli Lukkarinen  1996  Swimming Club Rovaniemi            32.99   
14  Sanni Siurua  1996  Swimming Club Rovaniemi            33.01   
15  Roosa Mört  1999  Aurajoen Uinti            33.06   
16  Anna Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            33.29   
17  Linda Luoma-Kyyny  1996  Swimming Club Rovaniemi            33.58   
18  Ida Kankare  1998  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK            33.71   
19  Lotta Tirri  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK            33.86   
20  Ilona Mannonen  1993  Cetus            33.89   
21  Mari Leino  1992  Cetus            34.13   
22  Heili Vatsk  1987  Porin Uimaseura            34.19   
23  Rosalinda Vainio  1997  Porin Pyrintö            34.70   
24  Joanna Latva-Pirilä  1993  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            34.98   
25  Fanni Saari  1996  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK            35.23   
26  Paju Tuuri  1995  Kempeleen Pyrintö            35.30   
27  Desirée Corander  1995  Cetus            35.37   
28  Vilma Seppänen  1994  Cetus            35.44   
29  Tiia Toivola  1991  Cetus            35.61   
30  Aleksia Halonen  1996  Cetus            35.65   
31  Enni Hukka  1997  Swimming Club Rovaniemi            36.38   
32  Fanny Toivio  1992  Nokian Pyry            36.51   
33  Iida Rantala  1994  Kankaanpään Uimarit            36.74   
34  Sinja Kanto  1998  Kauhajoen Karhu            36.75   
35  Ina Rantanen  1995  Cetus            36.78   
36  Elisa Satta  1998  Swimming Club Rovaniemi            36.90   
37  Milla Alavuotunki  1996  Oulun Uimarit -73            37.06   
38  Katja Sneck  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            37.23   
39  Anni Rantala  1994  Kankaanpään Uimarit            37.24   
40  Matilda Laukkanen  1996  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK            37.55   
41  Satu Siekkinen  1994  Porin Pyrintö            37.76   
42  Saga Kortetjärvi  1998  Aurajoen Uinti            38.23   
43  Miia Rautio  1997  Swimming Club Rovaniemi            38.75   
43  Vilma Ryöti  1999  Nokian Pyry            38.75   
45  Heidi Forma  1993  Porin Pyrintö            38.90   
46  Satu-Lotta Pitko  1998  Kemin Uimaseura            39.78   
47  Henna Häkki  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            39.97   
48  Emilia Yli-Yrjänäinen  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            40.00   
49  Maria Pitkänen  1996  Cetus            40.06   
50  Inka Isomaa  1997  A6            40.28   
51  Heidi Huhdanmäki  1996  Porin Pyrintö            40.93   
52  Anna Lahti  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            41.07   
53  Salla Vuoti  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            41.18   
54  Iiris Saranpää  1999  Seinäjoen Uimarit            44.13   
55  Laura Aaltonen  1998  Porin Uimaseura            45.09   
56  Emma Wihanto  1998  Aurajoen Uinti            45.97   
57  Elisa Lähdesmäki  1988  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            49.31   
58  Oona Forsblom  1999  Aurajoen Uinti            50.35   
59  Inka Suominen  1999  Aurajoen Uinti            51.27   
60  Maria Nyrhilä  1998  Aurajoen Uinti            51.34   
61  Noora Vallinen  1998  Nokian Pyry            51.50   
62  Alexandra Pihlajamäki  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            55.89   
63  Eveliina Sinisalo  1999  Nokian Pyry            55.92   
Jenni Eteläinen  1997  Oulun Uimarit -73            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Lene Ruohomäki  1998  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Venla Niemelä  1999  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  15:21 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  15:22   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 6, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ilkka Hanhineva  1987  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            25.87   
Toni Knuutila  1993  Pihlava Työväen Urheilijat            26.41   
Sami Juopperi  1992  Helsingfors Simsällskap            26.98   
Teemu Viitanen  1992  Nokian Pyry            27.81   
Adam Vik  1996  Jakobstads Simmare-Pietarsaare            28.35   
Jussi Kivimäki  1992  Aurajoen Uinti            28.74   
Eetu Eskeli  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            28.92   
Tommi Väyrynen  1996  Oulun Uimaseura            29.16   
Jimi Kallio  1993  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.36   
10  Santeri Teppola  1994  Oulun Lohet            30.34   
11  Mikko Hämäläinen  1966  Seinäjoen Uimarit            30.45   
12  Saku Salo  1995  Eura Swimming Team            30.49   
13  Julius Hakanpää  1994  Cetus            30.81   
14  Robin Thodin  1995  Jakobstads Simmare-Pietarsaare            31.31   
15  Tuomas Palosaari  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            31.33   
16  Toni Riento  1996  Porin Uimaseura            31.59   
17  Juuso Sirkola  1996  Aurajoen Uinti            31.81   
18  Santeri Horst  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK            32.27   
19  Miikka Kylmänen  1998  Aurajoen Uinti            32.49   
20  Henri Nurminen  1997  Eura Swimming Team            33.19   
21  Vlad Mukkulainen  1996  Aurajoen Uinti            33.37   
22  Nikita Saunonen  1997  Aurajoen Uinti            33.84   
23  Ossi Airaksinen  1996  Aurajoen Uinti            34.14   
24  Samuli Porspakka  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            35.18   
25  Väinö Haapamäki  1996  Kankaanpään Uimarit            37.16   
26  Pauli Saarikettu  1987  Jakobstads Simmare-Pietarsaare            39.06   
27  Santeri Leppälä  1998  Kemin Uimaseura            42.69   
28  Iivo Suominen  1996  Aurajoen Uinti            47.88   
29  Jimi Panula  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            48.00   
30  Erik Müürsepp  1996  Aurajoen Uinti            48.11   
Niklas Aaltonen  1994  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  15:22 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  16:21   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 7, 400m VU T12, 15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Vilma Ryöti  1999  Nokian Pyry    1:17.53  2:40.51  4:04.24    5:22.72   
Henna Syrjälä  1999  Pihlava Työväen Urheilijat    1:17.61  2:39.62  4:02.78    5:23.31   
Annika Falk  1999  Seinäjoen Uimarit    1:17.40  2:42.03  4:07.79    5:30.65   
Ida Suomela  1999  Aurajoen Uinti    1:19.63  2:47.47  4:14.27    5:39.01   
Meri Hakala  1999  Kauhajoen Karhu    1:23.07  2:51.89  4:21.61    5:43.83   
Milja Korpela  1999  Seinäjoen Uimarit    1:26.45  2:55.37  4:24.05    5:48.11   
Iida Reini  2000  Aurajoen Uinti    1:23.68  2:53.70  4:23.15    5:49.55   
Aliisa Lönnrot  1999  Seinäjoen Uimarit    1:23.32  2:54.62  4:27.20    5:51.34   
Kristiina Haapala  2000  Kankaanpään Uimarit    1:20.97  2:53.36  4:26.32    5:52.61   
10  Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura    1:24.28  2:58.20  4:33.03    6:03.14   
11  Denize Korkiakoski  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:25.86  3:03.82  4:42.75    6:20.62   
12  Siiri Pesälä  2000  Kemin Uimaseura    1:34.06  3:15.33  4:55.74    6:34.48   
13  Maarit Järvi  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    1:33.64  3:18.51  5:03.77    6:42.08   
14  Sylvi Björk  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:35.72  3:20.85  5:07.24    6:49.42   
15  Wendela Vuorinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:32.04  3:21.92  5:10.03    6:56.73   
16  Suvi Kannosto  1999  Seinäjoen Uimarit    1:41.87  3:33.56  5:26.48    7:11.96   
17  Elli Veikkola  1999  Lapuan Virkiä    1:44.72  3:38.21  5:31.92    7:18.45   
Unna Kulju  2000  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 10.3 Ei koskenut seinää käännöksessä               
                     
 
Laji 7, 400m VU T12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Senna Mäki  1997  Kankaanpään Uimarit    1:06.98  2:20.98  3:35.62    4:49.18   
Lottamari Virtanen  1996  Kempeleen Pyrintö    1:13.05  2:31.13  3:50.09    5:05.46   
Janina Viitanen  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:13.51  2:31.36  3:49.37    5:06.87   
Mari Kausiala  1997  Nokian Pyry    1:12.42  2:32.06  3:51.49    5:08.67   
Sanna-Riikka Räihä  1998  Oulun Uimarit -73    1:10.43  2:29.24  3:50.26    5:09.06   
Oona Tankka  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:11.55  2:32.92  3:54.70    5:13.89   
Minja Mielonen  1997  Seinäjoen Uimarit    1:15.18  2:38.74  4:02.53    5:21.75   
Anna Ihalainen  1996  Porin Uimaseura    1:11.21  2:36.63  4:02.02    5:21.76   
Patricia Yuliwas  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:16.67  2:43.00  4:08.54    5:31.06   
10  Veera Ahola  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:15.27  2:42.17  4:09.63    5:33.05   
11  Hertta Pieniniemi  1998  Aurajoen Uinti    1:20.77  2:46.84  4:11.94    5:33.20   
12  Vilma Hämäläinen  1998  Seinäjoen Uimarit    1:17.86  2:44.97  4:13.47    5:40.97   
13  Roosa Ojanen  1998  Kauhajoen Karhu    1:20.43  2:49.05  4:17.88    5:41.58   
14  Salla Ristioja  1996  Swimming Club Rovaniemi    1:20.73  2:50.79  4:20.34    5:45.24   
15  Karoliina Pulkkinen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:20.53  2:48.87  4:18.36    5:45.36   
16  Enni Hukka  1997  Swimming Club Rovaniemi    1:19.36  2:50.34  4:19.96    5:46.36   
17  Olivia Jokinen  1998  Kempeleen Pyrintö    1:19.59  2:49.14  4:20.53    5:46.37   
18  Lyydia Tuominen  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    1:23.82  2:53.05  4:24.71    5:46.43   
19  Salla Vuoti  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    1:22.60  2:51.47  4:20.58    5:47.22   
20  Aino Airaksinen  1997  Swimming Club Rovaniemi    1:23.49  2:57.99  4:33.64    6:07.26   
21  Janina Hakala  1997  Kauhajoen Karhu    1:25.30  3:02.04  4:39.47    6:10.75   
22  Laura-Elina Kuosmanen  1998  Swimming Club Rovaniemi    1:25.81  3:01.94  4:38.30    6:11.29   
23  Jessica Korpela  1996  Kauhajoen Karhu    1:33.54  3:17.45  5:02.09    6:40.50   
24  Minna Korkeasalo  1997  Nokian Pyry    1:25.72  3:09.49  4:58.41    6:44.67   
                     
 
Laji 7, 400m VU T12, 15, N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Erica Nieminen  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:06.35  2:17.22  3:28.91    4:40.73   
Oona Laukkanen  1995  Oulun Uimarit -73    1:07.37  2:19.30  3:31.90    4:44.36   
Jenny Parkkinen  1995  Porin Uimaseura    1:06.28  2:21.56  3:38.23    4:53.03   
Jenni Luttinen  1992  Porin Uimaseura    1:10.81  2:27.39  3:43.25    4:56.81   
Ida Lindström  1992  Porin Uimaseura    1:10.15  2:25.78  3:42.63    4:57.68   
Ellen Heikkilä  1995  Simmis Grani    1:10.33  2:27.79  3:45.37    5:00.09   
Saana Nurkkala  1994  Swimming Club Rovaniemi    1:12.41  2:30.10  3:47.00    5:00.69   
Janna Juntura  1995  Swimming Club Rovaniemi    1:12.19  2:31.53  3:51.38    5:08.79   
Oona Jakobsson  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:13.04  2:32.25  3:51.73    5:10.83   
10  Marja Nurkkala  1993  Swimming Club Rovaniemi    1:14.42  2:34.88  3:55.57    5:13.51   
11  Camilla Ojala  1994  Nokian Pyry    1:14.50  2:36.18  3:57.40    5:15.93   
12  Fanny Toivio  1992  Nokian Pyry    1:16.79  2:38.75  4:02.35    5:22.24   
13  Sanna Miesmaa  1995  Oulun Uimarit -73    1:13.56  2:36.05  4:01.13    5:23.72   
14  Ida Tienhaara  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:17.38  2:42.20  4:07.37    5:28.88   
15  Petra Thodin  1968  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    1:18.12  2:46.10  4:16.40    5:44.72   
16  Anette Seilonen  1995  Kankaanpään Uimarit    1:27.71  3:04.13  4:40.86    6:12.62   
Lotta Kuulasmaa  1994  Swimming Club Rovaniemi            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  16:21 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  16:58   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Lauri Hatunen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:06.96  2:24.06  3:43.19    5:00.68   
Miikka Kylmänen  1998  Aurajoen Uinti    1:11.43  2:31.79  3:51.65    5:12.64   
Samu Koski  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    1:13.48  2:35.40  3:58.72    5:18.47   
Joni Hemminki  1998  Seinäjoen Uimarit    1:15.24  2:38.85  4:03.59    5:23.21   
Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti    1:17.57  2:42.67  4:08.77    5:30.46   
Rami Rissanen  1999  Kankaanpään Uimarit    1:17.52  2:44.51  4:11.48    5:35.86   
Juho Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi    1:17.58  2:43.66  4:11.90    5:38.14   
Vilho Mäenpää  1998  Aurajoen Uinti    1:21.46  2:49.84  4:18.54    5:41.45   
Aleksi Kylmänen  1999  Aurajoen Uinti    1:21.25  2:51.21  4:20.09    5:41.50   
10  Veli-Pekka Puistosalo  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    1:22.21  2:54.19  4:28.75    6:02.32   
11  Topi Puurunen  1998  Oulun Uimarit -73    1:25.07  2:58.00  4:32.68    6:05.49   
12  Eero Nikula  1999  Haapajärven Kiilat    1:29.56  3:08.86  4:45.99    6:13.32   
13  Janne Hyttinen  1998  Lapuan Virkiä    1:33.04  3:16.72  4:59.43    6:35.95   
14  Tatu Paasikallio  1999  Nokian Pyry    1:36.81  3:26.48  5:16.80    7:04.95   
Julius Laitila  1998  Haapajärven Kiilat            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Kristian Talvitie  1995  Helsingfors Simsällskap    1:02.63  2:09.40  3:17.05    4:22.16   
Matias Helekorpi  1995  Simmis Grani    1:04.14  2:15.69  3:29.06    4:39.64   
Ville Laine  1995  Nokian Pyry    1:05.25  2:18.36  3:31.00    4:42.12   
Juuso Sirkola  1996  Aurajoen Uinti    1:07.34  2:20.73  3:34.43    4:44.97   
Samuli Korpi  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:10.57  2:27.56  3:43.32    4:52.55   
Ville Haapala  1997  Kankaanpään Uimarit    1:09.66  2:25.70  3:41.18    4:54.09   
Petrus Holm  1997  Simmis Grani    1:08.84  2:24.63  3:42.01    4:55.43   
Tomi Lammassaari  1995  Oulun Uimaseura    1:08.86  2:26.77  3:46.28    5:03.67   
Mikael Karvonen  1997  Oulun Uimarit -73    1:11.32  2:31.38  3:52.93    5:07.96   
10  Sakari Levola  1996  Porin Pyrintö    1:13.69  2:33.55  3:54.96    5:13.59   
11  Matti Ala-Hynnilä  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:13.08  2:34.55  3:59.72    5:15.01   
12  Benjamin Paloniemi  1997  Swimming Club Rovaniemi    1:15.87  2:38.64  4:02.89    5:22.63   
13  Janne Känsäkangas  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    1:16.29  2:39.82  4:05.84    5:23.55   
14  Oskar Nygård  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:11.74  2:34.72  4:00.91    5:25.35   
15  Anton Kallio  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:16.36  2:40.39  4:05.42    5:26.38   
16  Nestori Koskinen  1996  Porin Pyrintö    1:13.29  2:37.96  4:04.00    5:27.00   
17  Tomas Saariketo  1996  Porin Pyrintö    1:14.29  2:40.93  4:08.34    5:32.42   
18  Erik Müürsepp  1996  Aurajoen Uinti    1:17.82  2:46.61  4:15.52    5:42.93   
                     
 
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Severi Allonen  1991  Swimming Jyväskylä    58.73  2:01.64  3:04.96    4:05.87   
Toni Ahola  1992  Swimming Club Rovaniemi    1:01.88  2:07.70  3:13.07    4:18.82   
Eetu Päivärinta  1994  Raision Urheilijat    1:02.62  2:10.38  3:19.67    4:28.09   
Samuli Rautakorpi  1994  Lapuan Virkiä    1:04.18  2:13.98  3:24.41    4:34.41   
Niklas Aaltonen  1994  Aurajoen Uinti    1:04.11  2:15.28  3:28.96    4:41.04   
Santu Pavlidi  1994  Helsingfors Simsällskap    1:05.46  2:16.85  3:29.20    4:41.07   
Ville Halonen  1994  Oulun Uimaseura    1:05.72  2:20.58  3:35.05    4:46.06   
Julius Hakanpää  1994  Cetus    1:07.56  2:24.22  3:42.64    4:58.75   
Santeri Kuurila  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  16:58 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:02   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Iida Reini  2000  Aurajoen Uinti    46.89        1:36.30   
Kristiina Haapala  2000  Kankaanpään Uimarit    47.10        1:37.18   
Emmi Rantamäki  2000  Porin Pyrintö    47.09        1:41.91   
Wilma Peltomäki  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.47        1:45.68   
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti    51.94        1:46.41   
Julia Latva-Pirilä  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.40        1:47.96   
Olivia Viitala  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    51.74        1:48.29   
Enna Hanka  2000  Seinäjoen Uimarit    51.74        1:49.99   
Laura Lähteenmäki  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.32        1:53.98   
10  Petra Äkkinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.57        1:54.30   
11  Roosa Mykkänen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.13        2:00.36   
12  Mari Hatunen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.35        2:00.76   
13  Pauliina Haarala  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.12        2:01.44   
14  Anniina Vähäsalo  2001  Seinäjoen Uimarit    59.12        2:02.29   
15  Inkeri Pöllänen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.97        2:02.93   
16  Laura Vierikko  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.41        2:04.68   
17  Netta Korhonen  2001  Seinäjoen Uimarit    1:01.89        2:11.79   
Fanni Wiklund  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Mört  1999  Aurajoen Uinti    41.05        1:26.77   
Anna Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi    43.01        1:28.52   
Ella Rantamäki  1998  Porin Pyrintö    41.95        1:29.44   
Elisa Satta  1998  Swimming Club Rovaniemi    44.10        1:31.38   
Salla Jokio  1998  Vieskan Uimarit    45.09        1:32.30   
Elviira Tanninen  1999  Porin Pyrintö    44.50        1:33.27   
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat    44.52        1:34.88   
Emilia Granholm  1998  Kemin Uimaseura    46.64        1:36.02   
Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat    44.35        1:36.55   
10  Sinja Kanto  1998  Kauhajoen Karhu    47.37        1:37.00   
11  Milla Koivuluoma  1999  Seinäjoen Uimarit    47.12        1:37.76   
12  Lene Ruohomäki  1998  Aurajoen Uinti    45.68        1:37.80   
13  Nea Lähdesmäki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.05        1:37.89   
14  Emmi Haapaniemi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.49        1:39.42   
15  Laura Aaltonen  1998  Porin Uimaseura    46.42        1:39.73   
16  Adolfina Lehtonen  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    47.59        1:40.31   
17  Iina Aro  1998  Nokian Pyry    49.02        1:40.71   
18  Sofia Matikainen  1998  Vieskan Uimarit    46.98        1:41.11   
19  Roosa Raiskila  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    47.74        1:42.52   
20  Susanna Suominen  1999  Porin Uimaseura    48.65        1:42.91   
21  Emma Suomio  1998  Aurajoen Uinti    49.15        1:43.01   
22  Selina Pylväs  1999  Oulun Uimaseura    50.88        1:43.92   
23  Ira Olkkonen  1998  Haapajärven Kiilat    49.19        1:44.73   
24  Inka Suominen  1999  Aurajoen Uinti    50.27        1:45.07   
25  Meri Salo  1999  Oulun Uimaseura    47.88        1:45.19   
26  Alexandra Pihlajamäki  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    51.77        1:45.41   
27  Noora Vallinen  1998  Nokian Pyry    52.95        1:47.08   
28  Milja Lahtinen  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    51.43        1:48.26   
29  Kia Pollari  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.69        1:49.47   
30  Viivi Hienonen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.42        1:51.58   
31  Laura Känsäkangas  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    53.91        1:53.32   
32  Emma Lahti  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    55.67        1:53.51   
33  Salla-Sofia Sorri  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.28        1:53.89   
34  Sandra Qvist  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.49        1:54.17   
35  Iiris Paasiviita  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.22        1:55.17   
36  Eveliina Sinisalo  1999  Nokian Pyry    54.55        1:55.64   
37  Sanniina Korpi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.77        1:55.70   
38  Marie Fjellström  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    56.34        1:56.46   
39  Jenna Miettinen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.96        1:58.86   
40  Elli Veikkola  1999  Lapuan Virkiä    1:00.54        2:01.74   
41  Roosa-Linda Suomela  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:13.47        2:49.88   
Anniina Kaappola  1998  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Emma Isomäki  1998  Porin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Milla Kaappola  1999  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nelli Vihervuori  1996  Aurajoen Uinti    38.13        1:20.34   
Kamilla Ryöti  1996  Nokian Pyry    38.74        1:21.07   
Rebecca Wahlstedt  1997  Simmis Grani    39.48        1:22.04   
Miia Rautio  1997  Swimming Club Rovaniemi    40.92        1:25.60   
Katja Sneck  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    42.79        1:27.05   
Milla Alavuotunki  1996  Oulun Uimarit -73    40.98        1:27.85   
Fanni Saari  1996  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    42.89        1:29.03   
Lotta Tirri  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    42.79        1:29.22   
Erika Lappalainen  1996  Swimming Jyväskylä    44.37        1:30.29   
10  Peppi Pohjalainen  1997  Simmis Grani    43.26        1:30.31   
11  Ida Palenius  1996  Porin Pyrintö    42.63        1:31.14   
11  Matilda Laukkanen  1996  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    42.77        1:31.14   
13  Saara Palo  1996  Seinäjoen Uimarit    42.85        1:31.16   
14  Kiia Kagan  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    45.69        1:32.65   
15  Isabelle Yuliwas  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.68        1:32.89   
16  Henna Häkki  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    43.25        1:32.95   
17  Jenna Väänänen  1996  Porin Uimaseura    43.91        1:33.11   
18  Riikka Heikkilä  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    42.56        1:33.81   
19  Jenni Eteläinen  1997  Oulun Uimarit -73    44.87        1:34.11   
20  Jenna Hahtola  1997  Seinäjoen Uimarit    45.39        1:35.17   
21  Sonja Marjakangas  1996  Seinäjoen Uimarit    45.44        1:37.34   
22  Noora Kojonen  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.01        1:37.39   
23  Elsa Warinowski  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    47.40        1:39.89   
24  Inka Isomaa  1997  A6    50.30        1:46.44   
25  Sofia Hintsala  1997  Vieskan Uimarit    50.19        1:47.26   
26  Annileena Torkkeli  1996  Porin Pyrintö    49.93        1:47.90   
27  Matilda Lönnvik  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.48        1:50.80   
28  Anniina Mielty  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.34        1:56.37   
Katariina Konu  1997  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
                     
 
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Milla Ahonen  1994  Swimming Jyväskylä    36.77        1:18.51   
Sarah Karjalainen  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.48        1:21.77   
Sofia Risteelä  1993  Oulun Uimarit -73    38.00        1:21.98   
Heta Korpela  1995  Cetus    40.37        1:25.42   
Emma Yli-Yrjänäinen  1991  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.77        1:28.87   
Anni Rantala  1994  Kankaanpään Uimarit    44.31        1:33.72   
Minttu Saarikoski  1993  Cetus    44.67        1:34.94   
Annika Forma  1994  Porin Pyrintö    45.76        1:35.59   
Heidi Forma  1993  Porin Pyrintö    43.71        1:35.60   
10  Iida Rantala  1994  Kankaanpään Uimarit    47.20        1:39.31   
11  Vilma Seppänen  1994  Cetus    46.76        1:40.61   
12  Anette Seilonen  1995  Kankaanpään Uimarit    50.45        1:45.71   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:02 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:03   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jere Ojakippola  1999  Vieskan Uimarit    45.14        1:33.08   
Aleksi Kylmänen  1999  Aurajoen Uinti    44.68        1:34.24   
Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti    45.72        1:35.49   
Tuomas Saari  1999  Vieskan Uimarit    47.76        1:36.26   
Rami Rissanen  1999  Kankaanpään Uimarit    47.52        1:40.08   
Joona Oksakari  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.66        1:43.66   
Mathias Karjalainen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.51        1:44.42   
Aaron Joki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.66        1:44.88   
Zacharias Moliis  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.83        1:45.09   
10  Julius Kuitunen  2002  Oulun Uimaseura    52.68        1:51.10   
11  Jere Kekola  2000  Seinäjoen Uimarit    54.07        1:51.16   
12  Eero Nikula  1999  Haapajärven Kiilat    53.22        1:51.81   
13  Teemu Puro  1999  Kemin Uimaseura    56.27        1:52.46   
14  Mikko Luopajärvi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.13        1:52.74   
15  Aleksi Pykäläinen  1999  Nokian Pyry    56.11        1:56.75   
16  Lassi Harju  1999  Kemin Uimaseura    1:57.34        1:57.34   
17  Jan Juupaluoma  1999  Seinäjoen Uimarit    58.74        1:57.91   
18  Kalle Tankka  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.32        1:58.71   
19  Tuomas Ylipelkonen  2000  Seinäjoen Uimarit    1:00.70        2:01.20   
20  Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uimaseura    59.28        2:02.72   
21  Seppo Porspakka  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.62        2:03.07   
22  Robin Nabb  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.03        2:03.80   
23  Altti Ekorre  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.18        2:04.80   
24  Anton Ylihannu  2001  Oulun Uimaseura    1:02.85        2:06.23   
25  Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat    1:02.97        2:08.83   
26  Adam Villbacka  1999  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    1:02.46        2:10.32   
27  Paavo Anttila  2000  Oulun Uimaseura    1:02.23        2:11.25   
28  Riku Kariniemi  2000  Haapajärven Kiilat    1:04.56        2:12.87   
29  Felix Ollus  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:03.62        2:17.07   
30  Niko Hemminki  2001  Seinäjoen Uimarit    1:06.76        2:17.24   
31  Eero Kokkonen  2000  Seinäjoen Uimarit    1:09.92        2:25.15   
32  Henri Korpela  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:10.01        2:27.93   
Henri Röning  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            DNF   
Keigo Tuomi  1999  Porin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Santtu Kariniemi  2000  Haapajärven Kiilat            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henri Nurminen  1997  Eura Swimming Team    38.92        1:19.84   
Santeri Siiranen  1998  Nokian Pyry    38.42        1:21.47   
Santeri Horst  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    39.40        1:21.60   
Mikko Pesso  1997  Simmis Grani    38.60        1:22.22   
Niki Räikkönen  1997  Aurajoen Uinti    41.33        1:24.41   
Miikka Kylmänen  1998  Aurajoen Uinti    39.54        1:25.09   
Jaakko Koivunen  1997  Lapuan Virkiä    44.29        1:29.61   
Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    43.70        1:30.70   
Jere Kotomäki  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    43.23        1:30.88   
10  Joni Hemminki  1998  Seinäjoen Uimarit    43.58        1:32.51   
11  Tiitus Wargelin  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.71        1:32.68   
12  Miska Kanto  1997  Kauhajoen Karhu    43.72        1:32.75   
13  Vilho Mäenpää  1998  Aurajoen Uinti    43.88        1:32.90   
14  Markus Perä  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    44.22        1:36.91   
15  Peetu Väänänen  1997  Vieskan Uimarit    46.49        1:37.09   
16  Janne Känsäkangas  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    47.08        1:37.18   
17  Roni Potapoff  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.76        1:38.80   
18  Veli-Pekka Puistosalo  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    48.24        1:42.67   
19  Jonas Solvin  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    49.11        1:46.08   
20  Antti Ruusila  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    49.64        1:46.37   
21  Joonatan Jokiniemi  1998  Kankaanpään Uimarit    51.87        1:47.87   
22  Santeri Leppälä  1998  Kemin Uimaseura    52.33        1:48.21   
23  Jimi Panula  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    51.63        1:51.47   
24  Alex Piispanen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.35        1:56.02   
25  Anton Nygård  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.42        1:57.94   
26  Niko Kojonen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.91        2:02.44   
Nikolas Riippi  1997  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jalmari Kunnari  1995  Helsingfors Simsällskap    33.48        1:11.39   
Marko Kaakkolammi  1996  Nokian Pyry    35.51        1:16.74   
Adam Vik  1996  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    35.04        1:16.93   
Kasperi Kuulasmaa  1996  Swimming Club Rovaniemi    36.39        1:17.73   
Jakob Nordman  1996  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    35.58        1:19.19   
Vlad Mukkulainen  1996  Aurajoen Uinti    38.55        1:19.67   
Niklas Jalonen  1995  Cetus    38.02        1:19.80   
Jaakko Oksala  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.55        1:22.11   
Benjamin Asplund  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    38.06        1:22.59   
10  Heikki Korhonen  1995  Swimming Club Rovaniemi    40.36        1:24.11   
11  Artturi Rantala  1996  Swimming Club Rovaniemi    41.16        1:26.34   
12  Aleksi Ekström  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.99        1:27.53   
13  Väinö Haapamäki  1996  Kankaanpään Uimarit    41.54        1:27.67   
14  Robin Thodin  1995  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    41.46        1:28.75   
15  Vincent Hellman  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.66        1:32.33   
16  Nikholas Peart  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.05        1:40.64   
17  Samuli Malin  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.26        1:40.86   
                     
 
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Calle Mohn  1993  Simmis Grani    32.74        1:09.93   
Aki Tuomaala  1991  Swimming Jyväskylä    34.40        1:12.44   
James Lamb  1992  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    34.08        1:12.89   
Lassi Kotiniemi  1992  Friitalan Yritys    34.19        1:14.33   
Petja Hettula  1994  Oulun Uimaseura    37.51        1:18.23   
Juuso Leino  1994  Cetus    41.15        1:26.15   
Tuomas Palosaari  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    41.35        1:28.87   
Pauli Saarikettu  1987  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    42.98        1:31.77   
Teemu Viitanen  1992  Nokian Pyry            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:03 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:19   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 11, 50m SU T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti            42.86   
Camilla Tyven  2001  Nokian Pyry            47.00   
Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit            47.36   
Seela Peuralahti  2001  Oulun Uimaseura            47.51   
Anni Aro  2001  Nokian Pyry            47.80   
Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            47.94   
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uimaseura            48.27   
Mila Manner  2001  Nokian Pyry            48.28   
Inkeri Pöllänen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            48.94   
10  Kaisa Hakkarainen  2001  Nokian Pyry            49.47   
11  Anniina Vähäsalo  2001  Seinäjoen Uimarit            53.59   
12  Senni Salonen  2001  Seinäjoen Uimarit            54.70   
13  Mari Hatunen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            55.03   
14  Netta Korhonen  2001  Seinäjoen Uimarit            57.79   
15  Heta Veikkola  2003  Lapuan Virkiä            1:00.30   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:19 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:24   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 12, 50m SU P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mika Palovuori  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            41.43   
Leevi Lehti  2000  Porin Uimaseura            43.32   
Jere Kekola  2000  Seinäjoen Uimarit            43.53   
Roope Aro  2000  Nokian Pyry            44.60   
Atte Moilanen  2001  Oulun Uimaseura            46.24   
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.36   
Eetu Järvi  2000  Seinäjoen Uimarit            47.25   
Tuomas Ylipelkonen  2000  Seinäjoen Uimarit            48.54   
Jasper Aksila  2000  Kemin Uimaseura            50.13   
10  Sampo Kärkkäinen  2000  Nokian Pyry            50.24   
10  Samuli Laitila  2001  Haapajärven Kiilat            50.24   
12  Joonas Kuitunen  2000  Oulun Uimaseura            50.27   
13  Paavo Anttila  2000  Oulun Uimaseura            50.91   
14  Sampo Lahti  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            51.57   
15  Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            52.17   
16  Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            52.31   
16  Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uimaseura            52.31   
18  Eemeli Vehkakoski  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.73   
19  Santtu Kariniemi  2000  Haapajärven Kiilat            54.35   
20  Riku Kariniemi  2000  Haapajärven Kiilat            54.85   
21  Joona Oksakari  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            55.71   
22  Eero Kokkonen  2000  Seinäjoen Uimarit            58.77   
23  Felix Kallio  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            59.07   
24  Niko Hemminki  2001  Seinäjoen Uimarit            59.18   
25  Anton Pulkkis  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:03.01   
26  Henri Korpela  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:03.43   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:24 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:30   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 13, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Moona Myllyaho  1990  Swimming Jyväskylä            31.30   
Karoliina Kangas  1993  Lapuan Virkiä            31.77   
Riina Kaakkolammi  1994  Nokian Pyry            31.89   
Laura Lajunen  1992  Swimming Jyväskylä            32.53   
Erica Nieminen  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            33.00   
Elina Luomaranta  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            33.25   
Helmi Lehti  1997  Porin Uimaseura            33.54   
Lotta Kuulasmaa  1994  Swimming Club Rovaniemi            33.79   
Henrietta Nieminen  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            34.25   
10  Jenny Parkkinen  1995  Porin Uimaseura            34.27   
11  Anna Ihalainen  1996  Porin Uimaseura            34.97   
12  Veera Kallio  1997  Aurajoen Uinti            35.29   
13  Joanna Latva-Pirilä  1993  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            35.54   
14  Roosa Mört  1999  Aurajoen Uinti            35.79   
15  Emilia Hangasvaara  1993  Swimming Club Rovaniemi            35.88   
16  Ida Kankare  1998  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK            36.58   
17  Tiia Kynsilehto  1996  Oulun Uimarit -73            37.34   
18  Emma Huhta  1992  Oulun Uimaseura            37.35   
19  Ilona Mannonen  1993  Cetus            37.59   
20  Sanna-Riikka Räihä  1998  Oulun Uimarit -73            37.85   
21  Katariina-S Paloniemi  1994  Swimming Club Rovaniemi            38.11   
22  Mari Kausiala  1997  Nokian Pyry            38.13   
23  Emmi Hannila  1996  Lapuan Virkiä            38.41   
24  Merja Miesmaa  1994  Oulun Uimarit -73            38.85   
25  Fanny Toivio  1992  Nokian Pyry            38.90   
26  Sanna Miesmaa  1995  Oulun Uimarit -73            38.99   
27  Evita Riuttanen  1998  Oulun Uimarit -73            40.21   
28  Salla Ristioja  1996  Swimming Club Rovaniemi            40.54   
29  Vilma Seppänen  1994  Cetus            41.03   
30  Katja Sneck  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            41.04   
31  Vilma Ryöti  1999  Nokian Pyry            41.64   
32  Emilia Granholm  1998  Kemin Uimaseura            41.92   
33  Emilia Yli-Yrjänäinen  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            42.33   
34  Emma Wihanto  1998  Aurajoen Uinti            42.70   
35  Aino Airaksinen  1997  Swimming Club Rovaniemi            43.34   
36  Julianna Törmänen  1996  Swimming Club Rovaniemi            43.75   
37  Maria Nyrhilä  1998  Aurajoen Uinti            44.56   
38  Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura            44.84   
39  Julia Laakso  1999  Kemin Uimaseura            45.68   
40  Suvi Kannosto  1999  Seinäjoen Uimarit            45.69   
41  Oona Forsblom  1999  Aurajoen Uinti            50.12   
42  Milla Kaappola  1999  Seinäjoen Uimarit            50.66   
43  Roosa Mykkänen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            54.62   
44  Laura Vierikko  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            58.70   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:30 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:36   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 14, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sami Juopperi  1992  Helsingfors Simsällskap            28.95   
Eetu Päivärinta  1994  Raision Urheilijat            30.44   
Atte Isomaa  1995  Aurajoen Uinti            31.35   
Lassi Kotiniemi  1992  Friitalan Yritys            31.64   
Jussi Kivimäki  1992  Aurajoen Uinti            31.79   
Ville Laine  1995  Nokian Pyry            31.81   
Eetu Eskeli  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            32.22   
Toni Riento  1996  Porin Uimaseura            32.26   
Tomi Lammassaari  1995  Oulun Uimaseura            32.47   
10  Antti Ylönen  1993  Porin Uimaseura            32.75   
11  Saku Salo  1995  Eura Swimming Team            32.97   
12  Rico Rokka  1995  Aurajoen Uinti            33.78   
13  Ville Halonen  1994  Oulun Uimaseura            33.79   
14  Axel Kola  1994  Jakobstads Simmare-Pietarsaare            34.06   
15  Kasperi Kuulasmaa  1996  Swimming Club Rovaniemi            35.26   
16  Tuomas Palosaari  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            35.39   
17  Mikael Karvonen  1997  Oulun Uimarit -73            36.36   
18  Sakari Levola  1996  Porin Pyrintö            36.62   
19  Sami Aho  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            37.73   
20  Jussi Impiö  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            41.58   
21  Iivo Suominen  1996  Aurajoen Uinti            42.16   
22  Erik Müürsepp  1996  Aurajoen Uinti            42.54   
23  Markus Perä  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare            42.63   
24  Janne Hyttinen  1998  Lapuan Virkiä            43.52   
25  Nikolas Riippi  1997  Seinäjoen Uimarit            44.06   
26  Topi Puurunen  1998  Oulun Uimarit -73            45.35   
27  Atte Hautala  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.92   
28  Joonatan Jokiniemi  1998  Kankaanpään Uimarit            46.36   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:36 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:55   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 15, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Mört  1999  Aurajoen Uinti    37.58        1:17.74   
Saana Luokkanen  1999  Kempeleen Pyrintö    37.55        1:29.20   
Henna Syrjälä  1999  Pihlava Työväen Urheilijat    41.51        1:31.28   
Ida Suomela  1999  Aurajoen Uinti    41.50        1:32.99   
Annika Falk  1999  Seinäjoen Uimarit    43.36        1:33.83   
Aliisa Lönnrot  1999  Seinäjoen Uimarit    42.14        1:34.27   
Emmi Haapaniemi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.42        1:34.93   
Meri Hakala  1999  Kauhajoen Karhu    45.17        1:35.44   
Milla Koivuluoma  1999  Seinäjoen Uimarit    44.69        1:39.65   
10  Milja Korpela  1999  Seinäjoen Uimarit    45.29        1:39.98   
11  Nea Lähdesmäki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.21        1:41.64   
12  Iiris Saranpää  1999  Seinäjoen Uimarit    45.50        1:42.45   
13  Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat    49.46        1:53.65   
14  Sylvi Björk  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.10        2:00.22   
Elli Veikkola  1999  Lapuan Virkiä            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 15, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mira Palovuori  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.80        1:13.79   
Sanna-Riikka Räihä  1998  Oulun Uimarit -73    36.09        1:16.15   
Lotta Tirri  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    36.33        1:17.37   
Rosalinda Vainio  1997  Porin Pyrintö    37.34        1:21.25   
Saga Kortetjärvi  1998  Aurajoen Uinti    39.15        1:27.30   
Emma Suomio  1998  Aurajoen Uinti    42.77        1:32.07   
Inka Isomaa  1997  A6    44.37        1:34.80   
Karoliina Pulkkinen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.87        1:34.86   
Emma Isomäki  1998  Porin Uimaseura    43.41        1:35.12   
10  Janina Hakala  1997  Kauhajoen Karhu    42.67        1:35.20   
11  Salla Vuoti  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    45.59        1:39.31   
12  Minna Korkeasalo  1997  Nokian Pyry    47.58        1:42.11   
                     
 
Laji 15, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noora Laukkanen  1993  Oulun Uimarit -73    30.65        1:02.38   
Ida Villa  1993  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.01        1:04.22   
Tessa Nurminen  1994  Eura Swimming Team    31.47        1:06.70   
Ida Lindström  1992  Porin Uimaseura    32.33        1:12.19   
Kamilla Ryöti  1996  Nokian Pyry    34.67        1:12.41   
Sanni Siurua  1996  Swimming Club Rovaniemi    34.81        1:16.25   
Erika Lappalainen  1996  Swimming Jyväskylä    35.55        1:16.37   
Helmi Yli-Äyhö  1996  Simmis Grani    38.14        1:20.67   
Ina Rantanen  1995  Cetus    39.01        1:21.89   
10  Paju Tuuri  1995  Kempeleen Pyrintö    38.36        1:24.67   
11  Emilia Satta  1996  Swimming Club Rovaniemi    40.83        1:30.23   
12  Julia Vaahtera  1996  Porin Pyrintö    42.65        1:37.53   
13  Heidi Huhdanmäki  1996  Porin Pyrintö    46.83        1:42.84   
Mari Leino  1992  Cetus            DSQ   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:55 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:03   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 16, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lauri Hatunen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.29        1:21.28   
Joni Hemminki  1998  Seinäjoen Uimarit    40.40        1:29.09   
Vilho Mäenpää  1998  Aurajoen Uinti    45.19        1:38.96   
Santeri Siiranen  1998  Nokian Pyry            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 16, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tommi Väyrynen  1996  Oulun Uimaseura    30.73        1:08.42   
Adam Vik  1996  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    30.68        1:08.55   
Aleksanteri Järvinen  1996  Swimming Club Rovaniemi    31.42        1:09.48   
Juuso Sirkola  1996  Aurajoen Uinti    34.00        1:11.88   
Santeri Horst  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    34.93        1:13.87   
Aleksi Ekström  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.56        1:17.28   
Ossi Airaksinen  1996  Aurajoen Uinti    36.16        1:17.40   
Anton Kallio  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.37        1:19.65   
Nikita Saunonen  1997  Aurajoen Uinti    37.41        1:19.71   
10  Tomas Saariketo  1996  Porin Pyrintö    37.33        1:25.89   
11  Jonas Solvin  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    37.99        1:30.25   
Anton Nygård  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Jussi Kause  1997  Pihlava Työväen Urheilijat            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Väinö Haapamäki  1996  Kankaanpään Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 16, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ilkka Hanhineva  1987  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    25.87        55.13   
Miko Kinnunen  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    28.06        1:00.54   
Toni Ahola  1992  Swimming Club Rovaniemi    29.02        1:00.67   
Toni Knuutila  1993  Pihlava Työväen Urheilijat    28.31        1:02.17   
Calle Mohn  1993  Simmis Grani    29.20        1:02.71   
Aaro Varheenmaa  1994  Simmis Grani    29.16        1:02.78   
Santeri Teppola  1994  Oulun Lohet    30.78        1:07.62   
Martin Kartau  1995  Simmis Grani    31.14        1:08.29   
Atte Isomaa  1995  Aurajoen Uinti    32.27        1:10.95   
10  Saku Salo  1995  Eura Swimming Team    35.59        1:15.47   
11  Robin Thodin  1995  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    33.56        1:17.37   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  19:03 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  20:12   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Iida Reini  2000  Aurajoen Uinti    43.46  1:35.97  2:30.61    3:13.65   
Kristiina Haapala  2000  Kankaanpään Uimarit    44.96  1:33.84  2:30.77    3:13.77   
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti    48.02  1:42.57  2:40.87    3:27.21   
Emmi Rantamäki  2000  Porin Pyrintö    50.05  1:46.04  2:43.53    3:31.00   
Mila Manner  2001  Nokian Pyry    48.42  1:42.69  2:47.60    3:31.96   
Camilla Tyven  2001  Nokian Pyry    47.44  1:44.75  2:47.88    3:32.91   
Petra Äkkinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.34  1:41.43  2:44.02    3:36.67   
Kaisa Hakkarainen  2001  Nokian Pyry    55.19  1:52.67  2:55.22    3:40.20   
Seela Peuralahti  2001  Oulun Uimaseura    54.67  1:49.34  2:54.65    3:42.50   
10  Wendela Vuorinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.51  1:49.38  2:56.92    3:44.10   
11  Siiri Pesälä  2000  Kemin Uimaseura    54.80  1:52.62  2:56.28    3:44.40   
12  Olivia Viitala  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    59.19  1:56.27  3:01.82    3:53.62   
13  Ina Pollari  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.64  1:56.52  2:58.54    3:57.86   
14  Enna Hanka  2000  Seinäjoen Uimarit    1:01.33  2:08.62  3:11.96    4:05.97   
Anni Aro  2001  Nokian Pyry            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Anniina Vähäsalo  2001  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uimaseura            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Unna Kulju  2000  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Salla Jokio  1998  Vieskan Uimarit    38.30  1:20.64  2:14.30    2:52.07   
Ida Kankare  1998  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    37.19  1:22.66  2:17.09    2:55.00   
Henna Syrjälä  1999  Pihlava Työväen Urheilijat    39.06  1:25.27  2:21.02    3:00.27   
Olivia Jokinen  1998  Kempeleen Pyrintö    39.62  1:26.39  2:23.23    3:00.54   
Ella Rantamäki  1998  Porin Pyrintö    40.54  1:28.70  2:21.89    3:03.22   
Iina Aro  1998  Nokian Pyry    42.58  1:29.20  2:23.45    3:04.29   
Elviira Tanninen  1999  Porin Pyrintö    39.86  1:34.66  2:23.58    3:04.56   
Lene Ruohomäki  1998  Aurajoen Uinti    41.03  1:29.07  2:23.02    3:04.57   
Sinja Kanto  1998  Kauhajoen Karhu    42.84  1:33.65  2:27.93    3:06.07   
10  Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat    42.56  1:30.77  2:25.09    3:06.62   
11  Venla Niemelä  1999  Swimming Club Rovaniemi    39.20  1:29.52  2:26.11    3:07.67   
12  Satu-Lotta Pitko  1998  Kemin Uimaseura    42.80  1:32.55  2:23.75    3:09.41   
13  Evita Riuttanen  1998  Oulun Uimarit -73    43.12  1:32.59  2:29.93    3:10.45   
14  Ira Olkkonen  1998  Haapajärven Kiilat    39.74  1:26.37  2:24.76    3:11.15   
15  Laura Aaltonen  1998  Porin Uimaseura    45.90  1:38.55  2:32.91    3:13.72   
16  Hertta Pieniniemi  1998  Aurajoen Uinti    46.43  1:34.02  2:34.80    3:15.08   
17  Susanna Suominen  1999  Porin Uimaseura    43.00  1:34.46  2:31.67    3:15.53   
18  Sofia Matikainen  1998  Vieskan Uimarit    45.00  1:36.43  2:33.88    3:18.13   
19  Andrea Villbacka  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    42.69  1:37.75  2:37.84    3:21.52   
20  Meri Salo  1999  Oulun Uimaseura    47.92  1:39.30  2:36.84    3:23.20   
21  Adolfina Lehtonen  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    47.48  1:42.25  2:38.94    3:24.99   
22  Titta Pesälä  1998  Kemin Uimaseura    48.48  1:40.23  2:40.66    3:25.50   
23  Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat    49.14  1:43.38  2:39.76    3:29.42   
24  Sandra Qvist  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.44  1:42.74  2:47.50    3:31.45   
25  Maria Nyrhilä  1998  Aurajoen Uinti    52.00  1:46.92  2:46.55    3:33.33   
26  Milja Lahtinen  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    55.38  1:45.59  2:46.10    3:33.76   
27  Denize Korkiakoski  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    56.23  1:47.88  2:51.52    3:34.47   
28  Iiris Saranpää  1999  Seinäjoen Uimarit    47.32  1:52.64  2:51.27    3:37.57   
29  Kia Pollari  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.23  1:51.96  2:51.88    3:37.71   
30  Selina Pylväs  1999  Oulun Uimaseura    57.23  1:54.75  2:51.44    3:39.83   
31  Marie Fjellström  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.55  1:54.49  2:56.92    3:42.14   
32  Noora Vallinen  1998  Nokian Pyry    55.18  1:49.27  2:55.79    3:43.23   
33  Emma Lahti  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    57.76  1:51.85  2:56.07    3:43.42   
34  Maarit Järvi  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    58.57  1:55.62  2:55.35    3:43.89   
35  Laura Känsäkangas  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    54.84  1:51.15  2:53.90    3:43.98   
36  Suvi Kannosto  1999  Seinäjoen Uimarit    55.48  1:49.94  2:57.11    3:44.92   
37  Oona Forsblom  1999  Aurajoen Uinti    54.96  1:53.37  3:00.05    3:45.11   
38  Roosa Raiskila  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    54.23  1:55.27  2:54.44    3:50.15   
Lyydia Tuominen  1998  Pihlava Työväen Urheilijat            DNF   
Anniina Kaappola  1998  Seinäjoen Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Emma Wihanto  1998  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Inka Suominen  1999  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nelli Vihervuori  1996  Aurajoen Uinti    37.09  1:21.69  2:06.60    2:42.09   
Fanni Saari  1996  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    36.53  1:18.67  2:07.40    2:45.83   
Helmi Lehti  1997  Porin Uimaseura    34.97  1:17.37  2:12.33    2:48.04   
Janina Viitanen  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.37  1:22.01  2:13.13    2:49.68   
Lottamari Virtanen  1996  Kempeleen Pyrintö    37.85  1:23.72  2:14.94    2:51.94   
Oona Tankka  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.01  1:24.03  2:14.98    2:52.26   
Kiia Kagan  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    38.97  1:23.84  2:15.46    2:54.03   
Tiia Kynsilehto  1996  Oulun Uimarit -73    41.30  1:24.20  2:21.58    2:58.06   
Rosalinda Vainio  1997  Porin Pyrintö    41.11  1:28.78  2:24.10    3:00.02   
10  Miia Rautio  1997  Swimming Club Rovaniemi    40.69  1:32.19  2:20.29    3:00.93   
11  Jenni Eteläinen  1997  Oulun Uimarit -73    40.36  1:28.07  2:21.09    3:02.33   
12  Katariina Konu  1997  Swimming Club Rovaniemi    38.60  1:26.65  2:19.84    3:02.86   
13  Veera Ahola  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.41  1:26.60  2:22.48    3:03.22   
14  Lisa Nurmi  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    41.23  1:26.87  2:24.64    3:04.72   
15  Enni Hukka  1997  Swimming Club Rovaniemi    40.72  1:30.96  2:27.74    3:06.98   
16  Jenna Hahtola  1997  Seinäjoen Uimarit    41.82  1:31.73  2:26.27    3:07.30   
17  Isabelle Yuliwas  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.29  1:35.10  2:28.44    3:10.16   
18  Elsa Warinowski  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    42.25  1:36.18  2:33.11    3:16.24   
19  Sofia Hintsala  1997  Vieskan Uimarit    43.83  1:34.46  2:32.15    3:16.29   
20  Julianna Törmänen  1996  Swimming Club Rovaniemi    47.10  1:37.16  2:37.82    3:22.55   
21  Annileena Torkkeli  1996  Porin Pyrintö    45.56  1:41.94  2:42.95    3:33.37   
Mari Kausiala  1997  Nokian Pyry            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Milla Alavuotunki  1996  Oulun Uimarit -73            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Emilia Uusitalo  1990  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.69  1:10.19  1:53.25    2:26.91   
Riina Kaakkolammi  1994  Nokian Pyry    32.02  1:12.00  1:58.11    2:32.75   
Jenni Luttinen  1992  Porin Uimaseura    34.41  1:13.74  2:00.97    2:37.08   
Oona Laukkanen  1995  Oulun Uimarit -73    32.95  1:15.13  2:03.07    2:38.48   
Milla Ahonen  1994  Swimming Jyväskylä    35.30  1:19.69  2:03.42    2:39.48   
Marja Nurkkala  1993  Swimming Club Rovaniemi    35.04  1:18.89  2:09.24    2:44.81   
Sarah Karjalainen  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.20  1:21.97  2:08.89    2:47.37   
Jenny Parkkinen  1995  Porin Uimaseura    36.19  1:17.17  2:11.76    2:47.65   
Heili Vatsk  1987  Porin Uimaseura    34.57  1:17.98  2:10.26    2:47.82   
10  Emma Yli-Yrjänäinen  1991  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.58  1:22.37  2:10.52    2:49.57   
11  Oona Jakobsson  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.21  1:21.71  2:13.13    2:52.18   
12  Janna Juntura  1995  Swimming Club Rovaniemi    38.46  1:24.35  2:13.18    2:52.59   
13  Laura Pöntinen  1995  Cetus    36.20  1:20.10  2:18.28    2:56.67   
14  Adriana Ylijurva  1995  Swimming Club Rovaniemi    41.02  1:26.82  2:16.96    2:57.72   
15  Minttu Saarikoski  1993  Cetus    40.73  1:31.00  2:22.79    3:04.33   
16  Satu Siekkinen  1994  Porin Pyrintö    39.82  1:28.86  2:23.12    3:04.68   
17  Tiia Toivola  1991  Cetus    38.56  1:28.00  2:25.52    3:05.68   
18  Heidi Forma  1993  Porin Pyrintö    42.03  1:36.36  2:29.14    3:13.52   
19  Anette Seilonen  1995  Kankaanpään Uimarit    49.71  1:43.82  2:42.76    3:26.73   
Elina Luomaranta  1993  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Iida Rantala  1994  Kankaanpään Uimarit            DSQ   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Saana Törmänen  1995  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  20:12 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  20:45   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jere Ojakippola  1999  Vieskan Uimarit    40.33  1:23.94  2:14.30    2:51.58   
Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti    41.37  1:25.57  2:18.37    2:56.92   
Aleksi Kylmänen  1999  Aurajoen Uinti    42.67  1:32.90  2:24.47    3:03.04   
Rami Rissanen  1999  Kankaanpään Uimarit    41.80  1:29.96  2:25.29    3:06.61   
Tuomas Saari  1999  Vieskan Uimarit    46.01  1:34.73  2:27.49    3:07.07   
Eero Nikula  1999  Haapajärven Kiilat    40.77  1:27.73  2:29.35    3:09.56   
Keigo Tuomi  1999  Porin Uimaseura    42.94  1:36.56  2:30.84    3:13.04   
Miika Nurmi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.33  1:33.90  2:31.59    3:14.99   
Mika Palovuori  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.64  1:39.13  2:42.10    3:21.84   
10  Aaron Joki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.13  1:38.31  2:38.94    3:25.19   
11  Leevi Lehti  2000  Porin Uimaseura    44.19  1:37.70  2:40.35    3:26.83   
12  Topias Nygård  2000  Oulun Uimaseura    47.27  1:42.19  2:42.14    3:30.86   
13  Jere Kekola  2000  Seinäjoen Uimarit    50.51  1:47.92  2:52.05    3:34.82   
14  Mathias Karjalainen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.41  1:44.61  2:45.06    3:34.87   
15  Roope Aro  2000  Nokian Pyry    49.20  1:42.87  2:53.13    3:35.95   
16  Tuomas Ylipelkonen  2000  Seinäjoen Uimarit    54.06  1:50.32  2:56.61    3:38.63   
17  Mikko Luopajärvi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.95  1:46.20  2:51.28    3:39.38   
18  Teemu Puro  1999  Kemin Uimaseura    53.98  1:49.94  2:52.45    3:40.34   
19  Henri Röning  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    50.73  1:45.27  2:51.08    3:40.48   
20  Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.21  1:48.61  2:53.65    3:43.49   
21  Jan Juupaluoma  1999  Seinäjoen Uimarit    50.17  1:47.90  2:56.55    3:44.10   
22  Eetu Järvi  2000  Seinäjoen Uimarit    54.18  1:50.78  2:58.79    3:47.55   
23  Sampo Lahti  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    58.19  1:56.08  2:56.44    3:47.92   
24  Aleksi Pykäläinen  1999  Nokian Pyry    55.59  1:56.33  2:59.19    3:48.84   
25  Seppo Porspakka  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    56.60  1:52.40  3:03.19    3:49.96   
26  Tatu Paasikallio  1999  Nokian Pyry    56.33  1:54.10  3:03.60    3:51.54   
27  Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.96  1:58.52  3:08.46    3:59.91   
28  Lassi Harju  1999  Kemin Uimaseura    52.10  1:55.72  3:20.08    4:13.44   
Jasper Aksila  2000  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mikko Pesso  1997  Simmis Grani    33.67  1:13.69  1:59.51    2:34.35   
Mikael Karvonen  1997  Oulun Uimarit -73    34.36  1:17.27  2:04.72    2:39.83   
Petrus Holm  1997  Simmis Grani    33.48  1:17.40  2:06.15    2:40.06   
Miikka Kylmänen  1998  Aurajoen Uinti    34.02  1:17.60  2:05.26    2:40.34   
Niki Räikkönen  1997  Aurajoen Uinti    38.81  1:18.33  2:06.35    2:41.83   
Ville Haapala  1997  Kankaanpään Uimarit    35.62  1:20.74  2:09.59    2:45.54   
Jere Kotomäki  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    35.74  1:19.53  2:11.61    2:49.17   
Jaakko Koivunen  1997  Lapuan Virkiä    38.02  1:22.40  2:13.62    2:49.74   
Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    36.42  1:23.40  2:16.64    2:53.40   
10  Santeri Siiranen  1998  Nokian Pyry    37.25  1:24.41  2:14.16    2:53.71   
11  Samu Koski  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    38.81  1:21.16  2:16.38    2:54.38   
12  Tiitus Wargelin  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.99  1:26.25  2:19.64    2:56.88   
13  Peetu Väänänen  1997  Vieskan Uimarit    39.97  1:24.75  2:18.55    2:57.46   
14  Vilho Mäenpää  1998  Aurajoen Uinti    42.74  1:31.38  2:21.72    3:02.60   
15  Jonas Solvin  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    39.16  1:26.62  2:23.47    3:04.22   
16  Juho Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi    40.38  1:27.60  2:24.67    3:05.88   
17  Roni Potapoff  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.37  1:44.37  2:39.45    3:18.50   
18  Antti Ruusila  1998  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    41.61  1:37.69  2:39.69    3:22.77   
19  Veli-Pekka Puistosalo  1998  Pihlava Työväen Urheilijat    47.26  1:39.58  2:42.61    3:23.63   
20  Topi Puurunen  1998  Oulun Uimarit -73    48.62  1:42.72  2:41.24    3:24.58   
21  Santeri Leppälä  1998  Kemin Uimaseura    49.53  1:42.25  2:42.37    3:28.25   
22  Nikolas Riippi  1997  Seinäjoen Uimarit    48.37  1:40.33  2:50.83    3:37.70   
Niko Kojonen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Samu Peltomäki  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kristian Talvitie  1995  Helsingfors Simsällskap    30.69  1:07.63  1:48.28    2:20.07   
Jalmari Kunnari  1995  Helsingfors Simsällskap    33.35  1:12.32  1:51.85    2:25.33   
Rico Rokka  1995  Aurajoen Uinti    32.78  1:11.11  1:55.44    2:29.20   
Adam Vik  1996  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    31.11  1:09.30  1:54.42    2:31.36   
Matias Helekorpi  1995  Simmis Grani    30.82  1:11.45  1:56.15    2:31.89   
Benjamin Asplund  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    33.38  1:12.35  1:59.62    2:34.36   
Marko Kaakkolammi  1996  Nokian Pyry    33.92  1:18.09  1:59.87    2:35.66   
Matti Myllyaho  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.42  1:12.97  2:00.68    2:36.34   
Vlad Mukkulainen  1996  Aurajoen Uinti    34.53  1:17.84  2:03.17    2:39.22   
10  Toni Riento  1996  Porin Uimaseura      1:11.82  2:05.42    2:40.66   
11  Artturi Rantala  1996  Swimming Club Rovaniemi    35.88  1:20.30  2:07.34    2:45.21   
12  Jaakko Oksala  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.71  1:21.87  2:08.90    2:45.45   
13  Niklas Jalonen  1995  Cetus    37.33  1:22.60  2:09.39    2:46.38   
14  Antti Salo  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.52  1:19.20  2:10.19    2:46.93   
15  Heikki Korhonen  1995  Swimming Club Rovaniemi    35.25  1:21.86  2:07.90    2:47.07   
16  Ossi Airaksinen  1996  Aurajoen Uinti    35.94  1:22.21  2:11.88    2:48.02   
17  Matti Ala-Hynnilä  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.53  1:23.31  2:14.38    2:51.40   
18  Nestori Koskinen  1996  Porin Pyrintö    36.93  1:19.08  2:11.01    2:51.76   
19  Tomas Saariketo  1996  Porin Pyrintö    37.21  1:23.55  2:17.19    2:56.75   
20  Alex Nygård  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.90  1:26.55  2:18.90    2:57.00   
21  Väinö Haapamäki  1996  Kankaanpään Uimarit    39.35  1:28.74  2:21.51    2:59.23   
                     
 
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henri Härkönen  1993  Simmis Grani    29.28  1:02.70  1:47.57    2:16.80   
Oskari Lammi  1991  Cetus    29.79  1:07.02  1:46.87    2:20.92   
Miko Kinnunen  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    28.71  1:06.53  1:49.25    2:22.36   
Viktor Mänty  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.57  1:08.65  1:52.01    2:23.40   
Aki Tuomaala  1991  Swimming Jyväskylä    32.45  1:10.97  1:51.45    2:24.27   
Niklas Aaltonen  1994  Aurajoen Uinti    32.16  1:10.58  1:52.46    2:28.61   
Aaro Varheenmaa  1994  Simmis Grani    29.25  1:07.48  1:57.36    2:31.00   
Antti Ylönen  1993  Porin Uimaseura    30.25  1:10.08  1:56.14    2:31.83   
Julius Hakanpää  1994  Cetus    33.50  1:14.57  2:06.78    2:41.87   
10  Petja Hettula  1994  Oulun Uimaseura    36.83  1:21.23  2:06.49    2:44.85   
11  Samuli Porspakka  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.10  1:25.31  2:21.23    3:00.50   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  20:45 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  21:36   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 19, 4X50m SKU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aui Tytöt 1 [1998]  1997  Aurajoen Uinti            2:24.20   
  Ida Suomela  1999      38.41        38.41   
  Roosa Mört  1999      39.83        1:18.24   
  Saga Kortetjärvi  1998      37.01        1:55.25   
  Veera Kallio  1997      28.95        2:24.20   
                     
Vus-Vss 1 14V  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            2:24.65   
  Janina Viitanen  1997      36.72        36.72   
  Isabelle Yuliwas  1997      42.91        1:19.63   
  Mira Palovuori  1997      33.59        1:53.22   
  Veera Ahola  1997      31.43        2:24.65   
                     
Aui Tytöt 2 [1998]  1998  Aurajoen Uinti            2:38.05   
  Lene Ruohomäki  1998      40.64        40.64   
  Iida Reini  2000                 
  Emma Suomio  1998      2:04.74        2:04.74   
  Hertta Pieniniemi  1998      33.31        2:38.05   
                     
Kaka Flikat  1997  Kauhajoen Karhu            2:39.02   
  Roosa Ojanen  1998      40.74        40.74   
  Sinja Kanto  1998      45.44        1:26.18   
  Janina Hakala  1997      38.24        2:04.42   
  Meri Hakala  1999      34.60        2:39.02   
                     
Nopy Naiset 1  1997  Nokian Pyry            2:42.60   
  Iina Aro  1998      42.55        42.55   
  Vilma Ryöti  1999      46.77        1:29.32   
  Mari Kausiala  1997      38.06        2:07.38   
  Minna Korkeasalo  1997      35.22        2:42.60   
                     
Viesu Naiset [1997]  1997  Vieskan Uimarit            2:44.55   
  Salla Jokio  1998      36.32        36.32   
  Sofia Matikainen  1998      45.91        1:22.23   
  Sofia Hintsala  1997      43.48        2:05.71   
  Nelle Ojakippola  2001      38.84        2:44.55   
                     
Kemus Tytöt1  1998  Kemin Uimaseura            2:48.28   
  Titta Pesälä  1998      45.57        45.57   
  Eveliina Palo  1999      47.63        1:33.20   
  Satu-Lotta Pitko  1998      40.91        2:14.11   
  Emilia Granholm  1998      34.17        2:48.28   
                     
Ous Rollo N  1998  Oulun Uimaseura            3:01.68   
  Petra Heikkinen  2002      48.36        48.36   
  Selina Pylväs  1999      48.20        1:36.56   
  Meri Salo  1999      44.98        2:21.54   
  Seela Peuralahti  2001      40.14        3:01.68   
                     
Nopy Naiset Rollo  2001  Nokian Pyry            3:06.52   
  Anni Aro  2001      48.27        48.27   
  Kaisa Hakkarainen  2001      54.51        1:42.78   
  Mila Manner  2001                 
  Camilla Tyven  2001      3:06.52        3:06.52   
                     
Vus-Vss 2 14 V  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DNS   
  Sandra Qvist  1998                 
  Karoliina Pulkkinen  1998                 
  Wilma Peltomäki  2000                 
  Linnéa Nygård  2002              DNS   
                     
                     
 
Laji 19, 4X50m SKU T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vus-Vss Naiset [1912]  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            2:06.29   
  Erica Nieminen  1992      33.06        33.06   
  Emilia Uusitalo  1990      35.88        1:08.94   
  Ida Villa  1993      28.63        1:37.57   
  Henrietta Nieminen  1994      28.72        2:06.29   
                     
Nopy Naiset  Nokian Pyry            2:12.80   
  Camilla Ojala  1994      34.60        34.60   
  Kamilla Ryöti  1996      39.03        1:13.63   
  Riina Kaakkolammi  1994      28.45        1:42.08   
  Fanny Toivio  1992      30.72        2:12.80   
                     
Pus Naiset 1  Porin Uimaseura            2:16.31   
  Jenny Parkkinen  1995      34.35        34.35   
  Ida Lindström  1992      39.04        1:13.39   
  Helmi Lehti  1997      33.26        1:46.65   
  Anna Ihalainen  1996      29.66        2:16.31   
                     
Vus-Vss 3  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            2:23.03   
  Joanna Latva-Pirilä  1993      35.93        35.93   
  Emma Yli-Yrjänäinen  1991      38.93        1:14.86   
  Sarah Karjalainen  1994      33.93        1:48.79   
  Nea Lähdesmäki  1999      34.24        2:23.03   
                     
Scr Naiset  Swimming Club Rovaniemi            2:25.10   
  Emilia Satta  1996      38.18        38.18   
  Salla Ristioja  1996      43.75        1:21.93   
  Linda Luoma-Kyyny  1996      33.41        1:55.34   
  Sanni Siurua  1996      29.76        2:25.10   
                     
Vus-Vss 4  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            2:26.94   
  Oona Jakobsson  1995      38.90        38.90   
  Patricia Yuliwas  1996      42.53        1:21.43   
  Ida Tienhaara  1995      34.46        1:55.89   
  Oona Tankka  1996      31.05        2:26.94   
                     
Scr Naiset [1995]  1995  Swimming Club Rovaniemi            2:29.58   
  Elisa Satta  1998      41.11        41.11   
  Miia Rautio  1997      38.42        1:19.53   
  Enni Hukka  1997      35.68        1:55.21   
  Katariina Konu  1997      34.37        2:29.58   
                     
Popy  Porin Pyrintö            2:37.18   
  Julia Vaahtera  1996      41.61        41.61   
  Annika Forma  1994                 
  Heidi Forma  1993      2:03.60        2:03.60   
  Ella Rantamäki  1998      33.58        2:37.18   
                     
Popy 2  Porin Pyrintö            2:39.72   
  Annileena Torkkeli  1996      48.26        48.26   
  Elviira Tanninen  1999      41.71        1:29.97   
  Satu Siekkinen  1994      37.46        2:07.43   
  Heidi Huhdanmäki  1996      32.29        2:39.72   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  21:36 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  21:39   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 20, 4X50m SKU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aui Pojat [1998]  1998  Aurajoen Uinti            2:26.08   
  Elias Kuusisto  1999      39.01        39.01   
  Vilho Mäenpää  1998      43.04        1:22.05   
  Miikka Kylmänen  1998      31.35        1:53.40   
  Aleksi Kylmänen  1999      32.68        2:26.08   
                     
Vus-Vss G 13V  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            2:54.78   
  Mathias Karjalainen  1999      47.34        47.34   
  Zacharias Moliis  1999      49.83        1:37.17   
  Aaron Joki  1999      41.01        2:18.18   
  Robin Nabb  1999      36.60        2:54.78   
                     
Ous Rollo N  1998  Oulun Uimaseura            3:03.91   
  Atte Moilanen  2001      47.15        47.15   
  Julius Kuitunen  2002      51.47        1:38.62   
  Topias Nygård  2000      44.71        2:23.33   
  Joonas Kuitunen  2000      40.58        3:03.91   
                     
Nopy Miehet Rollo  1999  Nokian Pyry            3:13.46   
  Tatu Paasikallio  1999      47.43        47.43   
  Sampo Kärkkäinen  2000      51.57        1:39.00   
  Roope Aro  2000      52.57        2:31.57   
  Aleksi Pykäläinen  1999      41.89        3:13.46   
                     
                     
 
Laji 20, 4X50m SKU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vus-Vss Miehet [1912]  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:57.97   
  Viktor Mänty  1994      32.44        32.44   
  Miko Kinnunen  1992      33.68        1:06.12   
  Ilkka Hanhineva  1987      25.75        1:31.87   
  Jimi Kallio  1993      26.10        1:57.97   
                     
Aui Turskat  1996  Aurajoen Uinti            2:00.68   
  Atte Isomaa  1995      30.92        30.92   
  Niklas Aaltonen  1994      34.14        1:05.06   
  Rico Rokka  1995      29.89        1:34.95   
  Jussi Kivimäki  1992      25.73        2:00.68   
                     
Scr Miehet  Swimming Club Rovaniemi            2:02.43   
  Aleksanteri Järvinen  1996      31.15        31.15   
  Kasperi Kuulasmaa  1996      35.17        1:06.32   
  Toni Ahola  1992      26.72        1:33.04   
  Artturi Rantala  1996      29.39        2:02.43   
                     
Nopy Miehet  Nokian Pyry            2:04.89   
  Ville Laine  1995      32.32        32.32   
  Marko Kaakkolammi  1996      34.77        1:07.09   
  Teemu Viitanen  1992      27.32        1:34.41   
  Santeri Siiranen  1998      30.48        2:04.89   
                     
Aui Silakat  1996  Aurajoen Uinti            2:09.45   
  Niki Räikkönen  1997      33.50        33.50   
  Vlad Mukkulainen  1996      35.05        1:08.55   
  Juuso Sirkola  1996      31.60        1:40.15   
  Nikita Saunonen  1997      29.30        2:09.45   
                     
Vus-Vss 3  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            2:14.84   
  Antti Salo  1995      37.46        37.46   
  Samuli Korpi  1997      35.66        1:13.12   
  Matti Myllyaho  1995      32.14        1:45.26   
  Lauri Hatunen  1998      29.58        2:14.84   
                     
Ku Miehet  1996  Kankaanpään Uimarit            2:34.47   
  Rami Rissanen  1999      42.95        42.95   
  Joonatan Jokiniemi  1998      46.20        1:29.15   
  Ville Haapala  1997      33.99        2:03.14   
  Väinö Haapamäki  1996      31.33        2:34.47   
                     
Vus-Vss 4  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DNS   
  Anton Nygård  1997                 
  Oskar Nygård  1995                 
  Jaakko Oksala  1995                 
  Vincent Hellman  1995              DNS   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  21:39 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  09:03   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 21, 800m VU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Laura Lajunen  1992  Swimming Jyväskylä    1:04.39  2:13.90  3:23.84  4:33.74  9:13.74   
          5:44.61  6:55.24  8:05.72       
Karoliina Kangas  1993  Lapuan Virkiä    1:07.95  2:20.77  3:34.52  4:48.55  9:40.93   
          6:02.69  7:16.64  8:30.61       
Henrietta Nieminen  1994  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:09.86  2:25.65  3:40.88  4:55.78  9:51.39   
          6:09.90  7:24.16  8:34.76       
Senna Mäki  1997  Kankaanpään Uimarit    1:08.21  2:23.77  3:39.96  4:56.17  10:02.09   
          6:12.24  7:29.39  8:46.49       
Peppi Pohjalainen  1997  Simmis Grani    1:10.99  2:26.83  3:43.80  5:01.83  10:09.89   
          6:20.30  7:38.02  8:55.36       
Saana Nurkkala  1994  Swimming Club Rovaniemi    1:14.14  2:32.02  3:51.05  5:09.80  10:19.50   
          6:27.95  7:46.30  9:04.23       
Jenna Väänänen  1996  Porin Uimaseura    1:11.92  2:28.72  3:46.38  5:05.74  10:25.09   
          6:25.99  7:47.70  9:08.09       
Ellen Heikkilä  1995  Simmis Grani    1:12.40  2:31.30  3:49.87  5:09.02  10:27.93   
          6:29.02  7:47.62  9:07.43       
Rebecca Wahlstedt  1997  Simmis Grani    1:12.46  2:31.90  3:52.09  5:12.46  10:30.44   
          6:32.55  7:52.43  9:12.15       
10  Helmi Yli-Äyhö  1996  Simmis Grani    1:15.40  2:37.93  4:00.43  5:23.30  10:44.09   
          6:45.65  8:07.74  9:28.21       
11  Elli Lukkarinen  1996  Swimming Club Rovaniemi    1:15.27  2:37.14  3:59.89  5:22.08  10:47.46   
          6:44.83  8:07.46  9:29.21       
12  Anni Rantala  1994  Kankaanpään Uimarit    1:12.67  2:33.70  3:57.30  5:21.20  10:49.34   
          6:44.74  8:08.33  9:30.86       
13  Sanna Miesmaa  1995  Oulun Uimarit -73    2:41.90  5:29.14  8:16.65  10:57.17  10:57.17   
                     
14  Desirée Corander  1995  Cetus    2:37.94  5:22.40  8:10.99  10:59.09  10:59.09   
                     
15  Merja Miesmaa  1994  Oulun Uimarit -73    1:13.68  2:35.34  3:59.21  5:23.65  10:59.13   
          6:47.99  8:12.68  9:37.56       
16  Aleksia Halonen  1996  Cetus    2:37.71  5:29.61  8:22.97  11:08.53  11:08.53   
                     
17  Minja Mielonen  1997  Seinäjoen Uimarit    2:44.50  5:36.73  8:24.95  11:08.65  11:08.65   
                     
18  Emmi Hannila  1996  Lapuan Virkiä    2:43.00  5:34.96  8:26.42  11:14.28  11:14.28   
                     
19  Anna Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi    1:15.38  2:41.73  4:07.30  5:33.36  11:16.39   
          6:59.48  5:26.33  9:52.45       
20  Adriana Ylijurva  1995  Swimming Club Rovaniemi    2:48.32  5:42.63  8:35.77  11:21.95  11:21.95   
                     
21  Maria Pitkänen  1996  Cetus    1:20.24  2:46.33  4:13.52  5:41.77  11:30.52   
          7:09.74  8:38.36  1:07.49       
22  Sonja Marjakangas  1996  Seinäjoen Uimarit    2:45.05  5:42.66  8:41.44  11:31.83  11:31.83   
                     
23  Paju Tuuri  1995  Kempeleen Pyrintö    2:48.33  5:46.47  8:46.18  11:41.30  11:41.30   
                     
24  Henna Häkki  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    1:20.55  2:52.65  4:27.43  6:02.46  12:21.59   
          7:38.74  9:15.40  10:50.30       
25  Anna Lahti  1996  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    1:21.11  2:56.11  4:35.67  6:16.45  12:51.62   
          7:57.33  9:37.99  11:17.42       
26  Saara Palo  1996  Seinäjoen Uimarit    1:27.05  3:05.83  4:45.96  6:26.02  12:57.06   
          8:06.11  9:44.30  11:21.36       
27  Elviira Tanninen  1999  Porin Pyrintö    1:29.02  3:06.55  4:50.02  6:32.09  13:02.50   
          8:14.52  9:53.93  11:29.68       
28  Jessica Korpela  1996  Kauhajoen Karhu    1:31.68  3:16.24  5:01.31  6:48.37  13:52.20   
          8:34.81  10:20.68  12:09.56       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  09:03 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:39   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 22, 1500m VU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Henri Härkönen  1993  Simmis Grani    1:03.70  2:13.14  3:22.61  4:31.92  17:17.02   
          5:41.64  6:51.39  8:01.20  9:10.86     
          10:20.55  11:32.33  12:43.64  13:55.42     
          19:03.30  16:11.52         
Sami Juopperi  1992  Helsingfors Simsällskap    2:17.66  4:38.52  6:59.45  9:21.40  17:20.03   
          11:42.00  13:59.29  16:15.23       
                     
                     
Jimi Kallio  1993  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    2:17.22  4:39.65  7:01.59  9:24.96  17:30.93   
          11:44.40  14:02.24  16:22.87       
                     
                     
Calle Mohn  1993  Simmis Grani    2:17.55  4:40.22  7:04.75  9:27.91  17:47.01   
          11:50.25  14:14.27  16:36.70       
                     
                     
Eetu Päivärinta  1994  Raision Urheilijat    2:16.90  4:39.11  7:02.34  9:27.20  18:02.91   
          13:07.68  15:36.07  18:02.91       
                     
                     
Samuli Rautakorpi  1994  Lapuan Virkiä    2:18.28  4:42.18  7:09.07  9:36.84  18:10.07   
          12:05.08  14:33.29  17:01.07       
                     
                     
Santu Pavlidi  1994  Helsingfors Simsällskap    2:29.37  5:07.13  7:47.38  10:26.57  19:32.86   
          13:03.00  15:36.37  18:14.26       
                     
                     
Sakari Levola  1996  Porin Pyrintö    1:17.30  2:41.95  4:06.70  5:31.80  21:10.03   
          6:57.55  8:23.52  9:48.77  11:15.30     
          12:40.89  14:07.55  15:33.58  16:59.36     
          18:24.70  19:49.67         
Joni Hemminki  1998  Seinäjoen Uimarit    2:38.28  5:31.22  8:24.55  11:17.37  21:18.37   
          14:10.86  17:02.95  19:55.86       
                     
                     
10  Janne Känsäkangas  1997  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    2:54.10  6:06.75  9:18.80  12:33.93  23:49.49   
          15:49.67  19:04.58  22:18.17       
                     
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:39 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:13   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 23, 200m PU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Laura Lajunen  1992  Swimming Jyväskylä    32.81  1:09.87  1:49.18    2:24.99   
Ida Villa  1993  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.17  1:09.46  1:47.57    2:26.71   
Kamilla Ryöti  1996  Nokian Pyry    34.86  1:13.59  1:55.90    2:38.68   
Marja Nurkkala  1993  Swimming Club Rovaniemi    36.61  1:17.81  2:00.51    2:42.72   
Terhi Saarenpää  1994  Lapuan Virkiä    36.26  1:20.31  2:02.71    2:45.59   
Sanna-Riikka Räihä  1998  Oulun Uimarit -73    35.83  1:20.43  2:06.76    2:54.27   
Lottamari Virtanen  1996  Kempeleen Pyrintö    39.97  1:25.12  2:10.92    2:54.83   
Peppi Pohjalainen  1997  Simmis Grani    37.27  1:22.04  2:10.06    2:58.18   
Helmi Yli-Äyhö  1996  Simmis Grani    40.45  1:26.70  2:14.68    3:00.78   
10  Sanni Siurua  1996  Swimming Club Rovaniemi    37.17  1:19.86  2:11.40    3:02.83   
11  Jonna Tattari  1994  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb    32.50  1:28.04  2:21.72    3:11.70   
12  Iida Rantala  1994  Kankaanpään Uimarit    39.91  1:29.64  2:23.49    3:16.81   
13  Emma Suomio  1998  Aurajoen Uinti    42.17  1:33.11  2:25.06    3:17.71   
14  Hertta Pieniniemi  1998  Aurajoen Uinti    44.65  1:34.75  2:29.73    3:20.89   
15  Olivia Jokinen  1998  Kempeleen Pyrintö    41.87  1:33.87  2:29.97    3:23.15   
16  Elsa Warinowski  1997  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK    45.87  1:40.65  2:35.99    3:28.52   
17  Erika Lappalainen  1996  Swimming Jyväskylä    46.28  1:41.90  2:39.89    3:32.08   
18  Saga Kortetjärvi  1998  Aurajoen Uinti    42.98  1:41.00  2:47.38    3:54.66   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:13 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:00   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 24, 200m PU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Calle Mohn  1993  Simmis Grani    30.34  1:04.36  1:40.30    2:18.67   
Miko Kinnunen  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.25  1:05.62  1:44.27    2:19.86   
Aaro Varheenmaa  1994  Simmis Grani    31.76  1:07.58  1:47.89    2:28.21   
Juuso Sirkola  1996  Aurajoen Uinti    34.71  1:13.62  1:58.46    2:39.26   
Kasperi Kuulasmaa  1996  Swimming Club Rovaniemi    34.97  1:15.30  2:00.40    2:44.80   
Ossi Airaksinen  1996  Aurajoen Uinti    37.95  1:18.51  2:02.78    2:47.28   
Samuli Korpi  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.00  1:19.08  2:06.47    2:51.88   
Nikita Saunonen  1997  Aurajoen Uinti    38.16  1:23.17  2:12.15    2:58.87   
Anton Kallio  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.40  1:24.24  2:11.54    2:59.86   
10  Benjamin Paloniemi  1997  Swimming Club Rovaniemi    41.84  1:27.18  2:16.75    3:03.06   
11  Jonas Solvin  1997  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    39.95  1:32.13  2:24.93    3:17.40   
12  Artturi Rantala  1996  Swimming Club Rovaniemi    42.15  1:34.19  2:31.14    3:27.11   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:00 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:45   
  Järjestäjä  Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kristiina Haapala  2000  Kankaanpään Uimarit            35.30   
Iida Reini  2000  Aurajoen Uinti            35.69   
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti            36.86   
Emmi Rantamäki  2000  Porin Pyrintö            37.00   
Wilma Peltomäki  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            37.36   
Camilla Tyven  2001  Nokian Pyry            37.56   
Mila Manner  2001  Nokian Pyry            37.75   
Petra Äkkinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            38.37   
Julia Latva-Pirilä  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            39.05   
10  Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            39.64   
11  Olivia Viitala  2000  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            39.83   
12  Wendela Vuorinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            40.09   
13  Kaisa Hakkarainen  2001  Nokian Pyry            40.75   
14  Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit            42.15   
15  Anni Aro  2001  Nokian Pyry            42.21   
16  Pauliina Haarala  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            42.37   
17  Anniina Vähäsalo  2001  Seinäjoen Uimarit            43.30   
18  Ina Pollari  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            43.43   
19  Petra Heikkinen  2002  Oulun Uimaseura            45.71   
20  Venla Ojanperä  2001  Seinäjoen Uimarit            46.15   
21  Netta Korhonen  2001  Seinäjoen Uimarit            46.86   
22  Fanni Wiklund  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.32   
23  Maisa-Kerttu Hemminki  2002  Seinäjoen Uimarit            47.50   
24  Senni Salonen  2001  Seinäjoen Uimarit            47.64   
25  Laura Lähteenmäki  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.71   
26  Mari Hatunen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            48.93   
                     
 
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Roosa Mört  1999  Aurajoen Uinti            30.03   
Salla Jokio  1998  Vieskan Uimarit            30.42   
Ida Kankare  1998  Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK            30.61   
Anna Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            31.36   
Ella Rantamäki  1998  Porin Pyrintö            32.31   
Sinja Kanto  1998  Kauhajoen Karhu            32.59   
Annika Falk  1999  Seinäjoen Uimarit            32.95   
Ira Olkkonen  1998  Haapajärven Kiilat            33.52   
Karoliina Pulkkinen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            33.63   
10  Elisa Satta  1998  Swimming Club Rovaniemi            33.64   
10  Venla Niemelä  1999  Swimming Club Rovaniemi            33.64   
12  Ida Suomela  1999  Aurajoen Uinti            34.23   
13  Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat            34.28   
14  Emilia Granholm  1998  Kemin Uimaseura            34.49   
15  Laura Aaltonen  1998  Porin Uimaseura            34.53   
16  Evita Riuttanen  1998  Oulun Uimarit -73            34.75   
17  Andrea Villbacka  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare            35.10   
18  Meri Hakala  1999  Kauhajoen Karhu            35.24   
19  Milja Korpela  1999  Seinäjoen Uimarit            35.73   
20  Sandra Qvist  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            35.87   
21  Adolfina Lehtonen  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            36.02   
22  Susanna Suominen  1999  Porin Uimaseura            36.05   
23  Emmi Haapaniemi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            36.21   
24  Roosa-Maria Ojanperä  1998  Seinäjoen Uimarit            36.32   
25  Denize Korkiakoski  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            36.42   
26  Venla Polari  1998  Seinäjoen Uimarit            36.91   
27  Julia Laakso  1999  Kemin Uimaseura            37.22   
28  Milja Lahtinen  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            37.29   
29  Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            37.89   
30  Inka Suominen  1999  Aurajoen Uinti            38.47   
31  Sylvi Björk  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            38.86   
32  Laura-Elina Kuosmanen  1998  Swimming Club Rovaniemi            38.92   
33  Iiris Paasiviita  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            38.93   
34  Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura            39.01   
35  Kia Pollari  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            39.19   
36  Anniina Kaappola  1998  Seinäjoen Uimarit            39.40   
37  Laura Känsäkangas  1999  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            39.68   
38  Christin