Tulokset Midsommercup 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2011 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 238 | 1:30.87 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Sofie W. Bunten | 1999 | 227 | 1:32.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Sand Majlund | 1999 | 186 | 1:38.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | 156 | 1:44.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frida Vedel | 1999 | 139 | 1:48.84 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Victoria Yu | 2000 | 118 | 1:54.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Caroline M. Knudsen | 1999 | 116 | 1:55.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sigrid Jensen | 1999 | 104 | 1:59.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ditte V. Hansen | 1997 | 396 | 1:16.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 332 | 1:21.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Mai Rossau Noer | 1997 | 307 | 1:23.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Boel Torp | 1997 | 287 | 1:25.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Beck | 1998 | 275 | 1:26.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mette Christensen | 1998 | 252 | 1:29.12 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Emma Rohde | 1997 | 245 | 1:30.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Signe Warncke | 1997 | 244 | 1:30.12 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 239 | 1:30.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 225 | 1:32.60 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Ida Kristensen | 1998 | 211 | 1:34.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sofie Hjortshøj | 1997 | 194 | 1:37.24 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 194 | 1:37.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 183 | 1:39.27 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Skovby | 1997 | 178 | 1:40.16 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Mathilde Clausen | 1998 | 169 | 1:41.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kim Jänicke | 1998 | 164 | 1:42.88 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
18 | Natalia Rasmussen | 1998 | 161 | 1:43.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christine Dissing | 1997 | 155 | 1:44.92 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Bendix Thostrup | 1997 | 136 | 1:49.51 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | DNF | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Heiberg | 1998 | DSQ | asyn ben | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 511 | 1:10.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 446 | 1:13.71 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 434 | 1:14.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | 420 | 1:15.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Laura Westergaard | 1995 | 419 | 1:15.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 396 | 1:16.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Olivia Larsen | 1995 | 373 | 1:18.22 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Emma Dam Mortensen | 1995 | 357 | 1:19.39 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sanne Lindblad | 1996 | 356 | 1:19.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie S. Pedersen | 1996 | 337 | 1:20.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nete Allsopp | 1973 | 318 | 1:22.53 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
12 | Louise Holm | 1994 | 307 | 1:23.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Lowin | 1995 | 277 | 1:26.43 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
14 | Signe Mortensen | 1995 | 276 | 1:26.45 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anne Beyer | 1995 | 274 | 1:26.68 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emma Krintel | 1996 | 270 | 1:27.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 256 | 1:28.73 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Bredegaard | 1995 | 247 | 1:29.75 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Kirstine Feldinger | 1996 | 227 | 1:32.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Andreasen | 1994 | 211 | 1:34.57 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | 202 | 1:36.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
22 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 193 | 1:37.49 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:33 |