Tulokset Midsommercup 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2011 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Schmidt | 1999 | 239 | 1:20.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Lodahl | 1999 | 175 | 1:29.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 166 | 1:30.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 164 | 1:31.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Helbo | 1999 | 147 | 1:34.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 147 | 1:34.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Andersen | 1999 | 143 | 1:35.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 125 | 1:39.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 117 | 1:42.07 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Skovsbøll | 2000 | 112 | 1:43.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thomas Iversen | 1999 | 111 | 1:43.97 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Jonas Sander | 1999 | 110 | 1:44.22 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kilian Peters | 2001 | 110 | 1:44.37 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
14 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 95 | 1:49.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | 93 | 1:50.24 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Leon Neidel | 2000 | 93 | 1:50.32 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
17 | Frederik Damgaard Nielsen | 1999 | 84 | 1:54.15 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 83 | 1:54.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Victor Bjerre | 2001 | 75 | 1:58.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 72 | 1:59.85 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Nikolai Lund Christensen | 2000 | 67 | 2:03.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Jonas Bøgsted | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Nicklas Pedersen | 2001 | DSQ | Ej fortsat bevæg ven | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Thomsen | 1997 | 341 | 1:11.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 299 | 1:14.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | 298 | 1:14.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Linck | 1997 | 286 | 1:15.81 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Marcus Frederiksen | 1997 | 274 | 1:16.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 263 | 1:17.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mark Andersen | 1997 | 263 | 1:17.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 260 | 1:18.24 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Houlborg | 1998 | 253 | 1:19.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathias Stadsholt | 1998 | 242 | 1:20.10 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | Holger Boe Krogh | 1998 | 242 | 1:20.18 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Lasse Dall | 1997 | 238 | 1:20.65 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 233 | 1:21.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Jensen | 1998 | 232 | 1:21.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Laursen | 1998 | 215 | 1:23.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Hjermitslev | 1997 | 200 | 1:25.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Niels Schaudien | 1998 | 174 | 1:29.42 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
18 | Jacob L. Hansen | 1998 | 170 | 1:30.15 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ludvig Lind | 1998 | 170 | 1:30.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 152 | 1:33.56 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
21 | Jeppe Borup | 1998 | 147 | 1:34.54 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Nicolai Mikkelsen | 1998 | 144 | 1:35.22 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
23 | Jonas Poulsen | 1998 | 134 | 1:37.61 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Sune Noel N. Kjær | 1997 | 124 | 1:40.14 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 120 | 1:41.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Bang Olesen | 1998 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | DSQ | Ej fortsat bevæg | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Bendix | 1995 | 426 | 1:06.39 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Petersen | 1995 | 401 | 1:07.76 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Skov | 1995 | 388 | 1:08.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Grønbo | 1996 | 382 | 1:08.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Moritz | 1996 | 365 | 1:09.90 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
6 | Anders Fly | 1995 | 362 | 1:10.10 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 360 | 1:10.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 346 | 1:11.17 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Johansen | 1995 | 346 | 1:11.18 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Casper Trier Jensen | 1996 | 345 | 1:11.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 313 | 1:13.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Yde | 1996 | 312 | 1:13.65 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christoffer Beck | 1996 | 308 | 1:13.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kasper V Hansen | 1996 | 291 | 1:15.37 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 280 | 1:16.37 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Mathias Ryssel | 1995 | 267 | 1:17.56 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 266 | 1:17.70 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Marcel Lipski | 1995 | 264 | 1:17.89 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
19 | Simon Hansen | 1995 | 227 | 1:21.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alexander Lennø | 1996 | 217 | 1:23.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Vitus Mathiasen | 1996 | 198 | 1:25.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederik Madsen | 1996 | 194 | 1:26.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Jeppe Skaftved | 1996 | 159 | 1:32.11 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 489 | 1:03.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nicholai Heide | 1993 | 408 | 1:07.36 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 289 | 1:15.53 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Bjørn Baunwall | 1993 | 285 | 1:15.94 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Felix Homeyer | 1992 | 275 | 1:16.78 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
6 | Martin Jakobsen | 1992 | 260 | 1:18.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Vølund | 1994 | 213 | 1:23.59 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Nibe Klit | 1994 | 159 | 1:32.17 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | 123 | 1:40.52 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | DSQ | ej fors. bev. v. 50m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |