Resultater for Midsommercup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2011 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:14 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Lindblad | 1999 | 266 | 36.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 240 | 37.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | 234 | 37.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | 233 | 37.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 195 | 39.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 182 | 40.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Lodahl | 1999 | 174 | 41.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 173 | 41.58 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 172 | 41.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Andersen | 1999 | 172 | 41.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 166 | 42.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Steen Andersen | 1999 | 154 | 43.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens Grarup | 1999 | 146 | 43.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikkel Helbo | 1999 | 145 | 44.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | William Kaaber | 1999 | 141 | 44.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karl-Emil Späth | 2000 | 131 | 45.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Markus Lund | 1999 | 131 | 45.63 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 125 | 46.42 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jens Riisgaard | 2000 | 124 | 46.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andreas Prior | 1999 | 120 | 46.94 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Anders N Pedersen | 1999 | 117 | 47.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Max Allsopp | 2001 | 115 | 47.63 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
23 | Jens Sørensen | 2001 | 115 | 47.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 114 | 47.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | 111 | 48.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Simon Fogh Sørensen | 1999 | 110 | 48.40 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
27 | Kilian Peters | 2001 | 102 | 49.57 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
28 | Frederik Damgaard Nielsen | 1999 | 102 | 49.65 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
29 | Jonas Sander | 1999 | 102 | 49.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christopher Lerche | 2000 | 101 | 49.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
31 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 92 | 51.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Luis Neidel | 2000 | 88 | 52.19 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
33 | Kristian Berthelsen | 1999 | 86 | 52.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
34 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 85 | 52.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 83 | 53.06 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
36 | Jens Søndergaard | 1999 | 82 | 53.33 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
37 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 81 | 53.67 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 78 | 54.26 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
39 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 77 | 54.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Nikolai Lund Christensen | 2000 | 75 | 54.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
41 | Anders Mehlsen | 2001 | 74 | 55.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jonas Bøgsted | 1999 | 73 | 55.46 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
43 | Lukas Kristensen | 2000 | 70 | 56.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
44 | Tjorben Jannicke | 2001 | 70 | 56.31 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
45 | Oliver L Nelander | 2002 | 42 | 1:06.78 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Skovsbøll | 2000 | DSQ | Ej forts. bevægelse | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Leon Neidel | 2000 | DSQ | Ej forts. bevægelse | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Thomsen | 1997 | 325 | 33.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Knudsen | 1997 | 304 | 34.47 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Frederik Linck | 1997 | 293 | 34.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 289 | 35.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Husted | 1997 | 278 | 35.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 275 | 35.66 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rune K. Jensen | 1997 | 272 | 35.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marcus Frederiksen | 1997 | 261 | 36.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens N. Nielsen | 1997 | 260 | 36.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Holger Boe Krogh | 1998 | 252 | 36.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Mark Andersen | 1997 | 252 | 36.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Houlborg | 1998 | 250 | 36.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lasse Dall | 1997 | 244 | 37.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Casper Vestergaard | 1997 | 243 | 37.13 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 243 | 37.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Simon Nørgård | 1997 | 208 | 39.14 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Jakob Vingborg | 1998 | 178 | 41.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anders Jepsen | 1998 | 178 | 41.22 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
19 | Emil Hjermitslev | 1997 | 177 | 41.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 168 | 41.99 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
21 | Patrick Strandlyst | 1997 | 165 | 42.30 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Tobias Jensen | 1997 | 158 | 42.92 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
23 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 156 | 43.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Engsvang | 1997 | 149 | 43.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Nicolai Mikkelsen | 1998 | 148 | 43.87 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
26 | Jonas Poulsen | 1998 | 136 | 45.08 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
27 | Sune Noel N. Kjær | 1997 | 132 | 45.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Viktor Højgaard Hinzel | 1998 | 113 | 47.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Max Ulka | 1997 | 67 | 57.11 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Jeppe Borup | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Rasmus Bang Olesen | 1998 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Simon Niese | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | DSQ | ej forts bevægelse | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 514 | 28.94 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Bendix | 1995 | 390 | 31.73 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Skov | 1995 | 389 | 31.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 377 | 32.09 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Petersen | 1995 | 367 | 32.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Fly | 1995 | 364 | 32.45 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Mikkel Grønbo | 1996 | 364 | 32.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 358 | 32.64 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Victor Moritz | 1996 | 358 | 32.65 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Sebastian Johansen | 1995 | 354 | 32.76 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Casper Trier Jensen | 1996 | 341 | 33.17 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Yde | 1996 | 335 | 33.39 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 312 | 34.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Mathias Ryssel | 1995 | 311 | 34.20 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peter Birk | 1996 | 311 | 34.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Gilberg | 1995 | 300 | 34.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 294 | 34.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 289 | 35.04 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 286 | 35.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Søren Nielsen Schjølin | 1996 | 277 | 35.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Lasse Munkholm | 1996 | 275 | 35.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 255 | 36.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marcel Lipski | 1995 | 241 | 37.25 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
24 | Simon Hansen | 1995 | 240 | 37.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 191 | 40.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikkel Gaardbo | 1996 | 186 | 40.59 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
27 | Vitus Mathiasen | 1996 | 180 | 41.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jeppe Skaftved | 1996 | 175 | 41.43 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Emil Warndahl | 1996 | 126 | 46.23 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Mikkel Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Peter Guldberg | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Madsen | 1996 | DSQ | ej forts bevægelse | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Thomas Frandsen | 1995 | DSQ | svøm på maven | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Torben Nielsen | 1990 | 437 | 30.54 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 423 | 30.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Maj | 1989 | 421 | 30.93 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 415 | 31.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Nicholai Heide | 1993 | 411 | 31.18 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 402 | 31.41 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Lasse Christensen | 1994 | 392 | 31.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Felix Homeyer | 1992 | 289 | 35.05 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
9 | Mads Vølund | 1994 | 241 | 37.26 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Jakobsen | 1992 | 231 | 37.79 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikolai Schack Husted | 1994 | 209 | 39.05 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
12 | Martin Jørgensen | 1989 | 208 | 39.10 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | 123 | 46.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Zacarias Samuel | 1994 | 59 | 59.59 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:14 |