Resultater for DM for hold - 4. division - gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 577 | 53.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias Dahl Vind | 1994 | 500 | 56.63 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | 485 | 57.18 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Jesper Madsen | 1993 | 485 | 57.21 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Frederik Bøgebjerg | 1992 | 481 | 57.34 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Mathias Green | 1992 | 474 | 57.63 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Stig Schlünzen | 1993 | 459 | 58.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Oliver Bruun | 1995 | 443 | 58.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 419 | 1:00.06 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mark Nielsen | 1995 | 357 | 1:03.34 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Marcus A. Hansen | 1996 | 312 | 1:06.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
12 | Mikkel Pedersen | 1997 | 266 | 1:09.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Vestergaard | 1992 | 610 | 1:00.15 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Helene Jørgensen | 1995 | 505 | 1:04.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Karoline Kert | 1995 | 496 | 1:04.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Malene B. Schmidt | 1991 | 462 | 1:05.99 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Laura Jeppesen | 1995 | 451 | 1:06.51 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Johanne Carr | 1999 | 451 | 1:06.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kathrine Christiansen | 1994 | 445 | 1:06.79 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Josephine Sørensen | 1996 | 438 | 1:07.19 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Henriksen | 1996 | 419 | 1:08.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Christina Blaaberg | 1998 | 415 | 1:08.38 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Amina Glibo | 1995 | 413 | 1:08.51 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 411 | 1:08.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Runge | 1995 | 504 | 2:20.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 499 | 2:20.60 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Daniel Ydegaard | 1996 | 494 | 2:21.13 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Mikkel Jensen | 1995 | 493 | 2:21.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Kasper Egelund | 1995 | 488 | 2:21.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 461 | 2:24.37 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Christian Jensen | 1993 | 441 | 2:26.58 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 414 | 2:29.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stig Sande Kjær | 1992 | 357 | 2:37.20 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Bech | 1996 | 355 | 2:37.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
11 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | 338 | 2:40.12 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 269 | 2:52.84 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | 570 | 2:30.26 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 528 | 2:34.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Stine Johansen | 1997 | 500 | 2:36.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lise B. Aagaard | 1996 | 448 | 2:42.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Maja Eriksen | 1990 | 446 | 2:43.03 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Charlotte Jensen | 1992 | 437 | 2:44.18 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 420 | 2:46.34 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Nete Panduro | 1995 | 370 | 2:53.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
9 | Amalie Rasmussen | 1996 | 367 | 2:54.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Julia Lundgreen Tarp | 1994 | 320 | 3:02.09 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Martha Andersen | 1999 | 310 | 3:04.16 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Camilla Clausen | 1997 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Harmuth | 1994 | 446 | 29.60 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Anders Segato | 1993 | 417 | 30.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Steven Carney | 1994 | 407 | 30.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Søgaard | 1990 | 394 | 30.83 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 388 | 31.00 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Rune Jensen | 1997 | 347 | 32.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lasse Lessels | 1993 | 346 | 32.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Axel Damm | 1996 | 321 | 33.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
9 | Tom Heilmann | 1997 | 317 | 33.16 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Mikkel Pedersen | 1997 | 275 | 34.75 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Alexander Wildenschild | 1997 | 264 | 35.24 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 145 | 43.06 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Aagaard | 1996 | 562 | 31.15 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Stine Johansen | 1997 | 478 | 32.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 413 | 34.51 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Karoline Kert | 1995 | 396 | 35.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | 388 | 35.23 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simone Kristensen | 1996 | 361 | 36.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
7 | Stine Rasmussen | 1992 | 355 | 36.30 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Emilie Kallager | 1997 | 353 | 36.36 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 352 | 36.40 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Jeanette Jensen | 1993 | 344 | 36.68 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Simone Frandsen | 1995 | 344 | 36.69 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 339 | 36.85 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 614 | 4:10.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | 614 | 4:10.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Michael Danø | 1994 | 582 | 4:14.90 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 528 | 4:23.25 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Daniel Ydegaard | 1996 | 471 | 4:33.43 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 445 | 4:38.78 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Frederik H Thomsen | 1997 | 436 | 4:40.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel Kristensen | 1995 | 433 | 4:41.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
9 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 359 | 4:59.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Alexander Wildenschild | 1997 | 349 | 5:02.26 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | 285 | 5:23.34 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Rune Kay | 1996 | 252 | 5:36.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lena Skøtt | 1995 | 557 | 4:45.55 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Stærk | 1990 | 549 | 4:46.90 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 540 | 4:48.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Helene Jørgensen | 1995 | 501 | 4:55.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jeanette Jensen | 1993 | 459 | 5:04.52 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Josephine Sørensen | 1996 | 447 | 5:07.26 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helle Ahrenkiel | 1993 | 440 | 5:08.79 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 439 | 5:09.07 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Katrine Kristensen | 1997 | 438 | 5:09.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Sørensen | 1996 | 397 | 5:19.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
11 | Liselotte Baxter | 1998 | 355 | 5:31.87 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Mai Laurberg | 1996 | 345 | 5:34.85 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 9, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Triton Vejle Drenge 1 | 0 | 508 | 4:09.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Anders Segato | 1993 | 1:04.11 | 1:04.11 | |||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | |||||||||
Casper Runge | 1995 | |||||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 4:09.56 | 4:09.56 | |||||||
2 | Haderslev Drenge | 1992 | 459 | 4:18.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 1:07.55 | 1:07.55 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | |||||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | |||||||||
Emil Maron | 1996 | 4:18.21 | 4:18.21 | |||||||
3 | Kolding Drenge | 0 | 457 | 4:18.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Jesper Søgaard | 1990 | 1:08.70 | 1:08.70 | |||||||
Christian Jensen | 1993 | |||||||||
Kasper Graversen | 1981 | |||||||||
Michael Danø | 1994 | 4:18.62 | 4:18.62 | |||||||
4 | Tempo Herrer | 0 | 441 | 4:21.75 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Tom Heilmann | 1997 | 1:11.18 | 1:11.18 | |||||||
Mads Hjort | 1986 | |||||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | |||||||||
Jesper Madsen | 1993 | 4:21.75 | 4:21.75 | |||||||
5 | Sts Drenge | 1991 | 409 | 4:28.25 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 1:05.25 | 1:05.25 | |||||||
Mathias Green | 1992 | |||||||||
Henrik Petersen | 1994 | |||||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 4:28.25 | 4:28.25 | |||||||
6 | Deltaswim 1 Drenge | 0 | 404 | 4:29.43 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Emil Deleuran Hansen | 1997 | 1:13.09 | 1:13.09 | |||||||
Oliver Sørensen | 1996 | |||||||||
Victor Tolstrup | 1996 | |||||||||
Mads Sørensen | 1995 | 4:29.43 | 4:29.43 | |||||||
7 | Nyborg Drenge Disk | 0 | 395 | 4:31.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Høj Jørgensen | 1996 | 1:07.03 | 1:07.03 | |||||||
Steven Carney | 1994 | |||||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | |||||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 4:31.46 | 4:31.46 | |||||||
8 | Drenge Rsk | 0 | 393 | 4:31.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Kasper Egelund | 1995 | 1:05.01 | 1:05.01 | |||||||
Anders Pedersen | 1994 | |||||||||
Oliver Bruun | 1995 | |||||||||
Christian Lund | 1996 | 4:31.84 | 4:31.84 | |||||||
9 | Egif Herrer Hold 1 | 0 | 373 | 4:36.62 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Jacob Dahl Andersen | 1994 | 1:07.96 | 1:07.96 | |||||||
Jacob Jensen | 1998 | |||||||||
Mikkel Jensen | 1995 | |||||||||
Jens Christian Olsen | 1995 | 4:36.62 | 4:36.62 | |||||||
10 | Vejens Herrer | 0 | 333 | 4:47.47 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 1:15.28 | 1:15.28 | |||||||
Anders Kjær Pedersen | 1995 | |||||||||
Michael Andersen | 1995 | |||||||||
Stig Sande Kjær | 1992 | 4:47.47 | 4:47.47 | |||||||
11 | Triton Vejle Drenge 2 | 0 | 316 | 4:52.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
Mathias Bech | 1996 | 1:11.32 | 1:11.32 | |||||||
Marcus A. Hansen | 1996 | |||||||||
Mathias Kristian Pedersen | 1996 | |||||||||
Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | 4:52.41 | 4:52.41 | |||||||
- | Frem Drenge | 0 | DSQ | forkert rækkefølge | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Kasper Mikkelsen | 1998 | 1:24.19 | 1:24.19 | |||||||
- | Nyborg Drenge | 0 | DSQ | flyben i brystsv | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Høj Jørgensen | 1996 | 1:09.00 | 1:09.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Triton Vejle Piger 1 | 0 | 462 | 4:54.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Maria J. V. Hededal | 1995 | 1:13.99 | 1:13.99 | |||||||
Amalie Matthiesen | 1994 | |||||||||
Mie Skøtt Støttrup | 1996 | |||||||||
Lise B. Aagaard | 1996 | 4:54.85 | 4:54.85 | |||||||
2 | Kolding Piger | 0 | 461 | 4:55.09 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Caroline Svarer | 1997 | 1:14.03 | 1:14.03 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | |||||||||
Iben T. Johansen | 1989 | |||||||||
Laura Jeppesen | 1995 | 4:55.09 | 4:55.09 | |||||||
3 | Deltaswim 1 Piger | 0 | 459 | 4:55.59 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Signe V. Henriksen | 1994 | 1:16.70 | 1:16.70 | |||||||
Nina Vestergaard | 1992 | |||||||||
Lea Hoffmann | 1991 | |||||||||
Jeanette Jensen | 1993 | 4:55.59 | 4:55.59 | |||||||
4 | Ringe Piger Disk | 0 | 453 | 4:56.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Andrea Aagaard | 1996 | 1:07.25 | 1:07.25 | |||||||
Matilde Schrøder | 1996 | |||||||||
Anne Sofie Jørgensen | 1998 | |||||||||
Helene Jørgensen | 1995 | 4:56.81 | 4:56.81 | |||||||
5 | Haderslev Priger Disk | 0 | 444 | 4:58.76 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Lena Skøtt | 1995 | 1:12.95 | 1:12.95 | |||||||
Jannie Brink | 1996 | |||||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | |||||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 4:58.76 | 4:58.76 | |||||||
6 | Vejens Damer | 0 | 416 | 5:05.33 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 1:17.91 | 1:17.91 | |||||||
Anne-Mette Jensen | 1995 | |||||||||
Emilie Pedersen | 1995 | |||||||||
Josephine Sørensen | 1996 | 5:05.33 | 5:05.33 | |||||||
7 | Sts Piger | 1973 | 403 | 5:08.58 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 1:13.90 | 1:13.90 | |||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | |||||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | |||||||||
Anette Schütt | 1989 | 5:08.58 | 5:08.58 | |||||||
8 | Triton Vejle Piger 2 | 0 | 374 | 5:16.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
Simone Kristensen | 1996 | 1:18.32 | 1:18.32 | |||||||
Sofie Frank Jørgensen | 1996 | |||||||||
Mathilde Sørensen | 1996 | |||||||||
Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 5:16.48 | 5:16.48 | |||||||
9 | Tempo Damer | 0 | 355 | 5:21.84 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Stine Rasmussen | 1992 | 1:20.19 | 1:20.19 | |||||||
Sara Rainer | 1994 | |||||||||
Christina Blaaberg | 1998 | |||||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 5:21.84 | 5:21.84 | |||||||
10 | Egif Damer Hold 1 | 0 | 315 | 5:35.09 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Anne Henriksen | 1996 | 1:19.99 | 1:19.99 | |||||||
Tatiana Amuthini Arumugam | 1996 | |||||||||
Kathrine Trøster | 1997 | |||||||||
Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 5:35.09 | 5:35.09 | |||||||
11 | Nyborg Piger | 0 | 258 | 5:58.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Stine Johansen | 1997 | 1:11.47 | 1:11.47 | |||||||
Silke Meyer | 1998 | |||||||||
Natascha Zender | 1997 | |||||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | 5:58.17 | 5:58.17 | |||||||
- | Frem Piger | 0 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Emilie Kallager | 1997 | |||||||||
Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | |||||||||
Camilla Clausen | 1997 | |||||||||
Amina Glibo | 1995 | 58 | DNS | |||||||
- | Haderslev Piger | 1994 | DSQ | tyvstart 3 sv | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Lena Skøtt | 1995 | 1:11.19 | 1:11.19 | |||||||
- | Piger Rsk | 0 | DSQ | tyvstart 3 sv | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Andrea Aagaard | 1996 | 1:06.93 | 1:06.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | 434 | 1:04.62 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Oliver Sørensen | 1996 | 433 | 1:04.71 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Anders Segato | 1993 | 411 | 1:05.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Rune Jensen | 1997 | 376 | 1:07.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jacob Dahl Andersen | 1994 | 372 | 1:08.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Jesper Søgaard | 1990 | 363 | 1:08.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 350 | 1:09.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tom Heilmann | 1997 | 331 | 1:10.77 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Axel Damm | 1996 | 322 | 1:11.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
10 | Emil Maron | 1996 | 282 | 1:14.66 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Michael Andersen | 1995 | 271 | 1:15.67 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 125 | 1:37.77 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Aagaard | 1996 | 549 | 1:07.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Stine Johansen | 1997 | 484 | 1:10.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lena Skøtt | 1995 | 478 | 1:10.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 431 | 1:13.14 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Caroline Svarer | 1997 | 409 | 1:14.42 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 365 | 1:17.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Charlotte Jensen | 1992 | 358 | 1:17.79 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Signe V. Henriksen | 1994 | 354 | 1:18.06 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 352 | 1:18.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
10 | Emilie Kallager | 1997 | 324 | 1:20.42 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Stine Rasmussen | 1992 | 306 | 1:21.94 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 299 | 1:22.55 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | 540 | 2:28.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Casper Runge | 1995 | 466 | 2:35.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Christian Jensen | 1993 | 416 | 2:41.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Mathias Green | 1992 | 379 | 2:46.75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Daniel Kristensen | 1995 | 368 | 2:48.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
6 | Anders Pedersen | 1994 | 364 | 2:49.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 355 | 2:50.47 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 354 | 2:50.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 341 | 2:52.78 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Nikolaj Borup | 1997 | 335 | 2:53.72 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Alexander Rohde | 1995 | 316 | 2:57.09 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | 276 | 3:05.29 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Christian Blom Jensen | 1994 | DSQ | flyben u/armtræk | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Marcus A. Hansen | 1996 | DSQ | 1 hånd i vend v/150m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
- | Oliver Sørensen | 1996 | DSQ | 1 hånd i vend/v175m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Brink | 1996 | 529 | 2:46.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 497 | 2:49.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Matthiesen | 1994 | 467 | 2:53.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Silke Meyer | 1998 | 444 | 2:56.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 440 | 2:56.97 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malene Sandvang | 1995 | 431 | 2:58.19 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Amina Glibo | 1995 | 418 | 2:59.93 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Lea Hoffmann | 1991 | 411 | 3:00.96 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Anette Schütt | 1989 | 384 | 3:05.14 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Nete Panduro | 1995 | 339 | 3:12.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
11 | Amanda Leweson | 1999 | 314 | 3:17.93 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Sara Rainer | 1994 | 288 | 3:23.73 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | 501 | 27.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anders Segato | 1993 | 459 | 28.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Kasper Graversen | 1981 | 447 | 28.51 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Jesper Madsen | 1993 | 443 | 28.60 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 437 | 28.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Tolstrup | 1996 | 434 | 28.80 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Philip Harmuth | 1994 | 422 | 29.06 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 373 | 30.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
9 | Emil Maron | 1996 | 345 | 31.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jens Christian Olsen | 1995 | 339 | 31.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Michael Andersen | 1995 | 314 | 32.09 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | 209 | 36.71 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | 448 | 31.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Astrid Koch | 1994 | 436 | 32.15 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Iben T. Johansen | 1989 | 426 | 32.39 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Karoline Kert | 1995 | 395 | 33.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Lea Hoffmann | 1991 | 369 | 33.99 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | 350 | 34.59 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Emilie Pedersen | 1995 | 334 | 35.13 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 333 | 35.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 332 | 35.21 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Mathilde Sørensen | 1996 | 317 | 35.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
11 | Kathrine Trøster | 1997 | 281 | 37.21 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Nete Allsopp | 1973 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Stine Rasmussen | 1992 | DSQ | 1 hånd i vend | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 582 | 1:59.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | 560 | 2:00.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mikkel Jensen | 1995 | 539 | 2:02.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 529 | 2:02.84 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jan Søgaard | 1987 | 496 | 2:05.51 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Daniel Ydegaard | 1996 | 487 | 2:06.29 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 437 | 2:10.96 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | 412 | 2:13.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
9 | Christian Lund | 1996 | 384 | 2:16.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | 366 | 2:18.92 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Stig Sande Kjær | 1992 | 354 | 2:20.41 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rune Kay | 1996 | 244 | 2:38.98 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nina Vestergaard | 1992 | 607 | 2:11.29 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | 564 | 2:14.52 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathilde Stærk | 1990 | 526 | 2:17.70 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 504 | 2:19.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Natascha Zender | 1997 | 457 | 2:24.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helene Jørgensen | 1995 | 438 | 2:26.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 432 | 2:27.02 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 430 | 2:27.34 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 381 | 2:33.41 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mai Laurberg | 1996 | 368 | 2:35.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Louise Bergenhagen | 1996 | 328 | 2:41.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
12 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 320 | 2:42.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | 542 | 1:02.24 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kasper Egelund | 1995 | 483 | 1:04.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 467 | 1:05.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Runge | 1995 | 466 | 1:05.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Kasper Graversen | 1981 | 459 | 1:05.80 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Mathias Green | 1992 | 440 | 1:06.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 394 | 1:09.24 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Stig Sande Kjær | 1992 | 353 | 1:11.84 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Sørensen | 1995 | 332 | 1:13.34 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Mathias Bech | 1996 | 329 | 1:13.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
11 | Malthe Lindquist | 1996 | 303 | 1:15.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 211 | 1:25.24 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:13 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | 534 | 1:11.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Helene Jørgensen | 1995 | 453 | 1:15.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lise B. Aagaard | 1996 | 447 | 1:15.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Anette Schütt | 1989 | 432 | 1:16.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Maja Eriksen | 1990 | 429 | 1:16.55 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Simone Kristensen | 1996 | 415 | 1:17.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
7 | Johanne Carr | 1999 | 414 | 1:17.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jeanette Jensen | 1993 | 392 | 1:18.92 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Amalie Rasmussen | 1996 | 378 | 1:19.89 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 366 | 1:20.73 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Kallager | 1997 | 312 | 1:25.14 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Julia Lundgreen Tarp | 1994 | 309 | 1:25.43 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:13 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | 490 | 1:01.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jan Søgaard | 1987 | 480 | 1:01.93 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 470 | 1:02.34 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 466 | 1:02.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Segato | 1993 | 442 | 1:03.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Victor Tolstrup | 1996 | 423 | 1:04.56 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Henrik Petersen | 1994 | 375 | 1:07.23 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Emil Maron | 1996 | 355 | 1:08.45 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Michael Andersen | 1995 | 335 | 1:09.82 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Morten Baxter | 1996 | 327 | 1:10.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Mathias Bech | 1996 | 294 | 1:12.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
12 | Jacob de Lisser | 2001 | 120 | 1:38.35 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | 486 | 1:10.03 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Astrid Koch | 1994 | 480 | 1:10.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 440 | 1:12.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lea Hoffmann | 1991 | 426 | 1:13.17 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Iben T. Johansen | 1989 | 424 | 1:13.26 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 353 | 1:17.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Nete Allsopp | 1973 | 332 | 1:19.52 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Emilie Pedersen | 1995 | 317 | 1:20.76 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Rasmussen | 1996 | 303 | 1:21.93 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Nete Panduro | 1995 | 265 | 1:25.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
11 | Kathrine Trøster | 1997 | 233 | 1:29.48 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Camilla Clausen | 1997 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Pedersen | 1994 | 571 | 4:46.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Michael Danø | 1994 | 524 | 4:54.25 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Oliver Sørensen | 1996 | 484 | 5:02.14 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | 463 | 5:06.71 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Daniel Kristensen | 1995 | 427 | 5:15.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
6 | Frederik H Thomsen | 1997 | 398 | 5:22.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 393 | 5:24.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Andersen | 1991 | 384 | 5:26.34 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Morten Baxter | 1996 | 351 | 5:36.44 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Alexander Wildenschild | 1997 | 346 | 5:38.01 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Rohde | 1995 | 314 | 5:49.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 234 | 6:24.79 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Anders Kjær Pedersen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Maron | 1996 | DSQ | brysttag p/mav v150m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Jensen | 1995 | DSQ | ej forts bevæg v/175 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 24, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Astrid Koch | 1994 | 525 | 5:23.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Stærk | 1990 | 505 | 5:27.78 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | 500 | 5:28.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Stine Johansen | 1997 | 462 | 5:37.71 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lise B. Aagaard | 1996 | 434 | 5:44.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Helle Ahrenkiel | 1993 | 423 | 5:47.72 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Simone Kristensen | 1996 | 411 | 5:51.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
8 | Charlotte Jensen | 1992 | 409 | 5:51.71 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina Blaaberg | 1998 | 376 | 6:01.80 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Matilde Christensen | 1992 | 341 | 6:13.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Martha Andersen | 1999 | 287 | 6:35.81 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Ida Schwertfeger | 1997 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | 586 | 30.18 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christian Blom Jensen | 1994 | 513 | 31.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mads Hjort | 1986 | 452 | 32.89 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 424 | 33.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Graversen | 1981 | 392 | 34.50 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Anders Pedersen | 1994 | 352 | 35.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | 299 | 37.76 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Mads Sørensen | 1995 | 297 | 37.83 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Rune Friis Petersen | 1996 | 296 | 37.90 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Jacob Jensen | 1998 | 252 | 39.95 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Esben Jepsen | 1997 | 252 | 39.99 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Axel Damm | 1996 | 211 | 42.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
- | Christian Jensen | 1993 | DSQ | etstra flyben v/star | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Brink | 1996 | 552 | 35.11 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 547 | 35.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Matthiesen | 1994 | 510 | 36.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Malene B. Schmidt | 1991 | 455 | 37.44 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 449 | 37.60 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malene Sandvang | 1995 | 418 | 38.52 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Silke Meyer | 1998 | 409 | 38.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amina Glibo | 1995 | 402 | 39.03 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Sofie Frank Jørgensen | 1996 | 336 | 41.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
10 | Amanda Leweson | 1999 | 326 | 41.84 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Sara Rainer | 1994 | 294 | 43.33 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 282 | 43.94 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | 439 | 2:19.61 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Stig Schlünzen | 1993 | 396 | 2:24.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 375 | 2:27.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 371 | 2:27.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
5 | Tom Heilmann | 1997 | 365 | 2:28.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 359 | 2:29.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rune Jensen | 1997 | 358 | 2:29.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Thomas Jensen | 1994 | 357 | 2:29.53 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Lasse Lessels | 1993 | 329 | 2:33.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 300 | 2:38.54 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 298 | 2:38.92 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 170 | 3:11.55 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Aagaard | 1996 | 561 | 2:25.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lena Skøtt | 1995 | 504 | 2:31.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 464 | 2:35.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 456 | 2:36.14 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 435 | 2:38.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Charlotte Jensen | 1992 | 394 | 2:43.89 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe V. Henriksen | 1994 | 389 | 2:44.63 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Simone Frandsen | 1995 | 359 | 2:49.07 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 348 | 2:50.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
10 | Emilie Kallager | 1997 | 346 | 2:51.18 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 344 | 2:51.53 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Stine Rasmussen | 1992 | 313 | 2:57.09 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 29, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Kolding Drenge | 0 | 560 | 8:18.76 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 2:03.66 | 2:03.66 | |||||||
Kasper Graversen | 1981 | |||||||||
Jan Søgaard | 1987 | |||||||||
Michael Danø | 1994 | 8:18.76 | 8:18.76 | |||||||
2 | Triton 1 Drenge Disk | 0 | 529 | 8:28.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 2:02.66 | 2:02.66 | |||||||
Casper Runge | 1995 | |||||||||
Anders Segato | 1993 | |||||||||
Stig Schlünzen | 1993 | 8:28.09 | 8:28.09 | |||||||
3 | Haderslev Drenge | 1992 | 523 | 8:30.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 2:06.16 | 2:06.16 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | |||||||||
Rasmus Koch | 1992 | |||||||||
Emil Maron | 1996 | 8:30.16 | 8:30.16 | |||||||
4 | Deltaswim 1 Drenge | 0 | 507 | 8:35.36 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 2:08.80 | 2:08.80 | |||||||
Mads Sørensen | 1995 | |||||||||
Oliver Sørensen | 1996 | |||||||||
Victor Tolstrup | 1996 | 8:35.36 | 8:35.36 | |||||||
5 | Nyborg Drenge | 0 | 507 | 8:35.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 1:59.15 | 1:59.15 | |||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | |||||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | |||||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 8:35.47 | 8:35.47 | |||||||
6 | Egif Herrer Hold 2 | 0 | 467 | 8:49.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Frederik Bøgebjerg | 1992 | 2:11.80 | 2:11.80 | |||||||
Nikolaj Borup | 1997 | |||||||||
Malthe Lindquist | 1996 | |||||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 8:49.89 | 8:49.89 | |||||||
7 | Drenge Rsk | 0 | 447 | 8:57.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Bruun | 1995 | 2:15.09 | 2:15.09 | |||||||
Kasper Egelund | 1995 | |||||||||
Christian Lund | 1996 | |||||||||
Rasmus Stubager | 1985 | 8:57.43 | 8:57.43 | |||||||
8 | Sts Drenge | 1991 | 445 | 8:58.59 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Mathias Green | 1992 | 2:08.57 | 2:08.57 | |||||||
Rasmus Christensen | 1996 | |||||||||
Henrik Petersen | 1994 | |||||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 8:58.59 | 8:58.59 | |||||||
9 | Triton Vejle Drenge 2 | 0 | 433 | 9:03.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 2:17.47 | 2:17.47 | |||||||
Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | |||||||||
Mathias Bech | 1996 | |||||||||
Daniel Kristensen | 1995 | 9:03.16 | 9:03.16 | |||||||
10 | Tempo Herrer | 0 | 404 | 9:15.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Rune Kay | 1996 | 2:36.76 | 2:36.76 | |||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | |||||||||
Jesper Madsen | 1993 | |||||||||
Tom Heilmann | 1997 | 9:15.83 | 9:15.83 | |||||||
11 | Vejens Herrer | 0 | 384 | 9:25.66 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Stig Sande Kjær | 1992 | 2:18.39 | 2:18.39 | |||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | |||||||||
Michael Andersen | 1995 | |||||||||
Anders Kjær Pedersen | 1995 | 9:25.66 | 9:25.66 | |||||||
- | Triton Vejle Drenge 1 | 0 | DSQ | tyvstart 4.svømmer | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 2:02.19 | 2:02.19 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 30, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Haderslev Piger | 1994 | 573 | 9:12.36 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Kathrine Maron | 1994 | 2:17.36 | 2:17.36 | |||||||
Lena Skøtt | 1995 | |||||||||
Julie Oxenvad | 1997 | |||||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 9:12.36 | 9:12.36 | |||||||
2 | Deltaswim 1 Piger | 0 | 529 | 9:27.35 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Nina Vestergaard | 1992 | 2:12.47 | 2:12.47 | |||||||
Lea Hoffmann | 1991 | |||||||||
Jeanette Jensen | 1993 | |||||||||
Signe V. Henriksen | 1994 | 9:27.35 | 9:27.35 | |||||||
3 | Kolding Piger | 0 | 522 | 9:30.06 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Caroline Svarer | 1997 | 2:27.57 | 2:27.57 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | |||||||||
Iben T. Johansen | 1989 | |||||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 9:30.06 | 9:30.06 | |||||||
4 | Triton Vejle Piger 1 | 0 | 490 | 9:42.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Kathrine Gohr | 1997 | 2:29.96 | 2:29.96 | |||||||
Simone Skouby Rosendahl | 1995 | |||||||||
Mie Skøtt Støttrup | 1996 | |||||||||
Maria J. V. Hededal | 1995 | 9:42.00 | 9:42.00 | |||||||
5 | Piger Rsk | 0 | 486 | 9:43.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 2:33.57 | 2:33.57 | |||||||
Astrid Koch | 1994 | |||||||||
Andrea Aagaard | 1996 | |||||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 9:43.82 | 9:43.82 | |||||||
6 | Nyborg Piger Disk | 0 | 477 | 9:47.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 2:27.66 | 2:27.66 | |||||||
Natascha Zender | 1997 | |||||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | |||||||||
Johanne Carr | 1999 | 9:47.38 | 9:47.38 | |||||||
7 | Vejens Damer | 0 | 447 | 10:00.06 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 2:26.72 | 2:26.72 | |||||||
Emilie Pedersen | 1995 | |||||||||
Nicoline Rundstrøm | 1996 | |||||||||
Anne-Mette Jensen | 1995 | 10:00.06 | 10:00.06 | |||||||
8 | Sts Piger | 1973 | 426 | 10:09.65 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 2:32.15 | 2:32.15 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | |||||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | |||||||||
Nete Allsopp | 1973 | 10:09.65 | 10:09.65 | |||||||
9 | Triton Vejle Piger 2 | 0 | 416 | 10:14.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
Mathilde Sørensen | 1996 | 2:30.77 | 2:30.77 | |||||||
Simone Kristensen | 1996 | |||||||||
Louise Bergenhagen | 1996 | |||||||||
Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 10:14.95 | 10:14.95 | |||||||
10 | Tempo Damer | 0 | 396 | 10:24.98 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 2:41.98 | 2:41.98 | |||||||
Mai Laurberg | 1996 | |||||||||
Christina Blaaberg | 1998 | |||||||||
Amalie Rasmussen | 1996 | 10:24.98 | 10:24.98 | |||||||
11 | Egif Damer Hold 2 | 0 | 370 | 10:39.01 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Anne Henriksen | 1996 | 2:32.16 | 2:32.16 | |||||||
Tatiana Amuthini Arumugam | 1996 | |||||||||
Matilde Christensen | 1992 | |||||||||
Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 10:39.01 | 10:39.01 | |||||||
- | Frem Piger | 0 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Amina Glibo | 1995 | |||||||||
Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | |||||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | |||||||||
Emilie Kallager | 1997 | 65 | DNS | |||||||
- | Nyborg Piger | 0 | DSQ | tyvstart 3.svømmer | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 2:29.95 | 2:29.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | 545 | 31.26 | 1:08.07 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christian Blom Jensen | 1994 | 523 | 33.48 | 1:09.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Christian Jensen | 1993 | 467 | 33.22 | 1:11.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 443 | 34.35 | 1:12.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Pedersen | 1994 | 382 | 35.54 | 1:16.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 318 | 39.50 | 1:21.49 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Nikolaj Borup | 1997 | 312 | 38.95 | 1:22.01 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Rune Friis Petersen | 1996 | 305 | 38.26 | 1:22.57 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Alexander Rohde | 1995 | 302 | 37.86 | 1:22.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Esben Jepsen | 1997 | 255 | 41.45 | 1:27.73 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Axel Damm | 1996 | 219 | 43.50 | 1:32.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
12 | Jacob de Lisser | 2001 | 136 | 50.49 | 1:48.01 | UK | ||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 538 | 36.74 | 1:17.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jannie Brink | 1996 | 519 | 36.43 | 1:18.03 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Matthiesen | 1994 | 491 | 37.15 | 1:19.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 441 | 38.55 | 1:22.37 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Silke Meyer | 1998 | 420 | 40.05 | 1:23.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Eriksen | 1990 | 398 | 40.37 | 1:25.21 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Lea Hoffmann | 1991 | 397 | 40.11 | 1:25.29 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Anette Schütt | 1989 | 368 | 41.40 | 1:27.53 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Nete Panduro | 1995 | 345 | 42.21 | 1:29.44 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
10 | Amanda Leweson | 1999 | 322 | 42.75 | 1:31.51 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Sara Rainer | 1994 | 279 | 45.26 | 1:35.93 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Ida Schwertfeger | 1997 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Danø | 1994 | 557 | 28.55 | 1:02.49 | 1:37.75 | 2:12.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 494 | 29.55 | 1:03.97 | 1:40.73 | 2:18.04 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 444 | 30.35 | 1:06.32 | 1:43.72 | 2:23.04 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Casper Runge | 1995 | 437 | 31.39 | 1:07.60 | 1:45.52 | 2:23.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Daniel Kristensen | 1995 | 374 | 32.97 | 1:11.79 | 1:51.60 | 2:31.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
6 | Henrik Petersen | 1994 | 365 | 34.27 | 1:12.66 | 1:52.16 | 2:32.61 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 324 | 35.29 | 1:16.15 | 1:57.15 | 2:38.88 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Baxter | 1996 | 296 | 36.14 | 1:18.06 | 2:01.32 | 2:43.70 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Frederik H Thomsen | 1997 | 292 | 37.03 | 1:19.29 | 2:02.45 | 2:44.41 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Michael Andersen | 1995 | 287 | 34.92 | 1:15.79 | 2:00.18 | 2:45.37 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 248 | 37.99 | 1:21.62 | 2:07.34 | 2:53.71 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 151 | 44.37 | 1:37.61 | 2:31.39 | 3:24.98 | UK | ||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Aagaard | 1996 | 441 | 34.05 | 1:13.39 | 1:55.48 | 2:38.64 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | 404 | 35.53 | 1:15.98 | 1:58.28 | 2:43.43 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Natascha Zender | 1997 | 360 | 37.31 | 1:20.06 | 2:04.26 | 2:49.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Iben T. Johansen | 1989 | 343 | 37.37 | 1:21.35 | 2:06.73 | 2:52.55 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Christina Blaaberg | 1998 | 336 | 37.55 | 1:21.27 | 2:07.02 | 2:53.67 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 331 | 37.28 | 1:20.84 | 2:07.22 | 2:54.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Signe V. Henriksen | 1994 | 310 | 40.20 | 1:26.47 | 2:12.67 | 2:58.42 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Helle Ahrenkiel | 1993 | 297 | 38.43 | 1:25.03 | 2:13.18 | 3:01.06 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Emilie Pedersen | 1995 | 271 | 41.26 | 1:28.80 | 2:17.71 | 3:06.67 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simone Kristensen | 1996 | 264 | 39.94 | 1:27.49 | 2:17.90 | 3:08.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
11 | Kathrine Trøster | 1997 | 218 | 41.52 | 1:32.45 | 2:26.18 | 3:20.79 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Green | 1992 | 476 | 26.00 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Tobias Dahl Vind | 1994 | 472 | 26.08 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 465 | 26.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor Tolstrup | 1996 | 458 | 26.33 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Jesper Madsen | 1993 | 454 | 26.41 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Steven Carney | 1994 | 454 | 26.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Bruun | 1995 | 442 | 26.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikkel Jensen | 1995 | 435 | 26.79 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Stig Schlünzen | 1993 | 428 | 26.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Mark Nielsen | 1995 | 425 | 27.00 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 402 | 27.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
12 | Alexander Wildenschild | 1997 | 314 | 29.88 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Vestergaard | 1992 | 597 | 27.61 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Karoline Kert | 1995 | 486 | 29.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 473 | 29.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Jeppesen | 1995 | 455 | 30.23 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Malene B. Schmidt | 1991 | 447 | 30.41 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Amina Glibo | 1995 | 428 | 30.84 | UK | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Jannie Brink | 1996 | 424 | 30.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 420 | 31.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
9 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 418 | 31.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 396 | 31.66 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Matilde Christensen | 1992 | 395 | 31.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Josephine Rasmussen | 1993 | 370 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 37, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Nicolai Pedersen | 1994 | 588 | 1:04.93 | 2:14.37 | 3:23.05 | 4:31.77 | 16:54.63 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:38.07 | 6:45.81 | 7:53.54 | 9:01.12 | ||||||
10:09.11 | 11:16.80 | 12:24.74 | 13:33.05 | |||||||
14:41.56 | 15:49.89 | |||||||||
2 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 562 | 1:04.53 | 2:13.00 | 3:22.52 | 4:31.45 | 17:09.83 | ||
Haderslev Svømme Klub | 5:39.50 | 6:48.46 | 7:57.99 | 9:06.24 | ||||||
10:15.39 | 11:24.66 | 12:34.11 | 13:43.86 | |||||||
14:52.34 | 16:01.89 | |||||||||
3 | Oliver Sørensen | 1996 | 526 | 1:05.48 | 2:15.11 | 3:25.32 | 4:36.36 | 17:33.09 | ||
Delta Svøm | 5:47.69 | 6:58.60 | 8:09.40 | 9:20.18 | ||||||
10:30.34 | 11:41.12 | 12:51.98 | 14:03.08 | |||||||
15:13.95 | 16:24.37 | |||||||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | 523 | 4:01.83 | 5:12.53 | 6:23.22 | 7:33.72 | 17:35.13 | ||
Svømmeklubben Opnør | 8:44.80 | 9:55.82 | 11:06.25 | 12:17.11 | ||||||
13:28.36 | 14:39.71 | 15:50.85 | 17:01.74 | |||||||
5 | Jan Søgaard | 1987 | 461 | 1:06.29 | 2:17.47 | 3:28.71 | 4:42.68 | 18:20.41 | ||
Kolding SK | 5:55.32 | 7:08.84 | 8:21.92 | 9:36.11 | ||||||
10:52.54 | 12:08.97 | 13:23.59 | 14:37.77 | |||||||
15:53.41 | 17:08.22 | |||||||||
6 | Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | 452 | 4:14.42 | 5:29.30 | 6:43.86 | 7:57.76 | 18:27.89 | ||
Vejle Svømmeklub Triton2 | 9:12.87 | 11:05.24 | 12:19.13 | 13:34.26 | ||||||
14:47.73 | 16:02.68 | 17:16.99 | 18:27.89 | |||||||
7 | Frederik H Thomsen | 1997 | 433 | 4:24.75 | 5:40.31 | 6:56.03 | 8:11.98 | 18:43.95 | ||
Ringe Svømme Klub | 9:28.42 | 10:43.98 | 11:59.66 | 13:15.14 | ||||||
14:28.94 | 15:42.62 | 16:56.67 | 18:10.29 | |||||||
8 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | 403 | 4:22.36 | 5:39.62 | 6:55.83 | 8:13.41 | 19:10.71 | UK | |
Frem Odense | 9:29.93 | 10:46.96 | 12:04.94 | 13:22.70 | ||||||
15:19.92 | 16:37.31 | 18:33.37 | ||||||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | 397 | 1:09.49 | 2:25.66 | 3:42.79 | 5:00.40 | 19:16.22 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:19.47 | 7:38.23 | 8:56.98 | 10:14.23 | ||||||
11:32.14 | 12:50.28 | 14:07.82 | 15:25.30 | |||||||
17:22.69 | 18:39.14 | |||||||||
10 | Stig Sande Kjær | 1992 | 362 | 5:07.55 | 7:07.46 | 10:29.79 | 15:52.22 | 19:52.32 | ||
Vejen Svømmeklub | 19:14.73 | |||||||||
11 | Malthe Lindquist | 1996 | 353 | 3:51.56 | 6:33.60 | 8:35.80 | 9:57.72 | 20:03.20 | ||
Erritsø Gymnastik Og IF | 11:19.53 | 12:40.62 | 14:01.99 | 16:05.76 | ||||||
17:27.97 | 18:48.13 | 20:03.20 | ||||||||
12 | Rune Kay | 1996 | 288 | 1:20.86 | 2:49.24 | 4:18.23 | 5:47.82 | 21:26.69 | ||
Svømmeklubben Tempo | 7:16.88 | 8:46.61 | 10:15.64 | 11:44.98 | ||||||
13:13.93 | 14:43.58 | 16:14.42 | 17:43.72 | |||||||
19:12.79 | 20:42.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 38, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mathilde Stærk | 1990 | 579 | 1:07.18 | 2:20.35 | 3:34.34 | 4:47.95 | 9:41.21 | ||
Kolding SK | 6:01.74 | 7:15.38 | 8:29.30 | |||||||
2 | Lena Skøtt | 1995 | 572 | 1:08.51 | 2:22.15 | 3:36.06 | 4:50.25 | 9:43.63 | ||
Haderslev Svømme Klub | 6:03.29 | 7:16.97 | 8:30.90 | |||||||
3 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 521 | 1:11.01 | 2:27.09 | 3:42.74 | 4:57.94 | 10:02.04 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:14.72 | 7:30.78 | 8:47.32 | |||||||
4 | Astrid Koch | 1994 | 506 | 1:12.83 | 2:29.10 | 3:45.83 | 5:02.24 | 10:08.24 | ||
Ringe Svømme Klub | 6:18.81 | 7:36.08 | 8:53.13 | |||||||
5 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 486 | 1:12.62 | 2:30.13 | 3:47.97 | 5:05.84 | 10:16.22 | ||
Vejen Svømmeklub | 6:24.34 | 7:43.31 | 9:00.92 | |||||||
6 | Johanne Carr | 1999 | 483 | 1:12.35 | 2:30.34 | 3:48.64 | 5:07.04 | 10:17.71 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:25.46 | 7:44.31 | 9:02.02 | |||||||
7 | Jeanette Jensen | 1993 | 465 | 1:52.38 | 3:10.81 | 4:29.39 | 5:47.37 | 10:25.49 | ||
Delta Svøm | 7:05.95 | 8:25.14 | 9:45.71 | |||||||
8 | Helle Ahrenkiel | 1993 | 454 | 1:16.95 | 2:37.51 | 3:57.30 | 5:16.43 | 10:30.59 | ||
Svømmeklubben Opnør | 6:35.03 | 7:54.20 | 9:12.73 | |||||||
9 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 413 | 1:16.37 | 2:38.18 | 3:59.44 | 5:21.75 | 10:50.66 | UK | |
Frem Odense | 6:44.26 | 8:06.80 | 9:29.01 | |||||||
10 | Mathilde Sørensen | 1996 | 375 | 1:13.18 | 2:35.40 | 4:00.73 | 5:26.68 | 11:11.66 | ||
Vejle Svømmeklub Triton2 | 6:53.63 | 8:20.88 | 9:48.67 | |||||||
11 | Mai Laurberg | 1996 | 357 | 1:16.25 | 2:41.15 | 4:07.39 | 5:34.73 | 11:22.95 | ||
Svømmeklubben Tempo | 7:01.98 | 8:30.06 | 9:58.15 | |||||||
12 | Liselotte Baxter | 1998 | 346 | 1:19.90 | 2:49.79 | 5:04.97 | 6:34.33 | 11:30.24 | ||
Erritsø Gymnastik Og IF | 8:00.66 | 9:27.03 | 10:51.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 39, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Nyborg Drenge | 0 | 526 | 3:47.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Steven Carney | 1994 | 28.18 | 58.44 | 58.44 | ||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | 26.39 | 56.19 | 1:54.63 | ||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 25.67 | 53.55 | 2:48.18 | ||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 28.03 | 58.92 | 3:47.10 | ||||||
2 | Kolding Drenge | 0 | 525 | 3:47.20 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Michael Danø | 1994 | 27.18 | 56.82 | 56.82 | ||||||
Jan Søgaard | 1987 | 27.07 | 56.85 | 1:53.67 | ||||||
Christian Jensen | 1993 | 26.40 | 56.23 | 2:49.90 | ||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 27.05 | 57.30 | 3:47.20 | ||||||
3 | Deltaswim 1 Drenge | 0 | 507 | 3:49.89 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 27.58 | 57.76 | 57.76 | ||||||
Oliver Sørensen | 1996 | 27.08 | 56.97 | 1:54.73 | ||||||
Mads Sørensen | 1995 | 27.35 | 58.95 | 2:53.68 | ||||||
Victor Tolstrup | 1996 | 26.96 | 56.21 | 3:49.89 | ||||||
4 | Triton Vejle Drenge 1 | 0 | 505 | 3:50.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Anders Segato | 1993 | 27.81 | 57.97 | 57.97 | ||||||
Stig Schlünzen | 1993 | 27.23 | 57.41 | 1:55.38 | ||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | 28.22 | 58.50 | 2:53.88 | ||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 27.02 | 56.31 | 3:50.19 | ||||||
5 | Egif Herrer Hold 3 | 0 | 488 | 3:52.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Jens Christian Olsen | 1995 | 29.11 | 1:00.55 | 1:00.55 | ||||||
Jacob Dahl Andersen | 1994 | 28.08 | 58.80 | 1:59.35 | ||||||
Frederik Bøgebjerg | 1992 | 27.19 | 57.02 | 2:56.37 | ||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 26.96 | 56.52 | 3:52.89 | ||||||
6 | Haderslev Drenge | 1992 | 482 | 3:53.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 27.67 | 57.38 | 57.38 | ||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 28.55 | 59.93 | 1:57.31 | ||||||
Rasmus Koch | 1992 | 26.46 | 55.36 | 2:52.67 | ||||||
Emil Maron | 1996 | 28.97 | 1:01.04 | 3:53.71 | ||||||
7 | Tempo Herrer | 0 | 465 | 3:56.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Jesper Madsen | 1993 | 27.48 | 57.63 | 57.63 | ||||||
Tom Heilmann | 1997 | 30.45 | 1:03.58 | 2:01.21 | ||||||
Mads Hjort | 1986 | 27.11 | 57.49 | 2:58.70 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 27.24 | 57.98 | 3:56.68 | ||||||
8 | Drenge Rsk | 0 | 450 | 3:59.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Christian Lund | 1996 | 29.53 | 1:02.02 | 1:02.02 | ||||||
Oliver Bruun | 1995 | 27.83 | 58.59 | 2:00.61 | ||||||
Rasmus Stubager | 1985 | 27.57 | 59.97 | 3:00.58 | ||||||
Kasper Egelund | 1995 | 27.93 | 58.63 | 3:59.21 | ||||||
9 | Sts Drenge | 1991 | 418 | 4:05.21 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Mathias Green | 1992 | 28.81 | 58.93 | 58.93 | ||||||
Henrik Petersen | 1994 | 29.49 | 1:01.67 | 2:00.60 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 29.64 | 1:03.28 | 3:03.88 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 29.00 | 1:01.33 | 4:05.21 | ||||||
10 | Triton Vejle Drenge 2 | 0 | 415 | 4:05.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
Mathias Bech | 1996 | 30.00 | 1:01.75 | 1:01.75 | ||||||
Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 28.61 | 59.88 | 2:01.63 | ||||||
Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | 30.10 | 1:03.53 | 3:05.16 | ||||||
Daniel Kristensen | 1995 | 28.49 | 1:00.60 | 4:05.76 | ||||||
11 | Vejens Herrer | 0 | 374 | 4:14.49 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Anders Kjær Pedersen | 1995 | 28.35 | 1:00.11 | 1:00.11 | ||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 31.50 | 1:06.78 | 2:06.89 | ||||||
Michael Andersen | 1995 | 30.75 | 1:04.95 | 3:11.84 | ||||||
Stig Sande Kjær | 1992 | 30.35 | 1:02.65 | 4:14.49 | ||||||
12 | Frem Drenge | 0 | 270 | 4:43.50 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Mark Nielsen | 1995 | 30.27 | 1:03.86 | 1:03.86 | ||||||
Nicolai Uhrenholdt | 1995 | 31.43 | 1:05.66 | 2:09.52 | ||||||
Kasper Mikkelsen | 1998 | 35.29 | 1:15.93 | 3:25.45 | ||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 36.79 | 1:18.05 | 4:43.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 4. Division | Udskriftsdato | 10 april 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 april 2011 |
Løb 40, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Haderslev Piger | 1994 | 802 | 3:44.15 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Kathrine Maron | 1994 | 1:03.94 | 1:35.04 | 1:35.04 | ||||||
Lena Skøtt | 1995 | 33.44 | 1:04.11 | 2:39.15 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 33.41 | 1:05.00 | 3:44.15 | ||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 3:44.15 | ||||||||
2 | Triton Vejle Piger 1 | 0 | 498 | 4:22.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Karoline Kert | 1995 | 31.08 | 1:04.47 | 1:04.47 | ||||||
Lise B. Aagaard | 1996 | 31.16 | 1:05.41 | 2:09.88 | ||||||
Maria J. V. Hededal | 1995 | 30.91 | 1:04.87 | 3:14.75 | ||||||
Simone Skouby Rosendahl | 1995 | 32.59 | 1:07.92 | 4:22.67 | ||||||
3 | Piger Rsk | 0 | 495 | 4:23.15 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 32.52 | 1:08.93 | 1:08.93 | ||||||
Andrea Aagaard | 1996 | 30.65 | 1:04.52 | 2:13.45 | ||||||
Astrid Koch | 1994 | 30.76 | 1:04.83 | 3:18.28 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 30.47 | 1:04.87 | 4:23.15 | ||||||
4 | Kolding Piger | 0 | 476 | 4:26.72 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Laura Jeppesen | 1995 | 31.81 | 1:06.43 | 1:06.43 | ||||||
Maja Eriksen | 1990 | 32.24 | 1:07.68 | 2:14.11 | ||||||
Simone Frandsen | 1995 | 31.81 | 1:07.04 | 3:21.15 | ||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 31.21 | 1:05.57 | 4:26.72 | ||||||
5 | Sts Piger | 1973 | 469 | 4:27.99 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 33.04 | 1:09.08 | 1:09.08 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 31.96 | 1:06.55 | 2:15.63 | ||||||
Anette Schütt | 1989 | 31.88 | 1:07.35 | 3:22.98 | ||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 31.08 | 1:05.01 | 4:27.99 | ||||||
6 | Nyborg Piger | 0 | 463 | 4:29.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 32.03 | 1:06.73 | 1:06.73 | ||||||
Stine Johansen | 1997 | 31.02 | 1:06.58 | 2:13.31 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 32.25 | 1:07.83 | 3:21.14 | ||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | 32.27 | 1:08.03 | 4:29.17 | ||||||
7 | Vejens Damer | 0 | 426 | 4:36.68 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Anne-Mette Jensen | 1995 | 32.63 | 1:07.64 | 1:07.64 | ||||||
Emilie Pedersen | 1995 | 34.17 | 1:11.64 | 2:19.28 | ||||||
Nicoline Rundstrøm | 1996 | 33.58 | 1:10.94 | 3:30.22 | ||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 31.69 | 1:06.46 | 4:36.68 | ||||||
8 | Egif Damer Hold 3 | 0 | 398 | 4:43.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Matilde Christensen | 1992 | 32.85 | 1:08.30 | 1:08.30 | ||||||
Anne Henriksen | 1996 | 1:10.14 | 1:45.36 | 2:53.66 | ||||||
Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 38.82 | 1:11.81 | 4:05.47 | ||||||
Amalie Bøgebjerg | 1995 | 37.61 | 37.61 | 4:43.08 | ||||||
9 | Tempo Damer | 0 | 396 | 4:43.48 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 34.09 | 1:13.00 | 1:13.00 | ||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 32.87 | 1:09.62 | 2:22.62 | ||||||
Amalie Rasmussen | 1996 | 33.37 | 1:10.97 | 3:33.59 | ||||||
Stine Rasmussen | 1992 | 32.72 | 1:09.89 | 4:43.48 | ||||||
- | Deltaswim 1 Piger | 0 | DSQ | tyvstart 3 sv | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Nina Vestergaard | 1992 | 29.41 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
- | Triton Vejle Piger 2 | 0 | DSQ | tyvstart 1 sv | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton2 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 april 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |