Resultater for GTI Greve Midtby Center Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Greve Midtby Center Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 maj 2011 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Henriette Stuhr | 1996 | 551 | 31.76 | 1:06.16 | 1:41.58 | 2:15.64 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kathrine Barrett | 1996 | 537 | 31.27 | 1:05.60 | 1:41.76 | 2:16.76 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 502 | 31.78 | 1:07.52 | 1:43.92 | 2:19.89 | |||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Emma Vanggård | 1996 | 482 | 31.16 | 1:06.76 | 1:44.23 | 2:21.75 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rikke Willumsen | 1996 | 461 | 32.32 | 1:08.21 | 1:46.44 | 2:23.92 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mie Jørgensen | 1996 | 420 | 34.30 | 1:12.64 | 1:51.79 | 2:28.44 | |||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Katrine Larsen | 1996 | 402 | 34.17 | 1:13.21 | 1:52.52 | 2:30.68 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Jensen | 1996 | 398 | 35.04 | 1:14.01 | 1:53.24 | 2:31.16 | |||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | 321 | 35.81 | 1:16.63 | 1:59.68 | 2:42.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Marie Louise P. Clausen | 1996 | 206 | 44.06 | 1:30.65 | 2:19.30 | 3:08.17 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 628 | 30.66 | 1:04.31 | 1:37.01 | 2:09.80 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 463 | 33.50 | 1:10.41 | 1:47.40 | 2:23.73 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 458 | 32.93 | 1:09.86 | 1:47.78 | 2:24.17 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Palmø | 1997 | 408 | 34.77 | 1:12.55 | 1:52.12 | 2:29.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Dollas | 1998 | 361 | 35.64 | 1:14.76 | 1:56.20 | 2:36.08 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 321 | 37.65 | 1:20.04 | 2:01.82 | 2:42.43 | |||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Mathilde Olsen | 1998 | 318 | 36.59 | 1:18.50 | 2:01.47 | 2:42.86 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 308 | 37.48 | 1:19.81 | 2:03.04 | 2:44.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Silke Christoffersen | 1998 | 293 | 37.19 | 1:19.74 | 2:05.00 | 2:47.32 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Caroline Sørensen | 1997 | 286 | 37.29 | 1:19.74 | 2:05.85 | 2:48.66 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 270 | 38.19 | 1:22.39 | 2:08.38 | 2:52.00 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sofie Karoline Jensen | 1997 | 259 | 37.94 | 1:22.72 | 2:09.63 | 2:54.40 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bonnesen | 1999 | 273 | 39.99 | 1:23.32 | 2:07.36 | 2:51.39 | |||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 245 | 42.04 | 1:28.20 | 2:14.83 | 2:57.61 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 232 | 39.25 | 1:25.23 | 2:13.64 | 3:00.87 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Andersen | 1999 | 190 | 42.96 | 1:33.97 | 2:26.74 | 3:13.46 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 171 | 43.39 | 1:34.46 | 2:28.65 | 3:20.22 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karoline Rasmussen | 1999 | 126 | 49.37 | 1:46.53 | 2:46.51 | 3:41.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Julie Nielsen | 1999 | 109 | 50.08 | 1:51.59 | 2:54.96 | 3:52.68 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emilia Mikkelsen | 1999 | 107 | 51.54 | 1:25.71 | 1:51.08 | 3:54.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alma Gårdstrom | 1999 | 105 | 44.03 | 1:45.93 | 2:51.25 | 3:55.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Alma Esbensen | 2000 | DNF | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | DNF | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 249 | 40.91 | 1:27.11 | 2:13.53 | 2:56.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | 154 | 47.49 | 2:34.16 | 3:27.22 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristhine Andersen | 2002 | 118 | 46.96 | 1:46.38 | 2:46.94 | 3:46.38 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alberte Andersen | 2001 | 94 | 57.11 | 1:59.83 | 3:03.09 | 4:04.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nynne Nørlem | 2002 | 76 | 54.97 | 2:03.25 | 3:15.69 | 4:22.77 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:35 |