Resultat för Filbyter Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Frida Jakobsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.87 | 2:17.17 | 3:29.23 | 4:42.71 | 9:35.74 | ||
5:56.50 | 7:10.74 | 8:24.57 | ||||||||
2 | Maria Larsson | 1989 | Karlstads Simsällskap | 1:09.83 | 2:24.96 | 3:38.27 | 4:52.52 | 9:45.36 | ||
6:05.04 | 7:18.35 | 8:32.15 | ||||||||
3 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.04 | 2:24.66 | 3:38.79 | 4:52.73 | 9:48.92 | ||
6:06.12 | 7:21.35 | 8:36.02 | ||||||||
4 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.71 | 2:25.31 | 3:41.20 | 4:57.70 | 10:00.54 | ||
6:14.00 | 7:30.46 | 8:46.34 | ||||||||
5 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:08.08 | 2:23.84 | 3:41.77 | 4:59.89 | 10:14.51 | ||
6:18.13 | 7:37.04 | 8:56.73 | ||||||||
6 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.24 | 2:28.69 | 3:46.60 | 5:04.67 | 10:18.66 | ||
6:24.01 | 7:42.69 | 9:01.20 | ||||||||
7 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.24 | 2:31.48 | 3:51.03 | 5:10.60 | 10:28.35 | ||
6:30.11 | 7:50.40 | 9:09.76 | ||||||||
8 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.41 | 2:39.50 | 4:03.53 | 5:26.73 | 10:46.68 | ||
6:47.99 | 8:09.19 | 9:29.18 | ||||||||
9 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:16.71 | 2:41.58 | 4:06.18 | 5:29.02 | 10:51.03 | ||
6:50.23 | 8:11.89 | 9:32.67 | ||||||||
10 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 1:15.99 | 2:39.79 | 4:02.84 | 5:26.84 | 10:54.02 | ||
6:48.92 | 8:11.90 | 9:34.67 | ||||||||
11 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.26 | 2:40.21 | 4:03.82 | 5:28.47 | 11:02.59 | ||
6:52.39 | 8:16.72 | 9:40.57 | ||||||||
12 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:14.44 | 2:37.13 | 4:01.68 | 5:26.79 | 11:03.13 | ||
6:51.92 | 8:17.10 | 9:40.13 | ||||||||
13 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:18.98 | 2:44.52 | 4:10.47 | 5:37.40 | 11:18.72 | ||
7:03.92 | 8:29.42 | 9:55.43 | ||||||||
14 | Malin Wärn | 1996 | Karlskoga Simförening | 1:20.42 | 2:49.15 | 4:18.61 | 5:47.90 | 11:35.60 | ||
7:16.97 | 8:44.92 | 10:11.81 | ||||||||
15 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:17.14 | 2:43.23 | 4:11.19 | 5:41.04 | 11:35.82 | ||
7:11.07 | 8:41.36 | 10:10.35 | ||||||||
16 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:18.31 | 2:47.25 | 4:16.66 | 5:46.22 | 11:41.90 | ||
7:15.78 | 8:46.21 | 10:15.71 | ||||||||
17 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:21.51 | 2:52.00 | 4:23.18 | 5:54.20 | 12:03.94 | ||
7:26.50 | 8:59.41 | 10:32.02 | ||||||||
18 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:26.88 | 3:05.62 | 4:45.00 | 6:24.31 | 12:54.06 | ||
8:03.82 | 9:42.54 | 11:20.87 | ||||||||
19 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:27.18 | 3:06.46 | 4:46.74 | 6:28.20 | 13:16.20 | ||
8:10.68 | 9:52.59 | 11:35.65 | ||||||||
20 | Evelina Sandström | 1998 | Filipstads Simklubb | 1:41.13 | 3:32.05 | 5:23.46 | 7:18.05 | 14:57.91 | ||
9:14.91 | 11:10.52 | 13:03.94 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.54 | 2:08.14 | 3:15.50 | 4:21.31 | 8:35.99 | ||
5:26.03 | 6:30.36 | 7:34.66 | ||||||||
2 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 1:02.78 | 2:08.62 | 3:15.71 | 4:22.89 | 8:49.56 | ||
5:29.40 | 6:36.54 | 7:43.68 | ||||||||
3 | Victor Westerlund | 1992 | Karlstads Simsällskap | 1:01.40 | 2:08.52 | 3:16.71 | 4:25.16 | 8:53.53 | ||
5:33.40 | 6:41.72 | 7:49.53 | ||||||||
4 | Kalle Lindborg | 1994 | Motala Simsällskap | 1:03.16 | 2:11.43 | 3:21.56 | 4:31.79 | 9:11.84 | ||
5:43.91 | 6:55.38 | 8:04.85 | ||||||||
5 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.32 | 2:12.09 | 3:21.70 | 4:31.79 | 9:14.07 | ||
5:42.20 | 6:53.00 | 8:04.15 | ||||||||
6 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 1:03.86 | 2:14.33 | 3:25.41 | 4:36.80 | 9:19.54 | ||
5:48.44 | 6:59.04 | 8:09.45 | ||||||||
7 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 1:05.74 | 2:16.55 | 3:28.17 | 4:39.04 | 9:23.60 | ||
5:51.17 | 7:03.63 | 8:16.23 | ||||||||
8 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:03.87 | 2:14.42 | 3:26.50 | 4:39.11 | 9:23.77 | ||
5:50.78 | 7:03.31 | 8:15.36 | ||||||||
9 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 1:05.63 | 2:17.52 | 3:29.65 | 4:42.90 | 9:34.23 | ||
5:56.61 | 7:09.66 | 8:22.95 | ||||||||
10 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:15.83 | 2:36.28 | 3:57.96 | 5:19.34 | 10:40.64 | ||
6:40.55 | 8:01.80 | 9:22.45 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Ivarsson | 1992 | Motala Simsällskap | 29.13 | ||||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 29.95 | ||||||
3 | Evelina Karlsson | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.99 | ||||||
4 | Anna-Maria Owén | 1989 | Karlskoga Simförening | 30.07 | ||||||
5 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 30.15 | ||||||
6 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.31 | ||||||
7 | Tove Törnström | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.70 | ||||||
8 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.82 | ||||||
9 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 31.11 | ||||||
10 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.49 | ||||||
11 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 31.61 | ||||||
11 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 31.61 | ||||||
13 | Lovisa Liljeblad | 1991 | Motala Simsällskap | 31.63 | ||||||
14 | Victoria Forsman | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 31.75 | ||||||
15 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 31.78 | ||||||
16 | Linnea Almqvist | 1991 | Karlskoga Simförening | 31.94 | ||||||
17 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 32.00 | ||||||
18 | Ida Lindén | 1994 | Västerviks Simsällskap | 32.09 | ||||||
19 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 32.48 | ||||||
20 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.80 | ||||||
21 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsällskap | 32.99 | ||||||
22 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 33.12 | ||||||
23 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 33.25 | ||||||
24 | Johanna Sjögren | 1993 | Västerviks Simsällskap | 33.31 | ||||||
25 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.33 | ||||||
26 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.45 | ||||||
27 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 33.59 | ||||||
28 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 33.61 | ||||||
29 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.68 | ||||||
30 | Emma Anzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.74 | ||||||
31 | Linnéa Svärd | 1995 | Karlstads Simsällskap | 33.80 | ||||||
32 | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | 33.92 | ||||||
33 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 33.93 | ||||||
34 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 33.96 | ||||||
35 | Lovisa Sedin | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 34.00 | ||||||
36 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.03 | ||||||
37 | Julia Westholm | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.14 | ||||||
38 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 34.43 | ||||||
39 | Emma Bergqvist | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.55 | ||||||
40 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.56 | ||||||
41 | Therese Karlsson | 1995 | Motala Simsällskap | 34.96 | ||||||
42 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.33 | ||||||
43 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 35.35 | ||||||
44 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.54 | ||||||
45 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 35.68 | ||||||
46 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 35.73 | ||||||
47 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 35.81 | ||||||
47 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 35.81 | ||||||
49 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.87 | ||||||
50 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 36.04 | ||||||
51 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 36.06 | ||||||
52 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 36.25 | ||||||
53 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 36.40 | ||||||
54 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 36.44 | ||||||
55 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.46 | ||||||
56 | Fanny Vikholm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 36.57 | ||||||
56 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 36.57 | ||||||
58 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 36.58 | ||||||
59 | Lisa Jansson | 1995 | Västerviks Simsällskap | 36.60 | ||||||
60 | Jenny Andersson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 36.71 | ||||||
61 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.83 | ||||||
62 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 37.57 | ||||||
63 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.59 | ||||||
64 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 37.62 | ||||||
65 | Sofia Hedin | 1994 | Motala Simsällskap | 37.87 | ||||||
66 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.93 | ||||||
67 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 37.98 | ||||||
68 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 38.29 | ||||||
69 | Elna Eriksson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 38.34 | ||||||
70 | Freja Karlsson | 1992 | Motala Simsällskap | 38.77 | ||||||
71 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.13 | ||||||
72 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.16 | ||||||
73 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.24 | ||||||
74 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 39.48 | ||||||
75 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.66 | ||||||
76 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.75 | ||||||
77 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 39.85 | ||||||
78 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.13 | ||||||
79 | Sanna Tykesson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 40.46 | ||||||
80 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.47 | ||||||
81 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.90 | ||||||
82 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 41.40 | ||||||
83 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.79 | ||||||
84 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 42.14 | ||||||
85 | Klara Wiklundh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 42.62 | ||||||
86 | Wilma Ekergren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 42.71 | ||||||
87 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 43.00 | ||||||
88 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.38 | ||||||
89 | Fanny Raunio | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.48 | ||||||
90 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.96 | ||||||
91 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.14 | ||||||
92 | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | 45.12 | ||||||
- | Johanna Westman | 1997 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | Annie Johansson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lars Frölander | 1974 | Linköpings Allmänna SS | 24.80 | ||||||
2 | Pontus Palmqvist | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 26.31 | ||||||
3 | Samuel Bälter | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 26.39 | ||||||
4 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.48 | ||||||
5 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.59 | ||||||
6 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 26.76 | ||||||
7 | Björn Gunnarsson | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.79 | ||||||
8 | Simon Vestin | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.04 | ||||||
9 | Marcus Lindström | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.45 | ||||||
9 | Deniz Hekmati | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.45 | ||||||
11 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 27.51 | ||||||
12 | Kalle Lindborg | 1994 | Motala Simsällskap | 27.78 | ||||||
13 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 28.64 | ||||||
14 | John Classon | 1995 | Kalmar Simsällskap | 28.96 | ||||||
15 | Tim Petri | 1993 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 29.14 | ||||||
16 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.16 | ||||||
17 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 29.17 | ||||||
18 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.23 | ||||||
19 | Anton Persson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 29.25 | ||||||
20 | Johan Rebner | 1992 | Karlstads Simsällskap | 29.27 | ||||||
21 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 29.35 | ||||||
22 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.76 | ||||||
23 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 29.78 | ||||||
24 | Rikard Gustafsson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.86 | ||||||
25 | Hampus Andersson | 1994 | Motala Simsällskap | 30.14 | ||||||
26 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 30.23 | ||||||
27 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsällskap | 30.38 | ||||||
28 | Tommy Aspvik | 1990 | Södertörns Simsällskap | 30.79 | ||||||
29 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.93 | ||||||
30 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 31.17 | ||||||
31 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.31 | ||||||
32 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.38 | ||||||
33 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.48 | ||||||
34 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 31.64 | ||||||
35 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 31.70 | ||||||
36 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.84 | ||||||
37 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.96 | ||||||
38 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 32.03 | ||||||
39 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 32.11 | ||||||
40 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.19 | ||||||
41 | Niclas Friberg | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 32.23 | ||||||
41 | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | 32.23 | ||||||
43 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 32.50 | ||||||
44 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.02 | ||||||
45 | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.03 | ||||||
46 | Pontus Askmalm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.71 | ||||||
47 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 33.87 | ||||||
48 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.32 | ||||||
49 | Arvid Löfgren | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.52 | ||||||
50 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.87 | ||||||
51 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.94 | ||||||
52 | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.01 | ||||||
53 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 35.22 | ||||||
54 | Emil Danmo | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.21 | ||||||
55 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 36.36 | ||||||
56 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 36.51 | ||||||
57 | Emil Simonsson | 1997 | Motala Simsällskap | 36.56 | ||||||
58 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.97 | ||||||
59 | Björn Wei | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.14 | ||||||
60 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.17 | ||||||
61 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 37.68 | ||||||
62 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.90 | ||||||
63 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 38.02 | ||||||
64 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.50 | ||||||
65 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 42.12 | ||||||
66 | Jesper van Kerkvoorde | 1998 | Södertörns Simsällskap | 43.78 | ||||||
67 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 44.97 | ||||||
68 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.28 | ||||||
69 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.77 | ||||||
70 | Caspian Süsskind | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 46.94 | ||||||
71 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.28 | ||||||
72 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.84 | ||||||
73 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 51.69 | ||||||
- | Henric Roos | 1997 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mohammed Abdular | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Öhgren | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 1:08.68 | 2:31.55 | 4:06.49 | 5:20.17 | |||
2 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:14.28 | 2:43.20 | 4:22.83 | 5:38.28 | |||
3 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.22 | 2:48.21 | 4:26.34 | 5:45.95 | |||
4 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:18.97 | 2:52.31 | 4:26.82 | 5:52.16 | |||
5 | Emma Bergqvist | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.34 | 2:51.38 | 4:40.54 | 6:00.46 | |||
6 | Maria Åkesson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 1:15.86 | 2:53.97 | 4:45.02 | 6:10.25 | |||
7 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:28.37 | 3:05.39 | 4:49.89 | 6:25.36 | |||
8 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:25.56 | 3:06.24 | 4:56.40 | 6:26.59 | |||
9 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:46.04 | 3:43.46 | 5:44.35 | 7:31.09 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karl-Fredrik Gudjonsson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.88 | 2:22.66 | 3:39.30 | 4:48.21 | |||
2 | Gustav Jerlvall-Jeppsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.41 | 2:26.31 | 3:47.76 | 4:57.81 | |||
3 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 1:05.80 | 2:25.74 | 3:51.39 | 4:58.90 | |||
4 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.38 | 2:28.40 | 4:04.37 | 5:12.95 | |||
5 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 1:12.98 | 2:41.22 | 4:12.15 | 5:15.77 | |||
6 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 1:10.59 | 2:29.47 | 4:03.47 | 5:17.63 | |||
7 | David Larsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:11.22 | 2:32.88 | 4:07.17 | 5:18.06 | |||
8 | Oskar Johnsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.19 | 2:34.44 | 4:07.08 | 5:18.16 | |||
9 | Tim Petri | 1993 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:13.94 | 2:41.05 | 4:08.23 | 5:20.09 | |||
10 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:13.83 | 2:39.32 | 4:10.13 | 5:21.38 | |||
11 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.84 | 2:36.40 | 4:09.63 | 5:23.12 | |||
12 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:19.29 | 2:43.05 | 4:19.47 | 5:34.22 | |||
13 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:23.29 | 2:58.12 | 4:42.17 | 6:04.06 | |||
- | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:46 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Forsman | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 35.27 | ||||||
2 | Gabriella Ivarsson | 1992 | Motala Simsällskap | 35.77 | ||||||
3 | Evelina Karlsson | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.13 | ||||||
4 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 36.18 | ||||||
5 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 36.80 | ||||||
6 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 37.06 | ||||||
7 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 37.23 | ||||||
8 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.51 | ||||||
9 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.53 | ||||||
10 | Lovisa Heldring | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.78 | ||||||
11 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 38.02 | ||||||
12 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.20 | ||||||
13 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 38.28 | ||||||
14 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 38.87 | ||||||
15 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 39.01 | ||||||
16 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 39.46 | ||||||
17 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 39.47 | ||||||
18 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 39.48 | ||||||
19 | Linnéa Svärd | 1995 | Karlstads Simsällskap | 39.54 | ||||||
20 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 39.64 | ||||||
21 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.93 | ||||||
22 | Lovisa Liljeblad | 1991 | Motala Simsällskap | 40.02 | ||||||
23 | Isabell Heiding | 1996 | Kalmar Simsällskap | 40.10 | ||||||
24 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 40.18 | ||||||
25 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.47 | ||||||
26 | Matilda Olsén | 1994 | Kalmar Simsällskap | 40.62 | ||||||
27 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 40.75 | ||||||
28 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 40.80 | ||||||
29 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 41.01 | ||||||
30 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 41.06 | ||||||
31 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 41.19 | ||||||
32 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 41.66 | ||||||
33 | Klara Wallteng | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.90 | ||||||
34 | Lisa Jansson | 1995 | Västerviks Simsällskap | 41.93 | ||||||
35 | Ida Lindén | 1994 | Västerviks Simsällskap | 42.14 | ||||||
36 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.32 | ||||||
37 | Matilda Jonasson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.37 | ||||||
38 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 42.56 | ||||||
38 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 42.56 | ||||||
40 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.60 | ||||||
41 | Freja Karlsson | 1992 | Motala Simsällskap | 42.61 | ||||||
42 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.88 | ||||||
43 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.01 | ||||||
44 | Emma Anzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.05 | ||||||
45 | Lovisa Sedin | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 43.19 | ||||||
46 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.20 | ||||||
47 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.38 | ||||||
48 | Therese Karlsson | 1995 | Motala Simsällskap | 43.52 | ||||||
49 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 43.72 | ||||||
50 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 44.00 | ||||||
51 | Beatrice Bengtsson | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.14 | ||||||
52 | Diana Saleh | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 44.33 | ||||||
53 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.45 | ||||||
54 | Johanna Sjögren | 1993 | Västerviks Simsällskap | 44.66 | ||||||
55 | Tova Adolfsson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.98 | ||||||
56 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 45.04 | ||||||
57 | Ebba Melin | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 45.06 | ||||||
58 | Klara Wiklundh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 45.10 | ||||||
59 | My Knudsen | 1999 | Wisby Simsällskap | 45.37 | ||||||
60 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.45 | ||||||
61 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 45.47 | ||||||
62 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 45.53 | ||||||
63 | Klara Ingelberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 45.78 | ||||||
64 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.79 | ||||||
65 | Jenny Andersson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 45.81 | ||||||
66 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 46.06 | ||||||
67 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 46.28 | ||||||
68 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 46.62 | ||||||
68 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 46.62 | ||||||
70 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 46.70 | ||||||
71 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 46.71 | ||||||
72 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.79 | ||||||
73 | Angelica Agdur | 1997 | Södertörns Simsällskap | 47.03 | ||||||
74 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 47.04 | ||||||
75 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 47.39 | ||||||
76 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.01 | ||||||
77 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 48.12 | ||||||
78 | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.15 | ||||||
79 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 48.32 | ||||||
80 | Vilma Andersson-Johansson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 48.35 | ||||||
81 | Ann Brännlund | 1997 | Njurunda Simsällskap | 48.81 | ||||||
82 | Julia Bylund | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.38 | ||||||
83 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 49.76 | ||||||
84 | Elna Eriksson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 49.88 | ||||||
85 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 50.64 | ||||||
86 | Therese Wiik | 1997 | Karlskoga Simförening | 50.91 | ||||||
87 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 51.05 | ||||||
88 | Fanny Raunio | 1997 | Kalmar Simsällskap | 51.66 | ||||||
89 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 51.69 | ||||||
90 | Annie Johansson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 52.06 | ||||||
91 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 52.13 | ||||||
92 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 53.51 | ||||||
93 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 54.55 | ||||||
94 | Josephine Tykesson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 56.68 | ||||||
95 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 58.71 | ||||||
- | Martina Ågren | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:55 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Dorch | 1985 | Linköpings Allmänna SS | 29.34 | ||||||
2 | Deniz Hekmati | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.95 | ||||||
3 | Simon Vestin | 1992 | Karlstads Simsällskap | 31.03 | ||||||
4 | Anton Jansson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 31.48 | ||||||
5 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.05 | ||||||
6 | Arvid Persson | 1990 | Kanaans Simsällskap | 32.54 | ||||||
7 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 33.58 | ||||||
8 | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.77 | ||||||
9 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 34.14 | ||||||
10 | Hampus Andersson | 1994 | Motala Simsällskap | 34.26 | ||||||
11 | Johan Rebner | 1992 | Karlstads Simsällskap | 34.37 | ||||||
12 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 34.73 | ||||||
13 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 35.14 | ||||||
14 | Rikard Gustafsson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 35.95 | ||||||
15 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.20 | ||||||
16 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.31 | ||||||
17 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 36.51 | ||||||
18 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 36.75 | ||||||
19 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 37.12 | ||||||
20 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.90 | ||||||
21 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.03 | ||||||
22 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.53 | ||||||
23 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 38.79 | ||||||
24 | Filip Åkesson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 38.81 | ||||||
25 | Pontus Askmalm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 38.98 | ||||||
26 | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.31 | ||||||
27 | Arvid Löfgren | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 39.32 | ||||||
28 | Emil Simonsson | 1997 | Motala Simsällskap | 39.53 | ||||||
29 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 39.83 | ||||||
30 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 40.33 | ||||||
31 | Niclas Friberg | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 40.74 | ||||||
32 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.62 | ||||||
33 | Björn Wei | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.02 | ||||||
34 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 42.48 | ||||||
35 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 42.97 | ||||||
36 | Emil Danmo | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.63 | ||||||
37 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 43.95 | ||||||
38 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 44.14 | ||||||
39 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 44.82 | ||||||
40 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.98 | ||||||
41 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.10 | ||||||
42 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 47.50 | ||||||
43 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 47.52 | ||||||
44 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 47.56 | ||||||
45 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 47.88 | ||||||
46 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.12 | ||||||
47 | Jesper van Kerkvoorde | 1998 | Södertörns Simsällskap | 48.52 | ||||||
48 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.47 | ||||||
49 | Caspian Süsskind | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 50.12 | ||||||
50 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.48 | ||||||
51 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 50.62 | ||||||
52 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 51.25 | ||||||
53 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.94 | ||||||
54 | Simon Jändel | 1998 | Södertörns Simsällskap | 53.30 | ||||||
55 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 53.44 | ||||||
56 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 54.11 | ||||||
57 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 54.25 | ||||||
58 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 56.04 | ||||||
- | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:08 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 30.85 | ||||||
2 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.04 | ||||||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 33.13 | ||||||
4 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.57 | ||||||
5 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 33.80 | ||||||
6 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 33.81 | ||||||
7 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.29 | ||||||
8 | Gabriella Ivarsson | 1992 | Motala Simsällskap | 34.39 | ||||||
9 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.53 | ||||||
10 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.74 | ||||||
11 | Tove Törnström | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 34.83 | ||||||
12 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 34.84 | ||||||
13 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.89 | ||||||
14 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.59 | ||||||
15 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 35.61 | ||||||
16 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 35.70 | ||||||
17 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 35.71 | ||||||
18 | Emma Anzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.94 | ||||||
19 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.96 | ||||||
20 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 36.11 | ||||||
21 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 36.14 | ||||||
22 | Lovisa Sedin | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 36.28 | ||||||
23 | Ena Glavas | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 36.44 | ||||||
24 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 36.65 | ||||||
25 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsällskap | 36.85 | ||||||
26 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 36.97 | ||||||
27 | Matilda Olsén | 1994 | Kalmar Simsällskap | 37.09 | ||||||
28 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.14 | ||||||
29 | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | 37.26 | ||||||
30 | Isabell Heiding | 1996 | Kalmar Simsällskap | 37.28 | ||||||
31 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.35 | ||||||
32 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 37.47 | ||||||
33 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 37.49 | ||||||
34 | Emma Bergqvist | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.69 | ||||||
35 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 37.77 | ||||||
36 | Ingrid Bratt | 1991 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.90 | ||||||
37 | Therese Karlsson | 1995 | Motala Simsällskap | 37.98 | ||||||
38 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 38.01 | ||||||
39 | Julia Westholm | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.10 | ||||||
40 | Anna-Maria Owén | 1989 | Karlskoga Simförening | 38.16 | ||||||
41 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.21 | ||||||
41 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 38.21 | ||||||
43 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 38.23 | ||||||
44 | Lovisa Liljeblad | 1991 | Motala Simsällskap | 38.27 | ||||||
45 | Ylva Andersson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.74 | ||||||
46 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 38.86 | ||||||
47 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.93 | ||||||
48 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 39.19 | ||||||
49 | Johanna Sjögren | 1993 | Västerviks Simsällskap | 39.29 | ||||||
50 | Emelie Gyrling | 1994 | Kanaans Simsällskap | 39.30 | ||||||
51 | Sofia Hedin | 1994 | Motala Simsällskap | 39.34 | ||||||
52 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.36 | ||||||
53 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.91 | ||||||
54 | Freja Karlsson | 1992 | Motala Simsällskap | 40.05 | ||||||
55 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 40.11 | ||||||
56 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.36 | ||||||
57 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 40.45 | ||||||
58 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.68 | ||||||
59 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.89 | ||||||
60 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.98 | ||||||
61 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.07 | ||||||
62 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 41.20 | ||||||
63 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 41.28 | ||||||
64 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 41.43 | ||||||
65 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.56 | ||||||
66 | Rebecca Wiklund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.61 | ||||||
67 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.69 | ||||||
68 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 41.73 | ||||||
69 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 41.82 | ||||||
70 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 41.91 | ||||||
71 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.09 | ||||||
72 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 42.59 | ||||||
73 | Ebba Melin | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 42.76 | ||||||
74 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 42.87 | ||||||
75 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 43.59 | ||||||
76 | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.70 | ||||||
77 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 43.78 | ||||||
78 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.87 | ||||||
79 | Sanna Tykesson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 43.95 | ||||||
80 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.01 | ||||||
81 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.34 | ||||||
82 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 44.49 | ||||||
83 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 44.66 | ||||||
84 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.71 | ||||||
85 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 44.77 | ||||||
86 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 44.82 | ||||||
87 | Klara Ingelberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 44.99 | ||||||
88 | Elna Eriksson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 45.23 | ||||||
89 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.88 | ||||||
90 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 46.50 | ||||||
91 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 47.10 | ||||||
- | Johanna Westman | 1997 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:18 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.48 | ||||||
2 | Samuel Bälter | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 28.81 | ||||||
3 | Pontus Palmqvist | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.25 | ||||||
4 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 29.36 | ||||||
5 | Simon Vestin | 1992 | Karlstads Simsällskap | 29.71 | ||||||
6 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 30.05 | ||||||
7 | John Classon | 1995 | Kalmar Simsällskap | 30.39 | ||||||
8 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.43 | ||||||
9 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 31.48 | ||||||
10 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 31.63 | ||||||
11 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 31.73 | ||||||
12 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.70 | ||||||
13 | Kalle Lindborg | 1994 | Motala Simsällskap | 32.73 | ||||||
14 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 32.91 | ||||||
15 | Patrik Pettersson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 33.18 | ||||||
16 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 33.58 | ||||||
17 | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.92 | ||||||
18 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 33.98 | ||||||
19 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.04 | ||||||
20 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 34.06 | ||||||
21 | David Larsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 34.16 | ||||||
22 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.63 | ||||||
23 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 34.96 | ||||||
24 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.12 | ||||||
25 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 35.13 | ||||||
26 | Hampus Andersson | 1994 | Motala Simsällskap | 35.52 | ||||||
27 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 35.62 | ||||||
28 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 36.27 | ||||||
29 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 36.86 | ||||||
30 | Niclas Friberg | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 37.04 | ||||||
31 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.16 | ||||||
32 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 37.40 | ||||||
33 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 37.59 | ||||||
34 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.87 | ||||||
35 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 38.03 | ||||||
36 | Pontus Askmalm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 38.40 | ||||||
37 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.43 | ||||||
38 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 39.13 | ||||||
39 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.46 | ||||||
40 | Emil Simonsson | 1997 | Motala Simsällskap | 39.55 | ||||||
41 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 39.72 | ||||||
42 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 39.82 | ||||||
43 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 40.58 | ||||||
44 | Henric Roos | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.79 | ||||||
45 | Arvid Löfgren | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 40.92 | ||||||
46 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 41.33 | ||||||
47 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 41.40 | ||||||
48 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 41.54 | ||||||
49 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.82 | ||||||
50 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.79 | ||||||
51 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 42.81 | ||||||
52 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.87 | ||||||
53 | Caspian Süsskind | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 43.00 | ||||||
54 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.39 | ||||||
55 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 43.70 | ||||||
56 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 44.41 | ||||||
57 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.98 | ||||||
58 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.63 | ||||||
59 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 45.64 | ||||||
60 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.66 | ||||||
61 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 47.60 | ||||||
62 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.10 | ||||||
63 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 49.32 | ||||||
64 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 50.09 | ||||||
65 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 50.70 | ||||||
- | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:45 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.00 | 2:16.46 | 3:27.46 | 4:38.61 | 17:36.74 | ||
5:49.67 | 7:00.84 | 8:11.37 | 9:22.72 | |||||||
10:33.97 | 11:44.98 | 12:55.88 | 14:06.69 | |||||||
15:17.59 | 16:27.96 | |||||||||
2 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.18 | 2:16.91 | 3:28.12 | 4:39.65 | 17:56.24 | ||
5:51.48 | 7:03.31 | 8:15.39 | 9:27.53 | |||||||
10:40.20 | 11:53.22 | 13:06.06 | 14:18.81 | |||||||
15:31.63 | 16:44.49 | |||||||||
3 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 1:09.20 | 2:21.19 | 3:33.21 | 4:46.04 | 18:10.87 | ||
5:58.92 | 7:11.80 | 8:25.08 | 9:38.20 | |||||||
10:51.66 | 12:05.04 | 13:18.63 | 14:32.12 | |||||||
15:45.88 | 16:59.12 | |||||||||
4 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:10.87 | 2:25.15 | 3:38.60 | 4:51.77 | 18:35.86 | ||
6:05.02 | 7:19.07 | 8:34.01 | 9:48.62 | |||||||
11:03.92 | 12:19.66 | 13:35.54 | 14:52.55 | |||||||
16:07.30 | 17:23.20 | |||||||||
5 | Malin Thunholm | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.18 | 2:30.04 | 3:49.04 | 5:08.04 | 19:32.14 | ||
6:26.69 | 7:45.33 | 9:04.13 | 10:23.37 | |||||||
11:42.42 | 13:00.93 | 14:19.87 | 15:39.04 | |||||||
16:57.69 | 18:15.80 | |||||||||
6 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 1:13.70 | 2:33.45 | 3:52.71 | 5:12.55 | 19:48.29 | ||
6:33.22 | 7:53.42 | 9:13.30 | 10:33.03 | |||||||
11:52.64 | 13:12.33 | 14:32.37 | 15:52.11 | |||||||
17:11.99 | 18:31.04 | |||||||||
7 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 1:12.73 | 2:29.72 | 3:48.54 | 5:09.01 | 20:13.60 | ||
6:30.16 | 7:53.20 | 9:13.37 | 10:34.91 | |||||||
11:57.04 | 13:19.62 | 14:43.39 | 16:07.99 | |||||||
17:31.76 | 18:56.25 | |||||||||
8 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 1:15.67 | 2:36.57 | 3:58.82 | 5:20.75 | 20:17.06 | ||
6:43.32 | 8:05.90 | 9:27.50 | 10:49.98 | |||||||
12:11.73 | 13:33.74 | 14:55.00 | 16:16.11 | |||||||
17:37.82 | 18:58.40 | |||||||||
9 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:21.43 | 2:49.17 | 4:19.41 | 5:48.37 | 22:04.26 | ||
7:18.33 | 8:48.00 | 10:16.23 | 11:46.05 | |||||||
13:15.14 | 14:44.59 | 16:11.78 | 17:40.19 | |||||||
19:08.43 | 20:36.88 | |||||||||
- | Maria Åkesson | 1992 | Västerviks Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:26 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 1:00.17 | 2:06.24 | 3:12.69 | 4:19.69 | 16:41.67 | ||
5:27.23 | 6:35.14 | 7:42.71 | 8:50.01 | |||||||
9:58.33 | 11:05.83 | 12:13.70 | 13:21.66 | |||||||
14:29.32 | 15:37.40 | |||||||||
2 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 59.66 | 2:05.19 | 3:11.66 | 4:18.69 | 16:42.90 | ||
5:26.35 | 6:34.23 | 7:41.29 | 8:49.31 | |||||||
9:57.19 | 11:04.87 | 12:13.30 | 13:21.41 | |||||||
14:29.47 | 15:37.50 | |||||||||
3 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:03.75 | 2:13.09 | 3:22.86 | 4:33.81 | 17:34.94 | ||
5:44.65 | 6:55.51 | 8:06.45 | 9:17.24 | |||||||
10:28.22 | 11:39.34 | 12:51.00 | 14:02.33 | |||||||
15:13.83 | 16:24.99 | |||||||||
4 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 1:03.81 | 2:14.70 | 3:25.55 | 4:36.71 | 17:36.75 | ||
5:47.64 | 6:59.03 | 8:10.13 | 9:21.15 | |||||||
10:32.44 | 11:43.73 | 12:55.33 | 14:06.98 | |||||||
15:19.02 | 16:30.15 | |||||||||
5 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.43 | 2:16.91 | 3:29.12 | 4:40.92 | 17:41.18 | ||
5:52.25 | 7:03.95 | 8:15.14 | 9:26.09 | |||||||
10:37.48 | 11:48.26 | 12:59.45 | 14:10.12 | |||||||
15:21.05 | 16:31.35 | |||||||||
6 | Norbert Vajda | 1993 | Karlskoga Simförening | 1:04.28 | 2:14.13 | 3:24.64 | 4:36.13 | 17:46.52 | ||
5:47.16 | 6:58.77 | 8:10.85 | 9:22.48 | |||||||
10:34.53 | 11:46.85 | 12:59.40 | 14:11.34 | |||||||
15:24.16 | 16:36.32 | |||||||||
7 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 1:08.68 | 2:20.86 | 3:33.19 | 4:46.02 | 18:00.53 | ||
5:59.10 | 7:11.83 | 8:24.95 | 9:37.01 | |||||||
10:49.53 | 12:02.72 | 13:15.28 | 14:28.13 | |||||||
15:40.13 | 16:52.23 | |||||||||
8 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:06.90 | 2:20.11 | 3:33.79 | 4:47.70 | 18:05.06 | ||
6:01.43 | 7:14.56 | 8:27.08 | 9:39.43 | |||||||
10:51.69 | 12:04.21 | 13:16.74 | 14:29.38 | |||||||
15:42.06 | 16:54.51 | |||||||||
9 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:06.68 | 2:18.79 | 3:31.94 | 4:45.92 | 18:13.52 | ||
6:00.02 | 7:13.91 | 8:27.69 | 9:41.36 | |||||||
10:55.51 | 12:09.24 | 13:23.20 | 14:37.13 | |||||||
15:51.07 | 17:03.24 | |||||||||
10 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:05.74 | 2:17.62 | 3:30.55 | 4:43.02 | 18:13.59 | ||
5:56.86 | 7:09.70 | 8:22.60 | 9:36.38 | |||||||
10:50.45 | 12:04.50 | 13:18.80 | 14:33.03 | |||||||
15:48.05 | 17:02.17 | |||||||||
11 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.07 | 2:18.28 | 3:30.81 | 4:44.03 | 18:27.24 | ||
5:58.14 | 7:12.16 | 8:26.53 | 9:41.57 | |||||||
10:56.75 | 12:11.97 | 13:27.06 | 14:42.64 | |||||||
15:57.96 | 17:13.50 | |||||||||
12 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:07.32 | 2:19.84 | 3:32.99 | 4:46.89 | 18:32.60 | ||
6:00.21 | 7:13.08 | 8:27.21 | 9:41.19 | |||||||
10:56.38 | 12:12.43 | 13:28.23 | 14:42.75 | |||||||
15:57.10 | 17:15.97 | |||||||||
13 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:05.26 | 2:18.27 | 3:32.71 | 4:47.28 | 18:35.69 | ||
6:01.43 | 7:16.37 | 8:31.90 | 9:46.91 | |||||||
11:03.51 | 12:19.80 | 13:36.11 | 14:52.49 | |||||||
16:08.28 | 17:23.11 | |||||||||
14 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:10.89 | 2:26.04 | 3:41.69 | 4:57.73 | 18:47.68 | ||
6:13.86 | 7:30.46 | 8:46.66 | 10:03.19 | |||||||
11:18.51 | 12:34.53 | 13:50.23 | 15:05.57 | |||||||
16:20.75 | 17:35.32 | |||||||||
15 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.92 | 2:23.50 | 3:40.98 | 4:59.99 | 19:29.89 | ||
6:18.59 | 7:38.49 | 8:57.66 | 10:17.27 | |||||||
11:36.75 | 12:57.12 | 14:17.12 | 15:37.08 | |||||||
16:54.97 | 18:13.38 | |||||||||
16 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:11.60 | 2:29.58 | 3:47.90 | 5:07.09 | 19:33.93 | ||
6:26.47 | 7:45.43 | 9:04.70 | 10:23.57 | |||||||
11:43.00 | 13:01.85 | 14:20.53 | 15:38.81 | |||||||
16:57.72 | 18:16.29 | |||||||||
17 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:13.42 | 2:34.30 | 3:56.68 | 5:19.56 | 20:54.42 | ||
6:44.17 | 8:09.98 | 9:36.19 | 11:02.48 | |||||||
12:29.45 | 13:57.40 | 15:21.62 | 16:47.84 | |||||||
18:12.47 | 19:36.56 | |||||||||
18 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:17.09 | 2:45.40 | 4:15.45 | 5:46.53 | 22:09.10 | ||
7:15.04 | 8:45.67 | 10:15.53 | 11:36.99 | |||||||
13:09.63 | 14:40.65 | 16:10.43 | 17:42.24 | |||||||
19:13.66 | 20:45.19 | |||||||||
19 | Kasper Sund | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:17.80 | 2:48.99 | 4:20.80 | 5:56.21 | 23:17.97 | ||
7:31.32 | 9:06.72 | 10:40.86 | 12:17.20 | |||||||
13:52.29 | 15:26.98 | 17:02.94 | 18:39.62 | |||||||
20:14.27 | 21:48.76 | |||||||||
20 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:24.48 | 2:59.28 | 4:33.06 | 6:09.70 | 23:59.26 | ||
7:46.66 | 9:25.91 | 11:04.93 | 12:43.35 | |||||||
14:21.37 | 15:59.03 | 17:36.52 | 19:15.20 | |||||||
20:53.92 | 22:30.03 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.90 | ||||||
2 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 30.31 | ||||||
3 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.82 | ||||||
4 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.42 | ||||||
5 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.50 | ||||||
6 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.75 | ||||||
7 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.77 | ||||||
8 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.85 | ||||||
9 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.52 | ||||||
10 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 32.77 | ||||||
11 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 32.80 | ||||||
12 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.00 | ||||||
13 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 33.22 | ||||||
14 | Klara Wallteng | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.53 | ||||||
15 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.57 | ||||||
16 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 33.65 | ||||||
17 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.77 | ||||||
18 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.99 | ||||||
19 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.06 | ||||||
20 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.35 | ||||||
21 | Michelle Petersson | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.54 | ||||||
22 | Diana Saleh | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.79 | ||||||
23 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.92 | ||||||
24 | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | 36.12 | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 27.71 | ||||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.76 | ||||||
3 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 28.82 | ||||||
4 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 29.42 | ||||||
5 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 29.47 | ||||||
6 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.70 | ||||||
7 | Matilda Jonasson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.80 | ||||||
8 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.87 | ||||||
9 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 30.47 | ||||||
10 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 30.82 | ||||||
11 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.98 | ||||||
12 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 31.06 | ||||||
13 | Isabell Heiding | 1996 | Kalmar Simsällskap | 31.25 | ||||||
14 | Lovisa Sedin | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 31.41 | ||||||
15 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.88 | ||||||
16 | Ylva Andersson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.90 | ||||||
17 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 32.36 | ||||||
18 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 32.40 | ||||||
19 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 32.99 | ||||||
20 | Sanna Tykesson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.03 | ||||||
21 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 33.09 | ||||||
22 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.13 | ||||||
23 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 33.50 | ||||||
24 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 33.68 | ||||||
25 | Rebecca Wiklund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.81 | ||||||
26 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.42 | ||||||
27 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.49 | ||||||
28 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.69 | ||||||
29 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.70 | ||||||
30 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 34.96 | ||||||
- | Fanny Vikholm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.84 | ||||||
2 | Victoria Forsman | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 28.86 | ||||||
3 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.98 | ||||||
4 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.32 | ||||||
5 | Linnea Almqvist | 1991 | Karlskoga Simförening | 29.75 | ||||||
6 | Viktoria Smidare | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.76 | ||||||
7 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.90 | ||||||
8 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 29.95 | ||||||
9 | Maria Larsson | 1989 | Karlstads Simsällskap | 29.96 | ||||||
10 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.03 | ||||||
11 | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | 30.04 | ||||||
12 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 30.06 | ||||||
13 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 30.08 | ||||||
14 | Linnéa Svärd | 1995 | Karlstads Simsällskap | 30.10 | ||||||
15 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.62 | ||||||
16 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 30.70 | ||||||
16 | Anna-Maria Owén | 1989 | Karlskoga Simförening | 30.70 | ||||||
18 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 30.85 | ||||||
19 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsällskap | 31.09 | ||||||
20 | Therese Karlsson | 1995 | Motala Simsällskap | 31.56 | ||||||
21 | Tina Johansson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.60 | ||||||
22 | Ida Lindén | 1994 | Västerviks Simsällskap | 31.82 | ||||||
23 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 31.99 | ||||||
24 | Johanna Sjögren | 1993 | Västerviks Simsällskap | 32.09 | ||||||
25 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.25 | ||||||
26 | Matilda Olsén | 1994 | Kalmar Simsällskap | 32.33 | ||||||
27 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 32.58 | ||||||
28 | Lovisa Heldring | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.60 | ||||||
29 | Ingrid Bratt | 1991 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.64 | ||||||
30 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 32.78 | ||||||
31 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 32.90 | ||||||
31 | Maria Åkesson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 32.90 | ||||||
33 | Julia Westholm | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.02 | ||||||
34 | Emelie Gyrling | 1994 | Kanaans Simsällskap | 33.12 | ||||||
35 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 33.18 | ||||||
36 | Lisa Jansson | 1995 | Västerviks Simsällskap | 33.19 | ||||||
37 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 33.60 | ||||||
38 | Elisabeth Westergren | 1991 | Gävle Simsällskap | 33.83 | ||||||
39 | Elna Eriksson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 34.05 | ||||||
40 | Klara Ingelberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 34.46 | ||||||
41 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.05 | ||||||
2 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 28.33 | ||||||
3 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 28.91 | ||||||
4 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 29.23 | ||||||
5 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 29.24 | ||||||
6 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 29.64 | ||||||
7 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 29.65 | ||||||
8 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.21 | ||||||
8 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 30.21 | ||||||
10 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 30.27 | ||||||
11 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.43 | ||||||
12 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.98 | ||||||
13 | Arvid Löfgren | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.10 | ||||||
14 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.99 | ||||||
15 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.01 | ||||||
16 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.25 | ||||||
17 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.15 | ||||||
18 | Rasmus Österberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.30 | ||||||
19 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.34 | ||||||
20 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.82 | ||||||
21 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 39.00 | ||||||
- | Henric Roos | 1997 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.93 | ||||||
2 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.46 | ||||||
3 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 28.18 | ||||||
4 | Pontus Askmalm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.38 | ||||||
5 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.55 | ||||||
6 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.17 | ||||||
7 | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.36 | ||||||
8 | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.72 | ||||||
9 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.81 | ||||||
10 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 30.20 | ||||||
11 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.54 | ||||||
12 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 30.57 | ||||||
13 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 30.63 | ||||||
14 | Pontus Burebo | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 31.84 | ||||||
15 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 32.47 | ||||||
16 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 32.92 | ||||||
17 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.54 | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 38 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Dorch | 1985 | Linköpings Allmänna SS | 24.76 | ||||||
2 | Simon Vestin | 1992 | Karlstads Simsällskap | 24.86 | ||||||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 24.99 | ||||||
4 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 25.08 | ||||||
5 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.40 | ||||||
6 | Victor Westerlund | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.42 | ||||||
7 | Johan Rebner | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.57 | ||||||
8 | Pontus Palmqvist | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 25.60 | ||||||
9 | Anton Jansson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 25.75 | ||||||
10 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 25.92 | ||||||
11 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.09 | ||||||
12 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 26.18 | ||||||
13 | Kalle Lindborg | 1994 | Motala Simsällskap | 26.32 | ||||||
14 | Samuel Bälter | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 26.34 | ||||||
15 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 26.57 | ||||||
16 | Arvid Persson | 1990 | Kanaans Simsällskap | 26.59 | ||||||
17 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 26.66 | ||||||
18 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 26.83 | ||||||
18 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 26.83 | ||||||
20 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.96 | ||||||
21 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 26.98 | ||||||
22 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 27.08 | ||||||
22 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 27.08 | ||||||
24 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 27.13 | ||||||
25 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.15 | ||||||
25 | Tim Petri | 1993 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 27.15 | ||||||
27 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 27.16 | ||||||
28 | Hampus Andersson | 1994 | Motala Simsällskap | 27.25 | ||||||
29 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 27.35 | ||||||
30 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 27.44 | ||||||
31 | Rikard Gustafsson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 27.51 | ||||||
32 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 27.78 | ||||||
33 | Anton Persson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 27.82 | ||||||
33 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 27.82 | ||||||
33 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.82 | ||||||
36 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 28.16 | ||||||
37 | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.22 | ||||||
38 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 28.25 | ||||||
39 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 28.27 | ||||||
40 | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | 28.30 | ||||||
41 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.50 | ||||||
42 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsällskap | 28.51 | ||||||
43 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.61 | ||||||
44 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 28.69 | ||||||
45 | Niclas Friberg | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 28.75 | ||||||
46 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.81 | ||||||
47 | Patrik Pettersson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 28.93 | ||||||
48 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 29.38 | ||||||
49 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 29.51 | ||||||
50 | Filip Åkesson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 29.62 | ||||||
51 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.63 | ||||||
52 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.73 | ||||||
53 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 30.08 | ||||||
54 | Björn Wei | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.08 | ||||||
55 | Kasper Sund | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.23 | ||||||
56 | Tomas Agrenius | 1994 | Kanaans Simsällskap | 31.77 | ||||||
57 | Emil Danmo | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.55 | ||||||
- | Marcus Lindström | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 39 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hans-Peter Magnusson | 1964 | Linköpings Allmänna SS | 28.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 15, 50m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | 35.41 | ||||||
2 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.42 | ||||||
3 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 35.72 | ||||||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.53 | ||||||
5 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.77 | ||||||
6 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.93 | ||||||
7 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.88 | ||||||
8 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.09 | ||||||
9 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 38.30 | ||||||
10 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 38.49 | ||||||
11 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.63 | ||||||
12 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.87 | ||||||
13 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.95 | ||||||
14 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.07 | ||||||
15 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.15 | ||||||
16 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.65 | ||||||
17 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.49 | ||||||
18 | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.66 | ||||||
19 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.05 | ||||||
20 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.38 | ||||||
21 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.25 | ||||||
22 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.46 | ||||||
23 | Bella Engelson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.94 | ||||||
23 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 44.94 | ||||||
25 | Olivia Malm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.40 | ||||||
26 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.96 | ||||||
27 | Ebba Köhl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.01 | ||||||
28 | Elin Köhl | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.58 | ||||||
29 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.07 | ||||||
- | Alice Ahlmén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.56 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 32.86 | ||||||
3 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.47 | ||||||
4 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.17 | ||||||
5 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.47 | ||||||
6 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.84 | ||||||
7 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 36.30 | ||||||
8 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.67 | ||||||
9 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.47 | ||||||
10 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.92 | ||||||
11 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.05 | ||||||
12 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.91 | ||||||
13 | Benjamin Levin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.21 | ||||||
14 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.18 | ||||||
15 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.40 | ||||||
16 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.11 | ||||||
17 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.41 | ||||||
18 | Anton Helmersson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.00 | ||||||
- | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 17, 100m Frisim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.79 | 1:09.39 | |||||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.36 | 1:10.24 | |||||
3 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.79 | 1:11.26 | |||||
4 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 32.43 | 1:11.60 | |||||
5 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.46 | 1:13.31 | |||||
6 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.11 | 1:13.93 | |||||
7 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.94 | 1:14.13 | |||||
8 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.30 | 1:16.10 | |||||
9 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.62 | 1:16.34 | |||||
10 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.02 | 1:16.92 | |||||
11 | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.18 | 1:18.55 | |||||
12 | Vilma Andersson-Johansson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.00 | 1:19.68 | |||||
13 | Emelie Nilsson | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.33 | 1:20.65 | |||||
14 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 37.65 | 1:21.77 | |||||
14 | Cajsa Loqvist | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.71 | 1:21.77 | |||||
16 | Freja Söderpalm | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.68 | 1:21.98 | |||||
17 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.34 | 1:22.63 | |||||
18 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.16 | 1:23.66 | |||||
19 | Isabel Salter | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.74 | 1:27.54 | |||||
20 | Tova Adolfsson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.43 | 1:27.98 | |||||
21 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 40.58 | 1:28.94 | |||||
22 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.14 | 1:29.65 | |||||
23 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.60 | 1:31.62 | |||||
- | Emelie Blomberg | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | DNS | ||||||
- | My Knudsen | 1999 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 18, 100m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.80 | 1:06.35 | |||||
2 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.84 | 1:12.73 | |||||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.45 | 1:13.03 | |||||
4 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.69 | 1:14.42 | |||||
5 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.54 | 1:14.98 | |||||
6 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.52 | 1:16.48 | |||||
7 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.41 | 1:20.06 | |||||
8 | Mohammed Abdular | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.54 | 1:20.08 | |||||
9 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.15 | 1:20.53 | |||||
10 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.98 | 1:20.95 | |||||
11 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.45 | 1:24.74 | |||||
12 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 40.21 | 1:24.97 | |||||
13 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.73 | 1:25.67 | |||||
14 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 41.92 | 1:26.63 | |||||
15 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.52 | 1:26.74 | |||||
16 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.57 | 1:28.97 | |||||
17 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.05 | 1:30.39 | |||||
18 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.30 | 1:33.67 | |||||
19 | Filip Höjerström | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.52 | 1:35.40 | |||||
20 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 46.13 | 1:39.80 | |||||
- | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.36 | 1:14.55 | 1:53.96 | 2:32.92 | |||
2 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 36.65 | 1:17.40 | 1:58.11 | 2:38.61 | |||
3 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.14 | 1:17.89 | 1:59.19 | 2:41.02 | |||
4 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 38.59 | 1:20.27 | 2:01.25 | 2:41.12 | |||
5 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.24 | 1:19.10 | 2:01.77 | 2:45.46 | |||
6 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.41 | 1:22.37 | 2:07.17 | 2:52.05 | |||
7 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 42.94 | 1:28.03 | 2:13.92 | 2:58.82 | |||
8 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.50 | 1:28.90 | 2:17.02 | 3:03.98 | |||
9 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 42.84 | 1:31.30 | 2:20.53 | 3:09.43 | |||
10 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 43.83 | 1:35.57 | 3:17.59 | 3:17.59 | |||
11 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.39 | 1:38.08 | 2:32.15 | 3:29.71 | |||
- | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.69 | 1:16.91 | 1:58.59 | 2:40.51 | |||
2 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 36.83 | 1:17.64 | 1:59.52 | 2:41.46 | |||
3 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.00 | 1:18.24 | 2:00.15 | 2:42.26 | |||
4 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 36.10 | 1:17.49 | 2:01.00 | 2:46.40 | |||
5 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 38.73 | 1:21.83 | 2:05.39 | 2:48.72 | |||
6 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 39.19 | 1:22.42 | 2:06.64 | 2:50.07 | |||
7 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 38.52 | 1:21.97 | 1:22.05 | 2:50.74 | |||
8 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 42.11 | 1:26.33 | 2:10.53 | 2:54.41 | |||
9 | Lovisa Sedin | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 41.68 | 1:29.36 | 2:14.54 | 2:59.66 | |||
10 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 42.68 | 1:29.78 | 2:16.96 | 3:02.84 | |||
11 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 40.60 | 1:30.10 | 2:16.57 | 3:03.36 | |||
12 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.57 | 1:31.22 | 2:19.08 | 3:03.69 | |||
13 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 43.83 | 1:33.34 | 2:22.85 | 3:12.28 | |||
14 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.99 | 1:43.25 | 2:36.44 | 3:26.82 | |||
- | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 33.37 | 1:09.22 | 1:46.01 | 2:23.15 | |||
2 | Viktoria Smidare | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.42 | 1:12.30 | 1:50.00 | 2:28.68 | |||
3 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.25 | 1:14.06 | 1:53.55 | 2:31.62 | |||
4 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.04 | 1:18.23 | 2:00.68 | 2:43.87 | |||
5 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 37.67 | 1:19.74 | 2:02.24 | 2:44.86 | |||
6 | Ena Glavas | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 36.91 | 1:19.60 | 2:03.47 | 2:46.34 | |||
7 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.39 | 1:22.63 | 2:06.64 | 2:50.69 | |||
8 | Julia Westholm | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.42 | 1:25.85 | 2:10.54 | 2:53.69 | |||
9 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 41.28 | 1:26.67 | 2:12.21 | 2:55.73 | |||
10 | Therese Karlsson | 1995 | Motala Simsällskap | 40.44 | 1:25.01 | 2:09.62 | 2:55.76 | |||
11 | Tina Johansson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.07 | 1:29.55 | 2:17.88 | 3:04.63 | |||
- | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.16 | 1:11.56 | 1:49.58 | 2:27.06 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 36.13 | 1:16.99 | 1:57.40 | 2:38.58 | |||
3 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 36.98 | 1:18.93 | 2:01.22 | 2:43.04 | |||
4 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 38.39 | 1:21.96 | 2:06.80 | 2:47.91 | |||
5 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.33 | 1:24.47 | 2:08.28 | 2:51.55 | |||
6 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.21 | 1:26.72 | 2:09.92 | 2:52.12 | |||
7 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.53 | 1:27.99 | 2:10.64 | 2:54.22 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.08 | 1:12.17 | 1:49.87 | 2:26.90 | |||
2 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.35 | 1:15.49 | 1:54.99 | 2:32.28 | |||
3 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.85 | 1:14.01 | 1:54.02 | 2:32.97 | |||
4 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.52 | 1:14.18 | 1:53.67 | 2:33.34 | |||
5 | David Larsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 36.78 | 1:15.71 | 1:55.64 | 2:33.39 | |||
6 | Oskar Johnsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 36.84 | 1:17.23 | 1:57.99 | 2:38.19 | |||
7 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 39.27 | 1:23.51 | 2:07.52 | 2:50.50 | |||
8 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 40.42 | 1:24.40 | 2:10.55 | 2:54.11 | |||
9 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 41.75 | 1:27.96 | 2:13.88 | 2:57.85 | |||
10 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 43.22 | 1:29.95 | 2:17.41 | 3:04.38 | |||
- | Harris Licina | 1996 | Trosabygdens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 30.70 | 1:04.52 | 1:39.11 | 2:14.14 | |||
2 | Pontus Palmqvist | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.48 | 1:06.06 | 1:40.84 | 2:17.94 | |||
3 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.46 | 1:09.57 | 1:45.42 | 2:21.38 | |||
4 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 33.82 | 1:10.48 | 1:47.05 | 2:23.88 | |||
5 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 32.85 | 1:09.17 | 1:46.37 | 2:24.07 | |||
6 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 34.62 | 1:12.06 | 1:48.45 | 2:25.92 | |||
7 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 34.38 | 1:11.95 | 1:50.47 | 2:27.35 | |||
8 | Gustav Jerlvall-Jeppsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 34.06 | 1:12.07 | 1:50.39 | 2:28.70 | |||
9 | Kalle Lindborg | 1994 | Motala Simsällskap | 32.97 | 1:10.57 | 1:48.88 | 2:28.80 | |||
10 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 33.78 | 1:10.89 | 1:49.64 | 2:28.97 | |||
11 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 37.40 | 1:16.08 | 1:54.08 | 2:31.65 | |||
12 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 34.83 | 1:12.61 | 1:51.98 | 2:31.69 | |||
13 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 34.38 | 1:13.90 | 1:53.76 | 2:34.70 | |||
14 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.06 | 1:15.30 | 1:55.54 | 2:35.13 | |||
15 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 35.53 | 1:16.66 | 1:56.78 | 2:36.55 | |||
16 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 35.97 | 1:17.51 | 1:59.73 | 2:41.63 | |||
17 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 37.51 | 1:19.44 | 2:00.94 | 2:42.77 | |||
18 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.94 | 1:21.82 | 2:04.97 | 2:47.25 | |||
19 | Patrik Pettersson | 1993 | Njurunda Simsällskap | 37.91 | 1:20.75 | 2:05.85 | 2:49.26 | |||
20 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.71 | 1:21.55 | 2:05.41 | 2:49.99 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 21, 200m Medley Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Bergqvist | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.93 | 1:16.70 | 2:06.89 | 2:43.36 | |||
2 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 36.15 | 1:18.39 | 2:09.23 | 2:47.78 | |||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 37.15 | 1:18.90 | 2:09.94 | 2:48.89 | |||
4 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 36.30 | 1:21.18 | 2:10.97 | 2:50.42 | |||
5 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 34.34 | 1:21.02 | 2:10.67 | 2:51.12 | |||
6 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.21 | 1:28.52 | 2:16.66 | 2:56.21 | |||
7 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 38.13 | 1:28.54 | 2:19.33 | 2:58.21 | |||
8 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.46 | 1:25.26 | 2:15.82 | 2:58.52 | |||
9 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.91 | 1:28.52 | 2:15.80 | 2:58.99 | |||
10 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.55 | 1:27.68 | 2:19.62 | 3:01.01 | |||
11 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 36.63 | 1:24.82 | 2:18.08 | 3:01.22 | |||
12 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 37.74 | 1:23.57 | 2:20.79 | 3:01.93 | |||
13 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.49 | 1:26.34 | 2:21.27 | 3:02.45 | |||
14 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 38.41 | 1:33.22 | 2:24.31 | 3:03.90 | |||
15 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.32 | 1:28.20 | 2:21.75 | 3:03.91 | |||
16 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.13 | 1:30.38 | 2:25.17 | 3:06.89 | |||
17 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 43.07 | 1:34.10 | 2:24.28 | 3:10.71 | |||
18 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 42.48 | 1:32.99 | 2:30.71 | 3:11.69 | |||
19 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.81 | 1:35.17 | 2:30.19 | 3:13.37 | |||
20 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.01 | 1:34.08 | 2:31.36 | 3:16.12 | |||
21 | Disa Skullman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.47 | 1:34.50 | 2:32.31 | 3:17.15 | |||
22 | Klara Wiklundh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 43.48 | 1:37.56 | 2:31.69 | 3:17.74 | |||
23 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.77 | 1:42.64 | 2:31.75 | 3:19.36 | |||
24 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 42.63 | 1:37.78 | 2:34.04 | 3:21.24 | |||
25 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 49.43 | 1:40.66 | 2:39.63 | 3:25.55 | |||
26 | Wilma Ekergren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 42.89 | 1:41.55 | 2:44.44 | 3:32.60 | |||
27 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.93 | 1:42.60 | 2:49.98 | 3:35.13 | |||
- | Evelina Sandström | 1998 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Ydreskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 22, 200m Medley Herr 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.42 | 1:09.48 | 1:54.63 | 2:30.02 | |||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.84 | 1:14.17 | 2:00.33 | 2:36.80 | |||
3 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 38.78 | 1:24.11 | 2:15.85 | 2:53.40 | |||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 34.95 | 1:21.20 | 2:14.56 | 2:54.48 | |||
5 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 40.73 | 1:29.18 | 2:18.17 | 2:57.82 | |||
6 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.05 | 1:24.34 | 2:15.61 | 2:58.74 | |||
7 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.70 | 1:23.85 | 2:26.04 | 3:05.68 | |||
8 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 39.40 | 1:29.77 | 2:25.91 | 3:07.44 | |||
9 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 43.20 | 1:43.08 | 2:34.19 | 3:17.21 | |||
10 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 46.04 | 1:37.32 | 2:32.93 | 3:18.23 | |||
11 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 41.98 | 1:36.01 | 2:35.65 | 3:21.99 | |||
12 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.29 | 1:43.61 | 2:44.01 | 3:28.17 | |||
13 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.43 | 1:45.30 | 2:43.59 | 3:29.78 | |||
14 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.06 | 1:45.89 | 2:49.80 | 3:41.70 | |||
15 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 55.46 | 1:53.54 | 3:02.29 | 3:53.90 | |||
- | Caspian Süsskind | 1998 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 23, 200m Medley Damer 11o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.71 | 1:33.44 | 2:26.72 | 3:09.80 | |||
2 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 43.40 | 1:32.25 | 2:29.52 | 3:14.96 | |||
3 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 44.18 | 1:37.10 | 2:33.77 | 3:17.76 | |||
4 | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | 44.23 | 1:36.05 | 2:33.84 | 3:19.24 | |||
5 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 47.88 | 1:39.35 | 2:41.46 | 3:30.60 | |||
6 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 51.18 | 1:46.60 | 2:45.95 | 3:33.93 | |||
7 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.50 | 1:43.40 | 2:42.60 | 3:36.44 | |||
8 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 50.40 | 1:48.62 | 2:51.25 | 3:38.88 | |||
- | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 24, 200m Medley Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 42.75 | 1:34.50 | 2:29.57 | 3:07.36 | |||
2 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.84 | 1:31.11 | 2:28.17 | 3:07.91 | |||
3 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.50 | 1:38.71 | 2:39.19 | 3:25.81 | |||
4 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 53.98 | 1:56.51 | 2:55.12 | 3:39.44 | |||
5 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 55.19 | 1:51.96 | 2:57.03 | 3:42.47 | |||
6 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 56.26 | 1:52.72 | 2:56.96 | 3:45.87 | |||
7 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.67 | 2:05.03 | 3:07.13 | 3:55.06 | |||
8 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 56.69 | 2:05.29 | 3:10.97 | 4:02.07 | |||
- | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 25, 200m Medley Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.24 | 1:21.62 | 2:11.56 | 2:50.76 | |||
2 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.40 | 1:28.92 | 2:17.02 | 2:55.54 | |||
3 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.80 | 1:24.29 | 2:17.22 | 2:55.71 | |||
4 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.01 | 1:26.57 | 2:16.96 | 2:55.94 | |||
5 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.08 | 1:25.41 | 2:18.52 | 2:58.28 | |||
6 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.97 | 1:27.01 | 2:19.44 | 3:01.52 | |||
7 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.59 | 1:29.52 | 2:21.96 | 3:03.85 | |||
8 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 38.80 | 1:29.10 | 2:26.97 | 3:07.81 | |||
9 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.48 | 1:31.37 | 2:27.46 | 3:09.14 | |||
10 | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.82 | 1:33.92 | 2:30.34 | 3:13.36 | |||
11 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.08 | 1:28.68 | 2:29.30 | 3:13.98 | |||
12 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 44.41 | 1:34.12 | 2:29.48 | 3:14.76 | |||
13 | Emelie Nilsson | 1999 | Karlskoga Simförening | 47.17 | 1:38.67 | 2:35.49 | 3:20.91 | |||
14 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.32 | 1:37.55 | 2:34.32 | 3:23.50 | |||
15 | My Knudsen | 1999 | Wisby Simsällskap | 45.88 | 1:41.25 | 2:36.10 | 3:25.35 | |||
16 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 46.55 | 1:41.33 | 2:39.82 | 3:25.82 | |||
17 | Isabel Salter | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.42 | 1:42.69 | 2:40.97 | 3:27.60 | |||
18 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 48.57 | 1:43.46 | 2:42.71 | 3:34.95 | |||
19 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 51.80 | 1:43.78 | 2:45.89 | 3:37.89 | |||
20 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.31 | 1:52.06 | 2:54.76 | 3:43.78 | |||
- | Cajsa Loqvist | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 26, 200m Medley Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.47 | 1:19.02 | 2:07.21 | 2:44.84 | |||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.06 | 1:25.27 | 2:15.68 | 2:57.30 | |||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.47 | 1:26.89 | 2:23.05 | 3:02.74 | |||
4 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.80 | 1:33.99 | 2:31.07 | 3:14.39 | |||
5 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 45.04 | 1:37.21 | 2:38.49 | 3:18.15 | |||
6 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.71 | 1:37.94 | 2:39.38 | 3:18.80 | |||
7 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 46.06 | 1:39.56 | 2:40.94 | 3:21.43 | |||
8 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 49.14 | 1:44.51 | 2:45.20 | 3:30.20 | |||
9 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 49.24 | 1:44.29 | 2:46.74 | 3:31.68 | |||
- | Mohammed Abdular | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 27, 4X100m Frisim Damer 16-17, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer [1994] | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 4:08.18 | ||||||
Vilma Ekström | 1994 | 28.65 | 59.65 | 59.65 | ||||||
Madelene Andersson | 1995 | 27.89 | 59.78 | 1:59.43 | ||||||
Victoria Forsman | 1995 | 29.70 | 1:02.51 | 3:01.94 | ||||||
Ena Glavas | 1995 | 30.77 | 1:06.24 | 4:08.18 | ||||||
2 | Vf Sim | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 4:15.70 | ||||||
Nike Kruners | 1996 | 30.17 | 1:03.84 | 1:03.84 | ||||||
Elin Palmqvist | 1995 | 30.17 | 1:04.06 | 2:07.90 | ||||||
Elin Kvarnemar | 1995 | 29.85 | 1:03.63 | 3:11.53 | ||||||
Ida Laurén | 1994 | 30.43 | 1:04.17 | 4:15.70 | ||||||
3 | Wisby SS Damer [1994] | 1994 | Wisby Simsällskap | 4:29.93 | ||||||
Sara Nyberg | 1996 | 30.59 | 1:03.88 | 1:03.88 | ||||||
Elin Tinge | 1995 | 30.94 | 1:05.32 | 2:09.20 | ||||||
Matilda Persson | 1995 | 32.58 | 1:09.48 | 3:18.68 | ||||||
Emma Öhman | 1997 | 34.33 | 1:11.25 | 4:29.93 | ||||||
4 | Karlsko Sf Damer | 1996 | Karlskoga Simförening | 4:34.20 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 31.79 | 1:07.43 | 1:07.43 | ||||||
Klara Wallteng | 1997 | 34.74 | 1:14.60 | 2:22.03 | ||||||
Mikaela Jarlemark | 1998 | 32.93 | 1:08.74 | 3:30.77 | ||||||
Rebecka Ek | 1994 | 30.70 | 1:03.43 | 4:34.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 28, 4X100m Frisim Dam 15 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer [1996] Lag1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:17.48 | ||||||
Daniela Kindstrand | 1997 | 30.79 | 1:03.27 | 1:03.27 | ||||||
Linnea Magnusson | 1996 | 30.59 | 1:03.48 | 2:06.75 | ||||||
Emma Bergqvist | 1998 | 30.57 | 1:04.93 | 3:11.68 | ||||||
Sofia Henell | 1997 | 31.09 | 1:05.80 | 4:17.48 | ||||||
2 | Nkk Damer [1996] | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:21.87 | ||||||
Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 30.10 | 1:03.37 | 1:03.37 | ||||||
Sally Ericsson | 1997 | 31.81 | 1:07.54 | 2:10.91 | ||||||
Elin Podéus | 1997 | 29.51 | 1:02.07 | 3:12.98 | ||||||
Anna Grundmark | 1997 | 32.41 | 1:08.89 | 4:21.87 | ||||||
3 | Hvetlanda Damer [1996] | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 4:28.44 | ||||||
Alma Thormalm | 1996 | 29.01 | 1:02.21 | 1:02.21 | ||||||
Lovisa Sedin | 1996 | 31.41 | 1:09.26 | 2:11.47 | ||||||
Klara Thormalm | 1998 | 31.19 | 1:08.25 | 3:19.72 | ||||||
Thilde Palmqvist | 1998 | 31.56 | 1:08.72 | 4:28.44 | ||||||
4 | Kalmar SS Damer [1997] | 1997 | Kalmar Simsällskap | 4:29.40 | ||||||
Josefin Lewton | 1997 | 31.59 | 1:06.65 | 1:06.65 | ||||||
Issabella Hong | 1998 | 32.56 | 1:09.48 | 2:16.13 | ||||||
Linnea Wranå | 1998 | 31.13 | 1:06.25 | 3:22.38 | ||||||
Isabell Heiding | 1996 | 31.42 | 1:07.02 | 4:29.40 | ||||||
5 | Lass Damer [1996] Lag 2 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:47.31 | ||||||
Erika Settland | 1996 | 31.92 | 1:07.45 | 1:07.45 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 34.45 | 1:14.54 | 2:21.99 | ||||||
Emelie Gidlöf | 1997 | 33.17 | 1:10.91 | 3:32.90 | ||||||
Beatrice Andersson | 1998 | 34.97 | 1:14.41 | 4:47.31 | ||||||
6 | Lass Damer [1996] Lag 3 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:47.91 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 35.55 | 1:15.93 | 1:15.93 | ||||||
Sofie Palm | 1996 | 31.81 | 1:09.65 | 2:25.58 | ||||||
Fanny Vikholm | 1996 | 33.56 | 1:10.44 | 3:36.02 | ||||||
Ella Nordanskog | 1998 | 34.28 | 1:11.89 | 4:47.91 | ||||||
7 | Kalmar SS 2 Damer | 1997 | Kalmar Simsällskap | 4:56.24 | ||||||
Klara Ohlson | 1997 | 33.48 | 1:10.55 | 1:10.55 | ||||||
Malin Johansson | 1996 | 34.61 | 1:13.78 | 2:24.33 | ||||||
Sofie Jaensson | 1997 | 34.81 | 1:14.37 | 3:38.70 | ||||||
Sara Rasmussen | 1997 | 35.53 | 1:17.54 | 4:56.24 | ||||||
8 | Vf Sim | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 4:58.13 | ||||||
Josefine Karlsson | 1997 | 33.04 | 1:10.20 | 1:10.20 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 32.94 | 1:11.58 | 2:21.78 | ||||||
Olivia Utter | 1998 | 36.85 | 1:19.38 | 3:41.16 | ||||||
Magdalena Holmefalk | 1996 | 37.03 | 1:16.97 | 4:58.13 | ||||||
9 | Åkersberga Damer [1996] | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 4:59.09 | ||||||
Ebba Söderqvist | 1997 | 34.85 | 1:17.88 | 1:17.88 | ||||||
Maria Östervall | 1998 | 33.39 | 1:13.78 | 2:31.66 | ||||||
Jennifer Stålhammar | 1996 | 35.65 | 1:14.84 | 3:46.50 | ||||||
Freja Törnquist | 1997 | 34.12 | 1:12.59 | 4:59.09 | ||||||
10 | Botk-Rönn Damer [1996] | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:03.49 | ||||||
Mikaela Eriksson | 1997 | 35.18 | 1:16.46 | 1:16.46 | ||||||
Rebecca Wiklund | 1996 | 35.48 | 1:16.56 | 2:33.02 | ||||||
Nicole Tannous | 1998 | 36.07 | 1:17.47 | 3:50.49 | ||||||
Ylva Andersson | 1996 | 34.13 | 1:13.00 | 5:03.49 | ||||||
11 | Södertörn Damer , Lag 1 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 5:11.58 | ||||||
Gerd Waldheim | 1996 | 35.39 | 1:16.28 | 1:16.28 | ||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 38.69 | 1:20.04 | 2:36.32 | ||||||
Elmira Shahmalekpour | 1997 | 37.03 | 1:19.08 | 3:55.40 | ||||||
Lena Westerlund | 1998 | 36.03 | 1:16.18 | 5:11.58 | ||||||
12 | Vf Sim 2 | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 5:18.17 | ||||||
Benedicte Balslev | 1997 | 36.14 | 1:17.16 | 1:17.16 | ||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 39.44 | 1:22.98 | 2:40.14 | ||||||
Matilda Pettersson | 1999 | 37.43 | 1:18.46 | 3:58.60 | ||||||
Anna Kvarfordt | 1998 | 37.77 | 1:19.57 | 5:18.17 | ||||||
13 | Kalmar SS 3 Damer [1997] | 1996 | Kalmar Simsällskap | 5:35.86 | ||||||
Julia Hakesjö | 1997 | 36.70 | 1:17.65 | 1:17.65 | ||||||
Wilma Ekergren | 1998 | 39.76 | 1:23.87 | 2:41.52 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 40.87 | 1:29.39 | 4:10.91 | ||||||
Fanny Raunio | 1997 | 39.35 | 1:24.95 | 5:35.86 | ||||||
14 | Åss Illrar Lag 2 | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 5:48.28 | ||||||
Agnes Blomquist | 1997 | 38.81 | 1:24.78 | 1:24.78 | ||||||
Hanna Marohn | 1998 | 38.45 | 1:23.46 | 2:48.24 | ||||||
Linnea Cooke | 1998 | 38.48 | 1:22.10 | 4:10.34 | ||||||
Frida Fornås | 1998 | 44.06 | 1:37.94 | 5:48.28 | ||||||
15 | Södertörn Damer Lag 3 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 6:06.89 | ||||||
Angelica Agdur | 1997 | 38.36 | 1:24.95 | 1:24.95 | ||||||
Adriana Eyob | 1999 | 41.67 | 1:31.93 | 2:56.88 | ||||||
Ida Hamberg | 2000 | 43.11 | 1:32.99 | 4:29.87 | ||||||
Katia Calming | 1998 | 43.43 | 1:37.02 | 6:06.89 | ||||||
- | Södertörn Damer, Lag 2 | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Josefin Sehmi | 1999 | |||||||||
Elin Eriksson | 1998 | |||||||||
Cajsa Loqvist | 1999 | |||||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | DNS | ||||||||
- | Åss Illrar Lag 4 | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Åss Illrar Lag 3 | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 29, 4X100m Medley Herr 16-17, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Herrar [1994] | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 4:29.28 | ||||||
Kevin Petersson | 1994 | 33.30 | 1:11.04 | 1:11.04 | ||||||
Filip Åkesson | 1995 | 37.18 | 1:22.70 | 2:33.74 | ||||||
Oscar Ekström | 1994 | 26.56 | 57.67 | 3:31.41 | ||||||
Grim Sjöberg | 1995 | 27.05 | 57.87 | 4:29.28 | ||||||
2 | Nkk Herrar [1995] | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:35.50 | ||||||
Henrik Podéus | 1995 | 33.16 | 1:09.02 | 1:09.02 | ||||||
Kevin Thorvaldsson | 1995 | 33.43 | 1:12.12 | 2:21.14 | ||||||
David Magnusson | 1995 | 31.09 | 1:10.64 | 3:31.78 | ||||||
Jonathan Sühl | 1994 | 29.31 | 1:03.72 | 4:35.50 | ||||||
3 | Åkersberga Herrar | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 4:40.67 | ||||||
Marcus Kjellberg | 1994 | 34.16 | 1:12.95 | 1:12.95 | ||||||
Marcus Farkondeh | 1995 | 35.85 | 1:21.17 | 2:34.12 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 28.52 | 1:04.13 | 3:38.25 | ||||||
Daniel Nyström | 1994 | 29.66 | 1:02.42 | 4:40.67 | ||||||
4 | Karlsko Sf Herrar | 1994 | Karlskoga Simförening | 4:57.09 | ||||||
Adam Ardinge | 1996 | 38.28 | 1:21.84 | 1:21.84 | ||||||
Drago Blagojevic | 1995 | 34.77 | 1:18.81 | 2:40.65 | ||||||
André Lauri | 1996 | 30.99 | 1:10.10 | 3:50.75 | ||||||
Ognjen Blagojevic | 1997 | 30.93 | 1:06.34 | 4:57.09 | ||||||
5 | Njurunda Herrar [1998] | 1998 | Njurunda Simsällskap | 5:20.61 | ||||||
Patrik Pettersson | 1993 | 34.74 | 1:12.34 | 1:12.34 | ||||||
Emil Borgström | 1997 | 47.88 | 1:44.46 | 2:56.80 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 34.89 | 1:20.45 | 4:17.25 | ||||||
Emil Ekwall | 1997 | 28.90 | 1:03.36 | 5:20.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 30, 4X100m Medley Herr 15 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Herrar [1996] Lag 1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:31.70 | ||||||
Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | 31.59 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Carl Norlander | 1997 | 35.61 | 1:17.70 | 2:24.18 | ||||||
Oskar Johnsson | 1996 | 30.70 | 1:06.31 | 3:30.49 | ||||||
Daniel Olsson | 1996 | 28.68 | 1:01.21 | 4:31.70 | ||||||
2 | Nkk Herrar [1996] | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:40.68 | ||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 34.02 | 1:11.41 | 1:11.41 | ||||||
Marcus Forsgren | 1996 | 36.76 | 1:20.37 | 2:31.78 | ||||||
Oskar Renåker | 1996 | 30.41 | 1:06.38 | 3:38.16 | ||||||
Alexander Frost | 1997 | 29.22 | 1:02.52 | 4:40.68 | ||||||
3 | Kalmar SS Herrar [1996] | 1996 | Kalmar Simsällskap | 4:47.08 | ||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 33.29 | 1:09.98 | 1:09.98 | ||||||
Alexander Lundgren | 1997 | 39.94 | 1:26.08 | 2:36.06 | ||||||
David Larsson | 1996 | 31.83 | 1:07.34 | 3:43.40 | ||||||
Kristoffer Loo | 1997 | 30.35 | 1:03.68 | 4:47.08 | ||||||
4 | Lass Herrar [1996] Lag 2 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 5:19.81 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 42.84 | 1:29.19 | 1:29.19 | ||||||
Arvid Löfgren | 1997 | 37.76 | 1:20.73 | 2:49.92 | ||||||
Jakob Clemedtson | 1996 | 31.54 | 1:11.41 | 4:01.33 | ||||||
Tom Andersson | 1998 | 36.93 | 1:18.48 | 5:19.81 | ||||||
5 | Södertörn Herrar, Lag 1 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 5:30.20 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 36.88 | 1:16.78 | 1:16.78 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 43.58 | 1:35.44 | 2:52.22 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 39.27 | 1:29.34 | 4:21.56 | ||||||
Viktor Jändel | 1996 | 31.81 | 1:08.64 | 5:30.20 | ||||||
6 | Åss Illrar Lag 1 | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 5:54.05 | ||||||
Andreas Forsell | 1996 | 38.98 | 1:23.65 | 1:23.65 | ||||||
Niklas Ljungberg | 1996 | 45.07 | 1:39.43 | 3:03.08 | ||||||
Pontus Burebo | 1996 | 38.43 | 1:30.54 | 4:33.62 | ||||||
Jacob Öberg | 1997 | 37.50 | 1:20.43 | 5:54.05 | ||||||
7 | Botk-Rönn Herrar [1997] | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:56.25 | ||||||
Mattias Rydahl | 1997 | 38.65 | 1:22.80 | 1:22.80 | ||||||
Mikael Karlsson | 1998 | 47.68 | 1:42.89 | 3:05.69 | ||||||
Carl Groth | 1996 | 40.47 | 1:30.04 | 4:35.73 | ||||||
Felix Carlstedt | 1998 | 36.11 | 1:20.52 | 5:56.25 | ||||||
8 | Södertörn Herrar , Lag 2 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 6:07.03 | ||||||
Jonatan Widmark | 1996 | 41.56 | 1:26.60 | 1:26.60 | ||||||
Jesper van Kerkvoorde | 1998 | 49.12 | 1:46.80 | 3:13.40 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 39.20 | 1:31.06 | 4:44.46 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 39.00 | 1:22.57 | 6:07.03 | ||||||
- | Södertörn Herrar, Lag 3 | 1996 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Åss Illrar Lag 2 | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 31, 400m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.02 | 2:25.41 | 3:41.76 | 4:56.02 | |||
2 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.85 | 2:28.63 | 3:45.41 | 5:00.92 | |||
3 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:11.88 | 2:30.77 | 3:49.02 | 5:05.09 | |||
4 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.13 | 2:33.49 | 3:55.01 | 5:15.40 | |||
5 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:15.95 | 2:39.00 | 4:03.13 | 5:26.03 | |||
6 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:20.48 | 2:47.86 | 4:16.07 | 5:41.75 | |||
7 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:20.11 | 2:48.70 | 4:18.79 | 5:48.67 | |||
8 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:24.44 | 2:59.79 | 4:34.99 | 6:08.02 | |||
9 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:28.46 | 3:05.33 | 4:43.94 | 6:14.43 | |||
10 | Fanny Raunio | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:26.63 | 3:06.19 | 4:46.59 | 6:25.53 | |||
Gren 31, 400m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.33 | 2:23.81 | 3:36.47 | 4:48.56 | |||
2 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:12.58 | 2:30.77 | 3:48.23 | 5:03.50 | |||
3 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 1:13.76 | 2:33.21 | 3:53.17 | 5:12.34 | |||
4 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:15.00 | 2:37.21 | 3:59.02 | 5:19.83 | |||
5 | Fanny Vikholm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.24 | 2:40.45 | 4:05.63 | 5:30.41 | |||
6 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:17.49 | 2:41.68 | 4:07.16 | 5:30.89 | |||
7 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 1:20.46 | 2:46.95 | 4:12.48 | 5:35.40 | |||
8 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:20.17 | 2:47.84 | 4:15.85 | 5:43.10 | |||
9 | Sanna Tykesson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:23.37 | 2:55.01 | 4:27.35 | 5:53.47 | |||
10 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 1:22.28 | 2:53.93 | 4:25.73 | 5:56.71 | |||
11 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:27.44 | 3:05.63 | 4:44.65 | 6:19.25 | |||
Gren 31, 400m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.58 | 2:12.09 | 3:20.11 | 4:28.07 | |||
2 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.26 | 2:12.58 | 3:21.34 | 4:28.21 | |||
3 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.89 | 2:14.83 | 3:25.13 | 4:35.33 | |||
4 | Frida Jakobsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.94 | 2:15.46 | 3:27.50 | 4:38.92 | |||
5 | Sanna Öhgren | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.12 | 2:18.63 | 3:30.99 | 4:43.09 | |||
6 | Maria Larsson | 1989 | Karlstads Simsällskap | 1:07.99 | 2:19.83 | 3:32.19 | 4:44.53 | |||
7 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.46 | 2:20.66 | 3:33.42 | 4:45.17 | |||
8 | Tove Törnström | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.20 | 2:19.48 | 3:34.23 | 4:51.53 | |||
9 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:12.29 | 2:29.28 | 3:46.68 | 4:59.99 | |||
10 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 1:12.20 | 2:31.43 | 3:49.68 | 5:07.30 | |||
11 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:26.98 | 3:04.90 | 4:42.01 | 6:17.86 | |||
12 | Beatrice Bengtsson | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:27.06 | 3:04.17 | 4:43.71 | 6:20.35 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 32, 400m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.07 | 2:11.66 | 3:20.66 | 4:28.54 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:05.11 | 2:13.98 | 3:25.08 | 4:34.56 | |||
3 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:08.64 | 2:23.07 | 3:36.36 | 4:47.44 | |||
4 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:09.46 | 2:24.49 | 3:40.46 | 4:53.43 | |||
5 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 1:09.59 | 2:26.11 | 3:43.65 | 4:57.04 | |||
6 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:13.26 | 2:32.95 | 3:52.25 | 5:10.45 | |||
7 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:15.03 | 2:35.79 | 3:56.95 | 5:16.31 | |||
- | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 400m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:04.39 | 2:14.74 | 3:25.98 | 4:34.49 | |||
2 | Oskar Johnsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.59 | 2:17.06 | 3:28.79 | 4:40.02 | |||
3 | David Larsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:09.42 | 2:22.59 | 3:34.93 | 4:47.01 | |||
4 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.74 | 2:20.58 | 3:36.21 | 4:52.29 | |||
5 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.48 | 2:22.30 | 3:37.15 | 4:56.85 | |||
Gren 32, 400m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Victor Westerlund | 1992 | Karlstads Simsällskap | 58.82 | 2:02.97 | 3:08.40 | 4:12.97 | |||
2 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 59.71 | 2:04.44 | 3:10.41 | 4:15.68 | |||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 1:00.30 | 2:05.96 | 3:12.74 | 4:17.32 | |||
4 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 1:02.11 | 2:08.40 | 3:14.96 | 4:20.79 | |||
5 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.55 | 2:09.32 | 3:16.41 | 4:23.18 | |||
6 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 1:02.54 | 2:10.91 | 3:19.02 | 4:24.65 | |||
7 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 1:04.34 | 2:13.34 | 3:21.80 | 4:28.36 | |||
8 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:03.51 | 2:12.00 | 3:20.89 | 4:29.31 | |||
9 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.63 | 2:13.75 | 3:23.63 | 4:32.72 | |||
10 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 1:04.61 | 2:14.77 | 3:25.99 | 4:32.75 | |||
11 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:03.27 | 2:12.59 | 3:23.14 | 4:33.44 | |||
12 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.05 | 2:18.88 | 3:31.15 | 4:41.91 | |||
13 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:06.63 | 2:18.80 | 3:31.72 | 4:42.21 | |||
14 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:06.58 | 2:19.27 | 3:33.44 | 4:47.98 | |||
15 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:07.19 | 2:21.76 | 3:40.97 | 5:02.15 | |||
16 | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:09.76 | 2:29.07 | 3:50.30 | 5:10.82 | |||
- | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 33, 200m Bröstsim Damer 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 42.40 | 1:31.13 | 2:18.77 | 3:04.80 | |||
2 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.25 | 1:30.14 | 2:18.35 | 3:06.20 | |||
3 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 43.90 | 1:32.18 | 2:20.47 | 3:07.15 | |||
4 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 45.25 | 1:36.55 | 2:25.67 | 3:13.64 | |||
5 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.32 | 1:33.64 | 2:24.02 | 3:14.16 | |||
6 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 45.56 | 1:36.38 | 2:28.03 | 3:19.52 | |||
7 | Emma Bergqvist | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 46.14 | 1:37.99 | 2:30.05 | 3:22.05 | |||
8 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.67 | 1:34.66 | 2:29.53 | 3:22.07 | |||
9 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 47.35 | 1:40.28 | 2:32.77 | 3:24.73 | |||
10 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 48.31 | 1:42.02 | 2:36.31 | 3:27.29 | |||
11 | Emma Ydreskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 48.16 | 1:41.44 | 2:36.95 | 3:28.55 | |||
12 | Klara Wiklundh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 47.66 | 1:40.15 | 2:35.64 | 3:28.65 | |||
13 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.68 | 1:42.19 | 2:35.35 | 3:33.44 | |||
14 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 48.92 | 1:44.75 | 2:41.14 | 3:37.30 | |||
15 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.77 | 1:46.17 | 2:43.33 | 3:40.13 | |||
16 | Ebba Melin | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 50.90 | 1:49.19 | 2:47.92 | 3:44.01 | |||
17 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 52.32 | 1:51.27 | 2:50.76 | 3:49.61 | |||
18 | Annie Johansson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 53.66 | 1:57.74 | 3:00.16 | 4:06.96 | |||
- | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 34, 200m Bröstsim Herrar 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.39 | 1:23.86 | 2:10.55 | 2:57.08 | |||
2 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.60 | 1:36.19 | 2:28.15 | 3:19.25 | |||
3 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 46.06 | 1:38.65 | 2:32.75 | 3:24.92 | |||
4 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 48.00 | 1:42.41 | 2:37.08 | 3:31.58 | |||
5 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.59 | 1:46.61 | 2:43.81 | 3:40.63 | |||
6 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 50.81 | 1:49.20 | 2:47.24 | 3:44.22 | |||
7 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 54.47 | 1:57.37 | 2:59.92 | 4:02.36 | |||
8 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 59.78 | 2:12.33 | 3:20.28 | 4:33.37 | |||
- | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.63 | 1:02.68 | |||||
2 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.02 | 1:04.27 | |||||
3 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 30.89 | 1:04.87 | |||||
4 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.80 | 1:07.59 | |||||
5 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.63 | 1:08.49 | |||||
6 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.87 | 1:08.66 | |||||
7 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.37 | 1:08.78 | |||||
8 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.52 | 1:10.67 | |||||
9 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.12 | 1:10.84 | |||||
10 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 34.10 | 1:10.91 | |||||
11 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 35.40 | 1:12.67 | |||||
12 | Jenny Andersson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 34.62 | 1:13.91 | |||||
13 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 34.97 | 1:14.53 | |||||
14 | Diana Saleh | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 36.62 | 1:15.36 | |||||
15 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.64 | 1:16.35 | |||||
16 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 35.56 | 1:16.44 | |||||
17 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.78 | 1:17.08 | |||||
18 | Michelle Petersson | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 36.48 | 1:17.70 | |||||
19 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 37.69 | 1:18.47 | |||||
20 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 37.32 | 1:18.95 | |||||
21 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.15 | 1:19.04 | |||||
- | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 29.16 | 1:02.58 | |||||
2 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 30.73 | 1:03.85 | |||||
3 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.84 | 1:04.27 | |||||
4 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.91 | 1:04.58 | |||||
5 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 32.33 | 1:04.71 | |||||
6 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.28 | 1:05.20 | |||||
7 | Matilda Jonasson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.32 | 1:06.55 | |||||
8 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.29 | 1:07.62 | |||||
9 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.41 | 1:08.17 | |||||
10 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.41 | 1:08.31 | |||||
11 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 34.16 | 1:10.89 | |||||
12 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 34.87 | 1:12.77 | |||||
13 | Ylva Andersson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.47 | 1:12.93 | |||||
14 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.69 | 1:13.12 | |||||
15 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 35.54 | 1:13.34 | |||||
15 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 35.28 | 1:13.34 | |||||
17 | Fanny Vikholm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.45 | 1:14.23 | |||||
18 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 35.59 | 1:14.32 | |||||
19 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 36.12 | 1:15.55 | |||||
20 | Rebecca Wiklund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.88 | 1:15.61 | |||||
21 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.11 | 1:16.62 | |||||
22 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.85 | 1:17.62 | |||||
23 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 36.47 | 1:17.90 | |||||
24 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.54 | 1:19.32 | |||||
25 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 39.54 | 1:21.84 | |||||
- | Lovisa Sedin | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 28.63 | 59.18 | |||||
2 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.08 | 59.53 | |||||
3 | Sanna Öhgren | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.57 | 1:00.54 | |||||
4 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 29.33 | 1:01.10 | |||||
5 | Frida Jakobsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 29.34 | 1:01.20 | |||||
6 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.75 | 1:01.67 | |||||
7 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.18 | 1:02.37 | |||||
8 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.48 | 1:03.23 | |||||
9 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 31.39 | 1:03.88 | |||||
10 | Maria Larsson | 1989 | Karlstads Simsällskap | 30.78 | 1:04.50 | |||||
11 | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | 30.80 | 1:04.51 | |||||
12 | Tove Törnström | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.87 | 1:04.73 | |||||
13 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 31.91 | 1:05.79 | |||||
14 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 31.80 | 1:05.98 | |||||
15 | Linnea Almqvist | 1991 | Karlskoga Simförening | 32.13 | 1:06.02 | |||||
16 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.97 | 1:06.16 | |||||
17 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 32.25 | 1:06.68 | |||||
18 | Linnéa Svärd | 1995 | Karlstads Simsällskap | 31.56 | 1:06.74 | |||||
19 | Julia Westholm | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.54 | 1:06.95 | |||||
20 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.69 | 1:07.01 | |||||
21 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 32.64 | 1:07.99 | |||||
22 | Ena Glavas | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 31.49 | 1:08.22 | |||||
23 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsällskap | 32.35 | 1:08.88 | |||||
24 | Johanna Sjögren | 1993 | Västerviks Simsällskap | 32.98 | 1:09.01 | |||||
25 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 33.38 | 1:09.89 | |||||
26 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 33.94 | 1:10.18 | |||||
27 | Ida Lindén | 1994 | Västerviks Simsällskap | 32.70 | 1:10.25 | |||||
28 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 34.12 | 1:10.71 | |||||
29 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 33.99 | 1:10.90 | |||||
30 | Lisa Jansson | 1995 | Västerviks Simsällskap | 33.63 | 1:11.03 | |||||
31 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 34.48 | 1:11.38 | |||||
32 | Tina Johansson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.70 | 1:11.65 | |||||
33 | Maria Schultzén | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 34.64 | 1:11.82 | |||||
34 | Emelie Gyrling | 1994 | Kanaans Simsällskap | 34.04 | 1:12.04 | |||||
35 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 34.66 | 1:13.19 | |||||
36 | Maria Åkesson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 34.87 | 1:13.58 | |||||
37 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 35.03 | 1:13.64 | |||||
38 | Elna Eriksson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 35.73 | 1:15.11 | |||||
39 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 35.34 | 1:15.18 | |||||
40 | Lovisa Heldring | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.51 | 1:15.87 | |||||
41 | Elisabeth Westergren | 1991 | Gävle Simsällskap | 34.95 | 1:15.91 | |||||
42 | Tatjana Vasilic | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.87 | 1:19.07 | |||||
43 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.53 | 1:25.45 | |||||
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 38 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 30.24 | 1:03.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 29.47 | 1:01.18 | |||||
2 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 29.92 | 1:02.73 | |||||
3 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.02 | 1:03.36 | |||||
4 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.49 | 1:04.68 | |||||
5 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.17 | 1:05.05 | |||||
6 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.72 | 1:05.07 | |||||
7 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 30.37 | 1:05.57 | |||||
8 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.29 | 1:05.61 | |||||
9 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.98 | 1:06.86 | |||||
10 | Emil Simonsson | 1997 | Motala Simsällskap | 31.65 | 1:07.77 | |||||
11 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.27 | 1:08.85 | |||||
12 | Arvid Löfgren | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.95 | 1:09.18 | |||||
13 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.97 | 1:12.39 | |||||
14 | Henric Roos | 1997 | Kalmar Simsällskap | 35.11 | 1:13.99 | |||||
15 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.33 | 1:15.38 | |||||
16 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.75 | 1:20.24 | |||||
17 | Rasmus Österberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.76 | 1:23.72 | |||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.48 | 58.97 | |||||
2 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 28.82 | 59.83 | |||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.33 | 1:00.58 | |||||
4 | Oskar Johnsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.86 | 1:01.91 | |||||
5 | David Larsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 29.91 | 1:02.78 | |||||
6 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 29.44 | 1:02.84 | |||||
7 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 30.53 | 1:02.87 | |||||
8 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.07 | 1:03.15 | |||||
9 | Pontus Askmalm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.42 | 1:03.37 | |||||
10 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.30 | 1:03.97 | |||||
11 | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.01 | 1:06.52 | |||||
12 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 31.57 | 1:06.65 | |||||
13 | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.61 | 1:07.30 | |||||
14 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 31.88 | 1:08.45 | |||||
15 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 32.55 | 1:10.28 | |||||
16 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 34.11 | 1:11.61 | |||||
17 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 36.03 | 1:17.12 | |||||
18 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.06 | 1:18.33 | |||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lars Frölander | 1974 | Linköpings Allmänna SS | 24.85 | 51.94 | |||||
2 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 25.61 | 52.60 | |||||
3 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 25.66 | 53.51 | |||||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 26.27 | 55.15 | |||||
5 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.95 | 55.41 | |||||
6 | Kalle Lindborg | 1994 | Motala Simsällskap | 27.14 | 55.74 | |||||
7 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.74 | 55.86 | |||||
8 | Pontus Palmqvist | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 26.26 | 55.98 | |||||
9 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.80 | 57.21 | |||||
10 | Gustav Jerlvall-Jeppsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 27.29 | 57.43 | |||||
11 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 27.96 | 57.78 | |||||
12 | Arvid Persson | 1990 | Kanaans Simsällskap | 27.23 | 58.01 | |||||
13 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 27.37 | 58.17 | |||||
14 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 28.30 | 58.27 | |||||
15 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 28.11 | 58.52 | |||||
16 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 28.05 | 58.55 | |||||
17 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 28.42 | 58.81 | |||||
18 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 28.46 | 59.24 | |||||
19 | Norbert Vajda | 1993 | Karlskoga Simförening | 27.83 | 59.29 | |||||
20 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.16 | 59.43 | |||||
21 | Tim Petri | 1993 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 28.50 | 59.80 | |||||
22 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.57 | 1:00.07 | |||||
23 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 29.24 | 1:00.30 | |||||
24 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.77 | 1:00.49 | |||||
25 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 29.15 | 1:00.70 | |||||
26 | Anton Persson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 28.27 | 1:00.85 | |||||
27 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 29.54 | 1:00.86 | |||||
28 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.43 | 1:02.05 | |||||
29 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsällskap | 29.24 | 1:02.53 | |||||
30 | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | 30.15 | 1:02.57 | |||||
31 | Rikard Gustafsson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.03 | 1:02.66 | |||||
32 | Hampus Andersson | 1994 | Motala Simsällskap | 28.89 | 1:02.71 | |||||
33 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 29.34 | 1:02.88 | |||||
34 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.01 | 1:03.80 | |||||
35 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.83 | 1:04.22 | |||||
36 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.70 | 1:04.31 | |||||
37 | Niclas Friberg | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 30.63 | 1:04.51 | |||||
38 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.89 | 1:04.56 | |||||
39 | Patrik Pettersson | 1993 | Njurunda Simsällskap | 30.37 | 1:04.84 | |||||
40 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 30.36 | 1:05.00 | |||||
41 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 30.92 | 1:05.28 | |||||
42 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.21 | 1:05.49 | |||||
43 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.90 | 1:07.55 | |||||
44 | Kasper Sund | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.10 | 1:12.44 | |||||
45 | Emil Danmo | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.28 | 1:17.14 | |||||
- | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johan Rebner | 1992 | Karlstads Simsällskap | DNF | ||||||
- | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 38 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hans-Peter Magnusson | 1964 | Linköpings Allmänna SS | 31.06 | 1:03.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 37, 100m Bröstsim Dam 11 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.44 | 1:36.76 | |||||
2 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 48.68 | 1:42.61 | |||||
3 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 50.12 | 1:43.50 | |||||
4 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.74 | 1:44.75 | |||||
5 | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 50.66 | 1:49.56 | |||||
6 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 52.28 | 1:49.88 | |||||
7 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 53.91 | 1:51.49 | |||||
8 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 51.93 | 1:52.57 | |||||
9 | Olivia Malm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 53.47 | 1:54.08 | |||||
10 | Bella Engelson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 53.83 | 1:55.34 | |||||
11 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 54.35 | 1:56.07 | |||||
12 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 55.36 | 1:56.43 | |||||
13 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 58.31 | 2:00.28 | |||||
14 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 56.78 | 2:00.69 | |||||
15 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 57.44 | 2:03.11 | |||||
16 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.51 | 2:09.89 | |||||
17 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.24 | 2:19.05 | |||||
- | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 38, 100m Bröstsim Herr 11 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 48.27 | 1:37.71 | |||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.36 | 1:39.76 | |||||
3 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.89 | 1:43.55 | |||||
4 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 50.37 | 1:47.13 | |||||
5 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 50.68 | 1:51.09 | |||||
6 | Alfred Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 54.11 | 1:54.32 | |||||
7 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 55.33 | 1:55.25 | |||||
8 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.19 | 1:55.39 | |||||
9 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 56.41 | 1:56.44 | |||||
10 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 52.45 | 1:57.47 | |||||
11 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 57.12 | 1:58.16 | |||||
12 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 55.42 | 1:59.57 | |||||
13 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 57.76 | 1:59.68 | |||||
14 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 59.41 | 2:01.33 | |||||
15 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.15 | 2:03.13 | |||||
16 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 59.72 | 2:04.30 | |||||
- | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Benjamin Levin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Anton Helmersson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 39, 100m Bröstsim Damer 12, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.36 | 1:26.51 | |||||
2 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.45 | 1:31.12 | |||||
3 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 45.15 | 1:34.69 | |||||
4 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 47.89 | 1:39.52 | |||||
5 | Tova Adolfsson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.95 | 1:41.49 | |||||
6 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 47.97 | 1:43.02 | |||||
7 | Vilma Andersson-Johansson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 49.20 | 1:43.26 | |||||
8 | My Knudsen | 1999 | Wisby Simsällskap | 47.61 | 1:43.31 | |||||
9 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 52.23 | 1:47.81 | |||||
10 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 51.22 | 1:48.30 | |||||
11 | Isabel Salter | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.25 | 1:48.77 | |||||
12 | Cajsa Loqvist | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.62 | 1:48.89 | |||||
13 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 51.41 | 1:49.75 | |||||
14 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 53.83 | 1:51.39 | |||||
15 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 54.71 | 1:54.25 | |||||
16 | Freja Söderpalm | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 55.70 | 1:59.32 | |||||
17 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 56.97 | 1:59.78 | |||||
- | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar 12, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 41.72 | 1:29.01 | |||||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 47.05 | 1:38.18 | |||||
3 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 49.81 | 1:44.14 | |||||
4 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 49.99 | 1:44.15 | |||||
5 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 50.08 | 1:44.93 | |||||
6 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.43 | 1:46.33 | |||||
7 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 50.78 | 1:46.82 | |||||
8 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 52.53 | 1:56.05 | |||||
9 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 56.89 | 1:56.99 | |||||
10 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 55.39 | 1:57.60 | |||||
11 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 57.17 | 1:59.27 | |||||
12 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 55.60 | 1:59.66 | |||||
13 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 59.16 | 2:00.88 | |||||
14 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 58.34 | 2:03.45 | |||||
15 | Filip Höjerström | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 59.02 | 2:05.59 | |||||
16 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.81 | 2:14.68 | |||||
- | Mohammed Abdular | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 38.78 | 1:24.64 | |||||
2 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.19 | 1:27.09 | |||||
3 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 41.81 | 1:29.43 | |||||
4 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 41.83 | 1:29.74 | |||||
5 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.60 | 1:30.30 | |||||
6 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.96 | 1:30.47 | |||||
7 | Klara Wallteng | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.61 | 1:30.68 | |||||
8 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.58 | 1:30.94 | |||||
9 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 44.43 | 1:33.20 | |||||
10 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.53 | 1:33.34 | |||||
11 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 44.09 | 1:33.64 | |||||
12 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 44.49 | 1:35.16 | |||||
13 | Diana Saleh | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 46.01 | 1:36.42 | |||||
14 | Jenny Andersson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 46.33 | 1:38.27 | |||||
15 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 46.12 | 1:38.98 | |||||
16 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 46.70 | 1:39.62 | |||||
17 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.03 | 1:39.93 | |||||
18 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 48.77 | 1:43.29 | |||||
19 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 48.38 | 1:43.46 | |||||
20 | Ann Brännlund | 1997 | Njurunda Simsällskap | 49.33 | 1:44.76 | |||||
21 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.64 | 1:45.83 | |||||
22 | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | 49.41 | 1:46.19 | |||||
23 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 48.80 | 1:46.23 | |||||
24 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 50.41 | 1:47.31 | |||||
- | Michelle Petersson | 1997 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 39.75 | 1:24.84 | |||||
2 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 40.05 | 1:24.88 | |||||
3 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 39.54 | 1:25.04 | |||||
4 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 38.98 | 1:25.15 | |||||
5 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 41.36 | 1:26.90 | |||||
6 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 40.14 | 1:26.99 | |||||
7 | Isabell Heiding | 1996 | Kalmar Simsällskap | 41.16 | 1:27.75 | |||||
8 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 40.96 | 1:27.97 | |||||
9 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 41.69 | 1:28.96 | |||||
10 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.56 | 1:30.73 | |||||
11 | Matilda Jonasson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.72 | 1:32.01 | |||||
12 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 45.34 | 1:35.11 | |||||
13 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.12 | 1:36.50 | |||||
14 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 46.06 | 1:37.36 | |||||
15 | Malin Wärn | 1996 | Karlskoga Simförening | 46.92 | 1:37.50 | |||||
16 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 46.36 | 1:38.73 | |||||
17 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 46.18 | 1:39.68 | |||||
18 | Sanna Tykesson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 45.65 | 1:40.01 | |||||
19 | Rebecca Wiklund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.62 | 1:41.13 | |||||
20 | Fanny Vikholm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 48.43 | 1:41.17 | |||||
21 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 47.72 | 1:42.25 | |||||
22 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.51 | 1:44.45 | |||||
23 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 49.44 | 1:45.28 | |||||
24 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 52.74 | 1:52.62 | |||||
- | Lovisa Sedin | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 35.58 | 1:14.87 | |||||
2 | Victoria Forsman | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 35.48 | 1:15.59 | |||||
3 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 38.33 | 1:20.31 | |||||
4 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.39 | 1:22.45 | |||||
5 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.66 | 1:23.47 | |||||
6 | Lovisa Heldring | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.69 | 1:25.25 | |||||
7 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 39.22 | 1:25.72 | |||||
8 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 39.46 | 1:26.08 | |||||
9 | Lisa Jansson | 1995 | Västerviks Simsällskap | 42.06 | 1:28.12 | |||||
10 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 41.68 | 1:29.11 | |||||
11 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 42.10 | 1:31.01 | |||||
12 | Matilda Olsén | 1994 | Kalmar Simsällskap | 42.30 | 1:31.07 | |||||
13 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 42.39 | 1:31.20 | |||||
14 | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | 43.11 | 1:31.45 | |||||
15 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 43.39 | 1:32.29 | |||||
16 | Elisabeth Westergren | 1991 | Gävle Simsällskap | 43.23 | 1:32.78 | |||||
17 | Johanna Sjögren | 1993 | Västerviks Simsällskap | 45.54 | 1:35.37 | |||||
18 | Ena Glavas | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 44.40 | 1:35.43 | |||||
19 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 43.94 | 1:36.34 | |||||
20 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 45.79 | 1:36.93 | |||||
21 | Beatrice Bengtsson | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.41 | 1:39.13 | |||||
22 | Klara Ingelberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 47.27 | 1:43.04 | |||||
23 | Tatjana Vasilic | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.69 | 1:44.41 | |||||
24 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.18 | 1:45.98 | |||||
25 | Elna Eriksson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 51.01 | 1:48.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 36.76 | 1:20.06 | |||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 37.59 | 1:20.24 | |||||
3 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 38.39 | 1:22.76 | |||||
4 | Arvid Löfgren | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 39.05 | 1:23.24 | |||||
5 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 39.67 | 1:24.76 | |||||
6 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.57 | 1:27.93 | |||||
7 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 42.25 | 1:29.48 | |||||
8 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.90 | 1:29.73 | |||||
9 | Emil Simonsson | 1997 | Motala Simsällskap | 41.62 | 1:30.30 | |||||
10 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.83 | 1:32.09 | |||||
11 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 44.17 | 1:32.33 | |||||
12 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 44.41 | 1:32.61 | |||||
13 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 46.27 | 1:38.45 | |||||
14 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 46.75 | 1:39.14 | |||||
15 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.46 | 1:42.67 | |||||
16 | Henric Roos | 1997 | Kalmar Simsällskap | 49.03 | 1:44.30 | |||||
17 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 53.26 | 1:51.32 | |||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 35.12 | 1:15.77 | |||||
2 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.80 | 1:19.85 | |||||
3 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.34 | 1:21.23 | |||||
4 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 39.05 | 1:22.81 | |||||
5 | Pontus Askmalm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 39.53 | 1:26.08 | |||||
6 | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.32 | 1:27.28 | |||||
7 | Harris Licina | 1996 | Trosabygdens Simsällskap | 42.77 | 1:29.56 | |||||
8 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 42.95 | 1:31.98 | |||||
9 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 43.26 | 1:32.79 | |||||
10 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 44.28 | 1:33.43 | |||||
11 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 45.77 | 1:38.49 | |||||
12 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 47.06 | 1:39.53 | |||||
13 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 46.16 | 1:41.21 | |||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Dorch | 1985 | Linköpings Allmänna SS | 29.78 | 1:04.95 | |||||
2 | Karl-Fredrik Gudjonsson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 31.75 | 1:08.11 | |||||
3 | Anton Jansson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 32.68 | 1:10.68 | |||||
4 | Simon Vestin | 1992 | Karlstads Simsällskap | 33.56 | 1:10.90 | |||||
5 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.52 | 1:12.94 | |||||
6 | Arvid Persson | 1990 | Kanaans Simsällskap | 34.14 | 1:14.40 | |||||
7 | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.89 | 1:16.15 | |||||
8 | Johan Rebner | 1992 | Karlstads Simsällskap | 36.65 | 1:17.46 | |||||
9 | Hampus Andersson | 1994 | Motala Simsällskap | 35.09 | 1:17.97 | |||||
10 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 36.17 | 1:18.26 | |||||
11 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.08 | 1:18.46 | |||||
12 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.14 | 1:18.67 | |||||
13 | Anton Persson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 35.81 | 1:18.68 | |||||
14 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.77 | 1:19.87 | |||||
15 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 37.48 | 1:20.35 | |||||
16 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.75 | 1:20.51 | |||||
17 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 37.29 | 1:21.20 | |||||
18 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 38.71 | 1:21.37 | |||||
19 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 36.79 | 1:21.73 | |||||
20 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.78 | 1:22.88 | |||||
21 | Filip Åkesson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 38.97 | 1:23.97 | |||||
22 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 40.42 | 1:24.61 | |||||
23 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.93 | 1:28.58 | |||||
24 | Kasper Sund | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.52 | 1:34.89 | |||||
25 | Björn Wei | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.16 | 1:36.85 | |||||
26 | Emil Danmo | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.99 | 1:38.74 | |||||
- | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:20 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 43, 100m Fjärilsim Damer 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergqvist | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.09 | 1:15.02 | |||||
2 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.18 | 1:16.44 | |||||
3 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 35.64 | 1:20.86 | |||||
4 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 36.69 | 1:21.03 | |||||
5 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 38.43 | 1:23.92 | |||||
6 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 37.03 | 1:24.15 | |||||
7 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.74 | 1:24.81 | |||||
8 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 37.65 | 1:25.39 | |||||
9 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 39.71 | 1:27.09 | |||||
10 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.10 | 1:29.98 | |||||
11 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.90 | 1:31.04 | |||||
12 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 38.01 | 1:31.12 | |||||
13 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.57 | 1:32.34 | |||||
14 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.31 | 1:33.75 | |||||
15 | Emma Ydreskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 43.37 | 1:34.06 | |||||
16 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.92 | 1:35.11 | |||||
17 | Annie Johansson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 45.72 | 1:42.58 | |||||
18 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 45.11 | 1:42.70 | |||||
19 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.15 | 1:45.19 | |||||
- | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:24 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 44, 100m Fjärilsim Herrar 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:10.76 | |||||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.76 | 1:13.45 | |||||
3 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 36.07 | 1:20.91 | |||||
4 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.14 | 1:21.90 | |||||
5 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 38.59 | 1:25.54 | |||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.26 | 1:27.50 | |||||
7 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 42.41 | 1:35.68 | |||||
8 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 43.00 | 1:36.34 | |||||
9 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 44.94 | 1:44.43 | |||||
- | Jesper van Kerkvoorde | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:08 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 45, 4X200m Frisim Herr 16-17, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Herrar [1994] | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 8:56.04 | ||||||
Oscar Ekström | 1994 | 56.82 | 1:56.15 | 1:56.15 | ||||||
Grim Sjöberg | 1995 | 1:02.57 | 2:12.02 | 4:08.17 | ||||||
Kevin Petersson | 1994 | 1:05.66 | 2:15.92 | 6:24.09 | ||||||
Filip Åkesson | 1995 | 1:11.22 | 2:31.95 | 8:56.04 | ||||||
2 | Nkk Herrar [1995] | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 9:24.85 | ||||||
Henrik Podéus | 1995 | 1:03.03 | 1:37.87 | 1:37.87 | ||||||
Jonathan Sühl | 1994 | 1:07.00 | 2:23.14 | 4:01.01 | ||||||
David Magnusson | 1995 | 1:09.35 | 2:26.71 | 6:27.72 | ||||||
Kevin Thorvaldsson | 1995 | 1:09.23 | 2:57.13 | 9:24.85 | ||||||
3 | Åkersberga Herrar [1994] | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 9:35.60 | ||||||
Daniel Nyström | 1994 | 1:06.71 | 2:20.50 | 2:20.50 | ||||||
Marcus Farkondeh | 1995 | 1:13.50 | 2:35.86 | 4:56.36 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 1:04.79 | 2:17.38 | 7:13.74 | ||||||
Marcus Kjellberg | 1994 | 1:07.59 | 2:21.86 | 9:35.60 | ||||||
4 | Karlsko Sf Herrar | 1994 | Karlskoga Simförening | 10:04.26 | ||||||
André Lauri | 1996 | 1:08.10 | 2:22.29 | 2:22.29 | ||||||
Ognjen Blagojevic | 1997 | 1:12.65 | 2:32.96 | 4:55.25 | ||||||
Adam Ardinge | 1996 | 1:14.16 | 2:34.40 | 7:29.65 | ||||||
Jonas Karlsson-Thell | 1998 | 1:12.40 | 2:34.61 | 10:04.26 | ||||||
5 | Njurunda Herrar [1998] | 1998 | Njurunda Simsällskap | 10:12.84 | ||||||
Emil Ekwall | 1997 | 1:10.94 | 2:28.72 | 2:28.72 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 1:16.31 | 2:39.67 | 5:08.39 | ||||||
Patrik Pettersson | 1993 | 1:09.62 | 2:28.67 | 7:37.06 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 1:15.15 | 2:35.78 | 10:12.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:10 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 46, 4X200m Frisim Herr 15 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Herrar [1996] Lag 1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 9:02.06 | ||||||
Oskar Johnsson | 1996 | 1:04.41 | 2:12.82 | 2:12.82 | ||||||
Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | 1:05.64 | 1:42.15 | 3:54.97 | ||||||
Carl Norlander | 1997 | 1:05.20 | 2:13.61 | 6:08.58 | ||||||
Jakob Clemedtson | 1996 | 1:04.32 | 2:53.48 | 9:02.06 | ||||||
2 | Nkk Herrar [1996] | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 9:16.53 | ||||||
Marcus Forsgren | 1996 | 1:03.80 | 2:12.42 | 2:12.42 | ||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 1:07.51 | 2:19.23 | 4:31.65 | ||||||
Hugo Rydberg | 1998 | 1:10.59 | 2:25.38 | 6:57.03 | ||||||
Oskar Renåker | 1996 | 1:07.12 | 2:19.50 | 9:16.53 | ||||||
3 | Kalmar SS Herrar [1996] | 1996 | Kalmar Simsällskap | 9:29.00 | ||||||
David Larsson | 1996 | 1:06.25 | 2:16.15 | 2:16.15 | ||||||
Kristoffer Loo | 1997 | 1:11.70 | 2:27.36 | 4:43.51 | ||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 1:06.97 | 2:21.34 | 7:04.85 | ||||||
Alexander Lundgren | 1997 | 1:09.70 | 2:24.15 | 9:29.00 | ||||||
4 | Lass Herrar [1996] Lag 2 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 10:22.89 | ||||||
Daniel Olsson | 1996 | 1:05.77 | 2:18.73 | 2:18.73 | ||||||
Arvid Löfgren | 1997 | 1:12.27 | 2:33.12 | 4:51.85 | ||||||
Tom Andersson | 1998 | 1:20.52 | 2:46.43 | 7:38.28 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 1:19.16 | 2:44.61 | 10:22.89 | ||||||
5 | Södertörn Herrar, Lag 1 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 10:48.34 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 1:15.19 | 2:37.88 | 2:37.88 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 1:19.70 | 2:42.74 | 5:20.62 | ||||||
Jonatan Widmark | 1996 | 1:24.61 | 2:53.32 | 8:13.94 | ||||||
Viktor Jändel | 1996 | 1:14.49 | 2:34.40 | 10:48.34 | ||||||
6 | Södertörn Herrar , Lag 2 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 11:53.60 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 1:22.61 | 2:52.73 | 2:52.73 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 1:20.54 | 2:50.87 | 5:43.60 | ||||||
Simon Jändel | 1998 | 1:30.06 | 3:04.29 | 8:47.89 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 1:32.24 | 3:05.71 | 11:53.60 | ||||||
7 | Botk-Rönn Herrar [1997] | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 11:59.40 | ||||||
Mattias Rydahl | 1997 | 1:25.15 | 3:00.80 | 3:00.80 | ||||||
Carl Groth | 1996 | 1:19.62 | 2:50.45 | 5:51.25 | ||||||
Mikael Karlsson | 1998 | 1:32.36 | 3:11.64 | 9:02.89 | ||||||
Felix Carlstedt | 1998 | 1:26.06 | 2:56.51 | 11:59.40 | ||||||
8 | Södertörn Herrar, Lag 3 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 13:47.98 | ||||||
Jesper van Kerkvoorde | 1998 | 1:30.62 | 4:03.08 | 4:03.08 | ||||||
Kristjan Novevski | 1998 | 1:52.70 | 3:35.41 | 7:38.49 | ||||||
Simon Jändel | 1998 | 1:56.96 | 3:36.44 | 11:14.93 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 1:47.21 | 2:33.05 | 13:47.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:36 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 32.08 | 1:10.48 | |||||
2 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 35.19 | 1:21.60 | |||||
3 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.95 | 1:27.41 | |||||
4 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 39.04 | 1:28.65 | |||||
5 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.21 | 1:29.71 | |||||
6 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.35 | 1:30.57 | |||||
7 | Fanny Raunio | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.32 | 1:37.04 | |||||
8 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.05 | 1:41.33 | |||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.58 | 1:09.57 | |||||
2 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.31 | 1:12.08 | |||||
3 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.44 | 1:18.23 | |||||
4 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 35.47 | 1:21.63 | |||||
5 | Isabella Hagberg | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.23 | 1:21.73 | |||||
6 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.28 | 1:24.82 | |||||
7 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 40.67 | 1:33.58 | |||||
8 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 42.01 | 1:33.84 | |||||
9 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 40.47 | 1:33.91 | |||||
10 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.14 | 1:38.29 | |||||
11 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 42.48 | 1:38.61 | |||||
- | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Törnström | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.56 | 1:05.52 | |||||
2 | Sanna Öhgren | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.73 | 1:06.22 | |||||
3 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.23 | 1:07.41 | |||||
4 | Victoria Forsman | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 33.95 | 1:14.56 | |||||
5 | Maria Åkesson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 34.36 | 1:15.28 | |||||
6 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.00 | 1:15.59 | |||||
7 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 34.42 | 1:16.58 | |||||
8 | Johanna Sjögren | 1993 | Västerviks Simsällskap | 34.78 | 1:17.86 | |||||
9 | Linnéa Svärd | 1995 | Karlstads Simsällskap | 34.66 | 1:18.51 | |||||
10 | Maria Schultzén | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 36.30 | 1:19.29 | |||||
11 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 35.70 | 1:19.41 | |||||
12 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 35.43 | 1:20.64 | |||||
13 | Tina Johansson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.63 | 1:22.07 | |||||
14 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsällskap | 35.20 | 1:26.41 | |||||
15 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 39.62 | 1:26.76 | |||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 38 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.72 | 1:10.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:45 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 48, 100m Fjärilsim H 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 30.28 | 1:06.49 | |||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.70 | 1:07.64 | |||||
3 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 32.68 | 1:09.88 | |||||
4 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.15 | 1:12.78 | |||||
5 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 34.11 | 1:16.55 | |||||
- | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 48, 100m Fjärilsim H 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 30.47 | 1:05.89 | |||||
2 | David Larsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 31.31 | 1:06.75 | |||||
3 | Oskar Johnsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.06 | 1:06.92 | |||||
4 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.83 | 1:10.21 | |||||
5 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.39 | 1:10.59 | |||||
6 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.04 | 1:12.86 | |||||
7 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.59 | 1:13.54 | |||||
Gren 48, 100m Fjärilsim H 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lars Frölander | 1974 | Linköpings Allmänna SS | 25.89 | 55.58 | |||||
2 | Pontus Palmqvist | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 26.63 | 57.55 | |||||
3 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 26.90 | 58.16 | |||||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.71 | 59.47 | |||||
5 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 28.25 | 1:00.95 | |||||
6 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.60 | 1:01.13 | |||||
7 | Kalle Lindborg | 1994 | Motala Simsällskap | 28.84 | 1:01.28 | |||||
8 | Victor Westerlund | 1992 | Karlstads Simsällskap | 28.83 | 1:01.41 | |||||
9 | Gustav Jerlvall-Jeppsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 28.71 | 1:02.11 | |||||
10 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.83 | 1:02.90 | |||||
11 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 30.00 | 1:03.50 | |||||
12 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.95 | 1:04.20 | |||||
13 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 30.39 | 1:04.77 | |||||
14 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.70 | 1:06.38 | |||||
15 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 31.03 | 1:06.54 | |||||
16 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 30.51 | 1:06.76 | |||||
17 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 31.34 | 1:06.91 | |||||
18 | Johan Rebner | 1992 | Karlstads Simsällskap | 31.09 | 1:07.34 | |||||
19 | Tim Petri | 1993 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 30.64 | 1:08.47 | |||||
20 | Rikard Gustafsson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.66 | 1:08.66 | |||||
21 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 30.41 | 1:08.73 | |||||
22 | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.58 | 1:09.77 | |||||
23 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 32.66 | 1:09.89 | |||||
24 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.99 | 1:10.18 | |||||
25 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.91 | 1:10.37 | |||||
26 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.52 | 1:12.12 | |||||
27 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 32.43 | 1:12.39 | |||||
28 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.57 | 1:13.12 | |||||
29 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsällskap | 31.71 | 1:13.23 | |||||
30 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 33.45 | 1:13.56 | |||||
31 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.78 | 1:13.67 | |||||
32 | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | 34.07 | 1:14.69 | |||||
33 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.03 | 1:14.74 | |||||
- | Niclas Friberg | 1992 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Anton Jansson | 1992 | Västerviks Simsällskap | DNF | ||||||
- | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:52 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 49, 100m Frisim Damer 11 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | 37.33 | 1:17.59 | |||||
2 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 37.42 | 1:17.67 | |||||
3 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.84 | 1:20.90 | |||||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.67 | 1:22.32 | |||||
5 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.14 | 1:22.96 | |||||
6 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.05 | 1:24.41 | |||||
7 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.30 | 1:25.26 | |||||
8 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 40.35 | 1:25.33 | |||||
9 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.67 | 1:25.84 | |||||
10 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.72 | 1:25.86 | |||||
11 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.68 | 1:26.97 | |||||
12 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 40.19 | 1:28.80 | |||||
13 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.32 | 1:31.84 | |||||
14 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 44.56 | 1:32.24 | |||||
15 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.67 | 1:32.73 | |||||
16 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.94 | 1:34.41 | |||||
17 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.72 | 1:34.64 | |||||
18 | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.30 | 1:36.19 | |||||
19 | Alice Ahlmén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.31 | 1:38.99 | |||||
20 | Olivia Malm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.36 | 1:40.53 | |||||
21 | Bella Engelson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.29 | 1:40.62 | |||||
22 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.54 | 1:41.63 | |||||
23 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 48.13 | 1:43.11 | |||||
24 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 48.06 | 1:43.55 | |||||
25 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.01 | 1:44.44 | |||||
26 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 48.40 | 1:47.05 | |||||
27 | Linn Suchomel | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.62 | 1:48.95 | |||||
28 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 53.98 | 1:50.17 | |||||
29 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.82 | 1:51.38 | |||||
30 | Ebba Köhl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 52.63 | 1:55.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:57 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 50, 100m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.94 | 1:12.13 | |||||
2 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.84 | 1:12.40 | |||||
3 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.55 | 1:15.46 | |||||
4 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.36 | 1:20.56 | |||||
5 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.63 | 1:21.13 | |||||
6 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.48 | 1:24.19 | |||||
7 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.20 | 1:24.28 | |||||
8 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.42 | 1:25.94 | |||||
9 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.76 | 1:26.65 | |||||
10 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.04 | 1:26.87 | |||||
11 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.28 | 1:27.06 | |||||
12 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 40.71 | 1:28.27 | |||||
13 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.32 | 1:28.31 | |||||
14 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.02 | 1:31.05 | |||||
15 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.34 | 1:34.06 | |||||
16 | Benjamin Levin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.92 | 1:37.75 | |||||
17 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.95 | 1:38.44 | |||||
18 | Anton Helmersson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.88 | 1:43.44 | |||||
19 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.46 | 1:44.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:04 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 51, 100m Frisim Damer 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 31.27 | 1:05.02 | |||||
2 | Emma Bergqvist | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.20 | 1:06.13 | |||||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 31.49 | 1:06.56 | |||||
4 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.48 | 1:07.44 | |||||
5 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 31.79 | 1:08.12 | |||||
6 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 32.44 | 1:09.81 | |||||
7 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 33.21 | 1:10.30 | |||||
8 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.96 | 1:10.92 | |||||
9 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 34.29 | 1:12.22 | |||||
10 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 34.16 | 1:12.31 | |||||
11 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.03 | 1:12.34 | |||||
12 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.78 | 1:12.57 | |||||
13 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.61 | 1:12.68 | |||||
14 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.66 | 1:14.37 | |||||
15 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.20 | 1:15.16 | |||||
16 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 36.67 | 1:15.98 | |||||
17 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.93 | 1:16.39 | |||||
18 | Emma Ydreskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.53 | 1:16.46 | |||||
19 | Ida Hofvander | 1998 | Trosabygdens Simsällskap | 37.48 | 1:18.43 | |||||
20 | Disa Skullman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:18.99 | |||||
21 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.59 | 1:19.34 | |||||
22 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.93 | 1:19.91 | |||||
23 | Wilma Ekergren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 37.65 | 1:21.18 | |||||
24 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.33 | 1:21.78 | |||||
25 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.66 | 1:22.04 | |||||
26 | Klara Wiklundh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.44 | 1:22.99 | |||||
27 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.45 | 1:25.46 | |||||
28 | Ebba Melin | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 40.21 | 1:25.63 | |||||
- | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:09 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 52, 100m Frisim Herrar 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.29 | 1:03.43 | |||||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.93 | 1:04.27 | |||||
3 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.85 | 1:05.70 | |||||
4 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 31.94 | 1:07.16 | |||||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 32.17 | 1:09.20 | |||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.51 | 1:09.23 | |||||
7 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.66 | 1:15.13 | |||||
8 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.47 | 1:15.39 | |||||
9 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 34.82 | 1:15.75 | |||||
10 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.73 | 1:15.85 | |||||
11 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 37.36 | 1:20.75 | |||||
12 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.07 | 1:20.79 | |||||
13 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.10 | 1:20.84 | |||||
14 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.93 | 1:24.72 | |||||
15 | Jesper van Kerkvoorde | 1998 | Södertörns Simsällskap | 39.31 | 1:25.20 | |||||
16 | Simon Jändel | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.27 | 1:34.37 | |||||
17 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.39 | 1:37.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.72 | 1:05.11 | 1:38.96 | 2:13.18 | |||
2 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.57 | 1:06.48 | 1:42.44 | 2:18.18 | |||
3 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.52 | 1:10.33 | 1:49.07 | 2:25.48 | |||
4 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 33.37 | 1:11.11 | 1:49.63 | 2:27.32 | |||
5 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.07 | 1:11.71 | 1:50.29 | 2:27.83 | |||
6 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.91 | 1:14.19 | 1:52.78 | 2:30.20 | |||
7 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.86 | 1:11.35 | 1:50.84 | 2:30.23 | |||
8 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.79 | 1:11.29 | 1:50.62 | 2:30.65 | |||
9 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.76 | 1:11.07 | 1:53.35 | 2:30.76 | |||
10 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.38 | 1:14.58 | 1:54.66 | 2:33.94 | |||
11 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.18 | 1:15.37 | 1:55.52 | 2:34.25 | |||
12 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 34.94 | 1:16.05 | 1:57.50 | 2:36.86 | |||
13 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 36.36 | 1:17.33 | 1:59.95 | 2:41.92 | |||
14 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 37.10 | 1:19.32 | 2:01.41 | 2:42.48 | |||
15 | Michelle Petersson | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 37.12 | 1:19.14 | 2:03.08 | 2:45.27 | |||
16 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 36.64 | 1:20.11 | 2:04.58 | 2:47.24 | |||
17 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.25 | 1:23.28 | 2:08.42 | 2:51.03 | |||
18 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.95 | 1:24.89 | 2:09.80 | 2:51.81 | |||
19 | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | 38.37 | 1:21.73 | 2:07.37 | 2:51.83 | |||
20 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.44 | 1:25.34 | 2:10.12 | 2:53.42 | |||
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.38 | 1:09.11 | 1:45.76 | 2:22.32 | |||
2 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 32.07 | 1:08.69 | 1:46.14 | 2:24.34 | |||
3 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 33.60 | 1:11.72 | 1:52.43 | 2:31.22 | |||
4 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 35.06 | 1:14.12 | 1:53.57 | 2:32.11 | |||
5 | Fanny Vikholm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.87 | 1:15.48 | 1:56.02 | 2:35.10 | |||
6 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.85 | 1:14.76 | 1:56.34 | 2:37.55 | |||
7 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 37.28 | 1:17.35 | 1:58.76 | 2:40.21 | |||
8 | Malin Wärn | 1996 | Karlskoga Simförening | 37.11 | 1:18.97 | 2:01.86 | 2:42.26 | |||
9 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 36.30 | 1:18.53 | 2:01.77 | 2:44.66 | |||
10 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.47 | 1:21.92 | 2:06.21 | 2:46.63 | |||
11 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 38.93 | 1:22.25 | 2:06.51 | 2:47.74 | |||
12 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.21 | 1:24.22 | 2:08.34 | 2:50.00 | |||
13 | Isabella Hellgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.93 | 1:22.79 | 2:08.93 | 2:54.69 | |||
- | Lovisa Sedin | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.73 | 1:01.69 | 1:34.79 | 2:07.58 | |||
2 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 29.65 | 1:01.92 | 1:35.11 | 2:07.66 | |||
3 | Sanna Öhgren | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.55 | 1:03.32 | 1:36.68 | 2:10.27 | |||
4 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 30.26 | 1:03.70 | 1:38.30 | 2:12.01 | |||
5 | Frida Jakobsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 29.88 | 1:02.82 | 1:37.49 | 2:13.02 | |||
6 | Maria Larsson | 1989 | Karlstads Simsällskap | 31.60 | 1:06.10 | 1:41.11 | 2:17.05 | |||
7 | Tove Törnström | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 32.00 | 1:07.87 | 1:44.29 | 2:21.62 | |||
8 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.75 | 1:09.15 | 1:46.93 | 2:23.80 | |||
9 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.14 | 1:10.30 | 1:48.04 | 2:24.26 | |||
10 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 33.60 | 1:10.58 | 1:48.72 | 2:24.79 | |||
11 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 32.90 | 1:10.51 | 1:47.98 | 2:24.88 | |||
12 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.36 | 1:10.71 | 1:49.09 | 2:26.36 | |||
13 | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | 32.43 | 1:09.18 | 1:47.86 | 2:26.47 | |||
14 | Therese Karlsson | 1995 | Motala Simsällskap | 34.37 | 1:12.74 | 1:51.84 | 2:30.09 | |||
15 | Ida Lindén | 1994 | Västerviks Simsällskap | 33.25 | 1:11.40 | 1:50.86 | 2:31.05 | |||
16 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 35.40 | 1:14.98 | 1:55.58 | 2:33.22 | |||
17 | Lisa Jansson | 1995 | Västerviks Simsällskap | 34.86 | 1:14.45 | 1:53.88 | 2:33.25 | |||
18 | Sofia Hedin | 1994 | Motala Simsällskap | 34.96 | 1:14.33 | 1:54.04 | 2:33.31 | |||
19 | Tina Johansson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.01 | 1:15.75 | 1:56.00 | 2:35.16 | |||
20 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 36.68 | 1:18.57 | 2:01.46 | 2:41.57 | |||
21 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 35.47 | 1:17.67 | 2:01.47 | 2:42.18 | |||
22 | Maria Åkesson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 36.23 | 1:17.44 | 2:00.93 | 2:43.44 | |||
23 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.68 | 1:29.63 | 2:19.08 | 3:06.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 30.29 | 1:03.98 | 1:38.33 | 2:11.31 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.91 | 1:06.74 | 1:41.66 | 2:16.16 | |||
3 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.84 | 1:07.14 | 1:43.41 | 2:19.72 | |||
4 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.86 | 1:07.30 | 1:44.19 | 2:20.91 | |||
5 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 32.67 | 1:10.98 | 1:49.19 | 2:24.45 | |||
6 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.69 | 1:11.75 | 1:50.83 | 2:25.48 | |||
7 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.72 | 1:11.71 | 1:50.06 | 2:26.34 | |||
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.31 | 1:03.01 | 1:37.77 | 2:11.39 | |||
2 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 30.78 | 1:05.81 | 1:40.17 | 2:12.84 | |||
3 | Oskar Johnsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.05 | 1:04.72 | 1:39.61 | 2:13.20 | |||
4 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.83 | 1:04.01 | 1:39.72 | 2:14.88 | |||
5 | David Larsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 31.52 | 1:05.60 | 1:41.75 | 2:17.17 | |||
6 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.09 | 1:07.47 | 1:44.12 | 2:18.98 | |||
7 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.35 | 1:06.96 | 1:43.82 | 2:19.45 | |||
8 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.64 | 1:08.63 | 1:46.04 | 2:21.52 | |||
9 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 32.93 | 1:10.91 | 1:51.13 | 2:29.06 | |||
10 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 34.18 | 1:13.37 | 1:53.54 | 2:30.40 | |||
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 27.59 | 57.63 | 1:27.61 | 1:57.44 | |||
2 | Victor Westerlund | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.42 | 57.14 | 1:27.94 | 1:58.31 | |||
3 | Kalle Lindborg | 1994 | Motala Simsällskap | 28.46 | 1:00.11 | 1:29.92 | 2:00.47 | |||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.76 | 59.05 | 1:31.06 | 2:02.49 | |||
5 | Karl-Fredrik Gudjonsson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 28.62 | 59.35 | 1:31.12 | 2:03.31 | |||
6 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.64 | 1:01.34 | 1:33.20 | 2:03.70 | |||
7 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.62 | 1:01.12 | 1:33.16 | 2:04.67 | |||
8 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 29.04 | 1:00.92 | 1:32.72 | 2:05.11 | |||
9 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.62 | 57.00 | 1:31.22 | 2:05.87 | |||
10 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 28.90 | 1:00.97 | 1:34.35 | 2:06.50 | |||
11 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 29.29 | 1:01.62 | 1:34.28 | 2:06.53 | |||
12 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.60 | 1:00.79 | 1:34.37 | 2:06.55 | |||
13 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 30.06 | 1:02.62 | 1:36.33 | 2:07.81 | |||
14 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 29.58 | 1:02.13 | 1:35.36 | 2:07.96 | |||
15 | Norbert Vajda | 1993 | Karlskoga Simförening | 29.44 | 1:02.32 | 1:35.82 | 2:08.44 | |||
16 | Johan Rebner | 1992 | Karlstads Simsällskap | 28.99 | 1:01.12 | 1:34.62 | 2:08.55 | |||
17 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.92 | 1:02.59 | 1:37.09 | 2:11.29 | |||
18 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 30.01 | 1:03.69 | 1:38.65 | 2:12.05 | |||
19 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 29.21 | 1:02.76 | 1:37.00 | 2:12.13 | |||
20 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 30.50 | 1:03.59 | 1:38.18 | 2:12.22 | |||
21 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.47 | 1:04.50 | 1:39.21 | 2:14.31 | |||
22 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 30.33 | 1:04.29 | 1:40.64 | 2:16.05 | |||
23 | Arvid Persson | 1990 | Kanaans Simsällskap | 31.09 | 1:05.71 | 1:41.99 | 2:16.45 | |||
24 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 31.14 | 1:06.09 | 1:42.02 | 2:18.19 | |||
25 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.61 | 1:09.29 | 1:46.08 | 2:19.37 | |||
26 | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | 32.23 | 1:07.86 | 1:44.31 | 2:20.29 | |||
27 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 32.87 | 1:08.94 | 1:46.76 | 2:22.90 | |||
28 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.85 | 1:09.07 | 1:48.01 | 2:26.04 | |||
29 | Patrik Pettersson | 1993 | Njurunda Simsällskap | 31.68 | 1:09.68 | 1:50.40 | 2:29.54 | |||
30 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.64 | 1:13.80 | 1:52.59 | 2:31.53 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 55, 200m Frisim Damer 12, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.27 | 1:13.62 | 1:53.91 | 2:31.83 | |||
2 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.60 | 1:12.74 | 1:52.98 | 2:32.03 | |||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:15.31 | 1:56.86 | 2:35.97 | |||
4 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.27 | 1:17.66 | 1:59.00 | 2:39.60 | |||
5 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.76 | 1:16.90 | 1:59.20 | 2:39.93 | |||
6 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.15 | 1:22.12 | 2:04.84 | 2:45.28 | |||
7 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.22 | 1:20.34 | 2:03.84 | 2:45.75 | |||
8 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.77 | 1:20.88 | 2:04.81 | 2:47.76 | |||
9 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.55 | 1:22.36 | 2:07.74 | 2:51.86 | |||
10 | Vilma Andersson-Johansson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.10 | 1:26.68 | 2:14.58 | 3:00.97 | |||
11 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 39.18 | 1:25.83 | 2:13.50 | 3:01.42 | |||
12 | My Knudsen | 1999 | Wisby Simsällskap | 38.67 | 1:26.03 | 2:15.82 | 3:03.41 | |||
13 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.96 | 1:27.01 | 2:16.49 | 3:05.57 | |||
14 | Cajsa Loqvist | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.19 | 1:26.65 | 2:17.00 | 3:06.33 | |||
15 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.58 | 1:27.31 | 2:18.26 | 3:06.91 | |||
16 | Emelie Blomberg | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 40.74 | 1:29.49 | 2:19.08 | 3:08.55 | |||
17 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.44 | 1:36.33 | 2:30.09 | 3:20.67 | |||
- | Freja Söderpalm | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 56, 200m Frisim Herrar 12, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.76 | 1:10.86 | 1:47.90 | 2:24.03 | |||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.49 | 1:14.92 | 1:55.68 | 2:34.56 | |||
3 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.33 | 1:19.53 | 2:02.79 | 2:44.19 | |||
4 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.67 | 1:21.56 | 2:03.74 | 2:45.28 | |||
5 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 39.09 | 1:25.49 | 2:11.39 | 2:53.37 | |||
6 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.81 | 1:29.84 | 2:15.44 | 2:56.25 | |||
7 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.80 | 1:27.91 | 2:14.25 | 2:56.73 | |||
8 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.02 | 1:32.97 | 2:22.45 | 3:10.87 | |||
9 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 43.59 | 1:34.05 | 2:23.76 | 3:11.03 | |||
10 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.19 | 1:35.25 | 2:26.90 | 3:11.77 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 57, 200m Frisim Damer 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Bergqvist | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.21 | 1:08.61 | 1:46.32 | 2:23.04 | |||
2 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 33.22 | 1:10.42 | 1:48.47 | 2:25.72 | |||
3 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 33.69 | 1:11.37 | 1:50.47 | 2:30.99 | |||
4 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.49 | 1:13.39 | 1:53.27 | 2:31.85 | |||
5 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 35.26 | 1:15.15 | 1:56.54 | 2:36.69 | |||
6 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.97 | 1:15.16 | 1:56.74 | 2:36.73 | |||
7 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 35.49 | 1:15.90 | 1:57.78 | 2:37.56 | |||
8 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.23 | 1:16.04 | 1:57.78 | 2:39.41 | |||
9 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 37.33 | 1:18.64 | 2:00.15 | 2:40.23 | |||
10 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.30 | 1:17.90 | 2:00.88 | 2:40.68 | |||
11 | Emma Ydreskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.16 | 1:18.53 | 2:00.66 | 2:40.85 | |||
12 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.68 | 1:18.57 | 2:02.04 | 2:43.83 | |||
13 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.57 | 1:20.89 | 2:04.18 | 2:45.73 | |||
14 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 37.93 | 1:21.21 | 2:05.28 | 2:46.88 | |||
15 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.08 | 1:21.11 | 2:05.23 | 2:50.13 | |||
16 | Disa Skullman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.79 | 1:25.22 | 2:10.96 | 2:55.66 | |||
17 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 41.38 | 1:27.93 | 2:15.11 | 2:56.55 | |||
18 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.97 | 1:26.62 | 2:12.84 | 2:56.97 | |||
19 | Klara Wiklundh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 39.33 | 1:25.04 | 2:12.78 | 2:58.12 | |||
20 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.09 | 1:26.04 | 2:13.44 | 2:59.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 58, 200m Frisim Herrar 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.80 | 1:06.60 | 1:41.37 | 2:15.65 | |||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.92 | 1:08.40 | 1:42.83 | 2:16.53 | |||
3 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.32 | 1:10.32 | 1:49.12 | 2:24.99 | |||
4 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 33.32 | 1:11.29 | 1:50.39 | 2:28.92 | |||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 33.61 | 1:14.83 | 1:57.63 | 2:35.98 | |||
6 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.99 | 1:19.60 | 2:01.47 | 2:40.66 | |||
7 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.83 | 1:17.35 | 2:00.12 | 2:40.77 | |||
8 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.76 | 1:20.09 | 2:02.59 | 2:44.55 | |||
9 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.48 | 1:22.85 | 2:07.82 | 2:50.19 | |||
10 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.99 | 1:22.96 | 2:08.95 | 2:50.78 | |||
11 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 39.76 | 1:25.08 | 2:10.95 | 2:55.73 | |||
12 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 37.97 | 1:24.97 | 2:11.22 | 2:57.22 | |||
13 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.58 | 1:30.64 | 2:21.20 | 3:05.54 | |||
14 | Jesper van Kerkvoorde | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.03 | 1:31.68 | 2:23.03 | 3:13.97 | |||
15 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.28 | 1:32.28 | 2:25.12 | 3:14.46 | |||
16 | Simon Jändel | 1998 | Södertörns Simsällskap | 46.24 | 1:40.23 | 2:38.46 | 3:31.80 | |||
17 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 46.79 | 1:42.97 | 2:39.73 | 3:33.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 42.29 | 1:29.47 | 2:17.27 | 3:04.60 | |||
2 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.52 | 1:30.19 | 2:17.77 | 3:04.70 | |||
3 | Michelle Petersson | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 43.82 | 1:33.62 | 2:25.08 | 3:15.07 | |||
4 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.36 | 1:33.47 | 2:24.49 | 3:15.29 | |||
5 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.52 | 1:33.75 | 2:25.32 | 3:18.72 | |||
6 | Diana Saleh | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 46.78 | 1:38.88 | 2:31.80 | 3:25.24 | |||
- | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Wallteng | 1997 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 40.15 | 1:24.91 | 2:10.96 | 2:56.15 | |||
2 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 40.25 | 1:25.54 | 2:10.67 | 2:56.52 | |||
3 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 42.50 | 1:30.45 | 2:18.05 | 3:05.09 | |||
4 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 42.86 | 1:32.48 | 2:21.46 | 3:10.38 | |||
5 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.23 | 1:32.25 | 2:22.98 | 3:13.94 | |||
6 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.94 | 1:38.20 | 2:30.63 | 3:25.35 | |||
7 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.89 | 1:46.99 | 2:44.07 | 3:42.10 | |||
- | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victoria Forsman | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 37.75 | 1:19.53 | 2:02.90 | 2:46.40 | |||
2 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 39.19 | 1:24.41 | 2:09.61 | 2:53.41 | |||
3 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.97 | 1:23.36 | 2:08.04 | 2:53.92 | |||
4 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 40.68 | 1:27.29 | 2:14.28 | 3:03.23 | |||
5 | Lovisa Heldring | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.91 | 1:28.52 | 2:16.72 | 3:05.21 | |||
6 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.05 | 1:29.04 | 2:17.19 | 3:05.62 | |||
7 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 42.28 | 1:30.93 | 2:19.27 | 3:06.62 | |||
8 | Lisa Jansson | 1995 | Västerviks Simsällskap | 42.80 | 1:31.09 | 2:20.60 | 3:08.62 | |||
9 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 42.18 | 1:31.30 | 2:20.02 | 3:08.81 | |||
10 | Matilda Olsén | 1994 | Kalmar Simsällskap | 44.04 | 1:34.08 | 2:24.99 | 3:15.11 | |||
11 | Elisabeth Westergren | 1991 | Gävle Simsällskap | 44.29 | 1:35.94 | 2:28.22 | 3:21.46 | |||
12 | Victoria Hellgren | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.92 | 1:38.00 | 2:30.88 | 3:24.98 | |||
13 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.62 | 1:45.58 | 2:40.92 | 3:37.27 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 38.52 | 1:23.37 | 2:08.82 | 2:53.28 | |||
2 | Arvid Löfgren | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 39.79 | 1:25.56 | 2:11.52 | 2:57.00 | |||
3 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 39.14 | 1:25.99 | 2:11.89 | 2:58.24 | |||
4 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 40.72 | 1:27.62 | 2:13.68 | 3:00.82 | |||
5 | Emil Simonsson | 1997 | Motala Simsällskap | 41.61 | 1:31.77 | 2:22.49 | 3:11.80 | |||
6 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.93 | 1:34.96 | 2:25.06 | 3:16.46 | |||
7 | Rasmus Österberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 56.53 | 2:01.50 | 3:02.62 | 4:03.22 | |||
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.25 | 1:35.13 | 2:28.77 | 3:16.42 | |||
2 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 45.04 | 1:36.71 | 2:28.83 | 3:23.10 | |||
- | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl-Fredrik Gudjonsson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 32.60 | 1:09.82 | 1:47.98 | 2:27.27 | |||
2 | Simon Vestin | 1992 | Karlstads Simsällskap | 33.45 | 1:13.56 | 1:53.91 | 2:34.51 | |||
3 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 35.68 | 1:16.30 | 1:56.17 | 2:35.71 | |||
4 | Gustav Jerlvall-Jeppsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 34.63 | 1:14.14 | 1:55.06 | 2:36.79 | |||
5 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.95 | 1:14.80 | 1:55.47 | 2:37.05 | |||
6 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.60 | 1:21.91 | 2:05.31 | 2:48.18 | |||
7 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 36.34 | 1:19.78 | 2:04.21 | 2:49.30 | |||
8 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.91 | 1:22.24 | 2:06.90 | 2:52.98 | |||
9 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 39.55 | 1:24.10 | 2:09.96 | 2:57.30 | |||
10 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.29 | 1:26.62 | 2:12.82 | 2:59.03 | |||
11 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.06 | 1:25.88 | 2:13.25 | 3:00.71 | |||
12 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 41.14 | 1:27.38 | 2:15.08 | 3:01.03 | |||
13 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 40.59 | 1:28.30 | 2:17.49 | 3:06.01 | |||
14 | Kasper Sund | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.66 | 1:35.04 | 2:28.19 | 3:20.32 | |||
- | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 61, 50m Fjärilsim Dam 11 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.73 | ||||||
2 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 40.20 | ||||||
3 | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | 40.65 | ||||||
4 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.38 | ||||||
5 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.80 | ||||||
6 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.05 | ||||||
7 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 43.06 | ||||||
8 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.07 | ||||||
9 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 45.36 | ||||||
10 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 46.11 | ||||||
11 | Alice Ahlmén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 48.20 | ||||||
12 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.96 | ||||||
13 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 50.63 | ||||||
14 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 51.23 | ||||||
15 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 51.48 | ||||||
16 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 55.12 | ||||||
17 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 56.19 | ||||||
18 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.37 | ||||||
- | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | DNS | ||||||
- | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 62, 50m Fjärilsim Herr 11 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.06 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.95 | ||||||
3 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.63 | ||||||
4 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.41 | ||||||
5 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 50.34 | ||||||
6 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 51.53 | ||||||
7 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 51.74 | ||||||
8 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.81 | ||||||
9 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 58.43 | ||||||
- | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 63, 4X200m Frisim Damer 16-17, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer 1994 | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 9:09.44 | ||||||
Madelene Andersson | 1995 | 1:03.29 | 2:11.84 | 2:11.84 | ||||||
Vilma Ekström | 1994 | 1:01.56 | 2:08.86 | 4:20.70 | ||||||
Victoria Forsman | 1995 | 1:09.13 | 2:22.43 | 6:43.13 | ||||||
Ena Glavas | 1995 | 1:10.21 | 2:26.31 | 9:09.44 | ||||||
2 | Wisby SS Damer 1994 | 1994 | Wisby Simsällskap | 9:54.38 | ||||||
Sara Nyberg | 1996 | 1:08.14 | 2:23.64 | 2:23.64 | ||||||
Elin Tinge | 1995 | 1:08.26 | 2:23.17 | 4:46.81 | ||||||
Matilda Persson | 1995 | 1:13.07 | 2:34.90 | 7:21.71 | ||||||
Emma Öhman | 1997 | 1:14.25 | 2:32.67 | 9:54.38 | ||||||
3 | Karlsko Sf Damer | 1996 | Karlskoga Simförening | 10:10.35 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 1:10.79 | 2:27.25 | 2:27.25 | ||||||
Rebecka Ek | 1994 | 1:09.45 | 2:22.12 | 4:49.37 | ||||||
Malin Wärn | 1996 | 1:19.91 | 2:44.96 | 7:34.33 | ||||||
Mikaela Jarlemark | 1998 | 1:14.02 | 2:36.02 | 10:10.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 64, 4X200m Frisim Dam 15 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer 1996 Lag1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 9:34.74 | ||||||
Daniela Kindstrand | 1997 | 1:06.02 | 2:17.83 | 2:17.83 | ||||||
Linnea Magnusson | 1996 | 1:08.49 | 2:23.70 | 4:41.53 | ||||||
Emma Bergqvist | 1998 | 1:08.16 | 2:24.60 | 7:06.13 | ||||||
Sofia Henell | 1997 | 1:11.77 | 2:28.61 | 9:34.74 | ||||||
2 | Kalmar SS Damer 1997 | 1997 | Kalmar Simsällskap | 9:49.81 | ||||||
Josefin Lewton | 1997 | 1:10.47 | 2:25.15 | 2:25.15 | ||||||
Issabella Hong | 1998 | 1:11.51 | 2:29.86 | 4:55.01 | ||||||
Linnea Wranå | 1998 | 1:09.21 | 2:26.78 | 7:21.79 | ||||||
Isabell Heiding | 1996 | 1:10.14 | 2:28.02 | 9:49.81 | ||||||
3 | Nkk Damer 1996 | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 9:51.35 | ||||||
Elin Podéus | 1997 | 1:04.36 | 2:12.96 | 2:12.96 | ||||||
Anna Grundmark | 1997 | 1:11.77 | 2:31.95 | 4:44.91 | ||||||
Sally Ericsson | 1997 | 1:11.91 | 2:34.53 | 7:19.44 | ||||||
Sara Wallberg | 1999 | 1:14.34 | 2:31.91 | 9:51.35 | ||||||
4 | Lass Damer 1996 Lag 2 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 10:12.18 | ||||||
Erika Settland | 1996 | 1:12.07 | 2:31.76 | 2:31.76 | ||||||
Elin Elm | 1998 | 1:13.44 | 2:33.22 | 5:04.98 | ||||||
Emelie Gidlöf | 1997 | 1:11.71 | 2:32.33 | 7:37.31 | ||||||
Ella Nordanskog | 1998 | 34.80 | 2:34.87 | 10:12.18 | ||||||
5 | Södertörn Damer, Lag 2 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 11:21.82 | ||||||
Gerd Waldheim | 1996 | 1:22.58 | 2:48.70 | 2:48.70 | ||||||
Lena Westerlund | 1998 | 1:20.16 | 2:45.67 | 5:34.37 | ||||||
Elmira Shahmalekpour | 1997 | 1:22.70 | 2:54.60 | 8:28.97 | ||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 1:23.19 | 2:52.85 | 11:21.82 | ||||||
6 | Botk-Rönn Damer 1996 | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 11:24.55 | ||||||
Nicole Tannous | 1998 | 1:20.96 | 2:47.16 | 2:47.16 | ||||||
Rebecca Wiklund | 1996 | 1:19.09 | 2:47.17 | 5:34.33 | ||||||
Ylva Andersson | 1996 | 1:16.61 | 2:42.87 | 8:17.20 | ||||||
Moa Särås | 1997 | 1:29.54 | 3:07.35 | 11:24.55 | ||||||
7 | Södertörn Damer Lag 3 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 12:36.67 | ||||||
Cajsa Loqvist | 1999 | 1:30.20 | 3:08.39 | 3:08.39 | ||||||
Josefin Sehmi | 1999 | 1:29.52 | 3:10.14 | 6:18.53 | ||||||
Elin Eriksson | 1998 | 1:28.21 | 3:00.15 | 9:18.68 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 1:34.00 | 3:17.99 | 12:36.67 | ||||||
- | Kalmar SS 2 Damer | 1997 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.48 | 1:26.78 | 2:18.10 | 3:09.14 | |||
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.09 | 1:17.17 | 2:02.05 | 2:47.53 | |||
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tove Törnström | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 32.38 | 1:08.16 | 1:45.15 | 2:23.65 | |||
2 | Sanna Öhgren | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 33.14 | 1:09.48 | 1:48.19 | 2:27.36 | |||
3 | Maria Åkesson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 35.07 | 1:15.37 | 1:57.78 | 2:39.97 | |||
4 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.69 | 1:17.70 | 2:01.22 | 2:44.86 | |||
5 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 37.12 | 1:20.92 | 2:07.50 | 2:56.06 | |||
6 | Johanna Sjögren | 1993 | Västerviks Simsällskap | 37.11 | 1:20.15 | 2:07.33 | 2:58.92 | |||
7 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 38.51 | 1:27.09 | 2:19.19 | 3:09.85 | |||
8 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 40.93 | 1:30.29 | 2:20.40 | 3:10.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:39 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 66, 200m Fjärilsim H 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 30.36 | 1:06.69 | 1:44.40 | 2:24.09 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.36 | 1:11.08 | 1:50.38 | 2:28.69 | |||
3 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 34.96 | 1:16.13 | 2:00.18 | 2:44.61 | |||
Gren 66, 200m Fjärilsim H 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Larsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 33.88 | 1:12.08 | 1:52.22 | 2:32.34 | |||
2 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.71 | 1:12.41 | 1:53.05 | 2:33.14 | |||
3 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.61 | 1:11.89 | 1:53.85 | 2:36.61 | |||
4 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.08 | 1:15.32 | 1:58.35 | 2:42.26 | |||
Gren 66, 200m Fjärilsim H 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 28.83 | 1:02.19 | 1:36.20 | 2:11.84 | |||
2 | Gustav Jerlvall-Jeppsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 30.24 | 1:04.82 | 1:41.19 | 2:16.49 | |||
3 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 29.33 | 1:04.05 | 1:41.19 | 2:16.70 | |||
4 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.75 | 1:04.37 | 1:40.83 | 2:17.25 | |||
5 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.75 | 1:06.01 | 1:42.11 | 2:17.86 | |||
6 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 31.88 | 1:09.24 | 1:48.75 | 2:29.63 | |||
7 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 33.38 | 1:11.61 | 1:53.33 | 2:35.51 | |||
8 | Tim Petri | 1993 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.28 | 1:11.67 | 1:53.91 | 2:36.00 | |||
9 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.49 | 1:14.93 | 1:58.23 | 2:40.41 | |||
10 | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.54 | 1:15.66 | 2:02.33 | 2:41.62 | |||
11 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 34.44 | 1:15.86 | 1:59.66 | 2:44.40 | |||
12 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 33.42 | 1:16.25 | 2:04.93 | 2:53.42 | |||
- | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 67, 100m Ryggsim Damer 12, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.11 | 1:19.72 | |||||
2 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.29 | 1:21.32 | |||||
3 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.65 | 1:23.39 | |||||
4 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.75 | 1:24.09 | |||||
5 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.57 | 1:24.35 | |||||
6 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.84 | 1:25.41 | |||||
7 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.39 | 1:27.06 | |||||
8 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.16 | 1:27.38 | |||||
9 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 42.70 | 1:27.78 | |||||
10 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 44.36 | 1:30.40 | |||||
11 | Emelie Nilsson | 1999 | Karlskoga Simförening | 45.34 | 1:31.89 | |||||
12 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 46.84 | 1:34.97 | |||||
13 | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 47.89 | 1:35.03 | |||||
14 | Cajsa Loqvist | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.73 | 1:35.88 | |||||
15 | Vilma Andersson-Johansson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 48.24 | 1:38.02 | |||||
16 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 48.13 | 1:38.66 | |||||
17 | Emelie Blomberg | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 49.62 | 1:40.72 | |||||
18 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.95 | 1:40.81 | |||||
19 | Tova Adolfsson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.57 | 1:41.10 | |||||
20 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 53.71 | 1:51.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 68, 100m Ryggsim Herrar 12, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.65 | 1:20.09 | |||||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.21 | 1:28.54 | |||||
3 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 45.07 | 1:31.03 | |||||
4 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 45.86 | 1:32.77 | |||||
5 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.86 | 1:36.23 | |||||
6 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 47.17 | 1:36.75 | |||||
7 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 49.27 | 1:37.86 | |||||
8 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 49.29 | 1:38.38 | |||||
9 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 49.06 | 1:39.96 | |||||
10 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 50.12 | 1:42.71 | |||||
11 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.64 | 1:45.87 | |||||
12 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.80 | 1:47.17 | |||||
13 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 52.64 | 1:49.50 | |||||
14 | Filip Höjerström | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 54.99 | 1:51.50 | |||||
15 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.39 | 1:56.56 | |||||
16 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 58.58 | 1:59.07 | |||||
- | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 69, 100m Ryggsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.29 | 1:11.48 | |||||
2 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 35.81 | 1:13.91 | |||||
3 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 36.14 | 1:14.68 | |||||
4 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.29 | 1:15.31 | |||||
5 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.10 | 1:17.51 | |||||
6 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 38.77 | 1:21.67 | |||||
7 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.07 | 1:23.75 | |||||
8 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 39.91 | 1:23.85 | |||||
9 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.47 | 1:25.01 | |||||
10 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.95 | 1:25.32 | |||||
11 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 42.15 | 1:26.25 | |||||
12 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 42.81 | 1:27.43 | |||||
13 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 42.82 | 1:27.44 | |||||
14 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 42.48 | 1:27.92 | |||||
15 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.64 | 1:28.36 | |||||
16 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 43.49 | 1:29.00 | |||||
17 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 43.02 | 1:29.42 | |||||
18 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.16 | 1:31.21 | |||||
19 | Michelle Petersson | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 44.40 | 1:31.39 | |||||
20 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.27 | 1:33.97 | |||||
21 | Diana Saleh | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 47.19 | 1:34.38 | |||||
Gren 69, 100m Ryggsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 34.42 | 1:13.44 | |||||
2 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 35.43 | 1:14.54 | |||||
3 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.66 | 1:15.43 | |||||
4 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 37.91 | 1:18.60 | |||||
5 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 38.81 | 1:18.93 | |||||
6 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 39.19 | 1:19.50 | |||||
7 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 40.11 | 1:21.60 | |||||
8 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 39.47 | 1:22.19 | |||||
9 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 41.49 | 1:23.44 | |||||
10 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 41.46 | 1:24.17 | |||||
11 | Ylva Andersson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.12 | 1:25.55 | |||||
12 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.26 | 1:26.06 | |||||
13 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.51 | 1:29.69 | |||||
14 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.50 | 1:32.85 | |||||
15 | Malin Wärn | 1996 | Karlskoga Simförening | 46.30 | 1:33.30 | |||||
16 | Isabella Hellgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.26 | 1:35.55 | |||||
- | Isabell Heiding | 1996 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lovisa Sedin | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 69, 100m Ryggsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 32.17 | 1:06.34 | |||||
2 | Frida Jakobsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 33.79 | 1:08.96 | |||||
3 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.06 | 1:14.92 | |||||
4 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.40 | 1:15.46 | |||||
5 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 36.78 | 1:16.44 | |||||
6 | Julia Westholm | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.23 | 1:16.67 | |||||
7 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.93 | 1:17.37 | |||||
8 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 38.32 | 1:18.32 | |||||
9 | Ena Glavas | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 37.64 | 1:18.54 | |||||
10 | Ingrid Bratt | 1991 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.00 | 1:19.84 | |||||
11 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 38.53 | 1:20.13 | |||||
12 | Matilda Olsén | 1994 | Kalmar Simsällskap | 39.14 | 1:20.23 | |||||
13 | Therese Karlsson | 1995 | Motala Simsällskap | 39.88 | 1:22.11 | |||||
14 | Maria Schultzén | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 40.24 | 1:22.55 | |||||
15 | Tina Johansson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.05 | 1:22.92 | |||||
16 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsällskap | 39.56 | 1:23.11 | |||||
17 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 40.75 | 1:24.19 | |||||
18 | Sofia Hedin | 1994 | Motala Simsällskap | 41.16 | 1:25.50 | |||||
19 | Emelie Gyrling | 1994 | Kanaans Simsällskap | 41.00 | 1:26.78 | |||||
20 | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | 41.38 | 1:27.64 | |||||
21 | Victoria Hellgren | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.89 | 1:28.21 | |||||
22 | Elisabeth Westergren | 1991 | Gävle Simsällskap | 44.11 | 1:32.99 | |||||
23 | Tatjana Vasilic | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.14 | 1:33.06 | |||||
24 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.05 | 1:35.79 | |||||
Gren 69, 100m Ryggsim Dam 14 o ä, Finaler 38 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 35.23 | 1:13.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.92 | 1:10.09 | |||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 35.92 | 1:12.98 | |||||
3 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.59 | 1:13.97 | |||||
4 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 35.85 | 1:14.05 | |||||
5 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.33 | 1:14.42 | |||||
6 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.30 | 1:20.23 | |||||
7 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.28 | 1:21.82 | |||||
8 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.54 | 1:22.33 | |||||
9 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.90 | 1:22.87 | |||||
10 | Emil Simonsson | 1997 | Motala Simsällskap | 40.77 | 1:24.18 | |||||
11 | Arvid Löfgren | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 41.79 | 1:26.71 | |||||
12 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.81 | 1:28.61 | |||||
13 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.20 | 1:29.62 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.85 | 1:09.00 | |||||
2 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.99 | 1:10.52 | |||||
3 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.62 | 1:12.19 | |||||
4 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:13.04 | |||||
5 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 38.66 | 1:20.65 | |||||
6 | Pontus Askmalm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 38.77 | 1:21.67 | |||||
7 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 40.39 | 1:24.35 | |||||
- | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Palmqvist | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.00 | 1:00.86 | |||||
2 | Samuel Bälter | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.50 | 1:01.06 | |||||
3 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.02 | 1:01.49 | |||||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 30.51 | 1:02.38 | |||||
5 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 30.89 | 1:03.26 | |||||
6 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 31.38 | 1:05.40 | |||||
7 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 33.12 | 1:06.61 | |||||
8 | Simon Vestin | 1992 | Karlstads Simsällskap | 32.42 | 1:08.06 | |||||
9 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 32.33 | 1:08.78 | |||||
10 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.39 | 1:09.53 | |||||
11 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 34.29 | 1:09.70 | |||||
12 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 34.00 | 1:10.11 | |||||
13 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 34.02 | 1:10.38 | |||||
14 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 34.08 | 1:10.40 | |||||
15 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.76 | 1:10.71 | |||||
16 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.57 | 1:11.28 | |||||
17 | Johan Rebner | 1992 | Karlstads Simsällskap | 35.02 | 1:12.45 | |||||
18 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 36.73 | 1:13.99 | |||||
19 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.70 | 1:14.39 | |||||
20 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 36.21 | 1:14.99 | |||||
21 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.91 | 1:16.13 | |||||
22 | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | 39.08 | 1:18.66 | |||||
23 | Niclas Friberg | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 39.24 | 1:21.37 | |||||
24 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.90 | 1:21.59 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 71, 100m Ryggsim Damer 11, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 43.49 | 1:28.98 | |||||
2 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 44.91 | 1:30.38 | |||||
3 | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | 45.63 | 1:33.10 | |||||
4 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 48.05 | 1:36.98 | |||||
5 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.37 | 1:38.06 | |||||
6 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 49.22 | 1:38.35 | |||||
7 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 48.98 | 1:38.52 | |||||
8 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.74 | 1:41.98 | |||||
9 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 48.97 | 1:43.44 | |||||
10 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 50.75 | 1:43.85 | |||||
11 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 51.52 | 1:44.33 | |||||
12 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.30 | 1:45.53 | |||||
13 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 53.16 | 1:47.32 | |||||
14 | Olivia Malm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 53.51 | 1:48.70 | |||||
15 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 54.39 | 1:50.21 | |||||
16 | Bella Engelson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 53.34 | 1:54.24 | |||||
17 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 56.82 | 1:55.15 | |||||
18 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.44 | 1:55.25 | |||||
19 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 55.99 | 1:55.71 | |||||
20 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 55.75 | 1:58.63 | |||||
21 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.54 | 2:04.61 | |||||
22 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.01 | 2:04.91 | |||||
23 | Linn Suchomel | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.82 | 2:07.69 | |||||
24 | Elin Köhl | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.80 | 2:08.78 | |||||
25 | Ebba Köhl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.88 | 2:13.85 | |||||
26 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.40 | 2:24.55 | |||||
27 | Elsa Lind | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.51 | 2:27.27 | |||||
- | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNF | ||||||
- | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 72, 100m Ryggsim Herr 11 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.35 | 1:27.74 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 43.82 | 1:28.50 | |||||
3 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 49.10 | 1:42.36 | |||||
4 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 51.40 | 1:43.22 | |||||
5 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 52.57 | 1:47.99 | |||||
6 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.32 | 1:51.87 | |||||
7 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 55.10 | 1:56.93 | |||||
8 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 56.18 | 2:01.90 | |||||
9 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.45 | 2:04.86 | |||||
- | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 73, 200m Ryggsim Damer 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 35.19 | 1:14.24 | 1:58.71 | 2:39.56 | |||
2 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 38.17 | 1:19.08 | 2:01.95 | 2:43.06 | |||
3 | Emma Bergqvist | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.67 | 1:19.70 | 2:02.59 | 2:44.07 | |||
4 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 39.30 | 1:24.78 | 2:10.70 | 2:52.17 | |||
5 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.56 | 1:24.78 | 2:10.70 | 2:53.56 | |||
6 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 39.58 | 1:24.27 | 2:11.29 | 2:55.12 | |||
7 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.21 | 1:25.66 | 2:11.09 | 2:55.41 | |||
8 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 42.60 | 1:29.63 | 2:17.45 | 3:02.89 | |||
9 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 42.84 | 1:30.38 | 2:19.95 | 3:06.40 | |||
10 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 43.18 | 1:29.98 | 2:19.40 | 3:06.48 | |||
11 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.59 | 1:31.40 | 2:19.65 | 3:06.80 | |||
12 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 45.87 | 1:34.73 | 2:25.19 | 3:10.00 | |||
13 | Disa Skullman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.11 | 1:34.40 | 2:26.29 | 3:16.10 | |||
14 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.83 | 1:38.01 | 2:29.82 | 3:20.05 | |||
15 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 47.51 | 1:39.21 | 2:33.62 | 3:25.69 | |||
16 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.06 | 1:37.49 | 2:33.60 | 3:25.83 | |||
17 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.57 | 1:43.37 | 2:37.53 | 3:26.33 | |||
18 | Klara Wiklundh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 48.34 | 1:41.83 | 2:36.48 | 3:27.33 | |||
19 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 48.31 | 1:39.30 | 2:37.71 | 3:29.40 | |||
20 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.05 | 1:46.56 | 2:40.82 | 3:35.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 74, 200m Ryggsim Herrar 13, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.14 | 1:13.63 | 1:52.24 | 2:28.69 | |||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.06 | 1:18.35 | 1:59.76 | 2:40.61 | |||
3 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.37 | 1:25.15 | 2:10.12 | 2:52.52 | |||
4 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 42.28 | 1:26.88 | 2:13.79 | 2:58.36 | |||
5 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 43.19 | 1:32.10 | 2:22.79 | 3:07.21 | |||
6 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 46.15 | 1:35.47 | 2:25.74 | 3:09.34 | |||
7 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.31 | 1:35.46 | 2:26.63 | 3:15.54 | |||
8 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 47.60 | 1:39.26 | 2:29.40 | 3:19.43 | |||
9 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 55.84 | 1:57.96 | 3:01.66 | 4:03.07 | |||
- | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 32.34 | 1:15.54 | 2:05.44 | 2:41.64 | |||
2 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 37.37 | 1:22.33 | 2:11.78 | 2:49.24 | |||
3 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 36.73 | 1:25.99 | 2:12.69 | 2:50.59 | |||
4 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 38.27 | 1:27.37 | 2:14.17 | 2:54.10 | |||
5 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.34 | 1:25.93 | 2:15.71 | 2:54.22 | |||
6 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.92 | 1:26.54 | 2:17.82 | 2:58.00 | |||
7 | Jenny Andersson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 37.36 | 1:23.85 | 2:16.50 | 2:59.29 | |||
8 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.14 | 1:28.37 | 2:21.57 | 3:00.26 | |||
9 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 39.98 | 1:25.76 | 2:20.67 | 3:00.71 | |||
10 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.88 | 1:26.27 | 2:18.43 | 3:03.41 | |||
11 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.62 | 1:27.73 | 2:23.37 | 3:03.81 | |||
12 | Michelle Petersson | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 41.45 | 1:31.87 | 2:22.24 | 3:04.88 | |||
13 | Diana Saleh | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 42.54 | 1:34.08 | 2:25.86 | 3:08.21 | |||
14 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.62 | 1:38.99 | 2:35.04 | 3:19.29 | |||
15 | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | 45.61 | 1:36.89 | 2:33.30 | 3:19.89 | |||
16 | Fanny Raunio | 1997 | Kalmar Simsällskap | 45.93 | 1:40.42 | 2:40.24 | 3:24.41 | |||
17 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 47.43 | 1:39.64 | 2:39.85 | 3:24.46 | |||
- | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 32.83 | 1:13.38 | 2:00.15 | 2:36.69 | |||
2 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 34.17 | 1:18.87 | 2:05.98 | 2:42.11 | |||
3 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 36.07 | 1:21.18 | 2:05.45 | 2:42.65 | |||
4 | Isabella Hagberg | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.82 | 1:22.58 | 2:04.81 | 2:43.33 | |||
5 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.11 | 1:22.94 | 2:09.59 | 2:47.50 | |||
6 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 36.39 | 1:22.91 | 2:08.85 | 2:48.44 | |||
7 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.54 | 1:25.30 | 2:14.14 | 2:55.69 | |||
8 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 38.22 | 1:26.90 | 2:19.44 | 2:58.18 | |||
9 | Fanny Vikholm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 37.47 | 1:23.95 | 2:20.00 | 2:58.98 | |||
10 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.56 | 1:26.52 | 2:20.33 | 3:01.02 | |||
11 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 43.31 | 1:29.83 | 2:23.87 | 3:04.99 | |||
12 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.58 | 1:38.00 | 2:29.84 | 3:11.42 | |||
13 | Rebecca Wiklund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.34 | 1:32.96 | 2:28.39 | 3:13.10 | |||
14 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.93 | 1:34.29 | 2:29.83 | 3:13.47 | |||
15 | Isabella Hellgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.53 | 1:39.62 | 2:37.54 | 3:20.14 | |||
16 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 42.03 | 1:36.77 | 2:38.78 | 3:20.60 | |||
17 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 43.83 | 1:38.23 | 2:37.87 | 3:22.46 | |||
- | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 31.14 | 1:10.25 | 1:52.20 | 2:25.68 | |||
2 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 31.60 | 1:09.30 | 1:53.20 | 2:25.84 | |||
3 | Frida Jakobsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 32.66 | 1:10.32 | 1:55.14 | 2:27.82 | |||
4 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 30.90 | 1:12.08 | 1:56.45 | 2:28.86 | |||
5 | Sanna Öhgren | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 31.84 | 1:11.00 | 1:56.10 | 2:29.07 | |||
6 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.65 | 1:13.05 | 1:57.69 | 2:33.33 | |||
7 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.46 | 1:13.55 | 1:58.77 | 2:35.37 | |||
8 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 34.66 | 1:18.34 | 2:02.66 | 2:37.55 | |||
9 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.75 | 1:16.29 | 2:01.67 | 2:39.06 | |||
10 | Victoria Forsman | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 34.28 | 1:19.73 | 2:02.40 | 2:39.51 | |||
11 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.21 | 1:17.44 | 2:04.53 | 2:40.15 | |||
12 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.19 | 1:17.44 | 2:07.23 | 2:42.63 | |||
13 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 35.86 | 1:21.17 | 2:06.72 | 2:47.64 | |||
14 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 35.68 | 1:20.62 | 2:13.94 | 2:48.91 | |||
15 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 35.82 | 1:21.70 | 2:11.43 | 2:48.94 | |||
16 | Johanna Sjögren | 1993 | Västerviks Simsällskap | 35.16 | 1:21.60 | 2:11.26 | 2:50.06 | |||
17 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 36.72 | 1:24.44 | 2:12.80 | 2:50.88 | |||
18 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 38.07 | 1:20.83 | 2:11.95 | 2:50.99 | |||
19 | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | 34.86 | 1:21.71 | 2:11.15 | 2:51.66 | |||
20 | Therese Karlsson | 1995 | Motala Simsällskap | 37.45 | 1:24.09 | 2:16.54 | 2:54.88 | |||
21 | Lisa Jansson | 1995 | Västerviks Simsällskap | 39.40 | 1:27.78 | 2:17.12 | 2:54.89 | |||
22 | Lovisa Heldring | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.64 | 1:28.92 | 2:15.30 | 2:55.63 | |||
23 | Ida Lindén | 1994 | Västerviks Simsällskap | 34.03 | 1:19.22 | 2:12.97 | 2:56.26 | |||
24 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 40.24 | 1:29.99 | 2:17.03 | 2:56.45 | |||
25 | Maria Schultzén | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 35.78 | 1:21.62 | 2:17.27 | 2:56.68 | |||
26 | Matilda Olsén | 1994 | Kalmar Simsällskap | 42.72 | 1:26.11 | 2:18.47 | 3:00.39 | |||
27 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 39.88 | 1:28.28 | 2:21.27 | 3:02.40 | |||
28 | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | 39.11 | 1:28.39 | 2:19.25 | 3:02.68 | |||
29 | Sofia Hedin | 1994 | Motala Simsällskap | 41.00 | 1:31.36 | 2:27.17 | 3:06.20 | |||
30 | Victoria Hellgren | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.15 | 1:30.60 | 2:23.10 | 3:07.06 | |||
31 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.99 | 1:40.25 | 2:35.50 | 3:22.54 | |||
32 | Tatjana Vasilic | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.52 | 1:39.75 | 2:38.35 | 3:26.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.90 | 1:07.33 | 1:49.47 | 2:22.85 | |||
2 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 32.01 | 1:12.24 | 1:59.30 | 2:32.30 | |||
3 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 34.44 | 1:16.48 | 2:01.77 | 2:36.46 | |||
4 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.96 | 1:14.56 | 2:01.21 | 2:36.98 | |||
5 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.95 | 1:16.73 | 2:04.90 | 2:41.18 | |||
6 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 32.77 | 1:15.31 | 2:07.29 | 2:41.76 | |||
7 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.58 | 1:21.23 | 2:08.82 | 2:46.36 | |||
8 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.28 | 1:20.05 | 2:09.73 | 2:47.84 | |||
9 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.99 | 1:24.86 | 2:16.12 | 2:52.97 | |||
- | Arvid Löfgren | 1997 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.09 | 1:10.83 | 1:53.49 | 2:27.48 | |||
2 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.92 | 1:10.36 | 1:54.43 | 2:28.98 | |||
3 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 32.11 | 1:12.72 | 1:55.36 | 2:31.06 | |||
4 | David Larsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 32.20 | 1:11.47 | 2:01.11 | 2:37.55 | |||
5 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.96 | 1:17.42 | 2:04.23 | 2:37.70 | |||
6 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.06 | 1:13.81 | 2:04.44 | 2:42.08 | |||
7 | Jakob Clemedtson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.71 | 1:16.95 | 2:06.87 | 2:42.95 | |||
8 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 36.95 | 1:24.13 | 2:12.92 | 2:50.39 | |||
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 37 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 28.14 | 1:00.70 | 1:43.93 | 2:14.76 | |||
2 | Karl-Fredrik Gudjonsson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 28.98 | 1:07.57 | 1:44.09 | 2:16.01 | |||
3 | Samuel Bälter | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 27.43 | 1:03.18 | 1:44.27 | 2:17.97 | |||
4 | Anton Jansson | 1992 | Västerviks Simsällskap | 28.38 | 1:06.13 | 1:46.91 | 2:19.71 | |||
5 | Victor Westerlund | 1992 | Karlstads Simsällskap | 28.19 | 1:08.08 | 1:48.70 | 2:19.83 | |||
6 | Gustav Jerlvall-Jeppsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 28.91 | 1:07.61 | 1:49.04 | 2:20.98 | |||
7 | Pontus Palmqvist | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 28.26 | 1:05.58 | 1:50.17 | 2:21.06 | |||
8 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 32.44 | 1:10.05 | 1:49.57 | 2:21.36 | |||
9 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.17 | 1:07.30 | 1:49.81 | 2:21.80 | |||
10 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 30.01 | 1:07.89 | 1:51.08 | 2:21.95 | |||
11 | Niclas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 30.63 | 1:06.45 | 1:48.30 | 2:22.86 | |||
12 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 30.36 | 1:10.45 | 1:51.16 | 2:23.75 | |||
13 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.24 | 1:09.25 | 1:51.50 | 2:26.57 | |||
14 | Norbert Vajda | 1993 | Karlskoga Simförening | 31.60 | 1:10.68 | 1:54.16 | 2:28.47 | |||
15 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.98 | 1:14.66 | 1:57.78 | 2:32.20 | |||
16 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 31.61 | 1:11.76 | 1:57.59 | 2:32.76 | |||
17 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 31.15 | 1:14.77 | 2:01.26 | 2:34.84 | |||
18 | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.03 | 1:20.04 | 2:01.48 | 2:36.46 | |||
19 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.25 | 1:14.47 | 2:02.83 | 2:37.17 | |||
20 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 32.38 | 1:16.03 | 2:04.33 | 2:38.26 | |||
21 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.96 | 1:16.82 | 2:03.45 | 2:39.72 | |||
22 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.09 | 1:15.92 | 2:05.44 | 2:39.96 | |||
23 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 35.04 | 1:19.01 | 2:04.31 | 2:40.56 | |||
24 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.77 | 1:17.41 | 2:03.54 | 2:41.36 | |||
25 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 33.26 | 1:17.66 | 2:04.40 | 2:41.75 | |||
26 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.45 | 1:17.09 | 2:06.87 | 2:43.03 | |||
27 | Niclas Friberg | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 32.91 | 1:18.41 | 2:08.89 | 2:48.70 | |||
28 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 44.53 | 1:37.99 | 2:32.41 | 3:20.41 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 77, 50m Fjärilsim Damer 12, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.89 | ||||||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.28 | ||||||
3 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.46 | ||||||
4 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.59 | ||||||
5 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.85 | ||||||
6 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.90 | ||||||
7 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.76 | ||||||
8 | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.67 | ||||||
9 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.74 | ||||||
10 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 41.82 | ||||||
11 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.06 | ||||||
12 | Emelie Blomberg | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 42.17 | ||||||
13 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.81 | ||||||
14 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 42.84 | ||||||
15 | My Knudsen | 1999 | Wisby Simsällskap | 43.34 | ||||||
16 | Tova Adolfsson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.12 | ||||||
17 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 50.51 | ||||||
18 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 54.15 | ||||||
- | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 78, 50m Fjärilsim Herrar 12, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.66 | ||||||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.86 | ||||||
3 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.71 | ||||||
4 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.64 | ||||||
5 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.91 | ||||||
6 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 42.26 | ||||||
7 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.79 | ||||||
8 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 46.77 | ||||||
9 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.98 | ||||||
10 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 54.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 79, 4X100m Frisim Herr 16-17, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Herrar 1994 | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 4:00.44 | ||||||
Oscar Ekström | 1994 | 25.65 | 53.09 | 53.09 | ||||||
Grim Sjöberg | 1995 | 27.66 | 58.50 | 1:51.59 | ||||||
Kevin Petersson | 1994 | 29.40 | 1:02.30 | 2:53.89 | ||||||
Filip Åkesson | 1995 | 30.16 | 1:06.55 | 4:00.44 | ||||||
2 | Nkk Herrar 1995 | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:05.23 | ||||||
Kevin Thorvaldsson | 1995 | 29.10 | 1:00.66 | 1:00.66 | ||||||
Jonathan Sühl | 1994 | 29.79 | 1:02.64 | 2:03.30 | ||||||
David Magnusson | 1995 | 29.20 | 1:01.75 | 3:05.05 | ||||||
Henrik Podéus | 1995 | 28.61 | 1:00.18 | 4:05.23 | ||||||
3 | Åkersberga Herrar | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 4:10.40 | ||||||
Daniel Nyström | 1994 | 30.28 | 1:02.77 | 1:02.77 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 28.66 | 59.28 | 2:02.05 | ||||||
Marcus Kjellberg | 1994 | 30.57 | 1:01.63 | 3:03.68 | ||||||
Marcus Farkondeh | 1995 | 31.18 | 1:06.72 | 4:10.40 | ||||||
4 | Karlsko Sf Herrar | 1994 | Karlskoga Simförening | 4:24.12 | ||||||
André Lauri | 1996 | 30.59 | 1:05.03 | 1:05.03 | ||||||
Ognjen Blagojevic | 1997 | 30.73 | 1:05.36 | 2:10.39 | ||||||
Adam Ardinge | 1996 | 32.25 | 1:08.91 | 3:19.30 | ||||||
Drago Blagojevic | 1995 | 30.61 | 1:04.82 | 4:24.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 80, 4X100m Frisim Herr 15 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Herrar 1996 Lag 1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:06.30 | ||||||
Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | 27.85 | 59.27 | 59.27 | ||||||
Carl Norlander | 1997 | 29.01 | 1:00.30 | 1:59.57 | ||||||
Jakob Clemedtson | 1996 | 30.44 | 1:04.10 | 3:03.67 | ||||||
Daniel Olsson | 1996 | 29.75 | 1:02.63 | 4:06.30 | ||||||
2 | Nkk Herrar 1996 | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:12.05 | ||||||
Marcus Forsgren | 1996 | 28.52 | 59.82 | 59.82 | ||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 30.94 | 1:04.84 | 2:04.66 | ||||||
Alexander Frost | 1997 | 29.92 | 1:03.57 | 3:08.23 | ||||||
Oskar Renåker | 1996 | 30.96 | 1:03.82 | 4:12.05 | ||||||
3 | Kalmar SS Herrar 1996 | 1996 | Kalmar Simsällskap | 4:16.51 | ||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 30.07 | 1:03.50 | 1:03.50 | ||||||
David Larsson | 1996 | 30.78 | 1:04.06 | 2:07.56 | ||||||
Kristoffer Loo | 1997 | 30.96 | 1:04.47 | 3:12.03 | ||||||
Alexander Lundgren | 1997 | 31.39 | 1:04.48 | 4:16.51 | ||||||
4 | Södertörn Herrar, Lag 1 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 4:41.29 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 32.48 | 1:08.30 | 1:08.30 | ||||||
Viktor Jändel | 1996 | 31.13 | 1:07.31 | 2:15.61 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 34.16 | 1:11.68 | 3:27.29 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 34.50 | 1:14.00 | 4:41.29 | ||||||
5 | Lass Herrar 1996 Lag 2 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:55.45 | ||||||
Arvid Löfgren | 1997 | 31.70 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Tom Andersson | 1998 | 33.90 | 1:13.01 | 2:19.64 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 36.91 | 1:17.10 | 3:36.74 | ||||||
Toni Nikolic | 1999 | 37.30 | 1:18.71 | 4:55.45 | ||||||
6 | Åss Illrar Lag 1 | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 5:03.17 | ||||||
Pontus Burebo | 1996 | 35.07 | 1:14.08 | 1:14.08 | ||||||
Andreas Forsell | 1996 | 32.72 | 1:09.89 | 2:23.97 | ||||||
Niklas Ljungberg | 1996 | 35.88 | 1:16.00 | 3:39.97 | ||||||
Jacob Öberg | 1997 | 39.44 | 1:23.20 | 5:03.17 | ||||||
7 | Botk-Rönn Herrar 1997 | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:14.37 | ||||||
Felix Carlstedt | 1998 | 36.05 | 1:18.07 | 1:18.07 | ||||||
Carl Groth | 1996 | 31.43 | 1:07.32 | 2:25.39 | ||||||
Mikael Karlsson | 1998 | 39.25 | 1:24.59 | 3:49.98 | ||||||
Mattias Rydahl | 1997 | 38.35 | 1:24.39 | 5:14.37 | ||||||
8 | Södertörn Herrar , Lag 2 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 5:31.07 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 36.54 | 1:15.61 | 1:15.61 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 40.71 | 1:24.37 | 2:39.98 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 41.90 | 1:28.85 | 4:08.83 | ||||||
Simon Kallvikbacka | 1999 | 39.48 | 1:22.24 | 5:31.07 | ||||||
9 | Åss Illrar Lag 2 | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 5:52.42 | ||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 41.96 | 1:30.83 | 1:30.83 | ||||||
Sven Jansson | 1999 | 43.60 | 1:31.30 | 3:02.13 | ||||||
Tomas Östervall | 2000 | 40.67 | 1:25.39 | 4:27.52 | ||||||
Lukas Rynge | 2000 | 39.63 | 1:24.90 | 5:52.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 81, 4X100m Medley Dam 16-17, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Vf Sim | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 4:51.61 | ||||||
Elin Kvarnemar | 1995 | 36.35 | 1:15.30 | 1:15.30 | ||||||
Elin Palmqvist | 1995 | 37.92 | 1:20.95 | 2:36.25 | ||||||
Ida Laurén | 1994 | 32.93 | 1:11.46 | 3:47.71 | ||||||
Nike Kruners | 1996 | 30.49 | 1:03.90 | 4:51.61 | ||||||
2 | Karlsko Sf Damer | 1996 | Karlskoga Simförening | 5:10.36 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 37.05 | 1:17.98 | 1:17.98 | ||||||
Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | 40.09 | 1:26.17 | 2:44.15 | ||||||
Mikaela Jarlemark | 1998 | 36.24 | 1:20.19 | 4:04.34 | ||||||
Rebecka Ek | 1994 | 31.67 | 1:06.02 | 5:10.36 | ||||||
- | Lass Damer 1994 | 1994 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | LASS |
Gren 82, 4X100m Medley Dam 15 o y, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Nkk Damer 1996 | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:50.25 | ||||||
Sally Ericsson | 1997 | 36.82 | 1:15.38 | 1:15.38 | ||||||
Isabella Hagberg | 1996 | 37.64 | 1:19.40 | 2:34.78 | ||||||
Elin Podéus | 1997 | 29.81 | 1:06.23 | 3:41.01 | ||||||
Anna Grundmark | 1997 | 32.70 | 1:09.24 | 4:50.25 | ||||||
2 | Lass Damer 1996 Lag1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:55.63 | ||||||
Daniela Kindstrand | 1997 | 36.28 | 1:14.24 | 1:14.24 | ||||||
Linnea Magnusson | 1996 | 38.78 | 1:22.12 | 2:36.36 | ||||||
Erika Settland | 1996 | 34.42 | 1:14.19 | 3:50.55 | ||||||
Emma Bergqvist | 1998 | 30.99 | 1:05.08 | 4:55.63 | ||||||
3 | Hvetlanda Damer 1996 | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 4:58.14 | ||||||
Lovisa Sedin | 1996 | 36.59 | 1:17.00 | 1:17.00 | ||||||
Klara Thormalm | 1998 | 38.00 | 1:23.11 | 2:40.11 | ||||||
Alma Thormalm | 1996 | 31.21 | 1:10.98 | 3:51.09 | ||||||
Thilde Palmqvist | 1998 | 31.00 | 1:07.05 | 4:58.14 | ||||||
4 | Kalmar SS 2 Damer | 1997 | Kalmar Simsällskap | 5:05.37 | ||||||
Linnea Wranå | 1998 | 34.92 | 1:12.32 | 1:12.32 | ||||||
Isabell Heiding | 1996 | 39.60 | 1:26.14 | 2:38.46 | ||||||
Issabella Hong | 1998 | 36.15 | 1:21.58 | 4:00.04 | ||||||
Josefin Lewton | 1997 | 31.65 | 1:05.33 | 5:05.37 | ||||||
5 | Lass Damer 1996 Lag 2 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 5:15.39 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 40.13 | 1:22.94 | 1:22.94 | ||||||
Emelie Gidlöf | 1997 | 40.47 | 1:26.68 | 2:49.62 | ||||||
Elin Elm | 1998 | 34.22 | 1:15.65 | 4:05.27 | ||||||
Sofia Henell | 1997 | 33.49 | 1:10.12 | 5:15.39 | ||||||
6 | Vf Sim | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 5:39.27 | ||||||
Olivia Utter | 1998 | 43.66 | 1:30.38 | 1:30.38 | ||||||
Josefine Karlsson | 1997 | 40.83 | 1:28.01 | 2:58.39 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 35.25 | 1:21.13 | 4:19.52 | ||||||
Magdalena Holmefalk | 1996 | 37.04 | 1:19.75 | 5:39.27 | ||||||
7 | Lass Damer 1996 Lag 3 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 5:40.48 | ||||||
Sofie Palm | 1996 | 40.95 | 1:25.29 | 1:25.29 | ||||||
Alma Fransson | 1999 | 44.65 | 1:36.91 | 3:02.20 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 38.91 | 1:24.47 | 4:26.67 | ||||||
Beatrice Andersson | 1998 | 34.54 | 1:13.81 | 5:40.48 | ||||||
8 | Botk-Rönn Damer 1996 | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:47.56 | ||||||
Mikaela Eriksson | 1997 | 41.40 | 1:27.14 | 1:27.14 | ||||||
Matilda Jonasson | 1996 | 42.24 | 1:31.65 | 2:58.79 | ||||||
Nicole Tannous | 1998 | 39.96 | 1:36.11 | 4:34.90 | ||||||
Ylva Andersson | 1996 | 34.34 | 1:12.66 | 5:47.56 | ||||||
- | Kalmar SS 3 Damer 1997 | 1996 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Åkersberga Damer 1996 | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.00 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |