2017-11-20   08:53:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2011

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/3 Insim 08.00 Start 09.00

Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2011    Utskriftsdatum  12 mars 2011   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2011         
 
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar"Simcup", Försök 0 år och äldre 
Sponsor: EPSON Sverige 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Thulin  1991  Täby Sim            11.17   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            11.23   
Johan Johansson  1991  Täby Sim            11.56   
Anton Sandäng  1994  Täby Sim            11.57   
Gustav Carlsson  1993  IF Åland            11.64   
Jonas Palmqvist  1990  Södertörns Simsällskap            11.68   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF            11.72   
Tobias Karlsson  1991  Turebergs Simklubb            11.79   
Philip Björklund  1992  Stockholms Kappsimningsklubb            11.83   
10  Nicklas Peterson  1981  Simklubben 1970            11.84   
11  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap            11.87   
12  Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening            11.89   
13  Martin Hougberg  1994  IF Åland            11.91   
14  Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening            11.95   
15  Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap            12.09   
16  Pontus Ericsson  1995  Stockholmspolisens Sim IF            12.19   
17  Linus Magnusson  1990  Täby Sim            12.22   
18  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            12.23   
19  Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap            12.24   
20  Joakim Uhlin  1994  Skuru Idrottsklubb            12.26   
21  Anders Haglund  1961  Turebergs Simklubb            12.28   
22  Adis Licina  1994  Södertälje Simsällskap            12.30   
23  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            12.31   
23  Jonathan Granado-Persson  1992  Täby Sim            12.31   
25  Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap            12.32   
26  Lucas Thomée  1993  Stockholms Kappsimningsklubb            12.37   
27  Jesper Billquist  1994  Spårvägens Simförening            12.39   
28  Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap            12.48   
28  Rasmus Salomonsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF            12.48   
30  Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening            12.49   
31  David Lind  1994  Södertörns Simsällskap            12.54   
32  Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening            12.59   
32  Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF            12.59   
34  Anton Blomquist  1995  Åkersberga Simsällskap            12.64   
35  Tobias Backlund  1995  Spårvägens Simförening            12.66   
36  Leon Lindström  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin            12.69   
37  Måns Lundberg  1993  IF Åland            12.73   
38  Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb            12.76   
39  André Lopez  1991  Södertälje Simsällskap            12.78   
40  Björn Karlsson  1995  IF Åland            12.82   
41  Haider Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening            12.87   
42  Peter Wallin  1992  Gustavsbergs Simsällskap            12.88   
43  Calle Eriksson  1995  Täby Sim            12.91   
44  Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap            12.93   
45  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap            12.94   
46  Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap            13.00   
47  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            13.01   
48  Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap            13.08   
48  Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening            13.08   
50  Daniel Nyström  1994  Åkersberga Simsällskap            13.09   
51  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena            13.11   
52  Anton Holmberg  1995  IF Åland            13.15   
53  Gustav Pettersson  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            13.17   
54  Frans Manelius  1995  IF Åland            13.18   
55  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            13.23   
55  Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening            13.23   
57  Emil Forsberg  1995  Turebergs Simklubb            13.24   
58  Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap            13.33   
59  Ossian Lönn  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            13.39   
60  Elias Höckerfelt  1996  Spårvägens Simförening            13.40   
61  William Åberg  1997  Täby Sim            13.43   
62  Marcus Farkondeh  1995  Åkersberga Simsällskap            13.47   
63  Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening            13.53   
64  Elias Sjöblom  1997  Stockholmspolisens Sim IF            13.55   
65  Lukas Karlsson  1994  IF Åland            13.78   
66  Anton Kollberg  1995  Gustavsbergs Simsällskap            13.86   
67  Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening            13.93   
68  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            13.96   
69  Samuel Johansson  1994  Täby Sim            13.98   
70  Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening            14.07   
71  Kalle Falk  1997  Åkersberga Simsällskap            14.10   
72  Joel Severin  1997  Spårvägens Simförening            14.13   
73  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap            14.46   
74  Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            14.48   
75  Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap            14.63   
76  Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap            14.92   
77  Albin Karlström  1997  Spårvägens Simförening            15.26   
78  Jerker Karlsson  1997  Täby Sim            15.47   
79  Olle Hagström  1995  Gustavsbergs Simsällskap            15.75   
80  Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap            15.79   
81  Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            15.83   
82  Marcus Carlenstam  1997  Gustavsbergs Simsällskap            15.89   
83  David Egholt  1994  Gustavsbergs Simsällskap            16.05   
84  Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            16.62   
85  Samir Noory  1999  Södertörns Simsällskap            16.76   
86  Lukas Rynge  2000  Åkersberga Simsällskap            16.89   
87  Tomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            17.05   
88  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            17.49   
89  Asger Nyholm  1998  Gustavsbergs Simsällskap            17.68   
90  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            17.80   
91  Jonas Petersson  1999  Turebergs Simklubb            17.88   
92  Sven Jansson  1999  Åkersberga Simsällskap            18.03   
93  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb            20.29   
94  Andrés Jensen  1999  Turebergs Simklubb            21.64   
95  Sebastian Hanna  2000  Turebergs Simklubb            24.33   
Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap            DNS   
Leo Holmlund  1997  Turebergs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 mars 2011 
Licensierad till: IC Control AB  Utskriftstid  09:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start