2017-11-22   17:20:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2011

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/3 Insim 08.00 Start 09.00

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2011    Utskriftsdatum  12 mars 2011   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2011         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Carlsson  1993  IF Åland    27.37  56.82  1:26.72    1:57.72   
Tobias Karlsson  1991  Turebergs Simklubb    26.98  57.34  1:28.78    1:59.75   
Anders Haglund  1961  Turebergs Simklubb    31.27  1:04.23  1:37.16    2:08.93   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    28.08  58.43  1:29.85    1:59.72   
Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening    28.32  59.17  1:29.93    2:00.79   
Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening    28.01  59.23  1:30.99    2:02.00   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    29.36  1:01.59  1:33.95    2:05.29   
Ali Adel Ali  1994  Spårvägens Simförening    28.82  1:00.85  1:32.95    2:05.41   
Haider Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening    29.22  1:01.80  1:35.44    2:06.50   
Tobias Gustafson  1994  Spårvägens Simförening    29.37  1:01.60  1:34.16    2:06.58   
Christoffer Malmgren  1994  Spårvägens Simförening    28.79  1:00.81  1:34.48    2:08.68   
Adis Licina  1994  Södertälje Simsällskap    30.17  1:03.82  1:36.95    2:08.80   
10  Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap    29.00  1:00.87  1:34.56    2:08.86   
11  David Lind  1994  Södertörns Simsällskap    29.39  1:01.96  1:35.35    2:08.95   
12  Pontus Ericsson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    29.91  1:02.13  1:35.62    2:09.02   
13  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    29.08  1:02.10  1:37.16    2:10.06   
14  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    30.55  1:04.83  1:39.49    2:13.11   
15  Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap    29.39  1:01.97  1:37.07    2:14.10   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niclas Jonsberg  1996  Tyresö Simsällskap    29.31  1:01.81  1:34.87    2:07.82   
Leon Lindström  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin    29.51  1:01.85  1:35.56    2:08.30   
Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    29.92  1:03.26  1:37.14    2:09.80   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    29.45  1:02.20  1:36.22    2:10.03   
Andreas Persson  1996  Södertörns Simsällskap    30.29  1:04.04  1:38.75    2:11.84   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    29.72  1:03.40  1:38.38    2:12.12   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    29.88  1:03.57  1:38.65    2:13.13   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    30.84  1:04.77  1:39.79    2:13.87   
Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    31.12  1:05.76  1:41.12    2:15.30   
10  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.97  1:06.88  1:42.31    2:16.66   
11  Erland Ekholm  1996  Skuru Idrottsklubb    29.87  1:04.52  1:41.39    2:17.52   
12  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb    31.25  1:06.02  1:42.21    2:17.86   
13  William Åberg  1997  Täby Sim    30.42  1:04.90  1:42.75    2:18.56   
14  Elias Höckerfelt  1996  Spårvägens Simförening    30.96  1:05.43  1:43.22    2:19.41   
15  Sebastian Enerstrand  1996  Södertälje Simsällskap    30.46  1:05.91  1:43.98    2:20.67   
16  Niklas Rior  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    30.84  1:05.78  1:43.43    2:21.37   
17  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    32.99  1:08.99  1:46.26    2:22.44   
18  Elias Sjöblom  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.77  1:10.44  1:48.09    2:22.56   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sean Zhong  1998  Täby Sim    30.54  1:04.32  1:38.61    2:12.69   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    32.92  1:09.29  1:46.56    2:22.25   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    32.90  1:10.24  1:47.45    2:22.76   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    33.21  1:11.03  1:50.35    2:28.77   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    34.88  1:12.92  1:52.11    2:29.66   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    35.28  1:15.09  1:54.64    2:30.95   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    34.38  1:13.65  1:54.75    2:32.80   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    35.10  1:15.62  1:55.58    2:32.83   
Joel Hambraeus  1998  Täby Sim    35.58  1:15.28  1:55.33    2:33.81   
10  Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    35.51  1:16.04  1:57.76    2:38.63   
Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 mars 2011 
Licensierad till: IC Control AB  Utskriftstid  10:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start