Results for Sollentuna simfestival 2011
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sollentuna Simfestival 2011 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Sollentuna |
|
Utskriftstid |
10:02 |
|
|
Arrangör |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 mars 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Carlsson |
1993 |
IF Åland |
|
27.37 |
56.82 |
1:26.72 |
|
1:57.72 |
|
2 |
Tobias Karlsson |
1991 |
Turebergs Simklubb |
|
26.98 |
57.34 |
1:28.78 |
|
1:59.75 |
|
3 |
Anders Haglund |
1961 |
Turebergs Simklubb |
|
31.27 |
1:04.23 |
1:37.16 |
|
2:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theodor Hansson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
28.08 |
58.43 |
1:29.85 |
|
1:59.72 |
|
2 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
28.32 |
59.17 |
1:29.93 |
|
2:00.79 |
|
3 |
Adam Karlsson |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
28.01 |
59.23 |
1:30.99 |
|
2:02.00 |
|
4 |
Fabian Bergman |
1994 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
29.36 |
1:01.59 |
1:33.95 |
|
2:05.29 |
|
5 |
Ali Adel Ali |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
28.82 |
1:00.85 |
1:32.95 |
|
2:05.41 |
|
6 |
Haider Adel Ali |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
29.22 |
1:01.80 |
1:35.44 |
|
2:06.50 |
|
7 |
Tobias Gustafson |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
29.37 |
1:01.60 |
1:34.16 |
|
2:06.58 |
|
8 |
Christoffer Malmgren |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
28.79 |
1:00.81 |
1:34.48 |
|
2:08.68 |
|
9 |
Adis Licina |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.17 |
1:03.82 |
1:36.95 |
|
2:08.80 |
|
10 |
Markus Kron |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.00 |
1:00.87 |
1:34.56 |
|
2:08.86 |
|
11 |
David Lind |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.39 |
1:01.96 |
1:35.35 |
|
2:08.95 |
|
12 |
Pontus Ericsson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.91 |
1:02.13 |
1:35.62 |
|
2:09.02 |
|
13 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
Simklubben Ena |
|
29.08 |
1:02.10 |
1:37.16 |
|
2:10.06 |
|
14 |
Felix Gudehn |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.55 |
1:04.83 |
1:39.49 |
|
2:13.11 |
|
15 |
Marcus Stolt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.39 |
1:01.97 |
1:37.07 |
|
2:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niclas Jonsberg |
1996 |
Tyresö Simsällskap |
|
29.31 |
1:01.81 |
1:34.87 |
|
2:07.82 |
|
2 |
Leon Lindström |
1996 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
29.51 |
1:01.85 |
1:35.56 |
|
2:08.30 |
|
3 |
Anton Lüning |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
29.92 |
1:03.26 |
1:37.14 |
|
2:09.80 |
|
4 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
29.45 |
1:02.20 |
1:36.22 |
|
2:10.03 |
|
5 |
Andreas Persson |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.29 |
1:04.04 |
1:38.75 |
|
2:11.84 |
|
6 |
Shervin Ghahestani |
1997 |
Täby Sim |
|
29.72 |
1:03.40 |
1:38.38 |
|
2:12.12 |
|
7 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.88 |
1:03.57 |
1:38.65 |
|
2:13.13 |
|
8 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
30.84 |
1:04.77 |
1:39.79 |
|
2:13.87 |
|
9 |
Rasmus Källén |
1996 |
Simklubben 1970 |
|
31.12 |
1:05.76 |
1:41.12 |
|
2:15.30 |
|
10 |
Ossian Ankarberg |
1996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.97 |
1:06.88 |
1:42.31 |
|
2:16.66 |
|
11 |
Erland Ekholm |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.87 |
1:04.52 |
1:41.39 |
|
2:17.52 |
|
12 |
Martin Jareman |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.25 |
1:06.02 |
1:42.21 |
|
2:17.86 |
|
13 |
William Åberg |
1997 |
Täby Sim |
|
30.42 |
1:04.90 |
1:42.75 |
|
2:18.56 |
|
14 |
Elias Höckerfelt |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
30.96 |
1:05.43 |
1:43.22 |
|
2:19.41 |
|
15 |
Sebastian Enerstrand |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.46 |
1:05.91 |
1:43.98 |
|
2:20.67 |
|
16 |
Niklas Rior |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.84 |
1:05.78 |
1:43.43 |
|
2:21.37 |
|
17 |
Hannes Hjärne |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.99 |
1:08.99 |
1:46.26 |
|
2:22.44 |
|
18 |
Elias Sjöblom |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.77 |
1:10.44 |
1:48.09 |
|
2:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sean Zhong |
1998 |
Täby Sim |
|
30.54 |
1:04.32 |
1:38.61 |
|
2:12.69 |
|
2 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
32.92 |
1:09.29 |
1:46.56 |
|
2:22.25 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.90 |
1:10.24 |
1:47.45 |
|
2:22.76 |
|
4 |
Arvid Kjellén |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
33.21 |
1:11.03 |
1:50.35 |
|
2:28.77 |
|
5 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.88 |
1:12.92 |
1:52.11 |
|
2:29.66 |
|
6 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.28 |
1:15.09 |
1:54.64 |
|
2:30.95 |
|
7 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
34.38 |
1:13.65 |
1:54.75 |
|
2:32.80 |
|
8 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.10 |
1:15.62 |
1:55.58 |
|
2:32.83 |
|
9 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Täby Sim |
|
35.58 |
1:15.28 |
1:55.33 |
|
2:33.81 |
|
10 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.51 |
1:16.04 |
1:57.76 |
|
2:38.63 |
|
- |
Jack Ekström |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2011 |
Licensierad till: IC Control AB |
Utskriftstid |
10:02 |
|