Resultat för Sollentuna simfestival 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2011 | Utskriftsdatum | 12 mars 2011 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 mars 2011 |
Gren 1, 25m frisim damer "Simcup", Försök 0 år och äldre |
Sponsor: EPSON Sverige |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Coleman | 1993 | Täby Sim | 12.72 | ||||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 12.80 | ||||||
3 | Frida Truvé | 1993 | Södertörns Simsällskap | 12.91 | ||||||
4 | Emma Karell | 1994 | Täby Sim | 12.96 | ||||||
5 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 12.99 | ||||||
6 | Anna Lillieström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 13.00 | ||||||
7 | Philippa Larsson | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 13.01 | ||||||
8 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 13.12 | ||||||
9 | Jeanette Tärnström | 1987 | Turebergs Simklubb | 13.16 | ||||||
10 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 13.18 | ||||||
11 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 13.24 | ||||||
12 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 13.33 | ||||||
13 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 13.34 | ||||||
14 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 13.37 | ||||||
15 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 13.38 | ||||||
16 | Sophie Näsström | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 13.39 | ||||||
17 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 13.60 | ||||||
18 | Emma Ohlin | 1993 | Täby Sim | 13.61 | ||||||
19 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 13.64 | ||||||
19 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 13.64 | ||||||
19 | Yvonne Persson | 1988 | Ösmo Simsällskap | 13.64 | ||||||
22 | Ida Andersson | 1989 | Södertörns Simsällskap | 13.68 | ||||||
23 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 13.70 | ||||||
24 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 13.76 | ||||||
25 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 13.79 | ||||||
26 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 13.80 | ||||||
27 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 13.96 | ||||||
28 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 13.98 | ||||||
29 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 14.00 | ||||||
30 | Elin Postlind | 1992 | Turebergs Simklubb | 14.05 | ||||||
31 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.15 | ||||||
31 | Elisabeth Krische | 1996 | Simklubben 1970 | 14.15 | ||||||
33 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 14.18 | ||||||
34 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 14.30 | ||||||
35 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 14.32 | ||||||
36 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 14.34 | ||||||
37 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 14.42 | ||||||
38 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 14.44 | ||||||
38 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 14.44 | ||||||
40 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 14.45 | ||||||
41 | Moa Österberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 14.46 | ||||||
42 | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | 14.48 | ||||||
43 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 14.49 | ||||||
44 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 14.55 | ||||||
45 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 14.57 | ||||||
46 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 14.59 | ||||||
47 | Hanna Helin-Nilsson | 1997 | Simklubben 1970 | 14.65 | ||||||
48 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 14.74 | ||||||
48 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 14.74 | ||||||
50 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 14.80 | ||||||
51 | Erica Fluur | 1995 | Simklubben 1970 | 14.85 | ||||||
52 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 14.92 | ||||||
53 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 14.93 | ||||||
54 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 14.96 | ||||||
54 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 14.96 | ||||||
56 | Julia Norén | 1994 | Simklubben Ena | 15.02 | ||||||
57 | Julia Stendahl | 1995 | Simklubben 1970 | 15.03 | ||||||
58 | Nathalie Johnsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 15.16 | ||||||
59 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 15.22 | ||||||
60 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 15.27 | ||||||
61 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 15.40 | ||||||
61 | Diana Jansson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 15.40 | ||||||
61 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 15.40 | ||||||
64 | Vendela Rege | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 15.47 | ||||||
65 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 15.51 | ||||||
66 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 15.64 | ||||||
67 | Ebba Donning | 1997 | IF Åland | 15.74 | ||||||
68 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 15.75 | ||||||
69 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 15.77 | ||||||
70 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 15.79 | ||||||
71 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 15.86 | ||||||
72 | Sophie Elväng | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 15.90 | ||||||
73 | Therese Joelsson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.95 | ||||||
74 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 16.02 | ||||||
75 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 16.04 | ||||||
76 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 16.08 | ||||||
76 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 16.08 | ||||||
78 | Nathalie Dahlberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 16.09 | ||||||
79 | Ella Jonsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 16.16 | ||||||
80 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 16.18 | ||||||
81 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 16.35 | ||||||
82 | Josefin Holmström | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 16.46 | ||||||
83 | Ellinor Hagberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.62 | ||||||
84 | Nicole Eker | 1996 | IF Åland | 16.77 | ||||||
85 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.87 | ||||||
86 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 16.89 | ||||||
87 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 16.92 | ||||||
88 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 17.20 | ||||||
89 | Moa Malmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 17.27 | ||||||
90 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 17.33 | ||||||
91 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 17.37 | ||||||
92 | Elin Dau Neuman | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 17.82 | ||||||
93 | Amanda Lidfeldt | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 18.08 | ||||||
94 | Shiba Noory | 1997 | Södertörns Simsällskap | 18.25 | ||||||
95 | Felicia Eriksson | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 19.19 | ||||||
96 | Rebecca Lones | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 20.72 | ||||||
97 | Emilia Larsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.01 | ||||||
- | Clara Schenk | 1999 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Ellen Jansen | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sandra Ojeda | 1999 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Seyma Yigit | 1995 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Lindholm | 1995 | IF Åland | DSQ | ||||||
- | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 12 mars 2011 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:17 |