Tulokset Sollentuna simfestival 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2011 | Utskriftsdatum | 12 mars 2011 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 mars 2011 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.53 | 1:04.72 | |||||
2 | Matilda Angberg | 1990 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.68 | 1:07.75 | |||||
3 | Madeleine Wallmon | 1991 | Täby Sim | 32.83 | 1:08.43 | |||||
4 | Micaela Ödling | 1990 | Täby Sim | 32.94 | 1:09.07 | |||||
5 | Frida Truvé | 1993 | Södertörns Simsällskap | 34.63 | 1:11.07 | |||||
6 | Abby Myers | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.47 | 1:13.56 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.73 | 1:09.21 | |||||
2 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.46 | 1:09.68 | |||||
3 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 33.43 | 1:10.08 | |||||
4 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 34.04 | 1:10.48 | |||||
5 | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | 34.41 | 1:11.10 | |||||
6 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.27 | 1:11.45 | |||||
7 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.62 | 1:12.04 | |||||
8 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.69 | 1:13.32 | |||||
9 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 35.49 | 1:13.90 | |||||
10 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 36.27 | 1:15.04 | |||||
11 | Julia Norén | 1994 | Simklubben Ena | 37.34 | 1:16.77 | |||||
12 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 36.94 | 1:17.00 | |||||
13 | Emma Nyberg | 1995 | Tyresö Simsällskap | 38.10 | 1:19.43 | |||||
- | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.08 | 1:08.90 | |||||
2 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.96 | 1:10.64 | |||||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.65 | 1:10.89 | |||||
4 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.11 | 1:10.99 | |||||
5 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.67 | 1:11.22 | |||||
6 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 35.81 | 1:13.28 | |||||
7 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.18 | 1:14.61 | |||||
8 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.54 | 1:16.23 | |||||
9 | Elisabeth Krische | 1996 | Simklubben 1970 | 36.21 | 1:16.50 | |||||
10 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.28 | 1:16.70 | |||||
11 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.11 | 1:17.41 | |||||
12 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.27 | 1:17.81 | |||||
13 | Erica Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | 37.84 | 1:18.25 | |||||
14 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.62 | 1:18.38 | |||||
15 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.24 | 1:19.30 | |||||
16 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.09 | 1:20.76 | |||||
17 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.94 | 1:20.82 | |||||
18 | Vendela Rege | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.99 | 1:21.12 | |||||
19 | Alice Delfin | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.87 | 1:22.39 | |||||
20 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.53 | 1:23.07 | |||||
21 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.61 | 1:23.94 | |||||
22 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 40.71 | 1:23.99 | |||||
23 | Ellen Grimborg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.90 | 1:29.79 | |||||
- | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.46 | 1:10.61 | |||||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.29 | 1:11.72 | |||||
3 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.27 | 1:13.37 | |||||
4 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.45 | 1:19.86 | |||||
5 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.71 | 1:20.10 | |||||
6 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.89 | 1:22.80 | |||||
7 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.43 | 1:22.94 | |||||
8 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 40.42 | 1:24.14 | |||||
9 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.61 | 1:25.28 | |||||
10 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 42.01 | 1:26.08 | |||||
10 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.53 | 1:26.08 | |||||
12 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 42.45 | 1:26.31 | |||||
13 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 41.11 | 1:26.41 | |||||
14 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.24 | 1:26.48 | |||||
15 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 41.73 | 1:26.89 | |||||
16 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 41.79 | 1:27.04 | |||||
17 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.56 | 1:27.26 | |||||
18 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.18 | 1:27.55 | |||||
19 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.44 | 1:27.69 | |||||
20 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.29 | 1:28.60 | |||||
21 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.10 | 1:28.94 | |||||
22 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 43.63 | 1:29.51 | |||||
23 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 43.19 | 1:29.63 | |||||
24 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 43.54 | 1:30.03 | |||||
25 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.63 | 1:30.59 | |||||
26 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 43.04 | 1:30.66 | |||||
27 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.70 | 1:30.87 | |||||
28 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 44.07 | 1:31.48 | |||||
29 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.50 | 1:32.38 | |||||
30 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.36 | 1:32.88 | |||||
31 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 44.96 | 1:33.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 12 mars 2011 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:36 |