Results for XXIX Oskarin Uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 12:33 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Lampi | 2000 | 371 | 35.99 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 281 | 39.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Lotta-Maria Ollila | 2000 | 244 | 41.38 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
4 | Raakel Bärlund | 2001 | 219 | 42.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Mia Pentti | 2002 | 199 | 44.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Heini Käkönen | 2000 | 193 | 44.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Hyvönen Mari | 2000 | 186 | 45.28 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Veera Leinonen | 2000 | 174 | 46.29 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Niina Piipponen | 2000 | 153 | 48.38 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Sanni Lampi | 2001 | 152 | 48.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Helena Paavola | 2001 | 150 | 48.63 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
12 | Viivi Kajander | 2000 | 149 | 48.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Senni Ovaskainen | 2001 | 149 | 48.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Saara Svahn | 2001 | 147 | 48.96 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
15 | Pinja Ravi | 2000 | 140 | 49.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Minea Bogdanoff | 2001 | 126 | 51.56 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
17 | Anni Aro | 2001 | 125 | 51.75 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Henna Suhonen | 2000 | 119 | 52.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Emmi Hirvonen | 2000 | 116 | 53.10 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
20 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 112 | 53.63 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
21 | Essi Pitkäranta | 2000 | 106 | 54.70 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
22 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | 105 | 54.80 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 103 | 55.13 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Anna Hietikko | 2000 | 96 | 56.41 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
25 | Janette Korkeamäki | 2000 | 80 | 1:00.13 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Heini Hammar | 1999 | 416 | 34.63 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Hanna Hammar | 1998 | 410 | 34.80 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 409 | 34.85 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Tea Österlund | 1998 | 397 | 35.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Iina Kokko | 1998 | 386 | 35.52 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Reetta Hirvonen | 1998 | 378 | 35.76 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Melek Ayarci | 1999 | 363 | 36.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Vilma Hämäläinen | 1998 | 360 | 36.36 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
9 | Iida-Elisa Launonen | 1999 | 351 | 36.67 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Julia Bruneau | 1999 | 334 | 37.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Sonja Pentti | 1999 | 326 | 37.59 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Laura Tukia | 1999 | 316 | 37.98 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Venla Laukkanen | 1998 | 315 | 38.01 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Riikka Haakana | 1998 | 314 | 38.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Milja Korpela | 1999 | 291 | 39.04 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
16 | Milla Koivuluoma | 1999 | 285 | 39.30 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
17 | Rita Mäki-Puhtila | 1998 | 285 | 39.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 281 | 39.47 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Iisa Valkonen | 1998 | 279 | 39.58 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Emma Pärnänen | 1999 | 278 | 39.63 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Rita Valkama | 1999 | 266 | 40.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Ronja Järvinen | 1998 | 265 | 40.24 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Sofia Okuogume | 1999 | 255 | 40.79 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
24 | Sini Keinänen | 1999 | 249 | 41.12 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Iina Aro | 1998 | 245 | 41.32 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Emilia Leppänen | 1999 | 243 | 41.42 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Henna Turunen | 1999 | 226 | 42.47 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Noora Lahti | 1998 | 216 | 43.07 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Noora Ropponen | 1999 | 216 | 43.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Ada Alajääskö | 1998 | 214 | 43.24 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
31 | Ronja Kakkonen | 1999 | 205 | 43.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Noora Kukkonen | 1999 | 203 | 43.97 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
33 | Veera Siltanen | 1999 | 179 | 45.89 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
34 | Nea Tainio | 1999 | 178 | 45.96 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Henni Vehmas | 1999 | 172 | 46.46 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
36 | Johanna Pulkkinen | 1999 | 167 | 47.00 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
37 | Annika Saksala | 1999 | 148 | 48.90 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
38 | Selina Paavola | 1999 | 148 | 48.92 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
39 | Roosa Kalliovalkama | 1999 | 146 | 49.13 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
40 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 143 | 49.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
41 | Emmi Laitala | 1999 | 138 | 50.09 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
42 | Venla Heman | 1998 | 134 | 50.53 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
43 | Susanna Ellonen | 1999 | 132 | 50.85 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
44 | Niina Malmivaara | 1998 | 118 | 52.66 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
45 | Pinja Remes | 1999 | 101 | 55.61 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Vilma Ryöti | 1999 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lajunen | 1992 | 722 | 28.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Melina Heikkinen | 1993 | 716 | 28.91 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
3 | Nea Norismaa | 1995 | 691 | 29.25 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Mimosa Jallow | 1994 | 635 | 30.08 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 616 | 30.40 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 609 | 30.51 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
7 | Marie Hanhela | 1989 | 608 | 30.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Anu Lehtinen | 1990 | 607 | 30.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Kaisa Mäki | 1993 | 567 | 31.24 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Ida Lindström | 1992 | 545 | 31.65 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Moona Myllyaho | 1990 | 542 | 31.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Fanni Riiho | 1995 | 540 | 31.76 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Noora Nyberg | 1992 | 537 | 31.82 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Sanni Salonen | 1991 | 523 | 32.09 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Enni Toiviainen | 1997 | 512 | 32.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Lotta Mäkipää | 1994 | 504 | 32.50 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Jenni Luukkonen | 1993 | 501 | 32.55 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
18 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 496 | 32.67 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
19 | Sanna Järvinen | 1994 | 490 | 32.81 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Mira Ylikärppä | 1995 | 488 | 32.84 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Anna Mäkelä | 1997 | 487 | 32.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Emmi Mäkelä | 1992 | 485 | 32.92 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Tiina Reinikainen | 1994 | 484 | 32.93 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Henna Luukkonen | 1995 | 473 | 33.19 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
25 | Emmi Marola | 1995 | 470 | 33.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Maija Toikkanen | 1994 | 457 | 33.57 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Milla Ahonen | 1994 | 453 | 33.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Kamilla Ryöti | 1996 | 451 | 33.72 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Saana Jalava | 1992 | 451 | 33.73 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
30 | Jenni Rinteelä | 1994 | 447 | 33.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Erika Lappalainen | 1996 | 445 | 33.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
32 | Miia Kallio | 1994 | 439 | 34.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Erika Tuominen | 1995 | 435 | 34.14 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
34 | Selma Ucar | 1995 | 434 | 34.16 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
35 | Maija Tiainen | 1996 | 433 | 34.19 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Maiju Houni | 1996 | 424 | 34.41 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
37 | Emma Räikkönen | 1997 | 422 | 34.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
38 | Sofia Sahlberg | 1994 | 418 | 34.60 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
39 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 417 | 34.61 | ||||||
Koovee | ||||||||||
40 | Anni Rajamäki | 1996 | 409 | 34.83 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
41 | Jonna Tuononen | 1997 | 392 | 35.33 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
42 | Jenni Saastamoinen | 1994 | 387 | 35.49 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
43 | Tiia Walldén | 1994 | 384 | 35.57 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
44 | Jenna Pesu | 1996 | 383 | 35.60 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
45 | Maria Ritter | 1994 | 382 | 35.63 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
46 | Nea Kuosmanen | 1996 | 382 | 35.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
47 | Fanny Toivio | 1992 | 378 | 35.76 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
48 | Ella Lyytikkä | 1996 | 366 | 36.15 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Sonja Hailla | 1996 | 361 | 36.32 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
50 | Roosa Laine | 1995 | 354 | 36.54 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
51 | Saara Salokangas | 1996 | 354 | 36.55 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
52 | Nea Nevala | 1993 | 352 | 36.62 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
53 | Mari Kausiala | 1997 | 348 | 36.77 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
54 | Ninna Luukkonen | 1997 | 341 | 37.02 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
55 | Linnea Niemelä | 1997 | 339 | 37.09 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
56 | Ida Vuorela | 1997 | 333 | 37.31 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
57 | Kati Kemppi | 1997 | 332 | 37.36 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
58 | Veera Kinnunen | 1997 | 326 | 37.57 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
59 | Alina Juutinen | 1996 | 313 | 38.10 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
60 | Roosa Svahn | 1996 | 302 | 38.53 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
61 | Elisa Arokoski | 1996 | 300 | 38.65 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
62 | Miia Parkkonen | 1997 | 289 | 39.13 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
63 | Janika Utriainen | 1994 | 284 | 39.34 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
64 | Mila Laitala | 1997 | 282 | 39.42 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
65 | Laura Karppi | 1997 | 278 | 39.63 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
66 | Ina Rossi | 1997 | 276 | 39.73 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
67 | Maiju Mäenpää | 1997 | 214 | 43.23 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
68 | Maria Siiskonen | 1997 | 202 | 44.09 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
69 | Minna Korkeasalo | 1997 | 201 | 44.13 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
70 | Aino Röyskö | 1996 | 200 | 44.21 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
71 | Veera Laine | 1997 | 199 | 44.26 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
72 | Laura Walta | 1997 | 149 | 48.78 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
73 | Veera Turunen | 1997 | 119 | 52.56 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
74 | Milla Uusitalo | 1997 | 108 | 54.28 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
- | Ida-Maria Alajääskö | 1996 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Veera Annala | 1996 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 12:33 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 12:33 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alex Nieminen | 1999 | 268 | 36.19 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Markus Tuominen | 1999 | 239 | 37.57 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Väinö Koponen | 2001 | 229 | 38.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Frans Kirjonen | 2000 | 208 | 39.40 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 198 | 40.01 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Firas El-Idi | 2001 | 195 | 40.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Jesperi Pitkänen | 1999 | 181 | 41.25 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Juho Urhemaa | 1999 | 177 | 41.59 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Walentin Koskinen | 2000 | 175 | 41.73 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Jere Kekola | 2000 | 170 | 42.13 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
11 | Atte Somero | 1999 | 169 | 42.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Akseli Sipola | 1999 | 161 | 42.89 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
13 | Santeri Mettälä | 1999 | 156 | 43.30 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
14 | Eetu Honkonen | 2000 | 151 | 43.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Joona Korhonen | 2000 | 142 | 44.71 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
16 | Roope Aro | 2000 | 136 | 45.42 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Timi Pernanen | 2001 | 130 | 46.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Juho Alajääskö | 2000 | 125 | 46.66 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Vilho Laukkarinen | 2000 | 123 | 46.89 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Taneli Juutinen | 2000 | 118 | 47.61 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Aleksanteri Semach | 1999 | 116 | 47.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Elmo Kallio | 2001 | 116 | 47.89 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 111 | 48.59 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
24 | Arttu Kiho | 1999 | 109 | 48.79 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
25 | Sampsa Oksanen | 1999 | 91 | 51.81 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
26 | Atte Pennanen | 2001 | 90 | 52.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Tommy Iivanainen | 2000 | 84 | 53.37 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
28 | Tuomas Rauhala | 1999 | 80 | 54.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Jiri Järvinen | 2001 | 68 | 57.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Otto Ollila | 2002 | 63 | 58.70 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
31 | Saku Romo | 2000 | 56 | 1:00.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Miika Kuosmanen | 2000 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Veeti Veijonen | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Remi Tolppala | 1997 | 391 | 31.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 334 | 33.64 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Riku Soini | 1997 | 322 | 34.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Perttu Korhonen | 1998 | 256 | 36.72 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Juho Salminen | 1997 | 249 | 37.08 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Joonas Pitkänen | 1998 | 232 | 37.99 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Otso Oksanen | 1997 | 198 | 40.03 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 184 | 41.04 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Tuomas Vainio | 1998 | 179 | 41.36 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Iikka Snellman | 1998 | 177 | 41.53 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
11 | Kim Tiainen | 1998 | 149 | 43.96 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Kasperi Purhonen | 1997 | 129 | 46.22 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
13 | Matias Auvinen | 1998 | 120 | 47.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Niko Meuronen | 1998 | 111 | 48.52 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
15 | Lauri Tapio | 1998 | 103 | 49.76 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Santeri Keränen | 1998 | DSQ | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Kallinen | 1989 | 752 | 25.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Ossi Oksa | 1988 | 705 | 26.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
3 | Juho Allonen | 1989 | 704 | 26.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Severi Allonen | 1991 | 691 | 26.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Tony Eriksson | 1995 | 682 | 26.50 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Petri Hirvonen | 1988 | 669 | 26.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Toni Kurkinen | 1989 | 669 | 26.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Janne Markkanen | 1994 | 630 | 27.22 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Mikko Alpola | 1989 | 623 | 27.31 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Niko Korhonen | 1993 | 616 | 27.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Sami Puukko | 1992 | 615 | 27.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Matti Mattsson | 1993 | 611 | 27.49 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 594 | 27.76 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Niko Pankka | 1995 | 592 | 27.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Tuukka Myller | 1994 | 588 | 27.85 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Matias Vulli | 1994 | 582 | 27.95 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
17 | Janne Kekkonen | 1989 | 564 | 28.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Eemeli Asikainen | 1991 | 547 | 28.52 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
18 | Jaakko Poutamo | 1994 | 547 | 28.52 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Miro Vasko | 1993 | 530 | 28.83 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
21 | Joona Poutanen | 1992 | 528 | 28.87 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
22 | Teemu Laaksonen | 1993 | 521 | 29.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Tommi Lehtinen | 1994 | 520 | 29.02 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
24 | Roy Rantalainen | 1990 | 519 | 29.04 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 518 | 29.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Hannu Vilpponen | 1991 | 516 | 29.08 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
27 | Juho Eerola | 1995 | 510 | 29.20 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
28 | Riku-Petteri Kauro | 1992 | 502 | 29.36 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Rasmus Hautala | 1994 | 497 | 29.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Manu Joronen | 1996 | 493 | 29.54 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
31 | Panu Laukkanen | 1994 | 487 | 29.66 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
32 | Timi Lannetta | 1996 | 469 | 30.02 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
33 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 467 | 30.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Jesse Tommiska | 1994 | 465 | 30.12 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
35 | Roni Lahtinen | 1993 | 461 | 30.19 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
36 | Aleksi Mattila | 1996 | 455 | 30.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Samuli Pellinen | 1994 | 455 | 30.34 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Rami Marttila | 1995 | 451 | 30.42 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
39 | Farhan Abbas-Hashimi | 1996 | 450 | 30.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 444 | 30.59 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
41 | Nico Ylirönni | 1994 | 438 | 30.73 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
42 | Toni Takkinen | 1995 | 434 | 30.81 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
43 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 426 | 31.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
44 | Samu Vuoriainen | 1995 | 425 | 31.02 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
45 | Eetu Kokkinen | 1995 | 419 | 31.19 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
46 | Juuso Manninen | 1993 | 409 | 31.43 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
47 | Ville Ihalainen | 1996 | 398 | 31.71 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
48 | Tuomas Luukinen | 1996 | 397 | 31.74 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
49 | Aleksi Syrjäkoski | 1996 | 396 | 31.76 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
50 | Joona Aherto | 1993 | 387 | 32.01 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
51 | Jimmy Nyberg | 1996 | 353 | 33.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
52 | Teemu Karhu | 1995 | 345 | 33.26 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
53 | Juuso Martikainen | 1996 | 337 | 33.51 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
54 | Tuomas Laitala | 1995 | 337 | 33.54 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
55 | Anttoni Hautamaa | 1996 | 336 | 33.56 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
56 | Ari Paajanen | 1996 | 335 | 33.60 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
57 | Miika Aherto | 1995 | 334 | 33.64 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
58 | Patrik von Bagh | 1996 | 333 | 33.65 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
59 | Teemu Airaksinen | 1995 | 325 | 33.93 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
60 | Christian Mielonen | 1996 | 321 | 34.08 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
61 | Valtteri Vainio | 1994 | 310 | 34.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
62 | Juha-Mikko Valve | 1994 | 278 | 35.73 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
63 | Eemeli Peltonen | 1996 | 261 | 36.52 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
64 | Aleksi Pirinen | 1996 | 246 | 37.21 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
65 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 245 | 37.30 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
66 | Ville Pakkala | 1996 | 227 | 38.23 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
- | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Roni Oinonen | 1996 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 12:33 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 12:33 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 12:33 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet ER, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Natunen | 1992 | 235 | 34.81 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Manu Lahtinen | 1991 | 198 | 36.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 193 | 37.17 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Joni Mäkinen | 1989 | 162 | 39.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Rönnkvist Jani | 1991 | 148 | 40.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Pappi Miro | 1989 | 128 | 42.61 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Mika Piironen | 1978 | 71 | 51.96 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 12:03 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 13:44 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset Ma, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Päivi Orenius | 1965 | 321 | 35.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Minna Rantanen | 1968 | 293 | 36.43 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 203 | 41.18 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 13:44 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 12:04 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet Ma, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Kaarre | 1986 | 484 | 27.38 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Mikko Hämäläinen | 1966 | 417 | 28.76 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
3 | Teemu Turunen | 1976 | 408 | 28.98 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
4 | Einari Kirjavainen | 1942 | 258 | 33.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Martti Lampinen | 1941 | 255 | 33.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Vladimir Brodski | 1946 | 231 | 35.01 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 12:04 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 12:54 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Lampi | 2000 | 421 | 32.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Hyvönen Mari | 2000 | 342 | 34.62 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Ella Saarikko | 2000 | 315 | 35.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Kirsi Salmela | 2000 | 312 | 35.71 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Lotta-Maria Ollila | 2000 | 308 | 35.84 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
6 | Saara Svahn | 2001 | 261 | 37.88 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
7 | Mia Pentti | 2002 | 256 | 38.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Minea Bogdanoff | 2001 | 241 | 38.88 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
9 | Heini Käkönen | 2000 | 223 | 39.92 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 205 | 41.06 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Ella Hakala | 2000 | 190 | 42.13 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Ilona Laine | 2001 | 187 | 42.31 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Joanna Kekkonen | 2000 | 169 | 43.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Anni Aro | 2001 | 169 | 43.82 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Tytti Kuusela | 2000 | 162 | 44.41 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
16 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 146 | 46.00 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
17 | Siiri Nurmi | 2000 | 133 | 47.40 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
- | Emmi Kilpinen | 2000 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Iida-Elisa Launonen | 1999 | 487 | 30.77 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
2 | Tiia Turunen | 1998 | 469 | 31.15 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Ilona Jakonen | 1998 | 461 | 31.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 446 | 31.69 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Tea Österlund | 1998 | 414 | 32.48 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Reetta Hirvonen | 1998 | 407 | 32.68 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Amanda Vilenius | 1999 | 399 | 32.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Suvi Huhtanen | 1999 | 392 | 33.09 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Emma Männikkö | 1998 | 386 | 33.24 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Selma Soininen | 1999 | 384 | 33.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Emilia Potkonen | 1998 | 370 | 33.71 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Anniina Potkonen | 1998 | 362 | 33.97 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Nelli Uusitalo | 1999 | 358 | 34.11 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
14 | Kiia Forss | 1999 | 353 | 34.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Suvi Soljasalo | 1998 | 348 | 34.41 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
16 | Vilma Ryöti | 1999 | 346 | 34.47 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Marjo Hämäläinen | 1998 | 323 | 35.28 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Nea Harmonen | 1998 | 315 | 35.58 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
19 | Sini Keinänen | 1999 | 310 | 35.78 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Juuli Koskinen | 1998 | 293 | 36.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Sofia Okuogume | 1999 | 290 | 36.56 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
22 | Iina Aro | 1998 | 287 | 36.69 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
23 | Saana Seppä | 1998 | 283 | 36.86 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
24 | Juulia Laitinen | 1998 | 278 | 37.09 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Sonja Polvi | 1998 | 272 | 37.35 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Selina Paavola | 1999 | 270 | 37.48 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
27 | Veera Siltanen | 1999 | 269 | 37.50 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
28 | Minttu Laitinen | 1999 | 256 | 38.11 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
29 | Pinja Remes | 1999 | 247 | 38.61 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Olivia Jokiniemi | 1999 | 244 | 38.76 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
31 | Jenna Rautio | 1998 | 229 | 39.55 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
32 | Anni Juvonen | 1999 | 222 | 39.98 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
33 | Johanna Pulkkinen | 1999 | 219 | 40.17 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
34 | Henni Vehmas | 1999 | 215 | 40.40 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
35 | Roosa Kalliovalkama | 1999 | 212 | 40.63 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
36 | Emmi Laitala | 1999 | 205 | 41.06 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
37 | Veera Hepojoki | 1998 | 204 | 41.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Venla Heman | 1998 | 204 | 41.13 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
39 | Annika Saksala | 1999 | 198 | 41.54 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
40 | Mirva Toivio | 1998 | 192 | 41.96 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
41 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 185 | 42.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
42 | Anni Ollikainen | 1999 | 167 | 43.94 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
43 | Taru Jäntti | 1999 | 116 | 49.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
44 | Nette Halt | 1999 | 87 | 54.63 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mimosa Jallow | 1994 | 693 | 27.36 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Moona Myllyaho | 1990 | 687 | 27.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Laura Lajunen | 1992 | 684 | 27.48 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Nea Norismaa | 1995 | 637 | 28.14 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 627 | 28.29 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Melina Heikkinen | 1993 | 624 | 28.33 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
7 | Maija Toikkanen | 1994 | 623 | 28.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Sini Kuutamo | 1995 | 621 | 28.38 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
9 | Essi Marola | 1995 | 573 | 29.14 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Susanne Hirvonen | 1997 | 561 | 29.35 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
11 | Anna Ihalainen | 1996 | 547 | 29.60 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Noora Nyberg | 1992 | 547 | 29.60 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Sanna Järvinen | 1994 | 547 | 29.61 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Emmi Mäkelä | 1992 | 543 | 29.67 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Mira Ylikärppä | 1995 | 536 | 29.80 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Viivi Immonen | 1996 | 533 | 29.86 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
17 | Jatta Jokinen | 1993 | 522 | 30.07 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Sanni Salonen | 1991 | 522 | 30.07 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Nenne Tommiska | 1993 | 520 | 30.11 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
20 | Nina Mäntynen | 1993 | 518 | 30.14 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
21 | Jenny Parkkinen | 1995 | 513 | 30.24 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 510 | 30.30 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
23 | Maiju Houni | 1996 | 503 | 30.45 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
24 | Saima Kivimäki | 1997 | 502 | 30.47 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Jenni Luttinen | 1992 | 491 | 30.68 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Saara Salokangas | 1996 | 490 | 30.70 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
27 | Veera Pellinen | 1997 | 486 | 30.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Veera Kinnunen | 1997 | 482 | 30.87 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
29 | Erika Lappalainen | 1996 | 482 | 30.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Susanne Frondelius | 1996 | 465 | 31.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
31 | Eveliina Manninen | 1993 | 456 | 31.45 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
32 | Julianne Varga | 1995 | 451 | 31.58 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
33 | Fanny Toivio | 1992 | 448 | 31.64 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Heidi Virtanen | 1997 | 444 | 31.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
35 | Mari Kausiala | 1997 | 443 | 31.76 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
36 | Saana Jalava | 1992 | 443 | 31.77 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
37 | Milla Ahonen | 1994 | 439 | 31.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Lotta Mäkipää | 1994 | 437 | 31.91 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
39 | Henna Luukkonen | 1995 | 433 | 31.99 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
40 | Sini Sariola | 1996 | 432 | 32.02 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
41 | Maija Tiainen | 1996 | 431 | 32.06 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
42 | Mikaela Mitjonen | 1997 | 428 | 32.12 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
43 | Sofia Sahlberg | 1994 | 423 | 32.26 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
44 | Tiia Walldén | 1994 | 421 | 32.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
45 | Ina Rossi | 1997 | 420 | 32.32 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
46 | Oona Savinainen | 1994 | 415 | 32.46 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
47 | Tiina Reinikainen | 1994 | 415 | 32.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
48 | Erika Tuominen | 1995 | 404 | 32.75 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
49 | Anna-Sofia Lyyra | 1993 | 401 | 32.84 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
50 | Satu Pulkkinen | 1995 | 400 | 32.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
51 | Jonna Tuononen | 1997 | 400 | 32.87 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
52 | Elisa Arokoski | 1996 | 396 | 32.98 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
53 | Ida Vuorela | 1997 | 393 | 33.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
54 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 392 | 33.08 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
55 | Sanni Villanen | 1997 | 392 | 33.09 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
56 | Anastasia Mateush | 1996 | 385 | 33.27 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
57 | Roosa Svahn | 1996 | 383 | 33.35 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
58 | Jenna Pesu | 1996 | 381 | 33.40 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
59 | Mila Laitala | 1997 | 379 | 33.45 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
60 | Roosa Miettunen | 1995 | 378 | 33.47 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
61 | Veera Laukkanen | 1993 | 378 | 33.49 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
62 | Laura Karhu | 1995 | 374 | 33.59 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
63 | Ella Lyytikkä | 1996 | 372 | 33.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
64 | Jenni Saastamoinen | 1994 | 372 | 33.67 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
65 | Ella Hämäläinen | 1996 | 367 | 33.80 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
66 | Maria Penttinen | 1996 | 358 | 34.09 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
67 | Elise Tuominen | 1997 | 353 | 34.26 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
68 | Katariina Kunnari | 1997 | 339 | 34.73 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
69 | Janika Utriainen | 1994 | 337 | 34.78 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
70 | Sara Kiho | 1997 | 335 | 34.85 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
71 | Maria Siiskonen | 1997 | 333 | 34.94 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
72 | Marjo-Riikka Leskinen | 1994 | 329 | 35.06 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
73 | Erica Haranen | 1997 | 325 | 35.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
74 | Neea Oksanen | 1995 | 322 | 35.34 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
75 | Salla Talus | 1996 | 313 | 35.65 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
76 | Emmi Rimmi | 1996 | 294 | 36.41 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
77 | Aino Röyskö | 1996 | 293 | 36.43 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
78 | Johanna Lindh | 1994 | 282 | 36.91 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
79 | Inka Sihvonen | 1997 | 267 | 37.58 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
80 | Ida-Maria Alajääskö | 1996 | 211 | 40.67 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
81 | Laura Walta | 1997 | 197 | 41.60 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
82 | Veera Turunen | 1997 | 192 | 41.96 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
83 | Milla Uusitalo | 1997 | 178 | 43.02 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
- | Jenny-Julia Lappalainen | 1994 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 12:54 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 12:46 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Markus Tuominen | 1999 | 283 | 32.75 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Jesperi Pitkänen | 1999 | 265 | 33.47 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Andrei Durmanov | 1999 | 255 | 33.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 228 | 35.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Jere Kekola | 2000 | 211 | 36.10 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
6 | Akseli Sipola | 1999 | 205 | 36.45 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
7 | Patrik Suslov | 1999 | 203 | 36.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Juho Alajääskö | 2000 | 200 | 36.75 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Ivan Mazanikov | 1999 | 199 | 36.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Veeti Koskinen | 1999 | 198 | 36.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Joona Korhonen | 2000 | 198 | 36.88 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
12 | Taneli Juutinen | 2000 | 197 | 36.94 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Santeri Mettälä | 1999 | 194 | 37.10 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
14 | Otto Kallama | 1999 | 189 | 37.46 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Olli Huuskonen | 1999 | 182 | 37.92 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Aleksi Hautaniemi | 2000 | 178 | 38.21 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
17 | Roope Aro | 2000 | 170 | 38.78 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Niko Tikka | 2000 | 164 | 39.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Erik Verbitski | 1999 | 162 | 39.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Tuomas Seppänen | 2001 | 158 | 39.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 155 | 39.98 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
22 | Tuukka Holopainen | 2000 | 154 | 40.12 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
23 | Hugo Soljasalo | 2001 | 149 | 40.52 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
24 | Miika Ruolahti | 1999 | 149 | 40.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Niklas Laine | 2002 | 144 | 41.01 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
26 | Santeri Siurola | 1999 | 143 | 41.08 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
27 | Samu Rintalahti | 1999 | 141 | 41.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Iivari Salila | 1999 | 137 | 41.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Tommy Iivanainen | 2000 | 136 | 41.74 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
30 | Otto Ollila | 2002 | 130 | 42.45 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
31 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 129 | 42.57 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
32 | Perttu Somero | 2001 | 124 | 43.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Kalle Hepojoki | 2000 | 124 | 43.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Miika Kuosmanen | 2000 | 116 | 44.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Aleksi Veckman | 2001 | 78 | 50.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Werner Heräjärvi | 1999 | DSQ | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pietari Virta | 1997 | 411 | 28.90 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 360 | 30.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Miika Pentti | 1997 | 359 | 30.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Arto Auri | 1997 | 358 | 30.26 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Daniel Zimmermann | 1997 | 357 | 30.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Atte Kansanaho | 1998 | 347 | 30.58 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Santeri Keränen | 1998 | 345 | 30.63 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Leevi Kinnunen | 1998 | 322 | 31.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Sami Orenius | 1998 | 320 | 31.41 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Pauli Kukkonen | 1997 | 311 | 31.71 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Perttu Korhonen | 1998 | 290 | 32.47 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
12 | Joonas Pitkänen | 1998 | 286 | 32.62 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Julius Laitila | 1998 | 277 | 32.96 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
14 | Ville Leskinen | 1997 | 273 | 33.14 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
15 | Eino Viitamies | 1997 | 238 | 34.70 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
15 | Kasperi Purhonen | 1997 | 238 | 34.70 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
17 | Matias Auvinen | 1998 | 227 | 35.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Juho Hakala | 1998 | 227 | 35.22 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Pyry Kurkinen | 1998 | 223 | 35.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Iikka Snellman | 1998 | 215 | 35.86 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
21 | Joona Juuti | 1997 | 214 | 35.93 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Tuomas Vainio | 1998 | 211 | 36.08 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Joonas Kuutsa | 1998 | 190 | 37.38 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
24 | Sami Pulkkinen | 1998 | 172 | 38.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Matias Manninen | 1998 | 165 | 39.22 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Matti Tirkkonen | 1997 | 163 | 39.38 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
27 | Arttu Leppäkynnäs | 1997 | 104 | 45.71 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Kirill Kolomainen | 1998 | 101 | 46.15 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 768 | 23.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Toni Kurkinen | 1989 | 725 | 23.92 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Ville Kallinen | 1989 | 646 | 24.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Teemu Viitanen | 1992 | 641 | 24.93 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Janne Kekkonen | 1989 | 631 | 25.06 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Juho Allonen | 1989 | 610 | 25.34 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Sami Puukko | 1992 | 609 | 25.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Petri Hirvonen | 1988 | 598 | 25.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Ossi Oksa | 1988 | 587 | 25.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
10 | Janne Markkanen | 1994 | 584 | 25.71 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Tuukka Myller | 1994 | 581 | 25.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 577 | 25.81 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
13 | Matias Tyry | 1993 | 574 | 25.86 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 573 | 25.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Eetu Suomalainen | 1989 | 573 | 25.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Mikko Alpola | 1989 | 555 | 26.15 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Matias Vulli | 1994 | 546 | 26.30 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
18 | Vesa Ilén | 1992 | 544 | 26.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Matti Mattsson | 1993 | 533 | 26.50 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Eemeli Asikainen | 1991 | 531 | 26.53 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
21 | Miro Vasko | 1993 | 530 | 26.55 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
22 | Juho Eerola | 1995 | 527 | 26.61 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
23 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 526 | 26.63 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 525 | 26.64 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Erik Lamberg | 1993 | 514 | 26.82 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
25 | Joonas Mikkonen | 1988 | 514 | 26.82 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Ville Laine | 1995 | 512 | 26.87 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Riku-Petteri Kauro | 1992 | 511 | 26.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Jesse Tommiska | 1994 | 503 | 27.02 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
30 | Riku Tuomala | 1994 | 498 | 27.12 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Toni Riento | 1996 | 492 | 27.23 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Farhan Abbas-Hashimi | 1996 | 487 | 27.31 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 484 | 27.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Jaakko Poutamo | 1994 | 479 | 27.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Elias Kouvo | 1994 | 475 | 27.54 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
36 | Jani Hartikainen | 1993 | 474 | 27.56 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
37 | Samu Vuoriainen | 1995 | 470 | 27.64 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
38 | Aleksi Syrjäkoski | 1996 | 446 | 28.13 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
39 | Eetu Kokkinen | 1995 | 434 | 28.38 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
40 | Joona Aherto | 1993 | 429 | 28.49 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
41 | Konsta Naumanen | 1996 | 429 | 28.50 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
42 | Ville Ihalainen | 1996 | 428 | 28.52 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
43 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 427 | 28.54 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
44 | Olli Kähkönen | 1994 | 422 | 28.65 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
45 | Samuli Pellinen | 1994 | 420 | 28.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
46 | Janne Siilanen | 1993 | 419 | 28.72 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
47 | Jani Kuutsa | 1993 | 413 | 28.86 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
47 | Kim Harju | 1990 | 413 | 28.86 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
49 | Joni Lampela | 1994 | 412 | 28.88 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 411 | 28.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
51 | Teemu Karhu | 1995 | 399 | 29.20 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
52 | Petja Vaittinen | 1995 | 395 | 29.28 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
53 | Miko Joronen | 1996 | 393 | 29.34 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
54 | Roni Lahtinen | 1993 | 382 | 29.61 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
55 | Petri Lampela | 1996 | 382 | 29.62 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
56 | Arttu Kuustie | 1994 | 380 | 29.68 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
56 | Ville Pakkala | 1996 | 380 | 29.68 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
58 | Veikka Lahdenpää | 1995 | 368 | 29.99 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
59 | Niko Kivistö | 1996 | 359 | 30.23 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
60 | Ari Paajanen | 1996 | 359 | 30.24 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
60 | Teemu Airaksinen | 1995 | 359 | 30.24 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
62 | Miika Aherto | 1995 | 356 | 30.32 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
63 | Valtteri Vainio | 1994 | 354 | 30.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
64 | Tuomas Laitala | 1995 | 351 | 30.46 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
65 | Anttoni Hautamaa | 1996 | 350 | 30.48 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
66 | Juuso Martikainen | 1996 | 339 | 30.83 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
67 | Eemeli Peltonen | 1996 | 335 | 30.94 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
68 | Tony Kirjonen | 1996 | 335 | 30.95 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
69 | Christian Mielonen | 1996 | 332 | 31.03 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
70 | Olli Kurkinen | 1995 | 314 | 31.61 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
71 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 314 | 31.62 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
72 | Pekka Kansanaho | 1996 | 284 | 32.68 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
73 | Esa Niemi | 1996 | 277 | 32.95 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
74 | Juuso Mikkonen | 1996 | 269 | 33.31 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 12:46 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 13:56 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 485 | 1:17.46 | 2:45.39 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Hanna Hammar | 1998 | 470 | 1:22.25 | 2:47.21 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Sanni Ikonen | 1998 | 432 | 1:27.38 | 2:51.87 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Laura Tukia | 1999 | 420 | 1:24.00 | 2:53.55 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Riikka Haakana | 1998 | 417 | 1:24.40 | 2:53.99 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Selma Soininen | 1999 | 416 | 1:19.27 | 2:54.10 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Aada Kuiri | 1999 | 406 | 1:23.00 | 2:55.51 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Iina Kokko | 1998 | 402 | 1:20.71 | 2:56.15 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Melek Ayarci | 1999 | 399 | 1:21.77 | 2:56.47 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Julia Bruneau | 1999 | 391 | 1:26.99 | 2:57.75 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Iida-Elisa Launonen | 1999 | 390 | 1:26.50 | 2:57.84 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Tea Österlund | 1998 | 380 | 1:29.88 | 2:59.47 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Vilma Hämäläinen | 1998 | 367 | 1:23.97 | 3:01.57 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
14 | Emma Männikkö | 1998 | 359 | 1:26.99 | 3:02.92 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Rita Mäki-Puhtila | 1998 | 356 | 1:31.15 | 3:03.46 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Vilma Ryöti | 1999 | 355 | 1:29.26 | 3:03.63 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Vilma Koskinen | 1998 | 335 | 1:30.01 | 3:07.11 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 330 | 1:27.27 | 3:08.14 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Sonja Pentti | 1999 | 329 | 1:31.74 | 3:08.19 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Amanda Vilenius | 1999 | 326 | 1:31.66 | 3:08.92 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Lotta Raiski | 1998 | 323 | 1:34.28 | 3:09.40 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Venla Laukkanen | 1998 | 321 | 1:29.97 | 3:09.90 | |||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Milja Korpela | 1999 | 314 | 1:32.23 | 3:11.22 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
24 | Raakel Bärlund | 2001 | 313 | 1:31.78 | 3:11.42 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Noora Kukkonen | 1999 | 302 | 1:33.92 | 3:13.62 | |||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
26 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 299 | 1:31.99 | 3:14.42 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Iiris Miettinen | 1999 | 291 | 1:36.83 | 3:16.20 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
28 | Niina Piipponen | 2000 | 252 | 1:43.38 | 3:25.77 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Nea Harmonen | 1998 | 245 | 1:37.84 | 3:27.73 | |||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
30 | Noora Ropponen | 1999 | 245 | 1:39.64 | 3:27.85 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Sonja Polvi | 1998 | 226 | 1:44.55 | 3:33.51 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
32 | Sanni Lampi | 2001 | 218 | 1:45.93 | 3:35.81 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Mia Pentti | 2002 | 215 | 1:50.57 | 3:36.83 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Susanna Ellonen | 1999 | 215 | 1:48.37 | 3:37.05 | |||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
35 | Helena Paavola | 2001 | 210 | 1:52.15 | 3:38.50 | |||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
36 | Jenna Rautio | 1998 | 201 | 1:48.64 | 3:42.02 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
37 | Niina Malmivaara | 1998 | 196 | 1:54.44 | 3:43.67 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
38 | Essi Pitkäranta | 2000 | 188 | 1:56.90 | 3:47.00 | |||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
39 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 182 | 1:55.45 | 3:49.24 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
40 | Minea Bogdanoff | 2001 | 182 | 1:55.94 | 3:49.40 | |||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
41 | Ella Hakala | 2000 | 163 | 2:01.88 | 3:58.04 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
42 | Anna Hietikko | 2000 | 147 | 2:08.45 | 4:06.47 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
43 | Emmi Hirvonen | 2000 | 144 | 1:59.47 | 4:08.06 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
44 | Riina Koskinen | 2001 | 134 | 2:15.33 | 4:14.30 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
45 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | 131 | 2:02.51 | 4:16.17 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
46 | Nette Halt | 1999 | 114 | 2:16.29 | 4:28.29 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Mäki | 1993 | 562 | 1:18.37 | 2:37.51 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Jenni Luttinen | 1992 | 562 | 1:14.95 | 2:37.53 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Vera Viitasuo | 1995 | 561 | 1:15.71 | 2:37.56 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Fanni Riiho | 1995 | 556 | 1:14.55 | 2:38.09 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Essi Marola | 1995 | 554 | 1:14.60 | 2:38.24 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Kamilla Ryöti | 1996 | 554 | 1:16.91 | 2:38.26 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Nina Mäntynen | 1993 | 540 | 1:13.38 | 2:39.56 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 540 | 1:16.50 | 2:39.64 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenni Rinteelä | 1994 | 538 | 1:16.38 | 2:39.77 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Jenni Luukkonen | 1993 | 528 | 1:17.62 | 2:40.84 | |||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
11 | Taika Koponen | 1997 | 520 | 1:17.03 | 2:41.59 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Anna Levonen | 1995 | 519 | 1:20.20 | 2:41.69 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Enni Toiviainen | 1997 | 519 | 1:15.50 | 2:41.69 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Alena Mokicheva | 1996 | 518 | 1:15.98 | 2:41.80 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Alina Josephson | 1997 | 502 | 1:16.10 | 2:43.51 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Saima Laakso | 1997 | 497 | 1:15.74 | 2:44.10 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Meri Vainio | 1994 | 495 | 1:15.81 | 2:44.31 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Anna Mäkelä | 1997 | 491 | 1:16.70 | 2:44.72 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Camilla Ojala | 1994 | 490 | 1:18.56 | 2:44.82 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Henni Huhtamo | 1997 | 471 | 1:18.01 | 2:47.08 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Jenica Niinijärvi | 1996 | 459 | 1:20.42 | 2:48.47 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Tiia Nieminen | 1997 | 444 | 1:21.35 | 2:50.38 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Miia Kallio | 1994 | 441 | 1:18.79 | 2:50.76 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Veera Annala | 1996 | 438 | 1:20.23 | 2:51.13 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Tiina Reinikainen | 1994 | 422 | 1:22.62 | 2:53.24 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Linda Olkkonen | 1993 | 420 | 1:25.13 | 2:53.61 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 403 | 1:26.09 | 2:55.94 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
28 | Harriet Lindfors | 1993 | 398 | 1:22.80 | 2:56.64 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
29 | Nea Kuosmanen | 1996 | 385 | 1:27.87 | 2:58.62 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Sonja Hailla | 1996 | 374 | 1:24.32 | 3:00.47 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Laura Karppi | 1997 | 366 | 1:29.84 | 3:01.64 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Kati Kemppi | 1997 | 356 | 1:29.02 | 3:03.39 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Maiju Jalkanen | 1994 | 337 | 1:27.30 | 3:06.79 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
34 | Ella Lyytikkä | 1996 | 322 | 1:30.42 | 3:09.57 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Veera Laine | 1997 | 297 | 1:35.39 | 3:14.86 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
36 | Sara Kiho | 1997 | 293 | 1:36.95 | 3:15.77 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
37 | Iiris Harjunpää | 1997 | 292 | 1:33.21 | 3:15.83 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
38 | Minna Korkeasalo | 1997 | 243 | 1:36.16 | 3:28.40 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
39 | Erica Haranen | 1997 | 218 | 1:42.84 | 3:35.82 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Tiia Hallikainen | 1997 | 179 | 1:57.99 | 3:50.73 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 13:56 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 14:30 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Jämsä | 1997 | 440 | 1:13.54 | 2:34.14 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Werneri Koskinen | 1998 | 352 | 1:20.71 | 2:46.01 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Jami Kuosmanen | 1998 | 342 | 1:22.41 | 2:47.67 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Riku Ylikärppä | 1998 | 318 | 1:22.02 | 2:51.69 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Alex Nieminen | 1999 | 316 | 1:24.57 | 2:52.13 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Juuso Seppä | 1997 | 288 | 1:21.26 | 2:57.40 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jere Turunen | 1997 | 274 | 1:25.04 | 3:00.44 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Joonas Pitkänen | 1998 | 273 | 1:26.41 | 3:00.75 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Otso Oksanen | 1997 | 263 | 1:33.57 | 3:02.87 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Sami Orenius | 1998 | 263 | 1:29.41 | 3:02.94 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 262 | 1:26.61 | 3:03.28 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Väinö Koponen | 2001 | 257 | 1:29.02 | 3:04.29 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 254 | 1:30.10 | 3:04.98 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Matti Lampi | 1997 | 247 | 1:31.39 | 3:06.94 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Atte Somero | 1999 | 241 | 1:33.45 | 3:08.38 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Walentin Koskinen | 2000 | 231 | 1:34.51 | 3:11.17 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Firas El-Idi | 2001 | 229 | 1:32.05 | 3:11.57 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Frans Kirjonen | 2000 | 197 | 1:36.11 | 3:21.29 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
19 | Joona Korhonen | 2000 | 191 | 1:38.00 | 3:23.58 | |||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
20 | Tuomas Vainio | 1998 | 191 | 1:35.00 | 3:23.65 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Arttu Kiho | 1999 | 170 | 1:42.90 | 3:31.56 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
22 | Matias Manninen | 1998 | 149 | 1:49.31 | 3:40.88 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Lauri Tapio | 1998 | 140 | 1:49.81 | 3:45.98 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Santeri Pesonen | 1997 | 139 | 1:55.28 | 3:46.07 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Tuomas Rauhala | 1999 | 133 | 1:49.21 | 3:49.62 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Iivari Salila | 1999 | 133 | 2:01.87 | 3:49.81 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 124 | 1:56.24 | 3:55.21 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
28 | Sami Pulkkinen | 1998 | 123 | 2:03.25 | 3:55.79 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Anton Jokelainen | 1999 | 122 | 1:59.79 | 3:56.05 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Oskari Valkonen | 1999 | 118 | 2:03.70 | 3:59.13 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Jesperi Pitkänen | 1999 | DSQ | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Joona Tikka | 2000 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Kim Tiainen | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Pyry Kurkinen | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marko Vilpponen | 1990 | 693 | 1:02.61 | 2:12.48 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Tommi Nisula | 1989 | 647 | 1:06.10 | 2:15.51 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
3 | Antti Viilos | 1989 | 623 | 1:07.00 | 2:17.25 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Tony Eriksson | 1995 | 589 | 1:06.74 | 2:19.87 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Alexei Mokichev | 1994 | 573 | 1:06.10 | 2:21.11 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Aki Tuomaala | 1991 | 541 | 1:11.38 | 2:23.89 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Joonas Mikkonen | 1988 | 535 | 1:07.12 | 2:24.37 | |||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Anton Herrala | 1993 | 527 | 1:09.07 | 2:25.12 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Mikko Alpola | 1989 | 527 | 1:09.37 | 2:25.12 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Tommi Lehtinen | 1994 | 518 | 1:08.66 | 2:25.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
11 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 495 | 1:10.22 | 2:28.22 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Jani Hartikainen | 1993 | 488 | 1:10.93 | 2:28.89 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Aleksi Mattila | 1996 | 446 | 1:11.46 | 2:33.42 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Teemu Laaksonen | 1993 | 443 | 1:11.58 | 2:33.75 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Roni Oinonen | 1996 | 441 | 1:12.64 | 2:34.04 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
16 | Juuso Manninen | 1993 | 427 | 1:12.20 | 2:35.66 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Nico Ylirönni | 1994 | 419 | 1:10.43 | 2:36.66 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Timi Lannetta | 1996 | 416 | 1:16.06 | 2:37.07 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Panu Laukkanen | 1994 | 393 | 1:12.46 | 2:40.02 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
20 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 369 | 1:16.96 | 2:43.44 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Rasmus Hautala | 1994 | 367 | 1:16.53 | 2:43.76 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Manu Oksanen | 1995 | 344 | 1:19.31 | 2:47.32 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Toni Takkinen | 1995 | 340 | 1:17.98 | 2:47.96 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
24 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 317 | 1:24.49 | 2:52.00 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Tony Kirjonen | 1996 | 276 | 1:27.70 | 3:00.10 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Esa Niemi | 1996 | 258 | 1:33.05 | 3:04.19 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
27 | Juha-Mikko Valve | 1994 | 251 | 1:32.15 | 3:05.95 | |||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
28 | Aleksi Pirinen | 1996 | 220 | 1:29.15 | 3:14.21 | |||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Vladimir Brodski | 1946 | 174 | 1:48.15 | 3:30.00 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 14:30 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 17:45 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sanni Ikonen | 1998 | 499 | 1:23.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Tiia Turunen | 1998 | 448 | 1:26.74 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Emilia Potkonen | 1998 | 421 | 1:28.57 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Aada Kuiri | 1999 | 365 | 1:32.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Emilia Leppänen | 1999 | 340 | 1:35.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Rita Mäki-Puhtila | 1998 | 330 | 1:36.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 327 | 1:36.35 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 319 | 1:37.12 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Anniina Potkonen | 1998 | 307 | 1:38.42 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Suvi Soljasalo | 1998 | 302 | 1:38.95 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Milla Koivuluoma | 1999 | 291 | 1:40.16 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
12 | Saana Seppä | 1998 | 287 | 1:40.63 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Jenni Lampi | 2000 | 285 | 1:40.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Kiia Forss | 1999 | 284 | 1:40.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Ada Alajääskö | 1998 | 282 | 1:41.20 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Rita Valkama | 1999 | 279 | 1:41.61 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Heini Hammar | 1999 | 278 | 1:41.64 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Nea Tainio | 1999 | 274 | 1:42.23 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Marjo Hämäläinen | 1998 | 269 | 1:42.76 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Juuli Koskinen | 1998 | 252 | 1:45.09 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Henna Suhonen | 2000 | 250 | 1:45.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Heini Käkönen | 2000 | 246 | 1:45.96 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Henna Turunen | 1999 | 246 | 1:45.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 245 | 1:46.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 245 | 1:46.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Aino Hämäläinen | 2000 | 244 | 1:46.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Anni Juvonen | 1999 | 242 | 1:46.44 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
28 | Selina Paavola | 1999 | 239 | 1:47.01 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
29 | Veera Hepojoki | 1998 | 238 | 1:47.13 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Juulia Laitinen | 1998 | 232 | 1:48.07 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
31 | Essi Pitkäranta | 2000 | 216 | 1:50.55 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
32 | Olivia Jokiniemi | 1999 | 209 | 1:51.76 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 207 | 1:52.15 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Helena Paavola | 2001 | 204 | 1:52.78 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
35 | Noora Lahti | 1998 | 197 | 1:54.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
36 | Mirva Toivio | 1998 | 185 | 1:56.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
37 | Joanna Kekkonen | 2000 | 185 | 1:56.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
38 | Noora Leppänen | 2001 | 173 | 1:59.07 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Annika Saksala | 1999 | 159 | 2:02.49 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
40 | Viivi Kajander | 2000 | 148 | 2:05.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
41 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 144 | 2:06.68 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Janette Korkeamäki | 2000 | 134 | 2:09.67 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
43 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 118 | 2:15.49 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
44 | Siiri Nurmi | 2000 | 98 | 2:23.84 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anu Lehtinen | 1990 | 734 | 1:13.56 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 589 | 1:19.16 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Anni Rajamäki | 1996 | 561 | 1:20.45 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Laura Karhu | 1995 | 517 | 1:22.72 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Eveliina Manninen | 1993 | 500 | 1:23.61 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
6 | Sini Sariola | 1996 | 482 | 1:24.65 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Mira Ylikärppä | 1995 | 476 | 1:25.03 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 467 | 1:25.54 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Maria Siiskonen | 1997 | 461 | 1:25.93 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Jenny-Julia Lappalainen | 1994 | 458 | 1:26.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Anna-Sofia Lyyra | 1993 | 457 | 1:26.15 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Oona Savinainen | 1994 | 450 | 1:26.59 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Viivi Immonen | 1996 | 446 | 1:26.89 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
14 | Jenica Niinijärvi | 1996 | 439 | 1:27.36 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Taika Koponen | 1997 | 427 | 1:28.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Mimosa Jallow | 1994 | 419 | 1:28.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Maria Ritter | 1994 | 416 | 1:28.91 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Riina Saarenkivi | 1993 | 403 | 1:29.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Alina Josephson | 1997 | 398 | 1:30.22 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Veera Laukkanen | 1993 | 396 | 1:30.36 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
21 | Nea Nevala | 1993 | 395 | 1:30.49 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
22 | Ella Hämäläinen | 1996 | 393 | 1:30.62 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
23 | Tiia Nieminen | 1997 | 389 | 1:30.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Camilla Ojala | 1994 | 372 | 1:32.26 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
25 | Veera Pellinen | 1997 | 365 | 1:32.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Emmi Mäkelä | 1992 | 363 | 1:33.07 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Marjo-Riikka Leskinen | 1994 | 355 | 1:33.73 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
28 | Linnea Niemelä | 1997 | 348 | 1:34.35 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Janika Utriainen | 1994 | 341 | 1:35.04 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Mari Kausiala | 1997 | 340 | 1:35.09 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
31 | Ninna Luukkonen | 1997 | 335 | 1:35.53 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
32 | Neea Oksanen | 1995 | 322 | 1:36.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Ina Rossi | 1997 | 314 | 1:37.62 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
34 | Satu Pulkkinen | 1995 | 307 | 1:38.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Elise Tuominen | 1997 | 307 | 1:38.41 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
36 | Roosa Laine | 1995 | 302 | 1:38.97 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
37 | Johanna Lindh | 1994 | 295 | 1:39.66 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
38 | Kati Kemppi | 1997 | 291 | 1:40.18 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Miia Parkkonen | 1997 | 288 | 1:40.46 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
40 | Maiju Mäenpää | 1997 | 288 | 1:40.52 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
41 | Iiris Harjunpää | 1997 | 279 | 1:41.57 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
42 | Anastasia Mateush | 1996 | 262 | 1:43.69 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
43 | Tiia Hallikainen | 1997 | 241 | 1:46.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
44 | Salla Talus | 1996 | 211 | 1:51.41 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
45 | Milla Uusitalo | 1997 | 148 | 2:05.44 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
- | Inka Sihvonen | 1997 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 17:45 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 15:20 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Miika Pentti | 1997 | 412 | 1:20.09 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Kasper Jämsä | 1997 | 390 | 1:21.61 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Pietari Virta | 1997 | 351 | 1:24.50 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Remi Tolppala | 1997 | 346 | 1:24.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Arto Auri | 1997 | 320 | 1:27.12 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Pauli Kukkonen | 1997 | 315 | 1:27.57 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Daniel Zimmermann | 1997 | 309 | 1:28.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Otso Oksanen | 1997 | 302 | 1:28.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Riku Soini | 1997 | 301 | 1:28.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Joona Juuti | 1997 | 283 | 1:30.73 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Jere Turunen | 1997 | 283 | 1:30.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Alex Nieminen | 1999 | 262 | 1:33.19 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Juho Urhemaa | 1999 | 248 | 1:34.80 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Veeti Koskinen | 1999 | 224 | 1:38.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Julius Laitila | 1998 | 217 | 1:39.25 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
16 | Eino Viitamies | 1997 | 210 | 1:40.30 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
17 | Väinö Koponen | 2001 | 209 | 1:40.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Matias Auvinen | 1998 | 183 | 1:44.98 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Andrei Durmanov | 1999 | 181 | 1:45.28 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Werner Heräjärvi | 1999 | 176 | 1:46.39 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
21 | Pyry Kurkinen | 1998 | 169 | 1:47.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Niko Meuronen | 1998 | 162 | 1:49.36 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
23 | Otto Kallama | 1999 | 161 | 1:49.67 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
24 | Joonas Kuutsa | 1998 | 159 | 1:50.11 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
25 | Niko Tikka | 2000 | 155 | 1:50.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Miika Ruolahti | 1999 | 153 | 1:51.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Erik Verbitski | 1999 | 152 | 1:51.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Miika Kuosmanen | 2000 | 150 | 1:52.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Juho Hakala | 1998 | 149 | 1:52.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Iiro Helminen | 1998 | 148 | 1:52.55 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Elmo Kallio | 2001 | 146 | 1:53.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Eetu Honkonen | 2000 | 144 | 1:53.60 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Saku Romo | 2000 | 144 | 1:53.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 134 | 1:56.35 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Tuomas Seppänen | 2001 | 128 | 1:58.38 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Iivari Salila | 1999 | 127 | 1:58.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
37 | Oskari Valkonen | 1999 | 123 | 1:59.69 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Perttu Somero | 2001 | 122 | 2:00.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Samu Rintalahti | 1999 | 112 | 2:03.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Santeri Siurola | 1999 | 109 | 2:04.62 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
41 | Joona Tikka | 2000 | 98 | 2:09.08 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Jerri Niinijärvi | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Kirill Kolomainen | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
- | Olli Huuskonen | 1999 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Vuorela | 1994 | 731 | 1:06.16 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Olli Kokko | 1994 | 674 | 1:07.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Teemu Viitanen | 1992 | 614 | 1:10.11 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Juho Allonen | 1989 | 587 | 1:11.18 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Ossi Oksa | 1988 | 574 | 1:11.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
6 | Hannu Vilpponen | 1991 | 566 | 1:12.04 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
7 | Jani Kuutsa | 1993 | 564 | 1:12.13 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Aki Tuomaala | 1991 | 557 | 1:12.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Miro Vasko | 1993 | 544 | 1:13.00 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
10 | Elias Kouvo | 1994 | 526 | 1:13.83 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 525 | 1:13.89 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Olli Kähkönen | 1994 | 503 | 1:14.95 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 487 | 1:15.74 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Konsta Naumanen | 1996 | 476 | 1:16.32 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Matias Tyry | 1993 | 462 | 1:17.10 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Rami Marttila | 1995 | 448 | 1:17.88 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Anton Herrala | 1993 | 433 | 1:18.81 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Manu Joronen | 1996 | 424 | 1:19.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
19 | Roni Oinonen | 1996 | 418 | 1:19.68 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Anttoni Hautamaa | 1996 | 401 | 1:20.83 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
21 | Eetu Kokkinen | 1995 | 388 | 1:21.70 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
22 | Veikka Lahdenpää | 1995 | 375 | 1:22.68 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
23 | Aleksi Syrjäkoski | 1996 | 336 | 1:25.69 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
24 | Niko Kivistö | 1996 | 329 | 1:26.37 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 326 | 1:26.58 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Christian Mielonen | 1996 | 315 | 1:27.61 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
27 | Vladimir Brodski | 1946 | 298 | 1:29.24 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
28 | Tuomas Luukinen | 1996 | 296 | 1:29.39 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
29 | Valtteri Vainio | 1994 | 268 | 1:32.48 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Esa Niemi | 1996 | 255 | 1:34.02 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
31 | Tony Kirjonen | 1996 | 235 | 1:36.52 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
32 | Juuso Martikainen | 1996 | 234 | 1:36.68 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Juuso Mikkonen | 1996 | 222 | 1:38.36 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
34 | Mikael Natunen | 1992 | 104 | 2:06.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 15:20 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 15:49 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 476 | 1:08.43 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Ilona Jakonen | 1998 | 474 | 1:08.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Iida-Elisa Launonen | 1999 | 464 | 1:09.02 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
4 | Iina Kokko | 1998 | 437 | 1:10.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Melek Ayarci | 1999 | 434 | 1:10.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Sonja Pentti | 1999 | 411 | 1:11.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Suvi Huhtanen | 1999 | 397 | 1:12.69 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Emma Männikkö | 1998 | 393 | 1:12.94 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenni Lampi | 2000 | 393 | 1:12.98 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Iisa Valkonen | 1998 | 388 | 1:13.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Amanda Vilenius | 1999 | 365 | 1:14.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Ronja Järvinen | 1998 | 358 | 1:15.24 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Emma Pärnänen | 1999 | 352 | 1:15.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Julia Bruneau | 1999 | 338 | 1:16.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Rita Valkama | 1999 | 336 | 1:16.84 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Kiia Forss | 1999 | 314 | 1:18.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Ella Saarikko | 2000 | 312 | 1:18.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Vilma Koskinen | 1998 | 309 | 1:19.02 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Raakel Bärlund | 2001 | 302 | 1:19.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Niina Malmivaara | 1998 | 295 | 1:20.31 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
21 | Hyvönen Mari | 2000 | 292 | 1:20.55 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
22 | Marjo Hämäläinen | 1998 | 291 | 1:20.61 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Sofia Okuogume | 1999 | 290 | 1:20.75 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
24 | Iiris Miettinen | 1999 | 289 | 1:20.86 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Noora Lahti | 1998 | 284 | 1:21.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Juuli Koskinen | 1998 | 280 | 1:21.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Emilia Leppänen | 1999 | 270 | 1:22.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Lotta-Maria Ollila | 2000 | 269 | 1:22.83 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
29 | Henna Turunen | 1999 | 268 | 1:22.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Susanna Ellonen | 1999 | 250 | 1:24.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
31 | Juulia Laitinen | 1998 | 247 | 1:25.19 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
32 | Sonja Polvi | 1998 | 242 | 1:25.70 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
33 | Noora Ropponen | 1999 | 223 | 1:28.13 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Olivia Jokiniemi | 1999 | 218 | 1:28.84 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
35 | Ronja Kakkonen | 1999 | 215 | 1:29.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
36 | Anni Juvonen | 1999 | 213 | 1:29.55 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
37 | Roosa Kalliovalkama | 1999 | 206 | 1:30.53 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
38 | Pinja Remes | 1999 | 202 | 1:31.03 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Minttu Laitinen | 1999 | 198 | 1:31.76 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
40 | Johanna Pulkkinen | 1999 | 197 | 1:31.87 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
41 | Emmi Kilpinen | 2000 | 194 | 1:32.24 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
42 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 191 | 1:32.83 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
43 | Anni Aro | 2001 | 190 | 1:33.00 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
44 | Henni Vehmas | 1999 | 185 | 1:33.73 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
45 | Senni Ovaskainen | 2001 | 178 | 1:34.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
46 | Anni Ollikainen | 1999 | 155 | 1:39.39 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
47 | Anna Hietikko | 2000 | 151 | 1:40.26 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
48 | Noora Leppänen | 2001 | 137 | 1:43.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Emmi Hirvonen | 2000 | 137 | 1:43.69 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
50 | Riina Koskinen | 2001 | 135 | 1:44.17 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
51 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | 115 | 1:49.87 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Sanna Kuivanen | 1998 | DNS | |||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Moona Myllyaho | 1990 | 680 | 1:00.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Vaula Vekkeli | 1996 | 675 | 1:00.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Sini Kuutamo | 1995 | 666 | 1:01.18 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
4 | Marie Hanhela | 1989 | 651 | 1:01.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Nina Mäntynen | 1993 | 615 | 1:02.84 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Nenne Tommiska | 1993 | 602 | 1:03.30 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Selma Ucar | 1995 | 586 | 1:03.87 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Susanne Hirvonen | 1997 | 585 | 1:03.89 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
9 | Kaisa Mäki | 1993 | 585 | 1:03.91 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Emmi Marola | 1995 | 584 | 1:03.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Maija Toikkanen | 1994 | 574 | 1:04.31 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Anna Ihalainen | 1996 | 568 | 1:04.53 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Ida Lindström | 1992 | 566 | 1:04.62 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Jenny Parkkinen | 1995 | 561 | 1:04.80 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Mona Halonen | 1994 | 555 | 1:05.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Sanni Salonen | 1991 | 555 | 1:05.03 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Enni Toiviainen | 1997 | 551 | 1:05.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Jenni Luukkonen | 1993 | 551 | 1:05.19 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
19 | Jenni Rinteelä | 1994 | 540 | 1:05.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Maiju Houni | 1996 | 533 | 1:05.91 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
21 | Vera Viitasuo | 1995 | 531 | 1:06.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 530 | 1:06.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Saima Kivimäki | 1997 | 526 | 1:06.19 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
24 | Anna Levonen | 1995 | 524 | 1:06.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Veera Kinnunen | 1997 | 518 | 1:06.56 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
26 | Jenica Niinijärvi | 1996 | 516 | 1:06.64 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Henni Huhtamo | 1997 | 503 | 1:07.21 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
28 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 492 | 1:07.71 | ||||||
Koovee | ||||||||||
29 | Veera Pellinen | 1997 | 488 | 1:07.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Saara Salokangas | 1996 | 488 | 1:07.89 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
31 | Nea Kuosmanen | 1996 | 470 | 1:08.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
32 | Jenny-Julia Lappalainen | 1994 | 456 | 1:09.41 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Maija Tiainen | 1996 | 456 | 1:09.44 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
34 | Emma Räikkönen | 1997 | 454 | 1:09.55 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
35 | Roosa Laine | 1995 | 451 | 1:09.66 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
35 | Sofia Sahlberg | 1994 | 451 | 1:09.66 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
37 | Laura Karppi | 1997 | 431 | 1:10.72 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
38 | Anna-Sofia Lyyra | 1993 | 426 | 1:11.05 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
39 | Jonna Tuononen | 1997 | 396 | 1:12.80 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
40 | Ella Lyytikkä | 1996 | 386 | 1:13.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
41 | Maria Ritter | 1994 | 380 | 1:13.78 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
42 | Sanni Villanen | 1997 | 371 | 1:14.39 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
43 | Maria Penttinen | 1996 | 364 | 1:14.84 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
44 | Elisa Arokoski | 1996 | 355 | 1:15.45 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
45 | Anastasia Mateush | 1996 | 349 | 1:15.90 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
46 | Katariina Kunnari | 1997 | 340 | 1:16.54 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
47 | Veera Laine | 1997 | 339 | 1:16.61 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
48 | Ira Rintalahti | 1994 | 322 | 1:17.97 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Sara Kiho | 1997 | 319 | 1:18.18 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
50 | Neea Oksanen | 1995 | 297 | 1:20.07 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
51 | Johanna Lindh | 1994 | 283 | 1:21.35 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
52 | Emmi Rimmi | 1996 | 270 | 1:22.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
53 | Tiia Hallikainen | 1997 | 179 | 1:34.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Jonna Teräväinen | 1991 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Satu Pulkkinen | 1995 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 15:49 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 16:19 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Zimmermann | 1997 | 374 | 1:06.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 364 | 1:06.62 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Arto Auri | 1997 | 360 | 1:06.88 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Santeri Keränen | 1998 | 358 | 1:06.95 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Leevi Kinnunen | 1998 | 357 | 1:07.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Atte Kansanaho | 1998 | 352 | 1:07.37 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Jami Kuosmanen | 1998 | 347 | 1:07.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Werneri Koskinen | 1998 | 344 | 1:07.86 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Riku Soini | 1997 | 344 | 1:07.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Sami Orenius | 1998 | 327 | 1:09.00 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Markus Tuominen | 1999 | 326 | 1:09.08 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
12 | Juho Salminen | 1997 | 308 | 1:10.44 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Juuso Seppä | 1997 | 298 | 1:11.18 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Julius Laitila | 1998 | 279 | 1:12.77 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
15 | Perttu Korhonen | 1998 | 270 | 1:13.60 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
16 | Ville Leskinen | 1997 | 256 | 1:14.91 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
17 | Kasperi Purhonen | 1997 | 249 | 1:15.57 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
18 | Atte Somero | 1999 | 248 | 1:15.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Firas El-Idi | 2001 | 239 | 1:16.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Walentin Koskinen | 2000 | 230 | 1:17.68 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Andrei Durmanov | 1999 | 228 | 1:17.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Eetu Honkonen | 2000 | 216 | 1:19.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Juho Hakala | 1998 | 203 | 1:20.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Frans Kirjonen | 2000 | 199 | 1:21.49 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
25 | Santeri Mettälä | 1999 | 194 | 1:22.16 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
26 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 190 | 1:22.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Arttu Kiho | 1999 | 190 | 1:22.80 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
28 | Taneli Juutinen | 2000 | 187 | 1:23.20 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Akseli Sipola | 1999 | 186 | 1:23.33 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
30 | Olli Huuskonen | 1999 | 186 | 1:23.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Timi Pernanen | 2001 | 185 | 1:23.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Jere Kekola | 2000 | 175 | 1:25.10 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
33 | Erik Verbitski | 1999 | 173 | 1:25.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Patrik Suslov | 1999 | 170 | 1:25.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
35 | Aleksi Hautaniemi | 2000 | 170 | 1:25.83 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
36 | Iiro Helminen | 1998 | 161 | 1:27.50 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Werner Heräjärvi | 1999 | 159 | 1:27.86 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
38 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 158 | 1:27.97 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
39 | Tuukka Holopainen | 2000 | 156 | 1:28.35 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
40 | Tuomas Rauhala | 1999 | 154 | 1:28.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
41 | Sampsa Oksanen | 1999 | 152 | 1:29.14 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
42 | Santeri Pesonen | 1997 | 152 | 1:29.18 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
43 | Matias Manninen | 1998 | 150 | 1:29.55 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
44 | Otto Kallama | 1999 | 148 | 1:29.86 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
45 | Atte Pennanen | 2001 | 146 | 1:30.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
46 | Anton Jokelainen | 1999 | 144 | 1:30.71 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
47 | Elmo Kallio | 2001 | 140 | 1:31.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
48 | Vilho Laukkarinen | 2000 | 135 | 1:32.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Hugo Soljasalo | 2001 | 126 | 1:34.89 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
50 | Matti Tirkkonen | 1997 | 124 | 1:35.46 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
51 | Saku Romo | 2000 | 115 | 1:37.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
52 | Santeri Siurola | 1999 | 109 | 1:39.42 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
53 | Jiri Järvinen | 2001 | 109 | 1:39.61 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
54 | Sampo Soininen | 2002 | 105 | 1:40.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
55 | Niklas Laine | 2002 | 81 | 1:49.76 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
56 | Veeti Veijonen | 2001 | 67 | 1:56.94 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Jussi Haara | 1998 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Roope Aro | 2000 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Severi Allonen | 1991 | 740 | 52.57 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Toni Kurkinen | 1989 | 677 | 54.17 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Ville Kallinen | 1989 | 676 | 54.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Niko Korhonen | 1993 | 647 | 54.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Tuukka Myller | 1994 | 634 | 55.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Petri Hirvonen | 1988 | 631 | 55.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Janne Markkanen | 1994 | 627 | 55.57 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Janne Kekkonen | 1989 | 623 | 55.69 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 594 | 56.59 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
10 | Erik Lamberg | 1993 | 591 | 56.68 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
11 | Mikko Alpola | 1989 | 580 | 57.04 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Olli Kokko | 1994 | 569 | 57.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Vesa Ilén | 1992 | 567 | 57.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Juho Eerola | 1995 | 547 | 58.14 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
15 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 530 | 58.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Jesse Tommiska | 1994 | 528 | 58.85 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
17 | Ville Laine | 1995 | 524 | 58.98 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Tommi Lehtinen | 1994 | 521 | 59.11 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
19 | Aki Tuomaala | 1991 | 518 | 59.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Jani Hartikainen | 1993 | 512 | 59.46 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
21 | Samu Vuoriainen | 1995 | 510 | 59.51 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
22 | Teemu Laaksonen | 1993 | 509 | 59.57 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 506 | 59.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Jaakko Poutamo | 1994 | 502 | 59.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 498 | 1:00.00 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Riku Tuomala | 1994 | 491 | 1:00.30 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Eemeli Asikainen | 1991 | 488 | 1:00.42 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
28 | Ville Ihalainen | 1996 | 470 | 1:01.17 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
29 | Nico Ylirönni | 1994 | 470 | 1:01.19 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 470 | 1:01.19 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Aleksi Mattila | 1996 | 446 | 1:02.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Farhan Abbas-Hashimi | 1996 | 443 | 1:02.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Miko Joronen | 1996 | 435 | 1:02.79 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
34 | Toni Riento | 1996 | 429 | 1:03.06 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
35 | Panu Laukkanen | 1994 | 423 | 1:03.35 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
36 | Jimmy Nyberg | 1996 | 416 | 1:03.69 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
36 | Petri Lampela | 1996 | 416 | 1:03.69 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
38 | Manu Oksanen | 1995 | 408 | 1:04.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Eetu Kokkinen | 1995 | 407 | 1:04.19 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
40 | Aleksi Syrjäkoski | 1996 | 405 | 1:04.26 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
41 | Arttu Kuustie | 1994 | 404 | 1:04.34 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
42 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 402 | 1:04.46 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
43 | Roni Lahtinen | 1993 | 401 | 1:04.47 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
44 | Joona Aherto | 1993 | 394 | 1:04.89 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
45 | Joni Lampela | 1994 | 391 | 1:05.03 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
46 | Teemu Karhu | 1995 | 373 | 1:06.07 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
47 | Ari Paajanen | 1996 | 368 | 1:06.37 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
48 | Miika Aherto | 1995 | 362 | 1:06.74 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
49 | Patrik von Bagh | 1996 | 356 | 1:07.10 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
50 | Toni Takkinen | 1995 | 355 | 1:07.17 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
51 | Petja Vaittinen | 1995 | 341 | 1:08.06 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
52 | Christian Mielonen | 1996 | 336 | 1:08.38 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
53 | Teemu Airaksinen | 1995 | 326 | 1:09.07 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
54 | Veikka Lahdenpää | 1995 | 325 | 1:09.21 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
55 | Olli Kurkinen | 1995 | 322 | 1:09.40 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Tove | ||||||||||
56 | Eemeli Peltonen | 1996 | 322 | 1:09.42 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
57 | Tony Kirjonen | 1996 | 307 | 1:10.49 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
58 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 285 | 1:12.26 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
59 | Esa Niemi | 1996 | 271 | 1:13.49 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
60 | Juha-Mikko Valve | 1994 | 265 | 1:14.09 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
61 | Pekka Kansanaho | 1996 | 262 | 1:14.33 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
62 | Juuso Mikkonen | 1996 | 258 | 1:14.69 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
- | Erik Varelius | 1995 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Alexei Mokichev | 1994 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 16:19 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 17:06 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ilona Jakonen | 1998 | 452 | 1:17.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Selma Soininen | 1999 | 451 | 1:17.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Vilma Hämäläinen | 1998 | 369 | 1:22.55 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
4 | Ronja Järvinen | 1998 | 329 | 1:25.77 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 320 | 1:26.52 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Iina Aro | 1998 | 315 | 1:27.02 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Milla Koivuluoma | 1999 | 314 | 1:27.05 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
8 | Vilma Koskinen | 1998 | 308 | 1:27.61 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Heini Hammar | 1999 | 308 | 1:27.65 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Suvi Soljasalo | 1998 | 303 | 1:28.16 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Nelli Uusitalo | 1999 | 292 | 1:29.17 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
12 | Emma Pärnänen | 1999 | 284 | 1:30.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Iiris Miettinen | 1999 | 282 | 1:30.30 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Nea Harmonen | 1998 | 271 | 1:31.43 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
15 | Nea Tainio | 1999 | 257 | 1:33.06 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Jenna Rautio | 1998 | 240 | 1:35.26 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Pinja Ravi | 2000 | 218 | 1:38.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Veera Hepojoki | 1998 | 215 | 1:38.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Ada Alajääskö | 1998 | 214 | 1:38.95 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Veera Siltanen | 1999 | 202 | 1:40.80 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
21 | Sonja Polvi | 1998 | 202 | 1:40.92 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
22 | Aino Hämäläinen | 2000 | 199 | 1:41.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Saana Seppä | 1998 | 194 | 1:42.19 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
24 | Emmi Kilpinen | 2000 | 188 | 1:43.26 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
25 | Mia Pentti | 2002 | 177 | 1:45.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Sanni Lampi | 2001 | 173 | 1:46.26 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Venla Heman | 1998 | 165 | 1:47.83 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
28 | Niina Malmivaara | 1998 | 159 | 1:49.16 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
29 | Tytti Kuusela | 2000 | 154 | 1:50.42 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
30 | Emmi Hirvonen | 2000 | 141 | 1:53.84 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
31 | Essi Pitkäranta | 2000 | 139 | 1:54.23 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
32 | Taru Jäntti | 1999 | 137 | 1:54.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Anna Hietikko | 2000 | 136 | 1:55.09 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
34 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 119 | 2:00.48 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Janette Korkeamäki | 2000 | 113 | 2:02.56 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Siiri Nurmi | 2000 | 108 | 2:04.22 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
37 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | 101 | 2:07.13 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Anna-Reetta Eilola | 1999 | DNS | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
- | Ella Saarikko | 2000 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Henni Vehmas | 1999 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Pinja Pihlajamäki | 2000 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Venla Laukkanen | 1998 | DSQ | |||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Essi Marola | 1995 | 611 | 1:09.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 559 | 1:11.86 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Heidi Virtanen | 1997 | 522 | 1:13.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Nina Mäntynen | 1993 | 522 | 1:13.53 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Jatta Jokinen | 1993 | 519 | 1:13.63 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Jenny Parkkinen | 1995 | 517 | 1:13.77 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Susanne Frondelius | 1996 | 505 | 1:14.31 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Vaula Vekkeli | 1996 | 484 | 1:15.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenni Luttinen | 1992 | 466 | 1:16.32 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Anna Mäkelä | 1997 | 446 | 1:17.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Harriet Lindfors | 1993 | 425 | 1:18.73 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
12 | Noora Nyberg | 1992 | 421 | 1:18.95 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Riina Saarenkivi | 1993 | 412 | 1:19.54 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Kamilla Ryöti | 1996 | 399 | 1:20.43 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Saana Jalava | 1992 | 393 | 1:20.79 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Mikaela Mitjonen | 1997 | 391 | 1:20.97 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Viivi Immonen | 1996 | 383 | 1:21.51 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
18 | Tiia Walldén | 1994 | 382 | 1:21.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Veera Kinnunen | 1997 | 380 | 1:21.70 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
20 | Ida Vuorela | 1997 | 371 | 1:22.34 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Nea Nevala | 1993 | 371 | 1:22.36 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
22 | Mari Kausiala | 1997 | 371 | 1:22.37 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
23 | Linda Olkkonen | 1993 | 364 | 1:22.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
24 | Meri Vainio | 1994 | 362 | 1:23.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Saara Salokangas | 1996 | 356 | 1:23.53 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
26 | Julianne Varga | 1995 | 354 | 1:23.68 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Ina Rossi | 1997 | 353 | 1:23.77 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
28 | Sonja Hailla | 1996 | 345 | 1:24.40 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Fanny Toivio | 1992 | 324 | 1:26.16 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
30 | Elise Tuominen | 1997 | 310 | 1:27.47 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
31 | Miia Parkkonen | 1997 | 307 | 1:27.71 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
32 | Maria Penttinen | 1996 | 301 | 1:28.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Roosa Miettunen | 1995 | 297 | 1:28.68 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Alina Juutinen | 1996 | 287 | 1:29.77 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Ninna Luukkonen | 1997 | 279 | 1:30.62 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
36 | Elisa Arokoski | 1996 | 271 | 1:31.43 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
37 | Salla Talus | 1996 | 259 | 1:32.85 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
38 | Ira Rintalahti | 1994 | 256 | 1:33.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Maria Siiskonen | 1997 | 243 | 1:34.90 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
40 | Sara Kiho | 1997 | 239 | 1:35.32 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
41 | Minna Korkeasalo | 1997 | 238 | 1:35.50 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
42 | Emmi Rimmi | 1996 | 235 | 1:35.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
43 | Aino Röyskö | 1996 | 218 | 1:38.39 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
44 | Maiju Mäenpää | 1997 | 216 | 1:38.68 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
45 | Erica Haranen | 1997 | 201 | 1:41.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
46 | Veera Turunen | 1997 | 189 | 1:43.13 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Anna Ihalainen | 1996 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Mona Halonen | 1994 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m, startti / käännös | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 17:06 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 17:23 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Jämsä | 1997 | 381 | 1:13.07 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Remi Tolppala | 1997 | 365 | 1:14.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Pietari Virta | 1997 | 356 | 1:14.75 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 319 | 1:17.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Santeri Keränen | 1998 | 312 | 1:18.08 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Atte Kansanaho | 1998 | 290 | 1:20.01 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Leevi Kinnunen | 1998 | 280 | 1:21.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Joonas Pitkänen | 1998 | 269 | 1:22.04 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Julius Laitila | 1998 | 251 | 1:23.97 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
10 | Jesperi Pitkänen | 1999 | 248 | 1:24.31 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Ville Leskinen | 1997 | 222 | 1:27.45 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Veeti Koskinen | 1999 | 211 | 1:29.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Pauli Kukkonen | 1997 | 207 | 1:29.52 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 202 | 1:30.26 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Otso Oksanen | 1997 | 201 | 1:30.42 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 195 | 1:31.32 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Joonas Kuutsa | 1998 | 189 | 1:32.40 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
18 | Ivan Mazanikov | 1999 | 178 | 1:34.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Tuomas Vainio | 1998 | 172 | 1:35.25 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Frans Kirjonen | 2000 | 169 | 1:35.76 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
21 | Patrik Suslov | 1999 | 166 | 1:36.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Niko Meuronen | 1998 | 164 | 1:36.88 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
23 | Arttu Kiho | 1999 | 163 | 1:36.96 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
24 | Joona Korhonen | 2000 | 162 | 1:37.10 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
25 | Joona Juuti | 1997 | 162 | 1:37.21 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Juho Urhemaa | 1999 | 159 | 1:37.77 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Juho Alajääskö | 2000 | 151 | 1:39.53 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Lauri Tapio | 1998 | 148 | 1:40.25 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Aleksanteri Semach | 1999 | 147 | 1:40.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Kim Tiainen | 1998 | 144 | 1:41.08 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Sami Pulkkinen | 1998 | 123 | 1:46.61 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
32 | Sampsa Oksanen | 1999 | 122 | 1:46.70 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
33 | Anton Jokelainen | 1999 | 117 | 1:48.34 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Santeri Pesonen | 1997 | 116 | 1:48.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Joona Tikka | 2000 | 115 | 1:49.06 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Matias Manninen | 1998 | 110 | 1:50.49 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
37 | Arttu Leppäkynnäs | 1997 | 104 | 1:52.84 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Oskari Valkonen | 1999 | 97 | 1:55.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 92 | 1:57.55 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
40 | Aleksi Veckman | 2001 | 79 | 2:03.57 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Jussi Haara | 1998 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Kalle Hepojoki | 2000 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Matti Lampi | 1997 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Otto Kallama | 1999 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Werneri Koskinen | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Heikki Luukko | 1988 | 647 | 1:01.25 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Severi Allonen | 1991 | 600 | 1:02.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Niko Pankka | 1995 | 590 | 1:03.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Teemu Vuorela | 1994 | 589 | 1:03.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Antti Viilos | 1989 | 577 | 1:03.64 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Erik Lamberg | 1993 | 528 | 1:05.54 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
7 | Joonas Mikkonen | 1988 | 511 | 1:06.25 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Matias Tyry | 1993 | 511 | 1:06.27 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Tony Eriksson | 1995 | 505 | 1:06.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Jesse Tommiska | 1994 | 485 | 1:07.43 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
11 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 469 | 1:08.18 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
12 | Matias Vulli | 1994 | 467 | 1:08.31 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
13 | Kim Harju | 1990 | 419 | 1:10.81 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
14 | Ville Ihalainen | 1996 | 413 | 1:11.14 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
15 | Jimmy Nyberg | 1996 | 412 | 1:11.21 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Anton Herrala | 1993 | 405 | 1:11.59 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Janne Siilanen | 1993 | 403 | 1:11.72 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
18 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 399 | 1:11.96 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Ville Laine | 1995 | 394 | 1:12.26 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Rami Marttila | 1995 | 380 | 1:13.16 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Arttu Kuustie | 1994 | 367 | 1:14.02 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Farhan Abbas-Hashimi | 1996 | 365 | 1:14.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Patrik von Bagh | 1996 | 354 | 1:14.92 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
24 | Timi Lannetta | 1996 | 335 | 1:16.31 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Juuso Martikainen | 1996 | 331 | 1:16.56 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
26 | Manu Oksanen | 1995 | 328 | 1:16.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Toni Riento | 1996 | 321 | 1:17.36 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
28 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 299 | 1:19.19 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Joni Lampela | 1994 | 279 | 1:21.12 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Eemeli Peltonen | 1996 | 224 | 1:27.23 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
31 | Aleksi Pirinen | 1996 | 205 | 1:29.82 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Kimmo Viinamäki | 1995 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Niko Kivistö | 1996 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 17:23 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 17:49 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Turunen | 1998 | 457 | 1:14.28 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 429 | 1:15.86 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Emilia Potkonen | 1998 | 407 | 1:17.17 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Reetta Hirvonen | 1998 | 355 | 1:20.81 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Laura Tukia | 1999 | 320 | 1:23.61 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Hanna Hammar | 1998 | 314 | 1:24.21 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Suvi Huhtanen | 1999 | 288 | 1:26.68 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Tea Österlund | 1998 | 262 | 1:29.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 258 | 1:29.85 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Anniina Potkonen | 1998 | 254 | 1:30.37 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Iisa Valkonen | 1998 | 250 | 1:30.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Vilma Ryöti | 1999 | 247 | 1:31.14 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 233 | 1:33.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Lotta Raiski | 1998 | 211 | 1:36.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Milja Korpela | 1999 | 208 | 1:36.60 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
16 | Sini Keinänen | 1999 | 165 | 1:44.25 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Sonja Polvi | 1998 | 150 | 1:47.58 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 677 | 1:05.14 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Anu Lehtinen | 1990 | 610 | 1:07.47 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 585 | 1:08.39 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
4 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 475 | 1:13.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Lotta Mäkipää | 1994 | 472 | 1:13.47 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Emmi Marola | 1995 | 464 | 1:13.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Miia Kallio | 1994 | 457 | 1:14.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Selma Ucar | 1995 | 457 | 1:14.30 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Saima Kivimäki | 1997 | 449 | 1:14.71 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Alina Josephson | 1997 | 439 | 1:15.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Erika Tuominen | 1995 | 436 | 1:15.45 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
12 | Henna Luukkonen | 1995 | 434 | 1:15.58 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
13 | Enni Toiviainen | 1997 | 428 | 1:15.89 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Erika Lappalainen | 1996 | 411 | 1:16.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Taika Koponen | 1997 | 408 | 1:17.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Emma Räikkönen | 1997 | 374 | 1:19.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Jenna Pesu | 1996 | 371 | 1:19.63 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
18 | Tiia Nieminen | 1997 | 369 | 1:19.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Henni Huhtamo | 1997 | 330 | 1:22.82 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 329 | 1:22.85 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Anna Ihalainen | 1996 | 311 | 1:24.44 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Julianne Varga | 1995 | 295 | 1:25.92 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Veera Annala | 1996 | 287 | 1:26.69 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
24 | Jenni Saastamoinen | 1994 | 280 | 1:27.44 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
25 | Linnea Niemelä | 1997 | 251 | 1:30.69 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Katariina Kunnari | 1997 | 217 | 1:35.16 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Iiris Harjunpää | 1997 | 214 | 1:35.71 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
28 | Ida-Maria Alajääskö | 1996 | 184 | 1:40.60 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Sara Kiho | 1997 | 153 | 1:46.94 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Ida Lindström | 1992 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Mona Halonen | 1994 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 17:49 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 17:48 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Turunen | 1997 | 248 | 1:21.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 201 | 1:27.07 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Miika Pentti | 1997 | 189 | 1:28.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Juuso Seppä | 1997 | 179 | 1:30.55 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Juho Salminen | 1997 | 159 | 1:34.26 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Matti Lampi | 1997 | 132 | 1:40.29 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 657 | 58.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
2 | Marko Vilpponen | 1990 | 632 | 59.47 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
3 | Severi Allonen | 1991 | 625 | 59.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Janne Markkanen | 1994 | 621 | 59.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Niko Korhonen | 1993 | 613 | 1:00.07 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Tommi Nisula | 1989 | 595 | 1:00.68 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
7 | Toni Kurkinen | 1989 | 584 | 1:01.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Hannu Vilpponen | 1991 | 582 | 1:01.13 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
9 | Mikko Alpola | 1989 | 575 | 1:01.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Matti Mattsson | 1993 | 571 | 1:01.51 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Eetu Suomalainen | 1989 | 570 | 1:01.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Jani Hartikainen | 1993 | 503 | 1:04.16 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Niko Pankka | 1995 | 501 | 1:04.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Olli Kokko | 1994 | 465 | 1:05.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Rasmus Hautala | 1994 | 435 | 1:07.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 433 | 1:07.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Elias Kouvo | 1994 | 418 | 1:08.25 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Roy Rantalainen | 1990 | 417 | 1:08.30 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
19 | Teemu Laaksonen | 1993 | 408 | 1:08.83 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Samuli Pellinen | 1994 | 401 | 1:09.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Manu Joronen | 1996 | 398 | 1:09.37 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
22 | Riku Tuomala | 1994 | 348 | 1:12.52 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Petri Lampela | 1996 | 284 | 1:17.61 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Christian Mielonen | 1996 | 222 | 1:24.30 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
25 | Tony Kirjonen | 1996 | 197 | 1:27.65 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Esa Niemi | 1996 | 144 | 1:37.41 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Alexei Mokichev | 1994 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 17:48 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 18:29 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 19, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Riikka Haakana | 1998 | 483 | 1:18.21 | 2:37.69 | 3:57.96 | 5:18.53 | 10:35.68 | ||
Lahden Uimaseura | 6:38.00 | 7:57.96 | 9:18.00 | |||||||
2 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 457 | 1:15.21 | 2:35.59 | 3:57.33 | 5:20.12 | 10:47.37 | ||
Tampereen Uimaseura | 6:42.79 | 8:07.39 | 9:30.19 | |||||||
3 | Noora Kukkonen | 1999 | 294 | 1:22.24 | 2:56.65 | 4:33.01 | 6:09.81 | 12:30.19 | ||
Uimaseura Kangasalan Ku | 7:48.11 | 9:26.40 | 11:02.20 | |||||||
4 | Nelli Uusitalo | 1999 | 290 | 1:26.12 | 2:59.57 | 4:38.38 | 6:15.97 | 12:33.83 | ||
Jämsänkosken Jyry | 9:29.93 | 11:05.59 | 12:33.83 | |||||||
Laji 19, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Laura Lajunen | 1992 | 729 | 1:03.93 | 2:13.85 | 3:24.01 | 4:35.07 | 9:14.17 | ||
Swimming Jyväskylä | 5:45.61 | 6:56.46 | 8:07.07 | |||||||
2 | Vaula Vekkeli | 1996 | 590 | 1:08.60 | 2:23.75 | 3:38.68 | 4:54.57 | 9:54.83 | ||
Lahden Uimaseura | 6:10.52 | 7:27.23 | 8:41.90 | |||||||
3 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 586 | 1:11.11 | 2:27.56 | 3:43.47 | 4:59.18 | 9:56.20 | ||
Lahden Uimaseura | 6:13.78 | 7:29.07 | 8:43.34 | |||||||
4 | Alena Mokicheva | 1996 | 584 | 1:09.26 | 2:24.83 | 3:40.46 | 4:57.95 | 9:56.67 | ||
Lahden Uimaseura | 6:14.14 | 7:30.17 | 8:45.57 | |||||||
5 | Anna Levonen | 1995 | 567 | 1:10.26 | 2:24.51 | 3:40.21 | 4:56.78 | 10:02.75 | ||
Lahden Uimaseura | 6:13.17 | 7:29.54 | 8:46.44 | |||||||
6 | Saima Laakso | 1997 | 560 | 1:13.10 | 2:30.01 | 3:46.75 | 5:03.30 | 10:05.26 | ||
Lahden Uimaseura | 6:19.22 | 7:35.21 | 8:51.44 | |||||||
7 | Heidi Virtanen | 1997 | 533 | 1:14.12 | 2:32.48 | 3:49.72 | 5:07.87 | 10:15.09 | ||
Lahden Uimaseura | 6:25.46 | 7:43.39 | 9:00.24 | |||||||
8 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 515 | 1:11.93 | 2:29.37 | 3:47.75 | 5:07.13 | 10:22.35 | ||
Koovee | 6:26.66 | 7:46.11 | 9:05.54 | |||||||
9 | Henni Huhtamo | 1997 | 462 | 1:13.47 | 2:32.97 | 3:54.56 | 5:17.18 | 10:45.05 | ||
Tampereen Uimaseura | 6:41.50 | 8:06.12 | 9:29.31 | |||||||
10 | Minja Mielonen | 1997 | 421 | 1:15.80 | 2:39.15 | 4:03.05 | 5:28.28 | 11:05.36 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 6:54.57 | 8:20.16 | 9:45.41 | |||||||
11 | Alina Juutinen | 1996 | 338 | 1:24.89 | 2:56.19 | 4:27.88 | 5:59.81 | 11:56.27 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 7:31.03 | 9:01.70 | 10:31.95 | |||||||
- | Benita Haikola | 1989 | DNS | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 18:29 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXIX Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 18:57 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Laji 20, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Pietari Virta | 1997 | 498 | 1:05.88 | 2:19.93 | 3:35.05 | 4:50.28 | 9:47.61 | ||
Tampereen Uimaseura | 6:06.02 | 7:20.52 | 8:35.30 | |||||||
2 | Eino Viitamies | 1997 | 283 | 1:24.28 | 2:54.58 | 4:24.02 | 5:52.43 | 11:49.05 | ||
Mikkelin Uimaseura | 7:21.05 | 8:51.29 | 10:21.17 | |||||||
3 | Iiro Helminen | 1998 | 217 | 1:31.71 | 3:08.33 | 4:46.69 | 6:26.95 | 12:54.45 | ||
Lahden Uimaseura | 8:04.33 | 9:42.70 | 11:19.73 | |||||||
4 | Sampsa Oksanen | 1999 | 129 | 1:42.75 | 3:35.69 | 5:31.34 | 7:29.63 | 15:22.43 | ||
Jämsänkosken Ilves | 9:31.34 | 11:33.79 | 13:32.77 | |||||||
Laji 20, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Marko Vilpponen | 1990 | 633 | 1:05.78 | 2:14.77 | 3:23.94 | 4:33.02 | 9:02.36 | ||
Orca Helsinki | 5:42.09 | 6:50.83 | 7:58.00 | |||||||
2 | Niko Korhonen | 1993 | 623 | 1:05.60 | 2:14.58 | 3:23.71 | 4:32.73 | 9:05.20 | ||
Lahden Uimaseura | 5:41.82 | 6:50.55 | 7:58.60 | |||||||
3 | Olli Kokko | 1994 | 534 | 1:07.74 | 2:19.82 | 3:32.86 | 4:46.57 | 9:33.95 | ||
Lahden Uimaseura | 5:59.95 | 7:13.50 | 8:25.85 | |||||||
4 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 532 | 1:07.59 | 2:19.80 | 3:32.87 | 4:46.35 | 9:34.58 | ||
Swimming Jyväskylä | 5:59.84 | 7:13.36 | 8:26.14 | |||||||
5 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 532 | 1:08.72 | 2:22.07 | 3:35.05 | 4:47.32 | 9:34.61 | ||
Swimming Jyväskylä | 5:59.53 | 7:11.39 | 8:24.02 | |||||||
6 | Miko Joronen | 1996 | 485 | 1:09.57 | 2:25.86 | 3:41.65 | 4:57.61 | 9:52.58 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 6:13.24 | 7:27.94 | 8:41.35 | |||||||
7 | Juuso Manninen | 1993 | 435 | 1:06.06 | 2:23.10 | 3:40.86 | 4:58.94 | 10:14.46 | ||
Tampereen Uimaseura | 6:18.34 | 7:36.79 | 8:55.67 | |||||||
8 | Manu Oksanen | 1995 | 424 | 1:15.28 | 2:34.87 | 3:54.02 | 5:12.71 | 10:19.97 | ||
Swimming Jyväskylä | 6:30.25 | 7:47.90 | 9:04.93 | |||||||
9 | Tuomas Luukinen | 1996 | 407 | 1:09.13 | 2:28.40 | 3:49.44 | 5:11.26 | 10:28.37 | ||
Varkauden Uimarit | 6:32.06 | 7:52.48 | 9:11.54 | |||||||
10 | Rami Marttila | 1995 | 394 | 1:08.87 | 2:25.64 | 3:46.05 | 5:06.41 | 10:35.06 | ||
Tampereen Uimaseura | 6:28.77 | 7:51.26 | 9:14.56 | |||||||
11 | Vladimir Brodski | 1946 | 170 | 1:44.05 | 3:33.84 | 5:22.00 | 7:10.23 | 14:01.07 | ||
Kajaanin Uimaseura | 8:58.85 | 10:46.25 | 12:30.98 | |||||||
- | Alexei Mokichev | 1994 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 19 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 18:57 |