Tulokset XXXI Paisuntakrooloot
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
1
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXXI Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 03 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 13:39 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 huhtikuu 2011 |
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aaron Joki | 1999 | 175 | 38.97 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Eero Nikula | 1999 | 170 | 39.33 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
3 | Frans Kirjonen | 2000 | 159 | 40.23 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Mathias Karjalainen | 1999 | 132 | 42.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Jere Kekola | 2000 | 130 | 43.04 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
6 | Elias Soukola | 1999 | 123 | 43.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 106 | 46.01 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
8 | Ossi Nikula | 2000 | 95 | 47.76 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
9 | Arttu Kiho | 1999 | 92 | 48.23 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Robin Nabb | 1999 | 83 | 49.88 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Juho Porkkala | 2001 | 68 | 53.35 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
12 | Felix Ollus | 1999 | 44 | 1:01.61 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Niko Hemminki | 2001 | 29 | 1:11.33 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
- | Elmeri Niemi-Korpi | 2000 | DSQ | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus eriaikaisesti | ||||||||||
- | Martti Alanko | 2000 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Veeti Tala | 2001 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Samuli Korpi | 1997 | 371 | 30.34 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Riku Raikio | 1997 | 319 | 31.91 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Kaj Smeds | 1998 | 284 | 33.17 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
4 | Joonatan Mustonen | 1997 | 259 | 34.19 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
5 | Jonas Solvin | 1997 | 207 | 36.87 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
6 | Tuomas Kellokoski | 1998 | 177 | 38.84 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
7 | Julius Laitila | 1998 | 162 | 39.99 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
8 | Oskari Aurala | 1998 | 139 | 42.12 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Iikka Snellman | 1998 | 136 | 42.43 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
10 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | 109 | 45.58 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
11 | Matias Manninen | 1998 | 98 | 47.32 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Mikko Seilonen | 1998 | 62 | 55.12 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Robin Thodin | 1995 | 323 | 31.76 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
2 | Tuomas Laitala | 1995 | 281 | 33.29 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
3 | André Backlund | 1995 | 277 | 33.44 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
4 | Ilari Ainasoja | 1995 | 239 | 35.12 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
5 | Tony Kirjonen | 1996 | 233 | 35.42 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Kalle Kalliovalkama | 1995 | 150 | 41.05 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
7 | Veikko Peräsalo | 1996 | 112 | 45.20 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Martti Pyysalo | 1992 | 498 | 27.50 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Teemu Hyytiäinen | 1992 | 401 | 29.57 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Samuli Rautakorpi | 1994 | 339 | 31.27 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
4 | Arttu Viertola | 1991 | 272 | 33.65 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
5 | Juho Kokkonen | 1994 | 133 | 42.71 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
- | Topi Hellström | 1994 | DNS | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 03 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 13:39 |