Resultat för Falkenberg Race
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Falkenberg Race |
|
Utskriftsdatum |
17 april 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
10:20 |
|
|
Arrangör |
Varberg Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
16 april 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
|
352 |
2:52.90 |
3:18.48 |
|
|
3:18.48 |
|
|
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Dunberg |
2000 |
|
315 |
46.40 |
1:39.08 |
2:33.53 |
|
3:26.03 |
|
|
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Persson |
1999 |
|
289 |
47.54 |
1:41.41 |
2:36.78 |
|
3:31.85 |
|
|
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ebba Hultgren |
2000 |
|
220 |
53.86 |
1:52.91 |
2:53.11 |
|
3:52.21 |
|
|
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Regina Borg Wermäng |
1999 |
|
183 |
53.32 |
1:57.79 |
3:02.58 |
|
4:07.02 |
|
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Johansson |
1997 |
|
462 |
40.89 |
1:27.77 |
2:14.61 |
|
3:01.29 |
|
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
|
433 |
41.87 |
1:28.78 |
2:17.40 |
|
3:05.27 |
|
|
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erika Gardelin |
1997 |
|
399 |
41.07 |
1:28.38 |
2:18.78 |
|
3:10.38 |
|
|
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Klara Carlström |
1997 |
|
376 |
2:54.04 |
3:14.10 |
|
|
3:14.10 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erika Sällberg |
1997 |
|
365 |
42.71 |
1:33.43 |
2:25.09 |
|
3:16.04 |
|
|
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sophie Antonsson |
1997 |
|
359 |
2:58.41 |
3:17.07 |
|
|
3:17.07 |
|
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elvira Trolltoft |
1997 |
|
353 |
43.40 |
1:33.44 |
2:25.44 |
|
3:18.23 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecka Korosec |
1998 |
|
289 |
47.22 |
1:41.67 |
2:38.11 |
|
3:31.91 |
|
|
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Helgesson |
1997 |
|
243 |
51.55 |
1:48.68 |
2:47.33 |
|
3:44.42 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Benedicte Balslev |
1997 |
|
215 |
51.12 |
1:52.33 |
2:53.66 |
|
3:53.74 |
|
|
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malin Jönsson |
1997 |
|
184 |
55.08 |
1:57.35 |
3:01.92 |
|
4:06.43 |
|
|
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elise Wallén |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Cedergårdh |
1995 |
|
532 |
39.34 |
1:22.96 |
2:08.00 |
|
2:52.90 |
|
|
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
|
522 |
39.04 |
1:22.96 |
2:08.77 |
|
2:54.04 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Niklasson |
1996 |
|
518 |
40.00 |
1:24.20 |
2:09.16 |
|
2:54.52 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Edin |
1996 |
|
511 |
40.06 |
1:24.72 |
2:10.31 |
|
2:55.31 |
|
|
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elin Palmqvist |
1995 |
|
484 |
40.39 |
1:26.36 |
2:12.06 |
|
2:58.41 |
|
|
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenny Christensson |
1996 |
|
463 |
41.22 |
1:27.88 |
2:14.85 |
|
3:01.09 |
|
|
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Bergstrand |
1996 |
|
378 |
2:55.31 |
3:13.78 |
|
|
3:13.78 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josefin Company Ekberg |
1996 |
|
367 |
43.81 |
1:32.97 |
2:24.02 |
|
3:15.70 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elina Grape |
1995 |
|
357 |
2:54.52 |
3:17.61 |
|
|
3:17.61 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Evin Sadeghi |
1995 |
|
353 |
44.38 |
1:35.70 |
2:27.70 |
|
3:18.20 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lovisa Jern |
1995 |
|
330 |
3:02.86 |
3:22.85 |
|
|
3:22.85 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elin Önnestam |
1996 |
|
287 |
47.97 |
1:42.43 |
2:38.41 |
|
3:32.32 |
|
|
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erica Johnsson |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Wallin |
1994 |
|
463 |
39.64 |
1:25.70 |
2:13.19 |
|
3:01.16 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Hagström |
1991 |
|
459 |
40.37 |
1:26.16 |
2:13.85 |
|
3:01.61 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulrika von Otter |
1993 |
|
450 |
40.94 |
1:27.36 |
2:14.96 |
|
3:02.86 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Waite |
1992 |
|
390 |
43.13 |
1:31.58 |
2:21.72 |
|
3:11.73 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
17 april 2011 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
10:20 |
|